Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Εύβοια - Πρατήρια Υγραερίου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Εύβοια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό villasg » Κυρ 19 Μάιος, 2013 09:37

Οντως εχει παρα πολυ καλο μείγμα .
Και εγω τον υιοθέτησα !
ΕικόναHyundai i30 1400cc BRC SEQUENT PLUG & DRIVE by LPGas
Άβαταρ μέλους
villasg
 
Δημοσιευσεις: 249
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ, 2011 20:52
Τοποθεσία: Μαλακώντα Ευβοιας

Re: Εύβοια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Δευτ 20 Μάιος, 2013 05:08

Οντως ο Βαρδακωστας στο Βσιλικο πολυ καλο μιγμα. Και απιστευτα βολικο σημειο για μενα που πηγαινω Ερετρια.

Παντως παιδια στην Ευβοια καποτε ειχαμε και 24ωρο το Valin στα Ψαχνα. Με ειχε βολεψει πολυ οταν τυχαινε μεταμεσονυχτιες ωρες και ξεμενα.
Τωρα υπαρχει κανενα ? ή ολα κλεινουν 12? Στα Ψαχνα παντως δεν ειναι πλεον.
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Εύβοια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό papoys » Δευτ 20 Μάιος, 2013 15:09

Επειδή κινούμαι συχνά από Αθήνα με κατεύθυνση προς Κύμη έχω βάλει δύο φορές από τον Βαρδακώστα στο
Βασιλικό.
Δεν έκανα μετρήσεις αλλά γενικά μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος από το μίγμα,με καλή απόδοση του
αυτοκινήτου. :thumbup:
Έχει και ένα άλλο μεταξύ Βέλος και Λέπουρα αλλά ο Βαρδακώστας συνήθως είναι 2-3 λεπτά φθηνότερος. 8-)
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Εύβοια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Δευτ 20 Μάιος, 2013 16:26

Kαι στα Λεπουρα coral εχει οπως στο Βασιλικο. Αλλα 3 λεπτα ακριβοτερος μονιμα απο το Βασιλικο και 6 λεπτα ακριβοτερος απο Χαλκιδα-Ψαχνα-Αρτακη-Παντειχι
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Εύβοια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό villasg » Τρί 21 Μάιος, 2013 10:52

Εγω παντος λογο που ειμαι ερετρεια ( εξοχικο) δεν τον αλλαζω πλεον .
Πριν εβαζα στον παραδρομο της εθνικης στον Πορο ( πριν τις αποθηκες των Jumbo ) και αυτος καλος ηταν
ΕικόναHyundai i30 1400cc BRC SEQUENT PLUG & DRIVE by LPGas
Άβαταρ μέλους
villasg
 
Δημοσιευσεις: 249
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ, 2011 20:52
Τοποθεσία: Μαλακώντα Ευβοιας

Re: Εύβοια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό gxalk1970 » Τετ 05 Ιουν, 2013 18:13

Σήμερα φούλαρα στην Αρτάκη στον καινούργιο. Ξέρει κανείς τι σόι μίγμα φέρνει? Δική μου άποψη θα αναφέρω μόλις κάψω όλο το βαρέλι.
gxalk1970
 
Δημοσιευσεις: 64
Εγγραφή: Πέμ 03 Μαρ, 2011 22:36

Re: Εύβοια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Σάβ 08 Ιουν, 2013 19:12

gxalk1970 έγραψε:Σήμερα φούλαρα στην Αρτάκη στον καινούργιο. Ξέρει κανείς τι σόι μίγμα φέρνει? Δική μου άποψη θα αναφέρω μόλις κάψω όλο το βαρέλι.


Μαλλον μιγμα ΕΚΟ οπως ολες οι ΒP. Εκτος εαν συνεργαζονται με αλλη εταιρια για υγραεριο ομως το ανακοινωνουν.
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Εύβοια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό papoys » Δευτ 24 Ιουν, 2013 21:28

Επειδή τελευταία βάζω μίγμα Πετρογκάζ την Παρασκευή πηγαίνοντας από Αθήνα προς Εύβοια πέρασα και φουλάρισα στο
valin κοντά στο Βαθύ στην Αυλίδα.
Λοιπόν άψογη εξυπηρέτηση.Στα λίτρα πήρα εκεί που υπολόγιζα ανάλογα με τα χιλιόμετρα που είχα κάνει.
Κανένα παράπονο μέχρι αυτή τη στιγμή από την απόδοση.

Αυτό όμως που με άφησε κατάπληκτο και θα με κάνει να ξαναπεράσω είναι η εξυπηρέτηση και η ευγένεια μιας ξανθιάς
κοπελιάς (μάλλον κόρη του ιδιοκτήτη) η οποία μας κέρασε 4 παγωμένα εμφιαλωμένα νεράκια (εμένα, τη σύζυγο. την
κόρη μου και την εγγονούλα μου) ,προθυμοποιήθηκε δε να φτιάξει φραπέ και να γεμίσει το άδειο σέικερ που κρατούσε
η σύζυγός μου στο χέρι της. :clap: :clap:

Δεν ξέρω αν μπαίνει και παρακολουθεί το φόρουμ,αλλά αν μπαίνει .........
Ευχαριστώ και δημόσια Χριστίνα .Όπως είπε και η σύζυγός μου είσαι ένας άγγελος. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Τώρα αν πλακώσουν όλοι και σου ζητάνε φραπέ και νερό εσύ φταίς. :lol: :lol: :lol:
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Εύβοια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό hlias » Δευτ 24 Ιουν, 2013 21:44

papoys έγραψε:Επειδή τελευταία βάζω μίγμα Πετρογκάζ την Παρασκευή πηγαίνοντας από Αθήνα προς Εύβοια πέρασα και φουλάρισα στο
valin κοντά στο Βαθύ στην Αυλίδα.
Λοιπόν άψογη εξυπηρέτηση.Στα λίτρα πήρα εκεί που υπολόγιζα ανάλογα με τα χιλιόμετρα που είχα κάνει.
Κανένα παράπονο μέχρι αυτή τη στιγμή από την απόδοση.

Αυτό όμως που με άφησε κατάπληκτο και θα με κάνει να ξαναπεράσω είναι η εξυπηρέτηση και η ευγένεια μιας ξανθιάς
κοπελιάς (μάλλον κόρη του ιδιοκτήτη) η οποία μας κέρασε 4 παγωμένα εμφιαλωμένα νεράκια (εμένα, τη σύζυγο. την
κόρη μου και την εγγονούλα μου) ,προθυμοποιήθηκε δε να φτιάξει φραπέ και να γεμίσει το άδειο σέικερ που κρατούσε
η σύζυγός μου στο χέρι της. :clap: :clap:

Δεν ξέρω αν μπαίνει και παρακολουθεί το φόρουμ,αλλά αν μπαίνει .........
Ευχαριστώ και δημόσια Χριστίνα .Όπως είπε και η σύζυγός μου είσαι ένας άγγελος. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Τώρα αν πλακώσουν όλοι και σου ζητάνε φραπέ και νερό εσύ φταίς. :lol: :lol: :lol:




πολλες αγαπες βλεπω με την ξανθουλα, την επομενη θα πας με την οικογενεια ή μονος? :)) :)) :))
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Εύβοια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό dathens » Δευτ 24 Ιουν, 2013 23:40

Ναι δεν παλευεται η κοπέλιτσα παιδια καφεδάκι , νεράκι παγωτάκι, γλυκακι οτι εχει και μόνος και με την οικογένεια τρομερή εξυπηρέτηση ...
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 35 επισκέπτες