Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Γραπτή εγγύηση

Πόσο συμφέρει τελικά; Κόστος εγκατάστασης; Αναμονές για εγκατάσταση; Αυτονομία;

Γραπτή εγγύηση

Δημοσίευσηαπό antonis8via » Παρ 28 Φεβ, 2014 09:35

[mod: αποκοπή από άλλο θέμα]

Ο valsam εχει απόλυτο δίκιο.
Έχω προκαλέσει άπειρες φορές για μετρήσεις, για εγγυήσεις Γραπτές αλλα όλοι οι επιστήμονες εφευρέτες μούγκα.
Και μετα απο λίγο....ξανά αρχίζουν τις ιστοριουλες τους.
Η θερμογονος διάφορα εχει αναφερθεί ότι είναι άνω του 30 τα εκατο, εμείς βάζουμε το 25 σε πολυ καλές περιπτώσεις με καλή ecu, ειδάλλως αν το αμάξι είναι ρυθμισμενο με 100 άρα και επιθετικό προγραμμα....η αύξηση περνάει το 30 τα εκατο και οι μοίρες πέφτουν στο κοφτη, έχω κάνει πόστ με ποσά Οκτανια είναι το LPG.....μούγκα όλοι όμως!

Αυτός που λέει για 30 κάτι μοίρες.....ούτε να λογκαρει και να αναλύσει τι διαβάζει ξέρει.
Στα τουρμπατα 3 μοίρες είναι 10 το πολυ 15 ίπποι.....στα ατμοσφαιρικά μαμισια είναι πολυ λιγότερη η διάφορα.
Το ότι πάω μέχρι 4500 σαλ και έχω μόνο 17 τα εκατο αύξηση.....αυτο και αν είναι τρισμεγιστη κορυφή δήλωση.....δηλαδή το κιτ που μπήκε είναι ανίκανο για παροχές του συγκεκριμένου μοτέρ; Η το μοτέρ το δουλεύεις στο μισό powerband οπότε έχεις 17 τα εκατο αύξηση στη παραγωγή του ποιου ακριβώς έργου σε σχέση με το ονομαστικο;
Μου γίνατε ειδικοί στη προπορεια.....νέα μόδα......για τα long term fuel trims......κινέζοι;
Ντροπή ρε παιδια.......ντροπή...

Αστε το παιδια......μη το ταραζετε βρωμάει το πράγμα.....
antonis8via
 
Δημοσιευσεις: 362
Εγγραφή: Τρί 24 Ιαν, 2012 12:41

Re: Καταναλωση /100χλμ με LPG

Δημοσίευσηαπό Qgas » Παρ 28 Φεβ, 2014 10:23

Αερολογίες βάλε το χέρι στη τσέπη να πάρεις απαντήσεις δωρεάν δεν γίνετε .. Βάλτο και κάνουμε οτι τεστ θελεις ( δυναμομετρα κιτι αεριου υγρου αμεσου έμεσου κτλ ) ..

Τη συζήτηση την είχα με ενα παληκαρι χθες με ενα golf gti 2000 TFSI με προγράμμα στα 240 άλογα ( BWA)
Που παραπονιόταν οτι στις 6200 και πανω πριν τον κόφτη .. στο πολυ γκάζι στο DSG καταλάβαινε την αλλαγη της ταχύτητας σε σχεση με τη βενζίνη και ο προγραμματιστης του προγράμματος του είπε οτι φταιει το γκάζι ..

Εγω του ειπα οτι φταιει το προγράμμα το κιτ εινσι για μαμά χαρτογράφηση εινσι άλλο καύσιμο και στα ψηλα αλλάζει η διαχείριση. Η αλλαγη με μπουζι αεριου έλυσε το προβλημα οπου λογω προγράμματος τα μαμα δεν μπορούσαν να κάψουν το μείγμα ...ο προγραμματιστής του το βιολί του εγω μονο βενζινη ρυθμίζω ..

Όταν του ειπα οτι το έβαλες για οικονομία εκει πανω που το πας μόνιμα ταπα .. στις 6500 και στα 180-200 χιλ συνέχεια γύρνατο στη βενζίνη .....θύμωσε με στυλ μου είπε .. και να πληρώνω 1.60 ; Με 44 € 56 λιτρα εχω κοντα στα 500 χιλ αν το γυρνάω δεν συμφαίρει !! Νοοτροπία μου δεν συμβαδίζει με την ορθή χρήση του υγραεριου ..
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Καταναλωση /100χλμ με LPG

Δημοσίευσηαπό antonis8via » Παρ 28 Φεβ, 2014 18:00

Qgas έγραψε:Αερολογίες βάλε το χέρι στη τσέπη να πάρεις απαντήσεις δωρεάν δεν γίνετε .. Βάλτο και κάνουμε οτι τεστ θελεις ( δυναμομετρα κιτι αεριου υγρου αμεσου έμεσου κτλ ) ..

Τη συζήτηση την είχα με ενα παληκαρι χθες με ενα golf gti 2000 TFSI με προγράμμα στα 240 άλογα ( BWA)
Που παραπονιόταν οτι στις 6200 και πανω πριν τον κόφτη .. στο πολυ γκάζι στο DSG καταλάβαινε την αλλαγη της ταχύτητας σε σχεση με τη βενζίνη και ο προγραμματιστης του προγράμματος του είπε οτι φταιει το γκάζι ..

Εγω του ειπα οτι φταιει το προγράμμα το κιτ εινσι για μαμά χαρτογράφηση εινσι άλλο καύσιμο και στα ψηλα αλλάζει η διαχείριση. Η αλλαγη με μπουζι αεριου έλυσε το προβλημα οπου λογω προγράμματος τα μαμα δεν μπορούσαν να κάψουν το μείγμα ...ο προγραμματιστής του το βιολί του εγω μονο βενζινη ρυθμίζω ..

Όταν του ειπα οτι το έβαλες για οικονομία εκει πανω που το πας μόνιμα ταπα .. στις 6500 και στα 180-200 χιλ συνέχεια γύρνατο στη βενζίνη .....θύμωσε με στυλ μου είπε .. και να πληρώνω 1.60 ; Με 44 € 56 λιτρα εχω κοντα στα 500 χιλ αν το γυρνάω δεν συμφαίρει !! Νοοτροπία μου δεν συμβαδίζει με την ορθή χρήση του υγραεριου ..



Εγω σε πιστεύω σε όλα.......
Θα έρθω να βάλω τα λεφτα που ζητάς στο γραφείο σου με ένα κείμενακι που θα συντάξει ο δικηγόρος μου ο οποίος θα βρίσκεται παρόν στο μεταξύ μας διάλογο και στο τι θα καιει παραπανω,ποσα χλμ εγγύηση για καπάκι, λ, βαλβιδες, πιστονια δινεις μετα τη τοποθετηση, ποσα άλογα πριν και μετα, πόση αύξηση καταναλωσης θα εχει, τι ρήτρες θα υπάρχουν για κάθε υπόσχεση που δε θα ισχύει μετα τη παράδοση, και εσυ θα βάλεις το κιτ και την υπογραφουλα και θα είμαστε όλοι χαρούμενοι!
Δέχομαι να κολλησεις και πόστερ στο αμάξι μου της φιρμας σου....να σε διαφημίζω χρόνια ολόκληρα.... :D
Τι λες......είσαι μέσα......τελικα; Ότι λες στο κάθε πελάτη στο μιλητο, απλα....τώρα θα το υπό γράψεις το μπλα μπλα....είσαι μέσα; :D


Άσχετο......
Γιατι είναι άλλο καύσιμο και στα ψηλά....αλλάζει;;;;;;;
Αχααααααααα, έχω πεθάνει στο γέλιο.......γιατι εχει θέματα ψηλά; Γιατι.......δε φτάνει η παροχή; Και θα γίνει το μπαμ;;;;;;;

Μόνοι σας εκτειθεστε τελικα.....!!!
Λοιπόν....θέλεις να το κανονισουμε το ραντεβουδακι;
antonis8via
 
Δημοσιευσεις: 362
Εγγραφή: Τρί 24 Ιαν, 2012 12:41

Re: Καταναλωση /100χλμ με LPG

Δημοσίευσηαπό Qgas » Σάβ 01 Μαρ, 2014 01:58

Φυσικά 2000 € και στο μαγαζί μου την Τρίτη με το δικηγόρο σου .. Σε περιμένω 2109420594
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Καταναλωση /100χλμ με LPG

Δημοσίευσηαπό valsam » Σάβ 01 Μαρ, 2014 10:56

Qgas έγραψε:Φυσικά 2000 € και στο μαγαζί μου την Τρίτη με το δικηγόρο σου .. Σε περιμένω 2109420594

Αυτη ειναι απαντηση!
Οπως λενε και οι Αμερικανοι, Put your money where your mouth is!
antonis8via ερηξες το μπαλακι και ο Qgas την δεχτηκε την προκληση σου ,αντε να δουμε θα εχει συνεχεια το θεμα η μονο λογια!
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Re: Καταναλωση /100χλμ με LPG

Δημοσίευσηαπό antonis8via » Σάβ 01 Μαρ, 2014 10:58

Qgas έγραψε:Φυσικά 2000 € και στο μαγαζί μου την Τρίτη με το δικηγόρο σου .. Σε περιμένω 2109420594

Τώρα μιλήσες τη γλώσσα της αλήθειας!
Τα ακούτε όλοι υπέρμαχοι του υγραεριου;
Μου ζητάει με το καλημέρα 2 χίλιαρικα και ακόμη δεν εχει διαβάσει το κείμενο που θα συνταχθεί μετα τις δεσμεύσεις του....οι οποίες προβλέπω ότι θα είναι για γέλια, δηλ. Κανα 30 τα εκατο αύξηση κατανάλωσης, και εγγύηση καπάκιου,λ, για μια βόλτα μέχρι το σπίτι μου.

Γιατι κύριε qgas τέτοιος τρόμος και θες 2 χίλιαρικα; icom θα μου βάλεις;; :D :D :D
Εσυ κοροιδευεις τα πανάκριβα κιτ....και μας ωθεις να βάζουμε τα φτηνά.....τι είδους απόσβεση θα κάνω με το διχιλιαρο στο τραπέζι σου πριν ξεκινήσουμε συζήτηση και να μάθεις τι αμάξι θα φέρω;
Γιατι αφού είσαι έντιμος, σε ετσουξε να υπό γράψεις αυτα τα οποία θα υποσχέθεις προφορικά;
Εγω....δε σου ζήτησα να διαφοροποιήσεις τις υποσχέσεις σου.....απλα να δεσμεύτεις απο αυτές....
Μήπως το προβλημα είναι....ότι δε μπορείς επίσημα να δεσμεύτεις απο αυτα που τοσο χαλαρα υπόσχεσαι στα πρόβατα πριν τη σφαγή;
Νομίζω.....κατάλαβαν όλοι.......ποσο σίγουρος για τα λεγόμενα σου είσαι......πλέον και ποιος λέει α ε ρ ο λ ο γ ι ε ς!
Καλο μήνα σου εύχομαι!
antonis8via
 
Δημοσιευσεις: 362
Εγγραφή: Τρί 24 Ιαν, 2012 12:41

Re: Καταναλωση /100χλμ με LPG

Δημοσίευσηαπό antonis8via » Σάβ 01 Μαρ, 2014 11:05

valsam έγραψε:
Qgas έγραψε:Φυσικά 2000 € και στο μαγαζί μου την Τρίτη με το δικηγόρο σου .. Σε περιμένω 2109420594

Αυτη ειναι απαντηση!
Οπως λενε και οι Αμερικανοι, Put your money where your mouth is!
antonis8via ερηξες το μπαλακι και ο Qgas την δεχτηκε την προκληση σου ,αντε να δουμε θα εχει συνεχεια το θεμα η μονο λογια!

Valsam......
Κακώς ασχολούμαστε.....
Είδες....μόλις του πεις για υπογραφές....ωπ......δυο χίλιαρικα θέλω!
Που να τολμήσει και να υπογράψει δηλαδή.....
Άλλωστε πως να υπογράψει.....5 πράγματα τα ξέρει για να παει να βάλει το κεφάλι στη γκυλοτινα.......θα μου ζητήσει να ανοίξω και καπάκι να επιθεωρήσεις εκείνος τις βαλβίδες που θα τις βρει κλειστές.....
ΧΑΑ..ΧΑΑ...ΧΑΑ....έχω ψοφισει στο γέλιο με το διχιλιαρο.....

Τελικα μόλις μιλήσεις για δικηγόρο.....σοβαρευονται όλοι!
Σιγα μη σκάσω δυο χίλιαρικα για υγραεριο......για να κάνω απόσβεση σε 10 χρόνια.
Ευχαριστω δε θα πάρω, και αν είναι να ξανασκασω δυο χίλιαρικα, μόνο στο μπιρμπο χωρίς δικηγόρους....γιατι ο λόγος του είναι όντως συμβόλαιο....και μόνο icom Φιλτατε qgas.
Τελευταία επεξεργασία από antonis8via και Σάβ 01 Μαρ, 2014 11:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
antonis8via
 
Δημοσιευσεις: 362
Εγγραφή: Τρί 24 Ιαν, 2012 12:41

Re: Καταναλωση /100χλμ με LPG

Δημοσίευσηαπό valsam » Σάβ 01 Μαρ, 2014 11:29

Τα 2000 ειναι για την εγκατασταση?
Πολλα δεν ειναι ρε συ Qgas?
Εγω νομιζα τα 2000 ηταν το συστημα που θα του βαλεις + το στοιχημα,δηλ. περα απο τη εγκατασταση των π.χ 700-900 ευρω αναλογα την εγκατασταση και τα υπολοιπα λεφτα που θα περισευαν να εμεναν σαν εγγυηση,δηλ. τα 1100-1300 ευρω που θα περισευαν αν δεν ανταποκριθει το συστημα που θα του βαλεις σε ενα απο αυτα που αναφερει ο antonis8via για καπάκι, λ, βαλβιδες, πιστονια, ποσα άλογα πριν και μετα, και πόση αύξηση καταναλωσης θα εχει, π.χ του εβγαλε ζημια VSR 1100-1300 ευρω στον antonis8via ,βαση ου συμφωνητικου που θα κανατε και εσυ π.χ ελεγες 12% αυξηση καταναλωσης και ο antonis8via ελεγε 30% και ειναι οντος 12% τσιμπας εσυ 500 ευρω απο τα 1100-1300 που ειναι καβαντζα,περασαν π.χ 50.000 χλμ και δεν του εβγαλε ουτε λ ουτε πολαπλασιαστες τσιμπας αλλα 800, το πηγατε δυναμομετρο και του βγαζει ακριβος οσα αλαγο και με βενζινη και του ζητας να σε δωσει και αλλα 500 που ειχατε βαλει στο συμφωνητικο αλλιος τον κυνηγας δικασυικος αφου τελειωσαν τα λεφτα της καβαντζας,καπως ετσι δηλ. το σκεφτηκα!
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Re: Καταναλωση /100χλμ με LPG

Δημοσίευσηαπό hlias » Σάβ 01 Μαρ, 2014 11:33

antonis8via έγραψε:
Qgas έγραψε:Φυσικά 2000 € και στο μαγαζί μου την Τρίτη με το δικηγόρο σου .. Σε περιμένω 2109420594

Τώρα μιλήσες τη γλώσσα της αλήθειας!
Τα ακούτε όλοι υπέρμαχοι του υγραεριου;
Μου ζητάει με το καλημέρα 2 χίλιαρικα και ακόμη δεν εχει διαβάσει το κείμενο που θα συνταχθεί μετα τις δεσμεύσεις του....οι οποίες προβλέπω ότι θα είναι για γέλια, δηλ. Κανα 30 τα εκατο αύξηση κατανάλωσης, και εγγύηση καπάκιου,λ, για μια βόλτα μέχρι το σπίτι μου.

Γιατι κύριε qgas τέτοιος τρόμος και θες 2 χίλιαρικα; icom θα μου βάλεις;; :D :D :D
Εσυ κοροιδευεις τα πανάκριβα κιτ....και μας ωθεις να βάζουμε τα φτηνά.....τι είδους απόσβεση θα κάνω με το διχιλιαρο στο τραπέζι σου πριν ξεκινήσουμε συζήτηση και να μάθεις τι αμάξι θα φέρω;
Γιατι αφού είσαι έντιμος, σε ετσουξε να υπό γράψεις αυτα τα οποία θα υποσχέθεις προφορικά;
Εγω....δε σου ζήτησα να διαφοροποιήσεις τις υποσχέσεις σου.....απλα να δεσμεύτεις απο αυτές....
Μήπως το προβλημα είναι....ότι δε μπορείς επίσημα να δεσμεύτεις απο αυτα που τοσο χαλαρα υπόσχεσαι στα πρόβατα πριν τη σφαγή;
Νομίζω.....κατάλαβαν όλοι.......ποσο σίγουρος για τα λεγόμενα σου είσαι......πλέον και ποιος λέει α ε ρ ο λ ο γ ι ε ς!
Καλο μήνα σου εύχομαι!





του εβαλες μια προκληση με τους δικους σου ορους και την δεχτηκε, ειναι τοσο σιγουρος για το προιον του ετσι ωστε να μην εχει προβλημα με το καθε αυτοκινητο, απο την απαντηση σου καταλαβαν ολοι (ακομα και οι λιγοι που μπορει να σου εδιναν δικιο) πως εισαι μπουρδολογος, μην το ριχνεις τωρα στην τιμη (ειμουνα σιγουρος οτι αυτο θα ηταν το προβλημα σου) ή αποδεχεσαι την προκληση που εσυ εβαλες ή κανε το παγωνι.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Καταναλωση /100χλμ με LPG

Δημοσίευσηαπό valsam » Σάβ 01 Μαρ, 2014 11:44

Ωπα Ηλια ,αναφερει πουθενα ο antonis8via για 2000 ευρω?
Ο Qgas τα αναφερει τα 2000 ευρω αλλα μενει να ξεκαθαρισει αν αυτα ειναι μονο για την εγκατασταση η ειναι και η εγγυηση μεσα σε αυτα τα χρημτα οπως τον ρωτησα εγω!
Αφηστε να ξεκαθαρισουν πρωτα το τι και πως !
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενική συζήτηση για το LPG

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 72 επισκέπτες