Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Lexus RX 400H - Ποιο κιτ ταιριάζει καλύτερα;

Πόσο συμφέρει τελικά; Κόστος εγκατάστασης; Αναμονές για εγκατάσταση; Αυτονομία;

Lexus RX 400H - Ποιο κιτ ταιριάζει καλύτερα;

Δημοσίευσηαπό referravag » Τρί 27 Δεκ, 2016 06:47

Καλησπέρα στην παρέα! Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους με υγεία και χαρά!

Συζητούσα τις προηγούμενες μέρες με καλό μου φίλο που έχει το αυτοκίνητο του τίτλου (υβριδικό V6 3.300cc 211PS) για μετατροπή σε υγραέριο με αφορμή το δικό μας και με ρώτησε αν θα μπορούσε να μετατραπεί το υβριδικό του σε υγραέριο. Προφανώς και γίνεται απ' όσο το έψαξα. Κυκλοφορεί και σχετικό βίντεο στο youtube από μια εταιρεία στην Πάτρα που είχε μετατρέψει παλαιότερα ένα καθώς και κάποιες αναφορές από ξένα φόρουμ με παιδιά που το έκαναν πριν χρόνια υγραέριο και δουλεύει άψογα... Το μόνο που δεν έχω εντοπίσει είναι τι ΚΙΤ έβαλαν αυτά τα παιδιά... Προφανώς θα είναι αέριου ψεκασμού μιας και έχει ψεκασμό στην πολλαπλή.

Το θέμα όμως είναι τι ΚΙΤ θα προτείνατε σε αυτό το αυτοκίνητο; Η Toyota διεθνώς απ' όσο το έψαξα λίγο έχει συνεργασία με την Landi Renzo. Η Τoyota Ελλάδας βέβαια αν θυμάμαι καλά κάπου είχε πάρει το μάτι μου εδώ μέσα ότι βάζει Vialle... Τι προτείνετε σαν πιο ταιριαστό ΚΙΤ για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο; Εμείς από το BRC είμαστε πλήρως ευχαριστημένοι με μηδενικά προβλήματα. Βγάζει και για 6κύλινδρα μοτέρ η BRC απ' ότι είδα. Το ζητούμενο όμως είναι πιο είναι το πιο ταιριαστό ΚΙΤ για τον συγκεκριμένο κινητήρα. Στο δικό μας ας πούμε ένας από τους λόγους που προτιμήσαμε BRC ήταν και το γεγονός ότι η PSA διεθνώς συνεργάζεται επίσημα με την BRC. H Toyota απ' όσο είδα με μια πρόχειρη αναζήτηση όπως έγραψα και πιο πάνω έχει συμφωνία με την Landi Renzo. Μήπως είναι καλύτερα να επιλέξει κάποιο ΚΙΤ της Landi Renzo με αυτό το σκεπτικό;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων όποιον/α με διαφωτίσει!

Καλές γιορτές και καλή πρωτοχρονιά σε όλους!
Peugeot 207 1.4 VTi
Citroën C4 1.4
KIT: BRC P&D MY10
Petrol Rst: LPGTECH EmuTECH Pb-Level-02
referravag
 
Δημοσιευσεις: 441
Εγγραφή: Τετ 15 Οκτ, 2014 03:15

Re: Lexus RX 400H - Ποιο κιτ ταιριάζει καλύτερα;

Δημοσίευσηαπό Qgas » Τετ 28 Δεκ, 2016 13:00

η εμπειρια λεει ότι καλυτερο κιτ για το μοτερ είναι το prins vsi ..
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Lexus RX 400H - Ποιο κιτ ταιριάζει καλύτερα;

Δημοσίευσηαπό kamig9 » Δευτ 14 Οκτ, 2019 00:47

Καλησπέρα. Τελικά την έκανε την μετατροπή ο φίλος στο lexus; Ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ να κάνω την μετατροπή σε ίδιο αμάξι αλλά δεν ξέρω τι να προτιμήσω. Επίσης, έχω ακούσει ότι βγάζει σχετικά άμεσα προβλήματα με τον κινητήρα. Ευχαριστώ.
kamig9
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Δευτ 14 Οκτ, 2019 00:22

Re: Lexus RX 400H - Ποιο κιτ ταιριάζει καλύτερα;

Δημοσίευσηαπό Qgas » Τρί 15 Οκτ, 2019 10:38

Θέμα κανένα σε lexus και toyota Highlander η καλύτερη επένδυση σε κάθε αμάξι σαν και αυτό
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594


Επιστροφή στο Γενική συζήτηση για το LPG

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 48 επισκέπτες