Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Λακωνία - Πρατήρια Υγραερίου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Πρατήρια στη Λακωνία ξέρουμε?

Δημοσίευσηαπό perd » Δευτ 02 Ιούλ, 2012 20:57

Κάποιο νέο;
Είχα διαβάσει για αδειοδότηση σε Μολάους και Νεάπολη, ξέρετε κάτι για αυτό;

Για το υπό αδειοδότηση στους Μολάους, εάν δεν λειτουργεί ακόμη επίσημα, είναι εύκολο να μου στείλετε με pm τα στοιχεία του;
perd
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ 04 Σεπ, 2011 20:05

Re: Λακωνία - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό lancialybra » Σάβ 07 Ιούλ, 2012 19:41

Βρίσκομαι τώρα στη Λακωνία, για διακοπές.
Στους Μολάους δεν έχει ανοίξει κάτι.

Υπάρχει ένα πρατήριο που κατασκευάζεται στο δρόμο Βλαχιώτη-Μολάων, στο ύψος του Αη-Γιάννη.
Επικοινώνησα με τον ιδιοκτήτη, είναι θέμα χρόνου η λειτουργία του και μου πρότεινε να επικοινωνήσω ξανά μαζί του σε μία εβδομάδα.
Εάν υπάρξει κάτι νεότερο θα ενημερώσω.
Lancia Lybra 1.8LX '00 - BRC "Plug & Drive"
http://lancialybra.mlemo.gr
lancialybra
 
Δημοσιευσεις: 102
Εγγραφή: Τρί 03 Ιούλ, 2012 13:45

Re: Λακωνία - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό prometheas » Δευτ 09 Ιούλ, 2012 11:44

Παίδες, η κατάσταση στη Λακωνία έχει φτάσει στο απροχώρητο με την έλλειψη πρατηρίων υγραερίου - τουλάχιστον μέχρι στιγμής.

Στο κοντινότερο πρατήριο (ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ!!!) την κυριακή υπήρχαν σε όλη τη διάρκεια της κυριακής τουλάχιστον 8-10 αυτοκίνητα στην ουρά για να γεμίσουν από τις 2 αντλίες του (όταν πήγα είχα μια αναμονή 20 λεπτών για να γεμίσω- και έμαθα ότι το ίδιο συνέβη όλη την ημέρα εκεί - μάλιστα στο κλείσιμο στις 11 το βράδυ είχε σβήσει την πινακίδα και συνέχιζε να υπάρχει ουρά (!) ).

Περιμένουμε νέα από όποιο μέλος μάθει κάτι για τα πρατήρια που αυτή τη στιγμή βρίσκονται υπό κατασκευή σε Σπάρτη-Μολάους.

Όταν έχετε νεότερα δώστε και ταχυδρομικό κώδικα και τηλέφωνο του πρατηρίου, καθώς και ώρες λειτουργίας.


Νομίζω ενδιαφέρει πολλούς :)
Ευχαριστώ πολύ - καλές διακοπές σε όλους

:thumbup:
prometheas
 
Δημοσιευσεις: 153
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ, 2012 15:42

Re: Λακωνία - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό Nick » Τετ 11 Ιούλ, 2012 19:33

Εντελώς πληροφοριακά,ξέρει κανεις ποσο έχει το γκάζι ο τυπάς στην Τριπολη? Μπορεί να δώσει κάποιος συντεταγμένες? θα έρχομαι από αθηνα και θα πηγαίνω σπάρτη. από εκεί πως πάω στο βενζινάδικο?
The Passions The Errors And The Amusement Are Paid
Nick
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ 06 Μάιος, 2012 09:42

Re: Λακωνία - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό taxtsom » Σάβ 14 Ιούλ, 2012 12:12

Nick έγραψε:Εντελώς πληροφοριακά,ξέρει κανεις ποσο έχει το γκάζι ο τυπάς στην Τριπολη? Μπορεί να δώσει κάποιος συντεταγμένες? θα έρχομαι από αθηνα και θα πηγαίνω σπάρτη. από εκεί πως πάω στο βενζινάδικο?

Υπάρχει κανα νεο για Μολάους ή Σπάρτη ή καπου εκεί κοντά ρε παιδιά?
Άνοιξε αυτό στους Μολάους ? Βάζει έστω ανεπίσημα αν σε ξέρει(?
ΒΜW 316 ti Compact LPG by Alfa Gas
taxtsom
 
Δημοσιευσεις: 260
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν, 2012 18:29

Re: Λακωνία - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό Mandrakoukos » Σάβ 14 Ιούλ, 2012 20:13

Καλησπέρα και απο μένα , ετοιμαζομαι για διακοπές στην Μάνη και συγκεκριμένα γερολιμενα.
Κάτι άκουσα για πρατήριο στο Γύθειο έχουμε καμία επιβεβαίωση
Ευχαριστώ
Mandrakoukos
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ 14 Ιούλ, 2012 20:08

Re: Λακωνία - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό prometheas » Σάβ 14 Ιούλ, 2012 20:51

Μέχρι να ανοίξουν τα νέα πρατήρια, ο νομός Λακωνίας είναι ο χειρότερος νομός από θέμα πρατηρίων υγραερίου.

Μόνη λύση μέχρι τότε: πηγαίνοντας στη μάνη να περάσεις πριν τις 11 το βράδυ (11 κλείνει το καλοκαίρι) από το πρατήριο της τρίπολης πηγαίνοντας και καθώς γυρνάς να περάσεις πάλι από τρίπολη για φουλάρισμα στην επιστροφή
(μέχρι στιγμής, υπάρχει άλλο ένα πρατήριο πολύ μακριά και αυτό, μετα την καλαμάτα, στους γαργαλιάνους... ... -αυτό κλείνει στις 10 το βράδυ... ...)


ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΝΕΑ ΓΙΑ ΠΡΑΤΗΡΙΑ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΛΑΚΩΝΙΑΣ (ΣΠΑΡΤΗ-ΓΥΘΕΙΟ-ΜΟΛΑΟΥΣ) ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΣ (ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ) ΤΗΛ. ΠΡΑΤΗΡΙΟΥ, ΠΕΡΙΟΧΗ, ΤΚ, ΩΡΑΡΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ
prometheas
 
Δημοσιευσεις: 153
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ, 2012 15:42

Re: Λακωνία - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό lancialybra » Κυρ 15 Ιούλ, 2012 19:30

Είχα επικοινωνία προχθές με τον ιδιοκτήτη του νέου πρατηρίου στο δρόμο Βλαχιώτη-Μολάων (ύψος Αη-Γιάννης, λίγο πριν την διασταύρωση για Απιδιά).

Αν όλα πάνε καλά προς τα τέλη της ερχόμενης εβδομάδας θα είναι σε λειτουργία.
Θα ενημερώσω γιατί ήδη είμαι στην ευρύτερη περιοχή για διακοπές και είμαι καθημερινά στο ψάξιμο.

Μόλις λειτουργήσει θα δώσω, τηλέφωνο και στοιχεία επικοινωνίας.
Lancia Lybra 1.8LX '00 - BRC "Plug & Drive"
http://lancialybra.mlemo.gr
lancialybra
 
Δημοσιευσεις: 102
Εγγραφή: Τρί 03 Ιούλ, 2012 13:45

Re: Λακωνία - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό Devil7 » Τρί 17 Ιούλ, 2012 00:46

lancialybra έγραψε:Είχα επικοινωνία προχθές με τον ιδιοκτήτη του νέου πρατηρίου στο δρόμο Βλαχιώτη-Μολάων (ύψος Αη-Γιάννης, λίγο πριν την διασταύρωση για Απιδιά).

Αν όλα πάνε καλά προς τα τέλη της ερχόμενης εβδομάδας θα είναι σε λειτουργία.
Θα ενημερώσω γιατί ήδη είμαι στην ευρύτερη περιοχή για διακοπές και είμαι καθημερινά στο ψάξιμο.

Μόλις λειτουργήσει θα δώσω, τηλέφωνο και στοιχεία επικοινωνίας.


Αύριο κατεβαίνω κι εγώ κάτω και αν όχι αύριο μεθαύριο θα ξέρω σίγουρα λεπτομέρειες για το συγκεκριμένο πρατήριο και θα σας πω. Από γνωστούς που είναι κάτω πάντως ξέρω ότι είναι θέμα ημερών να ανοίξει και το ελπίζω γιατί θα κάτσω κανά μήνα κάτω.
Είχα μιλήσει και με τον ίδιο το Πάσχα και μου είχε πει ότι Ιούνιο-Ιούλιο θα άνοιγε.
Devil7
 
Δημοσιευσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιουν, 2011 16:23

Re: Λακωνία - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό prometheas » Τρί 17 Ιούλ, 2012 02:49

Περιμένουμε ενημέρωση παίδες, απ ότι φαίνεται τα πράγματα θα καλυτερέψουν σύντομα !

ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΜΑΝΗ :thumbup:
prometheas
 
Δημοσιευσεις: 153
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ, 2012 15:42

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 29 επισκέπτες