Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: ΠΡΑΤΗΡΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό christoi » Πέμ 16 Ιουν, 2011 21:53

neofix έγραψε:Γεια σας παιδια
Εχω βαλει κι εγω σύστημα υγραεριοκινησης εδω και μια βδομαδα σε Ford Focus 1.6 2007 και εχω βαλει 3 φορες απο το ενλογω πρατηριο στο αεροδρομιο. Δεν εχω παρατηρήσει κατι στην απόδοση του κινητήρα παντως. Βαζω απο αυτον γιατι ειναι ο πιο φθηνος... και σε τετοιες τιμες η απόκλιση κάποιων λεπτών του ευρω εχει διαφορά.


Σε μια μέση διαφορά 3 λεπτών από τους υπόλοιπους και υποθέτοντας ότι έχεις 60(72) λίτρα δεξαμενή, γλιτώνεις 1,8€ / γέμισμα ή αλλιώς κάθε 25,63 γεμίσματα έχεις και ένα δώρο.
Opel Astra H 1.4 Romano με περισσότερα από 80.000km και λιγότερα από 100.
Άβαταρ μέλους
christoi
 
Δημοσιευσεις: 600
Εγγραφή: Παρ 06 Μάιος, 2011 21:02

Τιμές στα Autogas πρατήρια Θεσ/νίκης

Δημοσίευσηαπό ESPRESSO1959 » Δευτ 08 Αύγ, 2011 19:53

Θαθελα να ξερω αν ειναι δυνατον οι τιμες του υγραεριου στα πρατηρια της Θεσ/νικης να ειναι ακριβότερες απο αλλα της επαρχιας.
Συγκεκριμενα μολις σημερα επέστρεψα απο τα Ζαγοροχώρια και στα Γιαννενα φουλάρισα με 0,75 το λιτρο και μολις εφθασα στην Θεσ/νικη,
στο πρατηριο που βρισκεται στο Τερμα Γιαννιτσων (πριν τα ΚΤΕΛ) AUTOGAS ΘΕΟΔΩΡΟΥ,εφοδιαστηκα με 83,9 το λιτρο?????
Ειναι δυνατον;Εννια(9) λεπτα ανα λιτρο διαφορα ; Οτι θέλει κανει ο καθενας;Δεν ελέγχεται η κατασταση ειναι στην Θεσσαλονικη με πολυ μεγαλυτερη καταναλωση και πουλα ακριβοτερα αυτος το πρατηριο,δεν υπαρχει Διευθυνση εμποριου;Γιατι το απογευμα περνώντας απο αλλο πρατηριο που βρισκεται στο αεροδρόμιο Θεσ/νικης η τιμη ειναι στα 80 λεπτα .Επισης στην ΔΡΑΜΑ και στην ΚΟΜΟΤΗΝΗ οπου εφοδιάζομαι συχνα
με ενημέρωσαν συγγενικα προσωπα οτι ειναι στα 80 λεπτα.Κάποιος επιτέλους πρεπει να τους ελεγξει αυτους που αισχροκερδουν σε βαρος μας
και μας κατακλεβουν.
ESPRESSO1959
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Δευτ 08 Αύγ, 2011 19:15

Re: ΤΙΜΕΣ ΣΤΑ AUTOGAS ΠΡΑΤΗΡΙΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό dti » Δευτ 08 Αύγ, 2011 20:29

Το θέμα το έχουμε ξανασυζητήσει κι εδώ και σε αρκετά ακόμη forums σχετικά με την υγραεριοκίνηση. Δεν αρκεί να τα λέμε μεταξύ μας.
Κινήσεις και πράξεις χρειάζονται προς τους αρμοδίους.
Στείλε λοιπόν κι εσύ καταρχήν τις παρατηρήσεις σου εδώ:
polites@ypoian.gr
kataggelies@sdoe.gr
info@rae.gr

Έχουν ήδη διαμαρτυρηθεί πολλοί, αλλά η μέχρι τώρα απάντηση από το Υπουργείο Ανάπτυξης είναι οτι το email μας προωθήθηκε στη Γενική Γραμματεία Εμπορίου...
Προσωπικά, αν δεν δώσουν κάποια πειστική απάντηση μέχρι 1η Σεπτεμβρίου, θα ζητήσω με έγγραφη αίτηση ενεργειών πλέον κάποια απάντηση (την οποία οφείλουν να δώσουν εντός 50 ημερών).
S-MAX 2.5T Titanium (2007.75) LPG Powered by Vialle LPi
dti
 
Δημοσιευσεις: 1012
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 18:29

Re: ΤΙΜΕΣ ΣΤΑ AUTOGAS ΠΡΑΤΗΡΙΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό christoi » Δευτ 08 Αύγ, 2011 21:14

dti έγραψε:Προσωπικά, αν δεν δώσουν κάποια πειστική απάντηση μέχρι 1η Σεπτεμβρίου, θα ζητήσω με έγγραφη αίτηση ενεργειών πλέον κάποια απάντηση (την οποία οφείλουν να δώσουν εντός 50 ημερών).


Αν μπορείς να κάνεις μία αίτηση για πολλά άτομα, ας μαζευτούμε από εδώ. Εγώ είμαι μέσα να την συνυπογράψω, αν αυτό είναι εφικτό.
Αλλιώς αντιμετωπίζουν μια αίτηση πολλών ατόμων, αν υπάρχει κάτι τέτοιο.
Opel Astra H 1.4 Romano με περισσότερα από 80.000km και λιγότερα από 100.
Άβαταρ μέλους
christoi
 
Δημοσιευσεις: 600
Εγγραφή: Παρ 06 Μάιος, 2011 21:02

Re: Τιμές στα Autogas πρατήρια Θεσ/νίκης

Δημοσίευσηαπό maevius » Τρί 09 Αύγ, 2011 17:00

ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΤΟ ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΗ ΓΝΩΣΤΟΥ ΣΑΝ FGAS Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΕΙΣΑΓΩΓΕΑΣ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ ΜΕ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΟΧΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΦΘΗΝΟ ΤΟ ΥΓΡΑΕΡΙΟ (0,750 ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ''ΚΑΠΕΛΟ'' ΣΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ (SHELL-PETROGAS KAI ΣΙΑ). ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ..................ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΝΟΣ SHELL ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ 0,79 2 ΧΛΜ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΑΡΜΑΚΗ.
OPEL INSIGNIA 1,8 (2009) με Zavoli
ΟPEL CORSA C 1.4 (2003) με Prins silverline
Άβαταρ μέλους
maevius
 
Δημοσιευσεις: 928
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιούλ, 2011 19:30

Re: ΠΡΑΤΗΡΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό christoi » Τετ 17 Αύγ, 2011 13:15

Χτες, αφού μου τελείωσε το υγραέριο και έκανα και κάποια χιλιόμετρα με βενζίνη, γέμισα στην AVIN Δερβένι.
Όπως και την προηγούμενη φορά που είχα γεμίσει πριν από 2 εβδομάδες, έτσι και χτες το αμάξι δεν γυρνούσε στο υγραέριο.
Δεν μου έχει ξανατύχει σε ΚΑΝΕΝΑ άλλο πρατήριο. Είχε κανείς παρόμοια περίπτωση; Είναι δυνατόν να φταίει το υγραέριό τους;
Opel Astra H 1.4 Romano με περισσότερα από 80.000km και λιγότερα από 100.
Άβαταρ μέλους
christoi
 
Δημοσιευσεις: 600
Εγγραφή: Παρ 06 Μάιος, 2011 21:02

Re: Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό nikbib » Πέμ 08 Σεπ, 2011 10:50

Την προηγολυμενη βδομάδα κι ενω τα τελευταια 8 φουλαρισματα δεν ειχα κανενα προβλημα , εβαλα ξανα απο γεωργιάδη περιοχή αεροδρομίου. Το αυτοκίνητο άρχισε να σέρνεται , μιλάμε για διαφορά στην απόδοση -30% !!!!! Τον πήρα τηλέφωνο και τον ενημέρωσα , η απάντηση ήταν να κάνουμε εμείς διαμαρτυρία για να γίνονται έλεγχοι!!!
μόλις το ντεπόζιτο άδειασε στο μισό έβαλα απο θεοδώρου στη Γιαννιτσών και το αυτοκίνητο επανήλθε και μάλιστα τραβάει και λίγο καλύτερα. Δεν κάνω καταγγελία γιατι είναι ήδη αργά (θα έχει τελειώσει η συγκεκριμένη παρτίδα) όποιος αντιληφθεί κάτι σχετικό ας κάνει καταγγελία έλεος πια μ αυτη την κοροιδία (άσε που το ακρίβυναν κι αυτο)
nikbib
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ, 2011 12:00

Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό christoi » Σάβ 30 Ιουν, 2012 14:11

Έχω στείλει μήνυμα προς admin του gasprice εδώ και 2 ημέρες, αλλά δεν έχει περαστεί ούτε εκεί, αλλά ούτε και στα pois, το εξής πρατήριο. Είναι BP και η τιμή του στις 28/06 ήταν 0,755. Φαντάζομαι ότι καρτελιάζεται με τον απέναντί του, ευελπιστώ ΟΧΙ και στην ποιότητα του καυσίμου.
Opel Astra H 1.4 Romano με περισσότερα από 80.000km και λιγότερα από 100.
Άβαταρ μέλους
christoi
 
Δημοσιευσεις: 600
Εγγραφή: Παρ 06 Μάιος, 2011 21:02

Re: Πρατήρια Υγραερίου σε όλη την Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό tgi » Σάβ 30 Ιουν, 2012 15:36

christoi έγραψε:Έχω στείλει μήνυμα προς admin του gasprice εδώ και 2 ημέρες, αλλά δεν έχει περαστεί ούτε εκεί, αλλά ούτε και στα pois, το εξής πρατήριο. Είναι BP και η τιμή του στις 28/06 ήταν 0,755. Φαντάζομαι ότι καρτελιάζεται με τον απέναντί του, ευελπιστώ ΟΧΙ και στην ποιότητα του καυσίμου.

μπορείς να μου δώσεις εμένα τα περισσότερα στοιχεία για το εν λόγο πρατήριο?
έγραψες ότι ειναι μια bp
είδα που είναι,
δεν γνωρίζω στοιχεία ιδιοκτήτη, τηλέφωνο
Citroen C4 GP
2009-2019 με Icom JTG
2019 μέχρι σήμερα EuropeGas
190.000 χιλ. με Υγραέριο
Άβαταρ μέλους
tgi
 
Δημοσιευσεις: 548
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 13:07
Τοποθεσία: Αθηνα - Ν.Ηρακλειο

Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό christoi » Σάβ 30 Ιουν, 2012 16:12

Σύμφωνα με το fuelprices.gr, κατά 99,999% είναι αυτό το πρατήριο
Τιμή: 0,755
Προϊόν: Υγραέριο κίνησης (Autogas)
Σήμα: BP
Διεύθυνση: 13,5 ΧΙΛ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ-Ν.ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ
ΧΡΥΣΑΦΗΣ ΘΩΜ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Ημερ. / Ώρα δήλωσης: Πεμ, 28/06 08:58:40
Opel Astra H 1.4 Romano με περισσότερα από 80.000km και λιγότερα από 100.
Άβαταρ μέλους
christoi
 
Δημοσιευσεις: 600
Εγγραφή: Παρ 06 Μάιος, 2011 21:02

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 39 επισκέπτες