Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Zavoli παρατηρήσεις

Πόσο συμφέρει τελικά; Κόστος εγκατάστασης; Αναμονές για εγκατάσταση; Αυτονομία;

Re: Zavoli παρατηρήσεις

Δημοσίευσηαπό Qgas » Σάβ 23 Νοέμ, 2013 01:59

δεν μπορω να μην συμφωνήσω εξου σε αλλες σοβαρες χωρες η εγγυηση του συστηματος υγραεριου ισχυει για παντα αλλα τι να κανει ο Σπαθης οταν ειναι ερμαιο του πανω ?

Εμεις να δεις τι εχουμε πληρωσει .. ατελιωτες δωρεαν ωρες εργασιας σε σφαλματα υλικου που οι ολλανδοι δεν καλυπτουν παρα οτι ειναι λαθος του υλικου τους... κατι γελια θεματα αισθητηρων πχ θερμοκρασιας και πιεσης που τους κρεμασε η bosch

δυστηχως στην ελλαδα τα παντα ετσι ειναι η μερσεντες ελλας κανει το ιδιο χρεωνει τα ανταλακτικα και αν λαχει πληρωνει εργασια στα εξουσιοδοτημενα αν κρινει οτι ειναι σφαλμα υλικου...

δεν υπαρχουν νομοι ουτε τιποτα αλλο που να δουλευει σωστα σε αυτη την χωρα μαριονετα οποτε μην ψαχνεις
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Zavoli παρατηρήσεις

Δημοσίευσηαπό hlias » Σάβ 23 Νοέμ, 2013 02:17

chipakos έγραψε:
Qgas έγραψε:Δεν φτσιει ο έγκαταστατης ετσι εινσιι σε ολα τς υλικα δυστυχώς θα πρεπει να τα πληρώσει απο την τσέπη του ο εγκατάστατης δεν λέω οτι εινσι σωστο αλλα εινσι πάγια τακτική των αντιπροσώπων που επιβσλουν οι εταιριες - εργοστάσια υγραεριοκίνησης 2 χρονια και τελος

Επειδή είμαι επισκευαστής μηχανών mig απλά αναφέρω ότι όταν είχαμε φέρει στην Ελλάδα 250 μηχανές και τις πουλήσαμε σε διάφορους επαγγελματίες λίγο καιρό πιο μετά περίπου ένα χρόνο διαπιστώσαμε ότι έχει ένα σοβαρό ελλάτωμα ο κεντρικός διακόπτης 7 θέσεων ο οποίος υπο φυσιολογικές συνθήκες είχε 180 ευρώ για να τον αντικαταστήσει κάποιος. Ξέρεται τι κάναμε σαν εταιρεία?? Ζητήσαμε από Ιταλία από τον οίκο που είχαμε φέρει τις μηχανές να μας στείλη 250 διακόπτες σε ΕΓΓΥΗΣΗ και τους αλλάξαμε σε όλες τις μηχανές σε πόσο διάστημα νομίζεται??? Σε διάστημα 5 χρόνων. Ερχόταν ο πελάτης π.χ πέντε χρόνια μετά χωρίς να ζητήσει τα ρέστα γιατί χάλασε ο διακόπτης του έτσι απλά έφερνε την μηχανή του για επισκευή και εμείς τον τοποθετούσαμε δωρεάν απλά λόγω πενταετίας του κάναμε ένα service και πλήρωνε ο πελάτης μόνο την εργασία για το service. Τώρα όλα τα υπόλοιπα που συμβαίνουν εδώ στην Ελλάδα εγώ τα ονομάζω κομπογιαννίτικα διότι φίλε μου βγήκε ελλατωματικό ένα αυτοκίνητο σε κάποιο σημείο του??? ΑΝΑΚΛΗΣΗ Α Ν Α Κ Λ Η Σ Η!!!! Πίσω στο συνεργείο δεν παει να είναι και 7 χρονών. Εγώ δεν πήγα στο συνεργείο της γειτονιάς να βάλω υγραεριοκίνηση. Και ξέρεις γιατί??? Γιατί αυτή η εταιρεία διαφήμιζε after sale και σοβαρότητα και υπευθυνότητα και ρεπορτάζ στους τέσσερις τροχούς κι εγώ το έχαψα.Αν σέβεσαι τον πελάτη σου και τα ΧΧΧ ευρώ που σου έδωσε ακόμα κι απ την τσέπη σου θα βάλεις για τα ανταλακτικά ή θα τα ζητήσεις τσαμπουκά από τον οίκο που αντιπροσωπεύεις για λογαριασμό του πελάτη σου αγαπητε φίλε. Αλλιώς σύντομα θα περάσεις στην ιστορία όπως και πολλοί άλλοι.( Πάντα φιλικά και φυσικά δεν μιλάω επί προσωπικού μην παρεξηγηθώ κι όλας) Απλά είμαι έξω από τα ρούχα από την αντιμετώπιση. Τώρα θα δω την Δευτέρα ποιά θα είναι η θέση της εταιρείας Zavoli αλλά και του υπευθύνου στη Θεσσαλονίκη.



θα μεταφερω μια προταση του καθηγητη που μας εκανε τα σεμιναρια για την αδεια εξασκησεως επαγγελματος αεριων καυσιμων που αυτη περιλαμβανει ολα τα καλα και ολα τα κακα των εταιριων που αντιπροσωπευουν τα συστηματα μετατροπης υγραεριου οχηματων στην Ελλαδα "οι εταιριες υγραεριοκινησης στην Ελλαδα ειναι ενας γιγαντας με πηλινα ποδια"
οτι ερμηνεια και να δωσει ο καθενας σε αυτη την φραση θα εχει πεσει μεσα.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Zavoli παρατηρήσεις

Δημοσίευσηαπό chipakos » Τρί 26 Νοέμ, 2013 21:27

Λοιπόν ο υπεύθυνος της ZAVOLI στη Θεσσαλονίκη είναι ανένδοτος όσον αφορά την εγγύηση και δεν αναγνωρίζει τίποτα μάλλον αναγνωρίζει αλλά δεν τον ενδιαφέρει ότι το αυτοκίνητό μου έκανε μόνο 18.500 χιλιόμετρα για την βλάβη των μπεκ και θέλει χρήματα για την αντικατάσταση με καινούρια.Δεν πα να έχει εισάγει ο ίδιος δε πα να πήγα στο εξουσιοδοτημένο του δεν καταλαβαίνει τίποτα. Πέρασε ο χρόνος της εγγύησης είπε.Ποιός είπε λοιπόν ότι αν πάμε σε εξουσιοδοτημένους θα βρούμε κάποιο δίκιο??? Κανένα δίκιο καμία υποτιπώδης αυτοεκτίμηση για την δουλειά τους και καθόλου επαγγελματισμός.Τώρα πια καταλαβαίνω ότι οπουδήποτε πας αν πληρώσεις θα κάνεις την δουλειά σου.Εγώ θα εκτιμήσω κάτι προσφορές που μου έχουν κάνει και θα ξηλώσω το σύστημα Zavoli από το αυτοκίνητό μου. Τώρα καταλαβαίνω στις στατιστικές γιατί μόνο το 11% προτίμησαν αυτό το σύστημα σε σχέση με BRC και LOVVATO.
Μάλλον θα κρατήσω την μπουκάλα και θα πάρω έκπτωση για νέα εγκατάσταση όπως μου είπαν πιο συγκεκριμένα.Τελικά δεν πληρώνουμε ούτε τεχνογνωσία ούτε ανταλλακτικά παρά μόνο εγγύηση καλής λειτουργίας. Ισως αν βρεις μαστοράκι καλό να κάνεις την δουλειά σου καλύτερα.
Θα υπάρχει συνέχεια στο θέμα δεν έχει κλείση από εμένα.........Θα ενημερώσω το Forum..........
chipakos
 
Δημοσιευσεις: 31
Εγγραφή: Παρ 22 Νοέμ, 2013 04:03

Re: Zavoli παρατηρήσεις

Δημοσίευσηαπό gakost » Τετ 27 Νοέμ, 2013 07:10

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου. Όταν αγόρασες το σύστημα ήξερες ότι η εγγύηση είναι χρονική και όχι χιλιομετρική. Οκ τα 18000κμ είναι λίγα αλλά αστοχίες υλικού συμβαίνουν ακόμη και σε ολοκαίνουργια πράγματα. Τα έχεις πάρει με την αναλγησία του αντιπροσώπου που δεν σου καλύπτει κάτι εκτός εγγύησης και που δεν είναι υποχρεωμένος να κάνει. Μάλλον θεωρείς ότι έχει ηθική υποχρέωση να στο αντικαταστήσει. Σαν αποτέλεσμα αντί να πας σε κάποιο συνεργείο να σου αντικαταστήσει τα μπεκ και πληρώνοντας την τιμή μιας μπεκιέρας και εργασίας και να έχεις 2 χρόνια εγγύηση για το συγκεκριμένο θα πας να βάλεις άλλο σύστημα. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι θα κερδίσεις. Θα στεναχωρήσεις τον αντιπρόσωπο του πρώτου συστήματος; Θα πληρώσεις λιγότερα από την αντικατάσταση μιας μπεκιέρας σε ένα συνεργείο της επιλογής σου; Δική σου η απόφαση αλλά αντικειμενικά και σαν τρίτος σου λέω ότι ακούγεται παράλογο. Και για να σε βάλω λίγο σε σκέψεις έστω ότι βάζεις άλλο σύστημα μάρκας Χ και καίγεται ο εγκέφαλος στους 26 μήνες έχοντας κάνει πάλι 18000. Πόσο σίγουρος είσαι ότι θα σε καλύψει. Και μην πεις ότι δεν πρόκειται να χαλάσει γιατί κανείς δεν το ξέρει αυτό και ανακλήσεις έχουν γίνει σε αισθητήρες και σε μπεκιέρες και αναβαθμίσεις εγκεφάλων που δεν δούλεψαν σωστά και τόσα άλλα. Αν διαβάσεις ότι έχει γραφτεί εδώ μέσα για κάποια συστήματα η εγγύηση καταχωρείται ηλεκτρονικά στην εταιρεία. Αν περάσει η ημερομηνία ...... παπαλα.
gakost
 
Δημοσιευσεις: 1038
Εγγραφή: Παρ 14 Ιαν, 2011 22:09

Re: Zavoli παρατηρήσεις

Δημοσίευσηαπό hlias » Τετ 27 Νοέμ, 2013 10:20

gakost έγραψε:Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου. Όταν αγόρασες το σύστημα ήξερες ότι η εγγύηση είναι χρονική και όχι χιλιομετρική. Οκ τα 18000κμ είναι λίγα αλλά αστοχίες υλικού συμβαίνουν ακόμη και σε ολοκαίνουργια πράγματα. Τα έχεις πάρει με την αναλγησία του αντιπροσώπου που δεν σου καλύπτει κάτι εκτός εγγύησης και που δεν είναι υποχρεωμένος να κάνει. Μάλλον θεωρείς ότι έχει ηθική υποχρέωση να στο αντικαταστήσει. Σαν αποτέλεσμα αντί να πας σε κάποιο συνεργείο να σου αντικαταστήσει τα μπεκ και πληρώνοντας την τιμή μιας μπεκιέρας και εργασίας και να έχεις 2 χρόνια εγγύηση για το συγκεκριμένο θα πας να βάλεις άλλο σύστημα. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι θα κερδίσεις. Θα στεναχωρήσεις τον αντιπρόσωπο του πρώτου συστήματος; Θα πληρώσεις λιγότερα από την αντικατάσταση μιας μπεκιέρας σε ένα συνεργείο της επιλογής σου; Δική σου η απόφαση αλλά αντικειμενικά και σαν τρίτος σου λέω ότι ακούγεται παράλογο. Και για να σε βάλω λίγο σε σκέψεις έστω ότι βάζεις άλλο σύστημα μάρκας Χ και καίγεται ο εγκέφαλος στους 26 μήνες έχοντας κάνει πάλι 18000. Πόσο σίγουρος είσαι ότι θα σε καλύψει. Και μην πεις ότι δεν πρόκειται να χαλάσει γιατί κανείς δεν το ξέρει αυτό και ανακλήσεις έχουν γίνει σε αισθητήρες και σε μπεκιέρες και αναβαθμίσεις εγκεφάλων που δεν δούλεψαν σωστά και τόσα άλλα. Αν διαβάσεις ότι έχει γραφτεί εδώ μέσα για κάποια συστήματα η εγγύηση καταχωρείται ηλεκτρονικά στην εταιρεία. Αν περάσει η ημερομηνία ...... παπαλα.



τα εξαρτηματα που εχουν βγει ελλατωματικα εξ αρχης αυτα πρεπει να αλλαζονται και μετα το περας της εγγυησης δωρεαν, αυτο κανουν οι σοβαρες εταιριες, νομιζω οτι οι μπεκιερες απο τα zavoli ειχαν θεμα απο την αρχη τους και τις αλλαζαν σαν τα πουκαμισα.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Zavoli παρατηρήσεις

Δημοσίευσηαπό chipakos » Τετ 27 Νοέμ, 2013 14:38

hlias έγραψε:
gakost έγραψε:Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου. Όταν αγόρασες το σύστημα ήξερες ότι η εγγύηση είναι χρονική και όχι χιλιομετρική. Οκ τα 18000κμ είναι λίγα αλλά αστοχίες υλικού συμβαίνουν ακόμη και σε ολοκαίνουργια πράγματα. Τα έχεις πάρει με την αναλγησία του αντιπροσώπου που δεν σου καλύπτει κάτι εκτός εγγύησης και που δεν είναι υποχρεωμένος να κάνει. Μάλλον θεωρείς ότι έχει ηθική υποχρέωση να στο αντικαταστήσει. Σαν αποτέλεσμα αντί να πας σε κάποιο συνεργείο να σου αντικαταστήσει τα μπεκ και πληρώνοντας την τιμή μιας μπεκιέρας και εργασίας και να έχεις 2 χρόνια εγγύηση για το συγκεκριμένο θα πας να βάλεις άλλο σύστημα. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι θα κερδίσεις. Θα στεναχωρήσεις τον αντιπρόσωπο του πρώτου συστήματος; Θα πληρώσεις λιγότερα από την αντικατάσταση μιας μπεκιέρας σε ένα συνεργείο της επιλογής σου; Δική σου η απόφαση αλλά αντικειμενικά και σαν τρίτος σου λέω ότι ακούγεται παράλογο. Και για να σε βάλω λίγο σε σκέψεις έστω ότι βάζεις άλλο σύστημα μάρκας Χ και καίγεται ο εγκέφαλος στους 26 μήνες έχοντας κάνει πάλι 18000. Πόσο σίγουρος είσαι ότι θα σε καλύψει. Και μην πεις ότι δεν πρόκειται να χαλάσει γιατί κανείς δεν το ξέρει αυτό και ανακλήσεις έχουν γίνει σε αισθητήρες και σε μπεκιέρες και αναβαθμίσεις εγκεφάλων που δεν δούλεψαν σωστά και τόσα άλλα. Αν διαβάσεις ότι έχει γραφτεί εδώ μέσα για κάποια συστήματα η εγγύηση καταχωρείται ηλεκτρονικά στην εταιρεία. Αν περάσει η ημερομηνία ...... παπαλα.



τα εξαρτηματα που εχουν βγει ελλατωματικα εξ αρχης αυτα πρεπει να αλλαζονται και μετα το περας της εγγυησης δωρεαν, αυτο κανουν οι σοβαρες εταιριες, νομιζω οτι οι μπεκιερες απο τα zavoli ειχαν θεμα απο την αρχη τους και τις αλλαζαν σαν τα πουκαμισα.


Ακριβώς ο εισαγωγέας μου είπε ότι αντικατέστησαν σε όλα τα αυτοκίνητα τα παλιά μαύρα μπεκ με την μόνη διαφορά ότι τα αντκατέστησαν είπε << στα πλαίσια μίας προωθητικής ενέργειας>> κάτι δηλαδή σαν την 3Ε ή την Coca-Cola και δεν παραδέχτηκε ότι ήταν ελλατωματικά και ότι έκαναν διάφορες ανωμαλίες στο δρόμο . Μιλάμε σκατά απαντήσεις. Κατάλαβες τώρα γιατί δεν θέλω να τους ξαναδώ???? Σοβαρότης μηδέν.Υπευθυνότης μηδέν. Κι όταν του είπα ότι το αυτοκίνητο γονάτισε στη μέση της Εθνικής Οδού και αν δεν γύριζα σε βενζίνη το αυτοκίνητό μου θα είχα σκοτωθεί κι εγώ και η οικογένειά μου τότε ξέρεται τι μου είπε??? Να είσαι πιο τακτικός στα service του αυτοκινήτου. Κι όταν του είπα ότι το service του αυτοκινήτου μου θέλει ακόμα 5.000 χιλιόμετρα και δεν είναι ακόμη η ώρα του διότι ακόμα δεν έχουν έρθει τα πρώτα τα γαμημένα τα 25.000 χιλιόμετρα που πρέπει για να κάνω το πρώτο μου service εκείνος μου λέει ότι έφταιγα εγώ και ουσιαστικά μου έβγαλε το αυτοκίνητο ότι είναι άχρηστο,διότι του είπα ότι είχε μείνει ένα χρονικό διάστημα εκτός δρόμων. Αλλα για άλλα δηλαδή . Ασε εμένα να γυρεύω το δίκιο μου τον Απρίλιο θα είμαι Ιταλία στη ΖAVOLI και θα δούμε τι θα πουν και οι Ιταλοί διότι υπάρχουν νόμοι και προδιαγραφές στα συστήματα υγραεριοκίνησης. Εγώ είμαι εντός προδιαγραφών?? ή μήπως πρέπει να ανακληθούν όλα τα συστήματα ZAVOLI??? Μήπως πρέπει να κάνει άλλη δουλειά ο αντιπρόσωπος αυτός??? Στο τέλος με είπε και κακοπροαίρετο και του λέω >>> σοβαρά??? όταν πλήρωνα το σύστημα ήμουν καλοπροαίρετος??? Μέ σύστησαν κύριε και έβαλα αυτό το σύστημα αλλά τότε βλέπεται όταν πληρώνεις είναι όλα καλά και όταν έχεις πρόβλημα ακόμα κι η ίδια η εισαγωγική εταιρεία σου γυρίζει την πλάτη. Γιατί λοιπόν να μιλάμε άσχημα για τους εγκαταστάτες τους λαθραίους??? Τι διαφορά έχουν από τους νόμιμους??? Απλά οι δεύτεροι ξέρουν να υπογράφουν και ένα χαρτί με ημερομηνία λήξης. Μέινεται συντονισμένοι το θέμα δεν έχει τελειώσει........θα κινηθώ ανάλογα......... Α ξέχασα να σας πω ότι μου έκαναν καλύτερη τιμή κι από 197 ευρώ τα νέα μπεκ μου έδωσαν λέει μία προνομιακή τιμή τα 97.60 ευρώ διότι λέει τα είπανε με το εργοστάσιο και είδαν ότι υπάρχουν και περιπτώσεις σαν την δική μου λέει που είμαι εκτός εγγύησης και μου κάνουν την χάρη να με εξυπηρετήσουν. Πολλά φούμαρα φούμαρα φούμαρα.....ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΘΑ ΔΩΣΩ ΞΑΝΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ. Και θα το επισκευάσω το αυτοκίνητο αλλά σε άλλο συνεργείο. Προτιμώ να πληρώσω αλλού αλλά με την καμία στους ίδιους.
chipakos
 
Δημοσιευσεις: 31
Εγγραφή: Παρ 22 Νοέμ, 2013 04:03

Re: Zavoli παρατηρήσεις

Δημοσίευσηαπό chipakos » Τετ 27 Νοέμ, 2013 23:22

Σήμερα το μεσημέρι μίλησα με Θεσσαλονίκη και αναβαθμίσαμε την κουβέντα με τον εισαγωγέα. Τελικά θα με καλύψει με δωρεάν μπεκ τα ασημένια τα νέα χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση δική μου και επίσης του ζήτησα τηλέφωνο άλλου συνεργάτη για την εγκατάσταση των καινούριων μπεκ μιας και είπαμε ο Σπαθής θέλει χρήματα για να τοποθετήσει τα νέα μπεκ.Πήρα τηλέφωνο και στον συνεργάτη εξουσιοδοτημένο ZAVOLI και μου είπε ότι έχω δωρεάν αντικατάσταση στα μπεκ απλά θα πληρώσω γύρω στα 50 ευρώ χωρίς ακόμα να γνωρίζει επακριβώς αλλά περίπου εκεί για την ρύθμιση των βαλβίδων μιας και πρέπει να ρυθμιστούν ηλεκτρονικά. Χίλιες φορές σε άλλο συνεργείο με διαφορετικά μυαλά. Οπότε συνεχίζω ZAVOLI με στόχο επιτέλους κάποια στιγμή να αποσβέσω το κόστος. Είναι η τρίτη αντικατάσταση μπεκ και ακόμα είμαι στις 20.000 km οπότε έχω πολύ δρόμο μπροστά μου. Τώρα περιμένω να έρθουν τα ανταλλακτικά για να με ειδοποιήσουν να υλοποιήσουμε τις υποσχέσεις. Μείνεται συντονισμένοι μέχρι την ολοκλήρωση.................Θα σας πω νέα...................μόλις έχω...............
chipakos
 
Δημοσιευσεις: 31
Εγγραφή: Παρ 22 Νοέμ, 2013 04:03

Re: Zavoli παρατηρήσεις

Δημοσίευσηαπό Qgas » Πέμ 28 Νοέμ, 2013 22:54

50 € για τη ρύθμιση του αμάξιου με τα νεα μπεκ θέλεις να πεις .. 197 € έκαναν τα μπεκ ζαβολι και στα άφηνε 97 .. Χμμμ τσάμπα πράγμα πανω απο 30-35 € δεν κοστίζουν στον εισαγωγεα λόγω του οτι ειναι ηλεκτροβαλβιδες .....
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Zavoli παρατηρήσεις

Δημοσίευσηαπό chipakos » Σάβ 30 Νοέμ, 2013 17:34

Qgas έγραψε:50 € για τη ρύθμιση του αμάξιου με τα νεα μπεκ θέλεις να πεις .. 197 € έκαναν τα μπεκ ζαβολι και στα άφηνε 97 .. Χμμμ τσάμπα πράγμα πανω απο 30-35 € δεν κοστίζουν στον εισαγωγεα λόγω του οτι ειναι ηλεκτροβαλβιδες .....

Ναι με την κοινή λογική εγώ λόγω εμπειρίας με την δική μου εταιρεία <<αντιλαμβάνεσται δεν μπορώ να τα πω όλα στο forum >>αλλά πιστεύω ότι δεν έχουν στοιχίσει τίποτα στον εισαγωγέα λόγω ελλατωματικών προηγούμενων ηλεκτροβαλβίδων (για εμένα ονομάζονται βαλβίδες αντικατάστασης και τοποθετούνται δωρεάν στον πελάτη για την εύρυθμη λειτουργία του συστήματος ZAVOLI).Κανονικά αν έμενα Θεσσαλονίκη θα έπρεπε να πάω στο συνεργείο της μαμάς εταιρείας εν προκειμένω στην Gas Theodorou εδώ στην Ελλάδα και να τοποθετηθούν και τελείως δωρεάν εννοώ χωρίς κόστος ρύθμισης στο Computer. Και ναι φυσικά είναι μία ηλεκτροβαλβίδα αερίου και τίποτε άλλο. Φυσικά δεν ήθελε να μου κάνει δωρεάν αλλαγή αλλά να μην ξεχνάμε ότι θα μπορούσα να ήμουν μακαρίτης με όλη τη σημασία της λέξεως. Οχι ότι σκοτώνεσαι από αυτό το λόγο εύκολα αλλά και μόνο να σου την χώσει ο άλλος από πίσω με 80 ή 100 ή 120 χιλιόμετρα στην Εθνική οδό δεν θες τίποτε άλλο.Ηταν σαν να πάτησα φρένο στη μέση της Εθνική οδού. Οπότε να υποθέσω ότι μπήκαν στη ζυγαριά όλα γiα να παρθεί αυτή η απόφαση από τον εισαγωγέα. Φυσικά ζήτησα η αντικατάσταση να γίνει από άλλο συνεργείο μιας και πλέον δεν έχω εμπιστοσύνη στους προηγούμενους που μου είχαν κάνει την εγκατάσταση και το δέχτηκε ,οπότε τώρα αναμένω να με ειδοποιήσουν να πάω για αντικατάσταση. Θα σας πω γνώμη μου και τελικό αποτέλεσμα μόλις γίνει η δουλειά.
chipakos
 
Δημοσιευσεις: 31
Εγγραφή: Παρ 22 Νοέμ, 2013 04:03

Re: Zavoli παρατηρήσεις

Δημοσίευσηαπό chipakos » Κυρ 08 Δεκ, 2013 08:06

βρεγμένη σανίδα που χρειάζονται τελικά το ψάρι απ το κεφάλι βρωμάει. Πέρασαν 18 ημέρες και ακόμα δεν έχουν έρθει από Θεσσαλονίκη τα τέσσερα μπεκ Zavoli για το αυτοκίνητό μου όπως μου υποσχέθηκε ο εισαγωγέας και αντιπρόσωπος της Zavoli .Με τα πόδια μου τα φέρνει??? Ετσι κάνει και σε άλλους??? :(( :(( ...........Σοβαρότης μηδέν.............
chipakos
 
Δημοσιευσεις: 31
Εγγραφή: Παρ 22 Νοέμ, 2013 04:03

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική συζήτηση για το LPG

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες