Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Δημιουργία Συλλόγου Υγραεριοκίνητων Αυτοκινήτων

Πόσο συμφέρει τελικά; Κόστος εγκατάστασης; Αναμονές για εγκατάσταση; Αυτονομία;

Δημιουργία Συλλόγου Υγραεριοκίνητων Αυτοκινήτων

Δημοσίευσηαπό freegreekgas » Τρί 15 Ιούλ, 2014 21:58

Δημιουργήθηκε Σύλλογος με σκοπό την απλή διάλυση των καρτέλ.Η λύση είναι απλή,η συνεννόηση μας όμως απαιτείται.Ακολουθήστε τον σύλλογο στο facebook Σύλλογος Υγραεριοκίνητων αυτοκινήτων .
freegreekgas
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ, 2014 21:31

Re: Δημιουργία Συλλόγου Υγραεριοκίνητων Αυτοκινήτων

Δημοσίευσηαπό Qgas » Τετ 16 Ιούλ, 2014 00:12

freegreekgas έγραψε:Δημιουργήθηκε Σύλλογος με σκοπό την απλή διάλυση των καρτέλ.Η λύση είναι απλή,η συνεννόηση μας όμως απαιτείται.Ακολουθήστε τον σύλλογο στο facebook Σύλλογος Υγραεριοκίνητων αυτοκινήτων .



Καλώς τους και ας αργήσανε 2 χρονια
Υπάρχει χρονια εδω www.facebook.com/groups/ygraeriokinitoi
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Δημιουργία Συλλόγου Υγραεριοκίνητων Αυτοκινήτων

Δημοσίευσηαπό freegreekgas » Παρ 18 Ιούλ, 2014 01:06

Qgas έγραψε:
freegreekgas έγραψε:Δημιουργήθηκε Σύλλογος με σκοπό την απλή διάλυση των καρτέλ.Η λύση είναι απλή,η συνεννόηση μας όμως απαιτείται.Ακολουθήστε τον σύλλογο στο facebook Σύλλογος Υγραεριοκίνητων αυτοκινήτων .



Καλώς τους και ας αργήσανε 2 χρονια
Υπάρχει χρονια εδω http://www.facebook.com/groups/ygraeriokinitoi


Δεν ξέρω ποιος μας καλώσορίζει αλλά θα έπρεπε να σκεφτεί κάποια πράγματα πριν κάνει τον έξυπνο από το εύκολα παρεξηγήσιμο πληκτρολόγιο.Προσοχή Αρχίζει Επιθετικός λόγος.
Γιατί δεν τον ξέρω ?
Τι κάνει δυο χρόνια τώρα?
Η παραπομπή οδηγεί σε μια σελίδα που λέγετε Υγραεριοκίνητοι Αθηνών....Πόσο μέσα στο καβούκι του ζει ?
Το ξέρει ο Σύλλογος που αναφέρεις ότι στην θεσσαλονίκη και άλλα μέρη της βορείου Ελλάδος λειτουργεί καρτέλ 1,5 χρόνο τώρα?
Τι έχει κάνει για αυτό?
Πραγματικά Αργήσαμε φίλε μου!
Υ.Γ Παρατηρητήριο τιμών υπάρχει από το υπουργείο δεν χρειάζεται να ιδρύσουμε καινούριο. Δυνατός Σύλλογος με Δράσεις χρειάζεται.Υπάρχει τρόπος ! Απλός ! Χρειάζεται μόνο συνεννόηση τίποτα παραπάνω.Οι πρατηριούχοι συνενοήθηκαν και μας αντιμετωπίζουν έναν έναν σαν κλαδάκια.Μόνο που υπάρχει μια διαφορά, εμείς διαλέγουμε όχι αυτοί.Χωρίς να έχουμε κανένα κόστος για εμάς εγώ λέω ότι ,αν ένας δυνατός σύλλογος πει εως 82 λεπτά είναι δίκαια τιμή θα κάτσουν όλοι σούζα.Το μόνο που χρειάζεται είναι συνεννόηση για λίγο χωρίς να έχουμε επαναλαμβάνω κανένα κόστος.Ελάτε να ξαναγίνουμε από πρόβατα ,άνθρωποι !
freegreekgas
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ, 2014 21:31

Re: Δημιουργία Συλλόγου Υγραεριοκίνητων Αυτοκινήτων

Δημοσίευσηαπό papoys » Παρ 18 Ιούλ, 2014 07:35

Όποιος καεί απ'το χυλό φυσάει και το γιαούρτι θάλεγα εγώ.

Στην Ελλάδα της μεταπολίτευσης δυστυχώς οι Σύλλογοι και τα Σωματεία,σε συνεργασία βέβαια με τους πολιτικούς και
τα ΜΜΕ,έπαιξαν τον κύριο λόγο να φτάσουμε εδώ που φτάσαμε σήμερα.
Δυστυχώς λέω πάλι οι Πρόεδροι και οι υψηλά ιστάμενοι των Σωματείων,πάντα κοίταζαν να βολέψουν τον εαυτό τους ,
ελάχιστα δε τους ένοιαζε το μέλλον του κλάδου τους.Και γιατί να τους νοιάξει αφού αυτοί είχαν βολευτεί.
Έτσι φτάσαμε εδώ που φτάσαμε σήμερα.
Ελάχιστοι να νοιάζονται πλέον για Συλλόγους και Σωματεία και λιγότεροι να τα εμπιστεύονται.
Βέβαια αυτό είναι λάθος.Πως όμως μπορείς να αλλάξης τη γνώμη κάποιων όταν πολλές φορές έχουν προδωθεί και
πουληθεί από αυτούς που ψήφισαν να τους εκπροσωπούν.
Πλέον θέλει πολύ προσπάθεια και έντιμα άτομα (αυτό λίγο δύσκολο) να πειστεί ο κόσμος να εμπιστευτεί και πάλι τους
Συλλόγους και τα Σωματεία.

Καλημέρα. 8-)
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Δημιουργία Συλλόγου Υγραεριοκίνητων Αυτοκινήτων

Δημοσίευσηαπό papoys » Παρ 18 Ιούλ, 2014 08:14

:thumbup: :thumbup:
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Δημιουργία Συλλόγου Υγραεριοκίνητων Αυτοκινήτων

Δημοσίευσηαπό georgeIII » Παρ 18 Ιούλ, 2014 08:27

papoys έγραψε:Όποιος καεί απ'το χυλό φυσάει και το γιαούρτι θάλεγα εγώ.

Στην Ελλάδα της μεταπολίτευσης δυστυχώς οι Σύλλογοι και τα Σωματεία,σε συνεργασία βέβαια με τους πολιτικούς και
τα ΜΜΕ,έπαιξαν τον κύριο λόγο να φτάσουμε εδώ που φτάσαμε σήμερα.
Δυστυχώς λέω πάλι οι Πρόεδροι και οι υψηλά ιστάμενοι των Σωματείων,πάντα κοίταζαν να βολέψουν τον εαυτό τους ,
ελάχιστα δε τους ένοιαζε το μέλλον του κλάδου τους.Και γιατί να τους νοιάξει αφού αυτοί είχαν βολευτεί.
Έτσι φτάσαμε εδώ που φτάσαμε σήμερα.
Ελάχιστοι να νοιάζονται πλέον για Συλλόγους και Σωματεία και λιγότεροι να τα εμπιστεύονται.
Βέβαια αυτό είναι λάθος.Πως όμως μπορείς να αλλάξης τη γνώμη κάποιων όταν πολλές φορές έχουν προδωθεί και
πουληθεί από αυτούς που ψήφισαν να τους εκπροσωπούν.
Πλέον θέλει πολύ προσπάθεια και έντιμα άτομα (αυτό λίγο δύσκολο) να πειστεί ο κόσμος να εμπιστευτεί και πάλι τους
Συλλόγους και τα Σωματεία.

Καλημέρα. 8-)


Ενα απο τα πιο σωστα κειμενα που εχω διαβασει εδω μεσα...
georgeIII
 
Δημοσιευσεις: 50
Εγγραφή: Δευτ 12 Μάιος, 2014 04:27

Re: Δημιουργία Συλλόγου Υγραεριοκίνητων Αυτοκινήτων

Δημοσίευσηαπό hlias » Παρ 18 Ιούλ, 2014 11:38

papoys έγραψε:Όποιος καεί απ'το χυλό φυσάει και το γιαούρτι θάλεγα εγώ.

Στην Ελλάδα της μεταπολίτευσης δυστυχώς οι Σύλλογοι και τα Σωματεία,σε συνεργασία βέβαια με τους πολιτικούς και
τα ΜΜΕ,έπαιξαν τον κύριο λόγο να φτάσουμε εδώ που φτάσαμε σήμερα.
Δυστυχώς λέω πάλι οι Πρόεδροι και οι υψηλά ιστάμενοι των Σωματείων,πάντα κοίταζαν να βολέψουν τον εαυτό τους ,
ελάχιστα δε τους ένοιαζε το μέλλον του κλάδου τους.Και γιατί να τους νοιάξει αφού αυτοί είχαν βολευτεί.
Έτσι φτάσαμε εδώ που φτάσαμε σήμερα.
Ελάχιστοι να νοιάζονται πλέον για Συλλόγους και Σωματεία και λιγότεροι να τα εμπιστεύονται.
Βέβαια αυτό είναι λάθος.Πως όμως μπορείς να αλλάξης τη γνώμη κάποιων όταν πολλές φορές έχουν προδωθεί και
πουληθεί από αυτούς που ψήφισαν να τους εκπροσωπούν.
Πλέον θέλει πολύ προσπάθεια και έντιμα άτομα (αυτό λίγο δύσκολο) να πειστεί ο κόσμος να εμπιστευτεί και πάλι τους
Συλλόγους και τα Σωματεία.

Καλημέρα. 8-)





:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Δημιουργία Συλλόγου Υγραεριοκίνητων Αυτοκινήτων

Δημοσίευσηαπό valsam » Παρ 18 Ιούλ, 2014 14:55

Aντε να οργανωθουμε και αν μαζευτουμε καμια 20ρια ατομα να φωναξουμε και ενα καναλι και να παμε μια βολτα απο τον προεδρο των βενζινοπωλων να εξηγηση live σε ολο τον κοσμο πως γινετε αυτο ολο το σκηνικο και εχουν ολοι στην Θεσ/νικη την ιδια πανακριβη τιμη των 12 λεπτων διαφορας απο κατι Κοζανες και Βεροιες που επιβαρυνονται και με ενα καρο μεταφορικα!!!!
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Re: Δημιουργία Συλλόγου Υγραεριοκίνητων Αυτοκινήτων

Δημοσίευσηαπό Qgas » Σάβ 19 Ιούλ, 2014 00:35

papoys έγραψε:Όποιος καεί απ'το χυλό φυσάει και το γιαούρτι θάλεγα εγώ.

Στην Ελλάδα της μεταπολίτευσης δυστυχώς οι Σύλλογοι και τα Σωματεία,σε συνεργασία βέβαια με τους πολιτικούς και
τα ΜΜΕ,έπαιξαν τον κύριο λόγο να φτάσουμε εδώ που φτάσαμε σήμερα.
Δυστυχώς λέω πάλι οι Πρόεδροι και οι υψηλά ιστάμενοι των Σωματείων,πάντα κοίταζαν να βολέψουν τον εαυτό τους ,
ελάχιστα δε τους ένοιαζε το μέλλον του κλάδου τους.Και γιατί να τους νοιάξει αφού αυτοί είχαν βολευτεί.
Έτσι φτάσαμε εδώ που φτάσαμε σήμερα.
Ελάχιστοι να νοιάζονται πλέον για Συλλόγους και Σωματεία και λιγότεροι να τα εμπιστεύονται.
Βέβαια αυτό είναι λάθος.Πως όμως μπορείς να αλλάξης τη γνώμη κάποιων όταν πολλές φορές έχουν προδωθεί και
πουληθεί από αυτούς που ψήφισαν να τους εκπροσωπούν.
Πλέον θέλει πολύ προσπάθεια και έντιμα άτομα (αυτό λίγο δύσκολο) να πειστεί ο κόσμος να εμπιστευτεί και πάλι τους
Συλλόγους και τα Σωματεία.

Καλημέρα. 8-)


Στο πρατήρια φώναξε πρόεδρε και θα γυρίσουν 10 κεφάλια στα 11 =)) :thumbup: :thumbup: :thumbup:
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Δημιουργία Συλλόγου Υγραεριοκίνητων Αυτοκινήτων

Δημοσίευσηαπό freegreekgas » Σάβ 19 Ιούλ, 2014 00:48

papoys έγραψε:Όποιος καεί απ'το χυλό φυσάει και το γιαούρτι θάλεγα εγώ.

Στην Ελλάδα της μεταπολίτευσης δυστυχώς οι Σύλλογοι και τα Σωματεία,σε συνεργασία βέβαια με τους πολιτικούς και
τα ΜΜΕ,έπαιξαν τον κύριο λόγο να φτάσουμε εδώ που φτάσαμε σήμερα.
Δυστυχώς λέω πάλι οι Πρόεδροι και οι υψηλά ιστάμενοι των Σωματείων,πάντα κοίταζαν να βολέψουν τον εαυτό τους ,
ελάχιστα δε τους ένοιαζε το μέλλον του κλάδου τους.Και γιατί να τους νοιάξει αφού αυτοί είχαν βολευτεί.
Έτσι φτάσαμε εδώ που φτάσαμε σήμερα.
Ελάχιστοι να νοιάζονται πλέον για Συλλόγους και Σωματεία και λιγότεροι να τα εμπιστεύονται.
Βέβαια αυτό είναι λάθος.Πως όμως μπορείς να αλλάξης τη γνώμη κάποιων όταν πολλές φορές έχουν προδωθεί και
πουληθεί από αυτούς που ψήφισαν να τους εκπροσωπούν.
Πλέον θέλει πολύ προσπάθεια και έντιμα άτομα (αυτό λίγο δύσκολο) να πειστεί ο κόσμος να εμπιστευτεί και πάλι τους
Συλλόγους και τα Σωματεία.

Καλημέρα. 8-)


Θα μπορούσα να είμαι ευγενικός αλλά δεν θέλω....Δεν θέλω να είμαι ευγενικός σε μία από τις πιο άθλιες ιδέες που βλέπω να αναπαράγεται στο φόρουμ.Δεν είμαι αγενής έναντι του ατόμου που την εκφράζει...είναι φυσιολογικό να διαφωνούν τα άτομα.Η ιδέα όμως είναι πραγματικά άθλια.....και ας συνυπογράφεται από πόσους στην συνέχεια.Ελπίζω να δώσετε σημασία στην διαφορά που υπερτονίζω.Και το ελπίζω όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά γιατί είναι προς συμφέρον μου.Σας χρειάζομαι.Και όλοι χρειαζόμαστε τον άλλο ακόμα και αυτόν που διαφωνεί.Και εξηγούμαι......
Γίνεται μία προσπάθεια από ένα άτομο ( εμένα ) για να χτυπηθεί ένα καρτέλ δηλαδή μία συμφωνία κάποιων ανθρώπων που εκμεταλεύονται την ατομικότητα του καθενός μας.Ζητάω βοήθεια ώστε να δημιουργηθεί ένας ισχυρός σύλλογος, και επαναλαμβάνω συνεχώς ότι δεν θα απαιτηθεί από κανένα να καθίσει να σκεφτεί ή να χαλάσει χρήματα ή να αλλάξει σε κάτι την καθημερινότητα του απλά θα χρειαστεί να συνεννοηθούμε.
Και η απάντηση που διαβάζω.....ο Χριστός και η Παναγία ρε ? Ποιός Πρόεδρος ,ποιοι ψηλά ιστάμενοι ποιοι θα προδωθούν με αυτους που ψήφισαν στα σωματεία?Σε ποια Σωματεία ?Για τι πράγμα μιλάμε ?
Δηλαδή υπάρχει ένα σύνολο ατόμων που ανήκουν σε σωματείο και συμφώνησαν να κάνουν κάτι παράνομο και η προσπάθεια δημιουργίας ενός συνόλου που θα υπερασπισθεί το δικαίωμα της ελεύθερης αγοράς απαντάται με ένα κείμενο που λέει ότι .....Οι Σύλλογοί φταίνε για την κατάντια της χώρας γιατί ο κόσμος προδώθηκε .....από τους συλλόγους .Ο ένας μου λέει ότι δεν επρεπε να κάνω κάτι γιατί ήδη υπάρχει και ο άλλος βαζει στην κουβεντα την αφερεγγυότητα των συλλόγων.Μην πετατε την μπάλα στην κερκίδα.Αν θες βάλε αυτην την κουβέντα στο σωματείο των βενζιναδων όχι εδώ, τότε θα πρσφέρεις κάτι.

papoys δεν σε ξέρω αλλά οι ιδέες του κειμένου που έγραψες δεν είναι εκ του πονηρού δεν είσαι βενζινάς,είναι όμως απερίσκεπτες,και λίγο αφελείς.Οι ίδιες, ο χρόνος που τις αναφέρεις,ο χώρος που τις αναφέρεις,και ο τρόπος. Σε χρειάζομαι .Μιλάω απότομα αλλά άλλο το ένα και άλλο το δύο,ξανασκέψου το.Δεν χρειάζεται να κρυφτούμε πίσω από κανένα πρόεδρο.Ούτε να προβάλουμε τις ευθύνες μας πάνω του.Πρέπει να τις αναλάβουμε.Θες?Χρειαζόμαστε κόσμο τίποτε άλλο.Μιλάμε για μια κίνηση ούτε για πολιτικές ιδεολογίες ούτε για οπαδικές απόψεις άστε τα ληγμένα για όταν πάμε στο γήπεδο με τον Αναστασιάδη και τα πεθαμένα του.
freegreekgas
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ, 2014 21:31

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενική συζήτηση για το LPG

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 47 επισκέπτες