Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Πρέβεζα - Πρατήρια Υγραερίου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: προβλημα με βενζιναδικο Πρεβεζα?

Δημοσίευσηαπό spiros2 » Δευτ 29 Ιούλ, 2013 14:38

μα για αυτο εβαλα ερωτηματικο!!!αλλα τα χιλ.ηταν ακριβως με τον ιδιο τροπο!
δουλεια δευτερα-σαββατο και κυριακη για μπανιο!
ουτε a/c ανοιχτο,ουτε παραπανω βαρος!
πως θα βγαλω ασφαλει συμπερασματα για το τι εγινε??
spiros2
 
Δημοσιευσεις: 20
Εγγραφή: Παρ 14 Ιουν, 2013 17:59

Re: προβλημα με βενζιναδικο Πρεβεζα?

Δημοσίευσηαπό fokion » Δευτ 29 Ιούλ, 2013 16:04

Κατ' αρχην απο το αν εχεις κανει παραπανω χλμ....

εκτός αν γεμιζεις πριν αδειασει οποτε ειναι δυσκολοτερα τα πραγματα....
ΚΙΑ SPORTAGE 1 - Σύστημα PLATINCA - 100.000 χλμ.
Άβαταρ μέλους
fokion
 
Δημοσιευσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ, 2011 09:14

Re: προβλημα με βενζιναδικο Πρεβεζα?

Δημοσίευσηαπό spiros2 » Δευτ 29 Ιούλ, 2013 16:30

δεν αδιαζα,απλα εβαζα εκει επειδι ηταν φθηνοτερα απο αρτα.
spiros2
 
Δημοσιευσεις: 20
Εγγραφή: Παρ 14 Ιουν, 2013 17:59

Re: προβλημα με βενζιναδικο Πρεβεζα?

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Δευτ 29 Ιούλ, 2013 22:00

Σχεδον παντα εδω και 50.000χλμ βαζω απο κει. Δεν εχει παρουσιασει αποκλίσεις σε λιτρα ή χλμ και φυσικα ποτε θεμα με ποιοτητα.
Το υγραεριο δεν ειναι βενζινη. Αν δεν αδιάσεις τελειως(να σε γυρισει σε βενζινη) και να γεμισεις ομοιως μεχρι τερμα κανα 2 με 3 φορες δεν μπορεις να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα για πολλους λογους π.χ. πιεση δεξαμενης κτλ
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Re: προβλημα με βενζιναδικο Πρεβεζα?

Δημοσίευσηαπό manoliss » Τετ 31 Ιούλ, 2013 08:16

επειδη βαζω και γω απο κει θα σου πω το εξης το δαπεδο εχει μια κλιση απο την αριστερη μερια οπως κοιτας τις αντλιες αναλογα λοιπον που ειναι το φλοτερ και που θα κατσει το αυτοκινητο θα φουλαρεις.....θυμισου σε πια μερια εκατσες να φουλαρεις και την επομενη κυριακη ξανα πηγαινε και κατσε ακριβως στην ιδια μερια γραψε τα χλμτρα και θα δεις τι γινετε ακριβως....δεν εχω δει αποκλισεις εγω παντως...
- Citroen Xantia 1600cc 8v mod 1999
- Citroen Xsara 1400cc 8V mod 2003
Lovato Fast & Easy
manoliss
 
Δημοσιευσεις: 715
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ, 2012 00:37

Re: προβλημα με βενζιναδικο Πρεβεζα?

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Τετ 31 Ιούλ, 2013 18:45

manoliss έγραψε:επειδη βαζω και γω απο κει θα σου πω το εξης το δαπεδο εχει μια κλιση απο την αριστερη μερια οπως κοιτας τις αντλιες αναλογα λοιπον που ειναι το φλοτερ και που θα κατσει το αυτοκινητο θα φουλαρεις.....θυμισου σε πια μερια εκατσες να φουλαρεις και την επομενη κυριακη ξανα πηγαινε και κατσε ακριβως στην ιδια μερια γραψε τα χλμτρα και θα δεις τι γινετε ακριβως....δεν εχω δει αποκλισεις εγω παντως...

Σωστος !!! Και γω προσεχω οπου εχει κλιση (και σε αυτο το υγραεριτζιδικο)να εχω το ''φλοτερ'' στην υψηλοτερη μερια και ετσι να περνει το ρεζερβουαρ οσο περισσοτερα γινεται. Εαν δε πας αναποδα, το ντεποζιτο θα παρει πολυ λιγοτερα και απο το κανονικο...!!!!
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Re: προβλημα με βενζιναδικο Πρεβεζα?

Δημοσίευσηαπό spiros2 » Πέμ 01 Αύγ, 2013 10:58

χμμμμμμ!ακου να δεις τι μαθενεις οσο μεγαλωνεις!!!!ολες τς φορες εβαζα απο την αριστερι μερια οπως μπαινεις.την τελευτεα εβαλα απο την δεξια μερια ενω το φλοτερ μου ειναι απο την αριστερι!οποτε λογικα ειναι αυτο που λετε!οποτε την κυριακη που θα ξαναπαω αν εχω κανει τα ιδια χλμ και παω απο την δεξια μερια οπως πηγα την τελευτεα φορα λογικα θα γεμισω με λιγοτερα λιτρα.
spiros2
 
Δημοσιευσεις: 20
Εγγραφή: Παρ 14 Ιουν, 2013 17:59

Re: Πρέβεζα - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό manoliss » Πέμ 01 Αύγ, 2013 15:43

astragjtg έγραψε:
manoliss έγραψε:επειδη βαζω και γω απο κει θα σου πω το εξης το δαπεδο εχει μια κλιση απο την αριστερη μερια οπως κοιτας τις αντλιες αναλογα λοιπον που ειναι το φλοτερ και που θα κατσει το αυτοκινητο θα φουλαρεις.....θυμισου σε πια μερια εκατσες να φουλαρεις και την επομενη κυριακη ξανα πηγαινε και κατσε ακριβως στην ιδια μερια γραψε τα χλμτρα και θα δεις τι γινετε ακριβως....δεν εχω δει αποκλισεις εγω παντως...

Σωστος !!! Και γω προσεχω οπου εχει κλιση (και σε αυτο το υγραεριτζιδικο)να εχω το ''φλοτερ'' στην υψηλοτερη μερια και ετσι να περνει το ρεζερβουαρ οσο περισσοτερα γινεται. Εαν δε πας αναποδα, το ντεποζιτο θα παρει πολυ λιγοτερα και απο το κανονικο...!!!!

και μετα αφου θα σου παρει περισοοτερα γιατι θα αλλαξεις θεση ...θα λες με εκλεψε....υπαρχουν καιτα λαμογια αλλα θελω να πιστευω οτι ο ιδιος δεν ειναι...
- Citroen Xantia 1600cc 8v mod 1999
- Citroen Xsara 1400cc 8V mod 2003
Lovato Fast & Easy
manoliss
 
Δημοσιευσεις: 715
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ, 2012 00:37

τιμες ΠΡΕΒΕΖΑ!

Δημοσίευσηαπό spiros2 » Σάβ 17 Αύγ, 2013 13:02

καλησπερα παιδια!
πως μπορουμε να δικαιολογισουμε την τοσο μεγαλη διαφορα στην τιμη του υγραεριου αναμεσα σε δυο πρατηρια τα οποια απεχουν μολις 5-7 χλμ το ενα απο το αλλο??
στο ενα τιμη 0,77 και στο αλλο 0,857!
spiros2
 
Δημοσιευσεις: 20
Εγγραφή: Παρ 14 Ιουν, 2013 17:59

Re: Πρέβεζα - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό manoliss » Σάβ 17 Αύγ, 2013 15:30

spiros2 έγραψε:καλησπερα παιδια!
πως μπορουμε να δικαιολογισουμε την τοσο μεγαλη διαφορα στην τιμη του υγραεριου αναμεσα σε δυο πρατηρια τα οποια απεχουν μολις 5-7 χλμ το ενα απο το αλλο??
στο ενα τιμη 0,77 και στο αλλο 0,857!

φιλε δεν ειναι 5-7 χλμτρα ειναι περιπου 20 χλμτραη αποστση
η μια εταιρια ειναι η σελλ κοραλ με την ακριβη τιμη και η αλλη ειναι ο γνωστος σε ολους στην περιοχη και οχι μονο ο φαρμακης με το 0,77 και ειναι και αλλο ενα πρατηριο στην νισσαν στον δρομο εξω απο την πολη που εχει τιμη 0,83 και το χειμωνα και τα αυτος στην νισσαν εχει 2 λεπτα διαφορα με τον φαρμακη και αυτος με τα 0,77 εχει σταθερη τιμη απο την αρχη του χρονου βεβαια ο τυπος εχει και αλλου εγκαταστασεις και λιγο εξω απο το αγρινιο
και στα γιαννενα και προφανως εχει αλλες τιμες σε εκπτωση.....
- Citroen Xantia 1600cc 8v mod 1999
- Citroen Xsara 1400cc 8V mod 2003
Lovato Fast & Easy
manoliss
 
Δημοσιευσεις: 715
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ, 2012 00:37

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 140 επισκέπτες