Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Το υγραέριο είναι όπως το χρηματιστήριο!!

Πόσο συμφέρει τελικά; Κόστος εγκατάστασης; Αναμονές για εγκατάσταση; Αυτονομία;

Το υγραέριο είναι όπως το χρηματιστήριο!!

Δημοσίευσηαπό yanis66 » Σάβ 09 Απρ, 2011 23:49

Το υγραέριο θα κάψει πολύ κόσμο, όπως το χρηματιστήριο του Σημίτη. Διότι :1) Θα καταστρέψουν τους κινητήρες τους και 2) Η κυβέρνηση του καραγκιόζη δεν θα τους αφήσει σε ησυχία. Θα φορολογεί το υγραέριο συνεχώς και αδιαλείπτως. Με τις υγείες σας!!!
yanis66
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ 09 Απρ, 2011 22:15

Re: Το υγραέριο είναι όπως το χρηματιστήριο!!

Δημοσίευσηαπό autogasforumadmin » Κυρ 10 Απρ, 2011 00:00

yanis66, μιας και είσαι καινούριο μέλος, λίγο προσοχή στη γλώσσα που χρησιμοποιείς στα μηνύματα σου. Σκοπός του forum είναι να βοθήσει την ανοικτή συζήτηση που μπορεί όμως να βασίζεται μόνο σε πολιτισμένα σχόλια.
autogasforumadmin
Διαχειριστής
 
Δημοσιευσεις: 118
Εγγραφή: Πέμ 28 Οκτ, 2010 11:01

Re: Το υγραέριο είναι όπως το χρηματιστήριο!!

Δημοσίευσηαπό dathens » Κυρ 10 Απρ, 2011 00:05

Καταρχην περνά απο την είσοδο σαν νέος στο φόρουμ και πες μας μας ποιος είσαι τι αμάξι έχεις κτλ , έχεις γράψεις 10 ποστ με το τι έγινε στο αμάξι σου σε όλα τα σημεία και δίνεις και συμβουλες μην βάλετε Υγραεριο κτλ, καταλαβαίνουμε την ζημιά που έπαθε το αμάξι σου και θα προσπαθήσουμε να βρούμε τι έφταιξε το σύστημα, ο εγκαταστατης η το αμάξι ?

Πρώτα απο όλα πρέπει να αποδειξεις ότι φταίει το Υγραεριο και η εγκατάσταση του πες μας πόσα χιλ έκανες τι είχες πληρώσει πόσο έκαιγε είχες προβλήματα γενικά με την χρήση. ?

Δεύτερον πριν τα Δικαστήρια που θα φας 5-6 χρόνια και θα προσπαθήσεις να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελεφας τι λέει ο εγκαταστατης και κατ´επεκταση ο θεωδορου προτίθενται να καλύψουν την ζημιά ?

Η Nissan τι λέει ακριβώς ?

Καποιος φιλος σε άλλο ποστ είπε ότι εβαλες 4η γενιά σε αμάξι 2008 , και πως το έκανες αυτο έχω φίλο με xrail του 2009 με 35000 χιλ brc με λαδιερα 4η γενια χωρίς ΚΙΧ μην γράφουμε ότι θελουμε δεν παίζει ρόλο αν εινα καινούργιο η παλιό αμάξι το αν θα βαλουμε 4 ή 5η γενιά που μόνο στη ελλαδα υπάρχουν γενιές !!!
Να λεμε καλύτερα με πνεύμονα αερίου , απλό ή direct injection και υγρού ψεκασμού με αντλία στην δεξαμενη !!!

ΠΕΣ ΜΑΣ και σταματά τη επίθεση να βρούμε τοις πταίει
Τελευταία επεξεργασία από dathens και Κυρ 10 Απρ, 2011 00:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Το υγραέριο είναι όπως το χρηματιστήριο!!

Δημοσίευσηαπό yanis66 » Κυρ 10 Απρ, 2011 00:26

dathens έγραψε:Καταρχην περνά απο την είσοδο σαν νέος στο φόρουμ και πες μας μας ποιος είσαι τι αμάξι έχεις κτλ , έχεις γράψεις 10 ποστ με το τι έγινε στο αμάξι σου σε όλα τα σημεία και δίνεις και συμβουλες μην βάλετε Υγραεριο κτλ, καταλαβαίνουμε την ζημιά που έπαθε το αμάξι σου και θα προσπαθήσουμε να βρούμε τι έφταιξε το σύστημα, ο εγκαταστατης η το αμάξι ?

Πρώτα απο όλα πρέπει να αποδειξεις ότι φταίει το Υγραεριο και η εγκατάσταση του πες μας πόσα χιλ έκανες τι είχες πληρώσει πόσο έκαιγε είχες προβλήματα γενικά με την χρήση. ?

Δεύτερον πριν τα Δικαστήρια που θα φας 5-6 χρόνια και θα προσπαθήσεις να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελεφας τι λέει ο εγκαταστατης και κατ´επεκταση ο θεωδορου προτίθενται να καλύψουν την ζημιά ?

Η Nissan τι λέει ακριβώς ?

Καποιος φιλος σε άλλο ποστ είπε ότι εβαλες 4η γενιά σε αμάξι 2008 , και πως το έκανες αυτο έχω φίλο με xrail του 2009 με 35000 χιλ brc με λαδιερα 4η γενια χωρίς ΚΙΧ μην γράφουμε ότι θελουμε δεν παίζει ρόλο αν εινα καινούργιο η παλιό αμάξι το αν θα βαλουμε 4 ή 5η γενιά που μόνο στη ελλαδα υπάρχουν γενιές !!!
Να λεμε καλύτερα με πνεύμονα αερίου , απλό ή direct injection και υγρού ψεκασμού με αντλία στην δεξαμενη !!!

ΠΕΣ ΜΑΣ και σταματά τη επίθεση να βρούμε τοις πταίει

Ο εγκαταστάτης δεν αναγνωρίζει τη ζημιά. Μου λέει ότι έπρεπε να κάνω ρύθμιση βαλβίδων και οτι αυτό έφτεξε. H Nissan λέει οτι απαγορεύεται ρητά και κατηγορηματικά η χρήση υγραερίου! Ο πραγματογνώμονας μου είπε οτι ο κινητήρας με μπλοκ αλουμινίου που φοράει το Xtrail , δεν μπορεί να αντέξει στις υψηλές θερμοκρασίες του υγραερίου. Απόδειξη , οτι φαγώθηκαν και οι 4 κύλινδροι ομοιόμορφα, τα ελατήρια επίσης, οι βαλβίδες επίσης, τα πιστόνια μάζεψαν και ο καταλύτης έγινε κομμάτια. Όλα αυτά έγιναν σε 15.000 χλμ. Ποιός είναι αυτός που κάνει επίθεση; Εγώ ή αυτοί; Εγώ αμυνόμενος είμαι κύριοι. Απλά δεν είμαι κότα, όπως πολλοί που την έχουν πατήσει αλλά δεν μιλάνε γιατί δεν θέλουν να μπλέξουν ή δεν έχουν λεφτά για να κάνουν μηνύσεις και αγωγές.
Τελευταία επεξεργασία από yanis66 και Κυρ 10 Απρ, 2011 00:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
yanis66
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ 09 Απρ, 2011 22:15

Re: Το υγραέριο είναι όπως το χρηματιστήριο!!

Δημοσίευσηαπό yanis66 » Κυρ 10 Απρ, 2011 00:29

dathens έγραψε:Καταρχην περνά απο την είσοδο σαν νέος στο φόρουμ και πες μας μας ποιος είσαι τι αμάξι έχεις κτλ , έχεις γράψεις 10 ποστ με το τι έγινε στο αμάξι σου σε όλα τα σημεία και δίνεις και συμβουλες μην βάλετε Υγραεριο κτλ, καταλαβαίνουμε την ζημιά που έπαθε το αμάξι σου και θα προσπαθήσουμε να βρούμε τι έφταιξε το σύστημα, ο εγκαταστατης η το αμάξι ?

Πρώτα απο όλα πρέπει να αποδειξεις ότι φταίει το Υγραεριο και η εγκατάσταση του πες μας πόσα χιλ έκανες τι είχες πληρώσει πόσο έκαιγε είχες προβλήματα γενικά με την χρήση. ?

Δεύτερον πριν τα Δικαστήρια που θα φας 5-6 χρόνια και θα προσπαθήσεις να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελεφας τι λέει ο εγκαταστατης και κατ´επεκταση ο θεωδορου προτίθενται να καλύψουν την ζημιά ?

Η Nissan τι λέει ακριβώς ?

Καποιος φιλος σε άλλο ποστ είπε ότι εβαλες 4η γενιά σε αμάξι 2008 , και πως το έκανες αυτο έχω φίλο με xrail του 2009 με 35000 χιλ brc με λαδιερα 4η γενια χωρίς ΚΙΧ μην γράφουμε ότι θελουμε δεν παίζει ρόλο αν εινα καινούργιο η παλιό αμάξι το αν θα βαλουμε 4 ή 5η γενιά που μόνο στη ελλαδα υπάρχουν γενιές !!!
Να λεμε καλύτερα με πνεύμονα αερίου , απλό ή direct injection και υγρού ψεκασμού με αντλία στην δεξαμενη !!!

ΠΕΣ ΜΑΣ και σταματά τη επίθεση να βρούμε τοις πταίει
Ο εγκαταστάτης δεν αναγνωρίζει τη ζημιά. Μου λέει ότι έπρεπε να κάνω ρύθμιση βαλβίδων και οτι αυτό έφτεξε. H Nissan λέει οτι απαγορεύεται ρητά και κατηγορηματικά η χρήση υγραερίου! Ο πραγματογνώμονας μου είπε οτι ο κινητήρας με μπλοκ αλουμινίου που φοράει το Xtrail , δεν μπορεί να αντέξει στις υψηλές θερμοκρασίες του υγραερίου. Απόδειξη , οτι φαγώθηκαν και οι 4 κύλινδροι ομοιόμορφα, τα ελατήρια επίσης, οι βαλβίδες επίσης, τα πιστόνια μάζεψαν και ο καταλύτης έγινε κομμάτια. Όλα αυτά έγιναν σε 15.000 χιλιόμετρα. Ποιός είναι αυτός που κάνει επίθεση; Εγώ ή αυτοί; Εγώ αμυνόμενος είμαι κύριοι. Απλά δεν είμαι κότα, όπως πολλοί που την έχουν πατήσει αλλά δεν μιλάνε γιατί δεν θέλουν να μπλέξουν ή δεν έχουν λεφτά για να κάνουν μηνύσεις και αγωγές.
Τελευταία επεξεργασία από yanis66 και Κυρ 10 Απρ, 2011 00:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
yanis66
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ 09 Απρ, 2011 22:15

Re: Το υγραέριο είναι όπως το χρηματιστήριο!!

Δημοσίευσηαπό yanis66 » Κυρ 10 Απρ, 2011 00:35

autogasforumadmin έγραψε:yanis66, μιας και είσαι καινούριο μέλος, λίγο προσοχή στη γλώσσα που χρησιμοποιείς στα μηνύματα σου. Σκοπός του forum είναι να βοθήσει την ανοικτή συζήτηση που μπορεί όμως να βασίζεται μόνο σε πολιτισμένα σχόλια.
Τι εννοείς; Τι σημαίνει πολιτισμός για 'σένα. Σ' ενοχλεί που θίγω το κατεστημένο; Μήπως πρέπει να φιμωθώ; Να μη δικαιούμαι να ομιλώ; Για να μιλούν μόνο οι Πάγκαλοι και να μας καθυβρίζουν; Όχι κύριοι! Πολιτισμός σημαίνει οτι αντιδρώ όταν με πνίγει το δίκιο μου και δεν ανέχομαι να παίζει κανείς με τη νοημοσύνη μου. Εξάλλου εγώ κύριέ μου δεν κρύβομαι και αναλαμβάνω την ευθύνη των όσων λέω. Δεν θέλω ούτε χωροφύλακες ούτε προστάτες.
yanis66
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ 09 Απρ, 2011 22:15

Re: Το υγραέριο είναι όπως το χρηματιστήριο!!

Δημοσίευσηαπό dathens » Κυρ 10 Απρ, 2011 00:47

[/quote]Ο εγκαταστάτης δεν αναγνωρίζει τη ζημιά. Μου λέει ότι έπρεπε να κάνω ρύθμιση βαλβίδων και οτι αυτό έφτεξε. H Nissan λέει οτι απαγορεύεται ρητά και κατηγορηματικά η χρήση υγραερίου! Ο πραγματογνώμονας μου είπε οτι ο κινητήρας με μπλοκ αλουμινίου που φοράει το Xtrail , δεν μπορεί να αντέξει στις υψηλές θερμοκρασίες του υγραερίου. Απόδειξη , οτι φαγώθηκαν και οι 4 κύλινδροι ομοιόμορφα, τα ελατήρια επίσης, οι βαλβίδες επίσης, τα πιστόνια μάζεψαν και ο καταλύτης έγινε κομμάτια. Ποιός είναι αυτός που κάνει επίθεση; Εγώ ή αυτοί; Εγώ αμυνόμενος είμαι κύριοι. Απλά δεν είμαι κότα, όπως πολλοί που την έχουν πατήσει αλλά δεν μιλάνε γιατί δεν θέλουν να μπλέξουν ή δεν έχουν λεφτά για να κάνουν μηνύσεις και αγωγές.[/quote]

Απο την Nissan λογικό καμία εταιρία δεν θα παραδεχτεί ποτέ ότι φταίει κάτι άλλο εξου και δεν καλύπτονται οι εγγυήσεις αν γίνει μετατροπή η εύκολη λύση για τις αυτοκινητοβιομηχανίες και τους εισαγωγεις.

Ρωτα τον κυριακουδη στον Πειραιά εξουσιοδοτημένο Νισσαν για να δεις διότι ο πραγματογνωμων δεν μας τα λέει καλα.

Ο εγκαταστατης λέει μ...κιες

Ο εισαγωγέας πήρε το πλαίσιο σου για έλεγχο πριν την τοποθέτηση ; Αν όχι και δεν ενημέρωσε τον εγκαταστατη για πιθανό πρόβλημα σε πληρώνουν και οι δυο
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Το υγραέριο είναι όπως το χρηματιστήριο!!

Δημοσίευσηαπό autogasforumadmin » Κυρ 10 Απρ, 2011 00:58

yanis66 έγραψε:Τι εννοείς; Τι σημαίνει πολιτισμός για 'σένα. Σ' ενοχλεί που θίγω το κατεστημένο; Μήπως πρέπει να φιμωθώ; Να μη δικαιούμαι να ομιλώ; Για να μιλούν μόνο οι Πάγκαλοι και να μας καθυβρίζουν; Όχι κύριοι! Πολιτισμός σημαίνει οτι αντιδρώ όταν με πνίγει το δίκιο μου και δεν ανέχομαι να παίζει κανείς με τη νοημοσύνη μου. Εξάλλου εγώ κύριέ μου δεν κρύβομαι και αναλαμβάνω την ευθύνη των όσων λέω. Δεν θέλω ούτε χωροφύλακες ούτε προστάτες.


Φυσικά και έχεις δικαίωμα να μιλάς! Δεν έχεις όμως δικαίωμα να βρίζεις, τουλάχιστον όχι σε αυτό το forum. Ως διαχειριστής οφείλω να επεμβαίνω όταν βλέπω ότι το forum μετατρέπεται από κοινότητα συζήτησης σε βήμα εξύβρισης.

Κατανοητό το πρόβλημα που έχεις αλλά η συμμετοχή σε ένα forum προϋποθέτει το σεβασμό των υπόλοιπων μελών, των διαχειριστών του καθώς και των απόψεων που αυτοί εκφράζουν. Αν δε σου αρέσει αυτό μπορείς να αποχωρήσεις από το forum και να φτιάξεις ένα blog στο οποίο θα δημοσιεύεις το μονόλογο σου.

Το ότι με ενοχλεί που θίγεις το κατεστημένο επιστρέφεται ως απαράδεκτο σχόλιο. Και μιας και δε κρύβεσαι, γιατί δεν αναφέρεις το όνομα σου από τη στιγμή που κάνεις καταγγελία και έχεις ήδη προχωρήσει μέσω της νομικής οδού;
autogasforumadmin
Διαχειριστής
 
Δημοσιευσεις: 118
Εγγραφή: Πέμ 28 Οκτ, 2010 11:01

Re: Το υγραέριο είναι όπως το χρηματιστήριο!!

Δημοσίευσηαπό yanis66 » Κυρ 10 Απρ, 2011 01:24

dathens έγραψε:
Ο εγκαταστάτης δεν αναγνωρίζει τη ζημιά. Μου λέει ότι έπρεπε να κάνω ρύθμιση βαλβίδων και οτι αυτό έφτεξε. H Nissan λέει οτι απαγορεύεται ρητά και κατηγορηματικά η χρήση υγραερίου! Ο πραγματογνώμονας μου είπε οτι ο κινητήρας με μπλοκ αλουμινίου που φοράει το Xtrail , δεν μπορεί να αντέξει στις υψηλές θερμοκρασίες του υγραερίου. Απόδειξη , οτι φαγώθηκαν και οι 4 κύλινδροι ομοιόμορφα, τα ελατήρια επίσης, οι βαλβίδες επίσης, τα πιστόνια μάζεψαν και ο καταλύτης έγινε κομμάτια. Ποιός είναι αυτός που κάνει επίθεση; Εγώ ή αυτοί; Εγώ αμυνόμενος είμαι κύριοι. Απλά δεν είμαι κότα, όπως πολλοί που την έχουν πατήσει αλλά δεν μιλάνε γιατί δεν θέλουν να μπλέξουν ή δεν έχουν λεφτά για να κάνουν μηνύσεις και αγωγές.[/quote]

Απο την Nissan λογικό καμία εταιρία δεν θα παραδεχτεί ποτέ ότι φταίει κάτι άλλο εξου και δεν καλύπτονται οι εγγυήσεις αν γίνει μετατροπή η εύκολη λύση για τις αυτοκινητοβιομηχανίες και τους εισαγωγεις.

Ρωτα τον κυριακουδη στον Πειραιά εξουσιοδοτημένο Νισσαν για να δεις διότι ο πραγματογνωμων δεν μας τα λέει καλα.

Ο εγκαταστατης λέει μ...κιες

Ο εισαγωγέας πήρε το πλαίσιο σου για έλεγχο πριν την τοποθέτηση ; Αν όχι και δεν ενημέρωσε τον εγκαταστατη για πιθανό πρόβλημα σε πληρώνουν και οι δυο[/quote]
Ευχαριστώ πολύ!
yanis66
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ 09 Απρ, 2011 22:15


Επιστροφή στο Γενική συζήτηση για το LPG

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες