Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Ενδεχόμενο Νοθείας LPG

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Τιμή υγραερίου,αισχροκέρδια ή όχι;

Δημοσίευσηαπό fokion » Τρί 03 Ιουν, 2014 21:36

Οτι η λιστα ειναι στην καλυτερη τριετειας και στη χειρότερη 11ετιας....
ΚΙΑ SPORTAGE 1 - Σύστημα PLATINCA - 100.000 χλμ.
Άβαταρ μέλους
fokion
 
Δημοσιευσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ, 2011 09:14

Re: Τιμή υγραερίου,αισχροκέρδια ή όχι;

Δημοσίευσηαπό papoys » Τρί 03 Ιουν, 2014 21:47

Τι μας νοιάζει εμάς. :-? Είπαμε το lpg δε νοθεύεται. 8-) :D
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Τιμή υγραερίου,αισχροκέρδια ή όχι;

Δημοσίευσηαπό NickSt » Τρί 03 Ιουν, 2014 23:18

papoys έγραψε:Τι μας νοιάζει εμάς. :-? Είπαμε το lpg δε νοθεύεται. 8-) :D


Νοθεύεται..και το αμάξι "σέρνεται"!!!!!. Ας απαντήσουν οι ειδικοί του χώρου πως γίνεται...
NickSt
 
Δημοσιευσεις: 651
Εγγραφή: Τετ 06 Νοέμ, 2013 22:44

Re: Τιμή υγραερίου,αισχροκέρδια ή όχι;

Δημοσίευσηαπό gakost » Τετ 04 Ιουν, 2014 06:14

Το lpg δεν νοθεύεται αλλάζει η σύσταση του περιοδικά.

Κατά τα άλλα στον κατάλογο υπάρχουν και εταιρικά πρατήρια στην λίστα
gakost
 
Δημοσιευσεις: 1038
Εγγραφή: Παρ 14 Ιαν, 2011 22:09

Re: Τιμή υγραερίου,αισχροκέρδια ή όχι;

Δημοσίευσηαπό valsam » Τετ 04 Ιουν, 2014 10:21

papoys έγραψε:Τι μας νοιάζει εμάς. :-? Είπαμε το lpg δε νοθεύεται. 8-) :D

Δεν ειναι ενα και 2 τα πρατηρια με νοθεια στα καυσιμα αλλα 232 Παπου,οταν λοιπον κλεβουν στην βενζινη και στο πετρελαιο ετσι ασυστολα το lpg λες να το αφηναν ετσι?
Την νοθεια γιατι την εκαναν αυτοι οι 232?
Μα φυσικα για να οικονομισουν με παρανομο τροπο,δηλ. για να οικονομισουν κλεβοντας εμας τους πελατες!
Ωραια λοιπον λεμε οτι δεν νοθευεται το lpg,και ρωταω το εξης,ειναι η δεν ειναι κλεψια και η εναρμονιση των τιμων στο lpg?
Ειναι και το αλλο,ενταξει ειπαμε το οτι δεν νοθευεται το lpg αλλα αν αντι για κινησης μου πουλαει θερμανσης η βιομηχανικο ειναι η δεν ειναι κλεψια και αυτο?
Και σιγα μην αφηναν το υγραεριο την στιγμη που τοσοι και τοσοι εκλεβαν στο πετρελαιο και στην αμολυβδη που υπαρχουν και τοσοι ελεγχοι!
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

υπάρχει ''νοθεία'' στο αέριο?

Δημοσίευσηαπό garen » Τετ 06 Ιαν, 2016 14:22

Καλησπέρα.
Η ερωτηση μου είναι αν υπάρχει πρόβλημα με νοθεία αερίου.μου εχουν πει κάτι φιλοι οτι δεν είναι σαν την βενζήνα και το πετρέλαιο και οτι μπορώ να βάζω άφοβα απο όποιο πρατήριο βρήσκω.
Ισχυει?
εχω βρει ένα εδώ στη λάρισα (στο ιντερνετ) που το έχει 0,57 και ο αμέσος επόμενος το έχει 0,62 εχθές το είδα και 0,7.
Να βάλω άφοβα απο το φτινό?
με βενζήνα με εχουν κλέψει άποιρες φορές σε ποσότητα σε ποιότητα δέν μου έχει τύχει συχνά αλλα τυχαίνει και αυτο.
το βλέπω απο την μηχανή xt660 την οποιοα την εχω χρόνια και ξέρω πολύ καλά πόσο βενζήνα περνει ποσο εχω κάψει κτλ και βλέπω διαφορές απο βενζινάδικο σε βενζινάδικο ακόμα και αυτο που έχω καταλήξει και γεμίζω πάντα απο το ιδιο κάποιοες φορές με ψιλοκλέβει αλλα μπορει και όλα αυτα να είναι η φαντασία μου.
τι ισχύε με το αέριο?
garen
 
Δημοσιευσεις: 30
Εγγραφή: Τρί 15 Δεκ, 2015 17:33

Re: υπάρχει ''νοθεία'' στο αέριο?

Δημοσίευσηαπό garen » Τετ 06 Ιαν, 2016 14:28

Τελικά δέν ειναι 0,57 εχει κολλήσει η τιμή μάλον απο παλιότερα παρόλα αυτα η ερώτηση μου παραμένει ιδια
garen
 
Δημοσιευσεις: 30
Εγγραφή: Τρί 15 Δεκ, 2015 17:33

Re: Ενδεχόμενο Νοθείας LPG

Δημοσίευσηαπό viallesi » Τετ 06 Ιαν, 2016 16:21

Στην ποσότητα πάντως κάποιοι κλέβουν. Με δάγκωσαν 2 φορές στο Λιτόχωρο.
viallesi
 
Δημοσιευσεις: 452
Εγγραφή: Τετ 04 Μαρ, 2015 11:32

Re: υπάρχει ''νοθεία'' στο αέριο?

Δημοσίευσηαπό labros » Τετ 06 Ιαν, 2016 22:09

garen έγραψε:Καλησπέρα.
Η ερωτηση μου είναι αν υπάρχει πρόβλημα με νοθεία αερίου.μου εχουν πει κάτι φιλοι οτι δεν είναι σαν την βενζήνα και το πετρέλαιο και οτι μπορώ να βάζω άφοβα απο όποιο πρατήριο βρήσκω.
Ισχυει?
εχω βρει ένα εδώ στη λάρισα (στο ιντερνετ) που το έχει 0,57 και ο αμέσος επόμενος το έχει 0,62 εχθές το είδα και 0,7.
Να βάλω άφοβα απο το φτινό?
με βενζήνα με εχουν κλέψει άποιρες φορές σε ποσότητα σε ποιότητα δέν μου έχει τύχει συχνά αλλα τυχαίνει και αυτο.
το βλέπω απο την μηχανή xt660 την οποιοα την εχω χρόνια και ξέρω πολύ καλά πόσο βενζήνα περνει ποσο εχω κάψει κτλ και βλέπω διαφορές απο βενζινάδικο σε βενζινάδικο ακόμα και αυτο που έχω καταλήξει και γεμίζω πάντα απο το ιδιο κάποιοες φορές με ψιλοκλέβει αλλα μπορει και όλα αυτα να είναι η φαντασία μου.
τι ισχύε με το αέριο?


Σε αυτό στη Λάρισα αν είναι ένα ανεξάρτητο πάνω στην εσωτερική εθνική οδό έχω βάλει και εγώ τρεις φορές και όλα εντάξει. Υπάρχουν μεταβολές στην αναλογία βουτανίου-προπανίου αλλά να προσθέσει κάποιος κάτι άλλο δε μου φαίνεται πιθανό. κλέψιμο στην ποσότητα μπορεί να υπάρχει.
chevrolet cruze 1.6 του 2010
BRC seq 32 με obd
4000 LPG
135000 σύνολο
labros
 
Δημοσιευσεις: 827
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 13:15

Re: Ενδεχόμενο Νοθείας LPG

Δημοσίευσηαπό meletis » Τετ 13 Ιαν, 2016 17:26

Kαλησπέρα.1ή φορά έβαλα αέριο σε πρατήριο της Θήβας με τιμή 0,68 .Το γέμισα και μου έβγαλε 510 χλμ.
Εν τω μεταξυ έβαλα και σε πρατήριο στην Λακωνία με τιμή 0.72 και έχω βγάλει μέχρι στιγμής 545 χλμ και ακόμη δεν έχει τελειώσει.Αλλάζουν την σύσταση στο LPG? Είμαι νέος και δεν τα γνωρίζω τι γίνεται στο χώρο του LPG .
Διάβασα οτι βάζουν μεγαλύτερη ποσότητα βουτανίου λόγω τιμής.Αληθεύει?
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 53 επισκέπτες