Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό dancerman » Πέμ 27 Δεκ, 2012 11:10

εφοσον καποιος ειναι εκει περα κοντα ας πηγαινει να βαζει κανεις δεν ειπε το αντιθετο, απλως να μην παρουσιαζουμε οτι δεν ειναι μερος ενος καρτελ ενα πρατηριο επειδη ουτως η αλλως στην περιοχη που ειναι το συγκεκριμενο ο ανταγωνισμος λειτουργει και εχουν ολοι χαμηλες τιμες. Επισης καλο θα ηταν να μας απαντησει για ποσο καιρο θα βαζει την τιμη που του λεει ο χρηματοδοτης ? Γτ μεσα σε ενα χρονο εχει κανει ηδη την αποσβεση ενα πρατηριο και στον επομενο χρονο θα παρει ενα πολυ σημαντικο κερδος, επομενως συμφωνα με τα λεγομενα του θα πρεπει το πολυ σε 1,5 χρονο απο τωρα να ριξει τιμες αν λεει αληθεια, τωρα αν η συμφωνια ειναι για παραπανω χρονια τοτε λειπαμε αλλα τα σκοπια ειναι κοντα και για τις εδω μεσα μετακινησεις 5ευρα και 10 ευρα θα περνει.
dancerman
 
Δημοσιευσεις: 80
Εγγραφή: Κυρ 08 Απρ, 2012 14:08

Re: Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό mik » Σάβ 29 Δεκ, 2012 23:43

εγω παντως σημερα πηγα να το γεμισω και την εχει παει 89.9
εβαλα 70 λιτρα και γλυτωσα 5 ευρω
μειον καμια 3 ευρω τα πηγαινε - ελα απο την δουλεια καμια 2 ευρω κερδος στην τσεπη μου και με μειγμα φαρμακη
Ford Maverick 2.3 with vialle lpfi system
mik
 
Δημοσιευσεις: 79
Εγγραφή: Σάβ 26 Μαρ, 2011 16:10

Re: Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό dancerman » Κυρ 06 Ιαν, 2013 15:39

ειδα σηεμρα 95,3 θεσσαλονικη στον ρετσο, στα υπολοιπα τι γινεται γνωριζει κανεις?
dancerman
 
Δημοσιευσεις: 80
Εγγραφή: Κυρ 08 Απρ, 2012 14:08

Re: Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό KostasTa » Κυρ 06 Ιαν, 2013 17:53

dancerman έγραψε:ειδα σηεμρα 95,3 θεσσαλονικη στον ρετσο, στα υπολοιπα τι γινεται γνωριζει κανεις?

Καλή χρονιά σε όλους....και προς αεροδρόμιο μεριά μέχρι Ρύσιο,Ταγαράδες 0,953 όλοι.....
Toyota Corolla 1.4 vvt-i E12 zavoli 150000km μέχρι στιγμής απροβλημάτιστα
KostasTa
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος, 2012 21:30

Re: Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό tedd » Κυρ 06 Ιαν, 2013 19:36

dancerman έγραψε:ειδα σηεμρα 95,3 θεσσαλονικη στον ρετσο, στα υπολοιπα τι γινεται γνωριζει κανεις?


Αυτη την τιμη εχουν και οι αλλοι :lol: "κολλητος" και αυτος με τους αλλους γκαζαδες

Προσφατα εβαλε υγραεριο αλλα αμεσως μεσα και αυτος στο καρτελ του υγραεριου :thumbdown: ... φυσικα πολυ παλιος βενζινας αλλα περιμενα εστω για αρχη λιγο καλυτερη τιμη...
Nissan Almera Mk II (N16) 1497cc
BRC Sequent 24
Εικόνα
tedd
 
Δημοσιευσεις: 588
Εγγραφή: Τρί 10 Μάιος, 2011 20:39

Re: Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό tasoshunter » Κυρ 06 Ιαν, 2013 19:48

Καλησπερα σε ολους και χρονια σας πολλα!!!
Μην το πολυ ψαχνετε παιδια δεν γινεται τιποτε!!!!!
Εχουν συννενοηθει ολοι για γρηγορα και πολλα κερδη και οποιος ανοιγει τον παιρνουν μαζι τους!!!
Δεν βλεπω πως μπορουμε να αντιστρεψουμε την κατασταση!!!!
Δυστυχως εχει χαθει το φιλοτιμο!!!! Ισως λεω ισως και εμεις αν ημασταν στρην θεση τους να καναμε το ιδιο σε περιοδο που υπαρχει κριση αναδουλεια
βρεθηκε ενα προιον με περιπου 20 λεπτα στο λιτρο κερδος και το εκμεταλευονται για οσο καιρο μπορουν!!!!
Κριμα!!!!!!!!!!!!!!!! κοιταξτε

Εικόνα

0,7583 κοστος πρατηριου αντε και να ειναι λιγο παραπανω που δεν ειναι!!!! τι να πει κανεις?
Fiat Grande Punto - Elpigaz με Jlm 70000 +
tasoshunter
 
Δημοσιευσεις: 276
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν, 2012 23:48
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό tedd » Κυρ 06 Ιαν, 2013 19:51

Ο τονος πλησιασε τα 700 ευρω απο 880 που ειχε τον Νοεμβρη και απο 1,025 πηγε μονο στο 0,953 δηλαδη επεσε 7λεπτα για την μειωση κατα 180€ ο τονος ..αισχος.

Oταν ειχε 705 ο τονος περυσι το καλοκαιρι το λιτρο το υγραεριο ειχε γυρω στα 0,75€ και αν προσθεσουμε και 8-9 λεπτα ακομη λογω της αυξηση του ειδικου φορου φτανουμε χοντρα-χοντρα στα 0,85€/λιτρο
Οοτιδηποτε πανω απο 0,85 ειναι αισχροκερδια την ταξης του 15% κατα ελαχιστο... αρε ελλαδαρα πως δουλευει ο ανταγωνισμος :thumbdown:

Εdit Με προλαβες στο ποστ :lol:
Αλλα καλως μιας και οι υπολογισμοι μου επιβαιβαιωνονται
Nissan Almera Mk II (N16) 1497cc
BRC Sequent 24
Εικόνα
tedd
 
Δημοσιευσεις: 588
Εγγραφή: Τρί 10 Μάιος, 2011 20:39

Re: Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό dancerman » Τετ 09 Ιαν, 2013 10:15

tasoshunter έγραψε:Καλησπερα σε ολους και χρονια σας πολλα!!!
Μην το πολυ ψαχνετε παιδια δεν γινεται τιποτε!!!!!
Εχουν συννενοηθει ολοι για γρηγορα και πολλα κερδη και οποιος ανοιγει τον παιρνουν μαζι τους!!!
Δεν βλεπω πως μπορουμε να αντιστρεψουμε την κατασταση!!!!
Δυστυχως εχει χαθει το φιλοτιμο!!!! Ισως λεω ισως και εμεις αν ημασταν στρην θεση τους να καναμε το ιδιο σε περιοδο που υπαρχει κριση αναδουλεια
βρεθηκε ενα προιον με περιπου 20 λεπτα στο λιτρο κερδος και το εκμεταλευονται για οσο καιρο μπορουν!!!!
Κριμα!!!!!!!!!!!!!!!! κοιταξτε

Εικόνα

0,7583 κοστος πρατηριου αντε και να ειναι λιγο παραπανω που δεν ειναι!!!! τι να πει κανεις?

φιλε τασο επειδη εγω δεν ανεχομαι αλλο αυτο το καρτελ θελω να μου πεις απο που βρηκες τον πινακα που παραθετεις για να συνταξω κειμενο για την επιτροπη ανταγωνισμου. αν μπορεις δωσε μου σε πμ ενα τηλεφωνο whatsup η cosmote αν εχεις αλλιως δωσε οτι εχεις.
dancerman
 
Δημοσιευσεις: 80
Εγγραφή: Κυρ 08 Απρ, 2012 14:08

Re: Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό tasoshunter » Πέμ 10 Ιαν, 2013 03:36

Fiat Grande Punto - Elpigaz με Jlm 70000 +
tasoshunter
 
Δημοσιευσεις: 276
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν, 2012 23:48
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

διαφορες στην τιμη υγραεριου

Δημοσίευσηαπό TZATZITO » Δευτ 21 Ιαν, 2013 14:32

μπορει καποιος να με βοηθηση απο που προκειπτη αυτη η μεγαλη διαφορα στη τιμη τον πρατηριων της θεσσαλονικησ εναντι αυτων τησ περιφερειας εγω κινουμαι σε ολη την μακεδονια και με προβληματιζει αυτο αν δηλαδη το φθηνο αεριο που βαζω ειναι εξισου καλο μ΄αυτο τησ θεσσαλονικης αν δηλαδη θα προκαλεσω φθορα στο συστημα μου
TZATZITO
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιαν, 2013 14:14

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες