Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Ιστορίες καθημερινής Τρέλας. PORSCHE Cayenne + LPG = wtf!?

Πόσο συμφέρει τελικά; Κόστος εγκατάστασης; Αναμονές για εγκατάσταση; Αυτονομία;

Re: Ιστορίες καθημερινής Τρέλας. PORSCHE Cayenne + LPG = wtf

Δημοσίευσηαπό strofimios » Παρ 22 Ιούλ, 2011 23:28

νορμες=το απαντησες μονος σου!!Αφου το ξερεις και το εγραψες,e.e.s.
Jeep cherokee xj '01 2.5 με icom jtg
strofimios
 
Δημοσιευσεις: 73
Εγγραφή: Τετ 13 Απρ, 2011 15:07

Re: Ιστορίες καθημερινής Τρέλας. PORSCHE Cayenne + LPG = wtf

Δημοσίευσηαπό dathens » Σάβ 23 Ιούλ, 2011 00:15

ginakos έγραψε:
dti έγραψε:Φυσικά! Όλα τα καλά και τα κακά ΠΡΕΠΕΙ να αναφέρονται.ώμη
Από κει και πέρα, όλοι είμαστε υπεύθυνοι για τις επιλογές που κάνουμε.
Το οτι κάποιος συστήνει έναν εγκαταστάτη δε σημαίνει οτι όσοι ενδιαφέρονται πρέπει να πάνε σώνει και καλά σ' αυτόν.
Η έρευνα πρέπει να γέιναται πάντα κι από εμάς κι εφόσον έχουμε τις κατάλληλες πληροφορίες κι ενδείξεις, αποφασίζουμε με δική μας ευθύνη.


... συγνώμη για την απουσία τόσες μέρες. όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να επικοινωνήσει μαζί του απ' ευθείας. λέγεται νίκος λαγός 6948833687


Φανταζομε όχι της bp στον Γερακα ο Νίκος λαγός μιλάμε για cayenne S όχι 3,2 αλλα 4,5 περιμενε το prins liquid κατα την γνώμη μου υγρο χωρίς περιορισμό αλογατων
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Ιστορίες καθημερινής Τρέλας. PORSCHE Cayenne + LPG = wtf

Δημοσίευσηαπό ginakos » Παρ 29 Ιούλ, 2011 20:18

dti έγραψε: ...Φανταζομε όχι της bp στον Γερακα ο Νίκος λαγός μιλάμε για cayenne S όχι 3,2 αλλα 4,5 περιμενε το prins liquid κατα την γνώμη μου υγρο χωρίς περιορισμό αλογατων

... εξαρτάται ποιόν εννοείς εσύ, υπάρχουν δύο με το ίδιο όνομα εκεί, ο "μικρός" (ο καραφλός) και ο "μεγάλος". είναι ξαδέρφια. εγώ εννοώ τον μεγάλο. τώρα για τα υπόλοιπα θα πρέπει να μιλήσετε με τον ίδιο.
ΑΦΟΙ ΧΑΪΔΟΥ Ο.Ε. - HLGAS
16ο χλμ. Λ.Λαυρίου, Παιανία
τηλ.: 210 6643490
ginakos
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 59
Εγγραφή: Δευτ 16 Μάιος, 2011 11:07

Re: Ιστορίες καθημερινής Τρέλας. PORSCHE Cayenne + LPG = wtf

Δημοσίευσηαπό alkistsamb » Τρί 06 Σεπ, 2016 23:13

Καλησπέρα σε όλους. Βλέπω στην συγκεκριμένη σελίδα όλα τα σχόλια ήταν το 2011, καθώς έχουν περάσει αρκετά χρόνια, και τεχνολογικά έχει εξελιχθεί το αέριο, ήθελα να ρωτήσω αν έχει βάλει αέριο κάποιος σε Cayenne turbo μοντέλο 2005 , με ποιά εταιρεία και εάν γενικά υπάρχουν προβλήματα.
Μου έχει προσφέρει ο Τσεπελογιάννης σύστημα με Stag Q-Max plus, Hana μπεκ, και πνεύμονας Atiker. Απο την άλλη μου έχουν προσφέρει αλλού να βάλω Prins Vsi 2.0. Εντωμεταξύ, όπου και να ρώτησα, απο Porsche μέχρι κάποια άλλα συνεργεία, μου είπαν να το αποφύγω γιατι θα μου παρουσιαστούν προβλήματα στον κινητήρα. Δέν έχω σκοπώ να βάλω αέριο στο αμάξι και να το πηγαίνω πλακωτό, το έχω για καθημερινό όχημα, θέλω να το ευχαριστιέμαι στον δρόμο, και αν θελήσω να το πλακώσω το γυρνάω πολύ πολύ σε βενζίνη. Το θέμα είναι δέν έχω βρεί πρόσφατα σχόλια γενικά απο κανέναν να έχει κάποια άποψη για το θέμα. Παρακαλώ πολύ όποιος γνωρίζει κάτι να με ενημερώσει. Ευχαριστώ
alkistsamb
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Τρί 06 Σεπ, 2016 23:03

Re: Ιστορίες καθημερινής Τρέλας. PORSCHE Cayenne + LPG = wtf

Δημοσίευσηαπό george7009 » Τετ 07 Σεπ, 2016 11:30

Για τον Τσοπελογιάννη θα διαβάσεις ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ μέσα στο φόρουμ τα θετικά και αρνητικά σχόλια από πελάτες .
Όσον αφορά για το Prins είναι ένα από τα καλά και απροβλημάτιστα συστήματα , φτάνει να μπει και να ρυθμιστεί σωστά .
Ένας καλός εγκαταστάτης είναι αυτός που είναι κοντά στην Αμφιθέας να τον προτιμήσεις με κλειστά μάτια . Την ξέρει καλά τη δουλειά του .
Peugeot 207 1.4 16v KFU ET3J4

BRC Plug & Drive
Άβαταρ μέλους
george7009
 
Δημοσιευσεις: 416
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ, 2014 08:47

Re: Ιστορίες καθημερινής Τρέλας. PORSCHE Cayenne + LPG = wtf

Δημοσίευσηαπό ECOKINISI » Τετ 07 Σεπ, 2016 19:33

.Το prints ειναι μια χαρά όπως και τα landirenzo ,LOVATO, brc, emmegas και αλλα πολλά. Δεν εχει πρόβλημα το αυτοκίνητο σας με το υγραέριο αρκεί να μπει ενα αξιόπιστο σύστημα απο μια εταιρία όλα τα εξαρτήματα και να το τοποθετήσει ένας έμπειρος εγκαταστατης. Εγω σε δικό μου αυτοκίνητο δεν θα έβαζα Πολωνικό σύστημα με τουρκικό πνεύμονα και κορεάτικα μπεκ. Σαν mix grill μου κανει


Sent from my iPhone using Tapatalk
ECOΚΙΝΗΣΗ
Πάτα φρένο στη ρύπανση, δώσε γκάζι στην οικονομία

www.ecokinisi.gr
ECOKINISI
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 219
Εγγραφή: Πέμ 04 Οκτ, 2012 15:00

Re: Ιστορίες καθημερινής Τρέλας. PORSCHE Cayenne + LPG = wtf

Δημοσίευσηαπό alkistsamb » Πέμ 08 Σεπ, 2016 22:41

Υπάρχει κάποιος που να έχει βάλει αέριο στο Cayenne του να με ενημερώσει για το αν δουλεύει σωστά, εάν υπάρχουν προβλήματα, τι μάρκα του έχουν κάνει σε εγκατάσταση και που το τοποθέτησαν? Θα προτιμούσα να έχω ενημέρωση απο ιδιοκτήτη cayenne . Έχω ένα Cayenne turbo του 2005, έχω βρεί εγκαταστάτες που μου λένε οτι μπαίνει χωρίς πρόβλημα, αλλα με όποιον μηχανικό έχω μιλήσει και μέσα απο την Porsche μου λένε πως θα έχω προβλήματα στον κινητήρα και με έχουν φοβήσει. Δεν πάω να κάνω εξοικονόμηση 2000 ευρώ τον χρόνο και σε 2-3 χρόνια να πάω για αντικατάσταση κινητήρα!!
Ευχαριστώ
alkistsamb
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Τρί 06 Σεπ, 2016 23:03

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενική συζήτηση για το LPG

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες





cron