Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: διαφορες στην τιμη υγραεριου

Δημοσίευσηαπό labros » Δευτ 21 Ιαν, 2013 14:50

Το υγραέριο που βάζεις είναι εξίσου καλό. Άλλωστε όλοι στη βόρεια Ελλάδα το προμηθεύονται από το διηλιστήριο των ΕΛ{ΠΕ στα Διαβατά. Απλώς στη Θεσσαλονίκη έχουν μεγαλύτερη τιμή γιατί υπάρχει πολλή πελατεία (ζήτηση ) και έχουν φτιάξει ένα καρτέλ και όλοι πουλάνε περίπου στην ίδια τιμή.
chevrolet cruze 1.6 του 2010
BRC seq 32 με obd
4000 LPG
135000 σύνολο
labros
 
Δημοσιευσεις: 827
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 13:15

Re: Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό TZATZITO » Δευτ 21 Ιαν, 2013 17:51

HTAN TO PROTO POY MOY PERASE APO TO MYALO ALLA SE SYZHTHSH ME PRATHRIOYXO MOY AFHSE NA ENOHTHH OTI TO FTHNO AERIO POY BAZO DEN EINAI KAI TOSO AKSIOLOGO S EYXARISTO GIA THN BOHTHA ME EPIBEBEOSES


mod: Γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με κεφαλαία
TZATZITO
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιαν, 2013 14:14

Re: Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό mosaicm » Τρί 22 Ιαν, 2013 01:35

Απαντηση από πρατηριούχο για τις υψηλες τιμες που διατηρουνε στο νομο ..σε σχεση με το ν. κιλκις που εχει απο 0.79
"αποφασισαμε ολοι στο νομο να διατηρησουμε ενα καλο κερδος , οχι οπως την βενζινη"
Θελετε τιποτα αλλο ...? επισημη παραδοχη οτι ειναι μιλημενα συμφωνημενα..και η επιτροπη ανταγωνισμου τιποτα !


mod: το link διεγράφη μιας και δεν υπήρξε απάντηση από το μέλος
mosaicm
 
Δημοσιευσεις: 124
Εγγραφή: Δευτ 01 Οκτ, 2012 15:53

Τιμη υγραεριου,αισχροκερδια η οχι?

Δημοσίευσηαπό mosaicm » Τρί 22 Ιαν, 2013 01:42

και θα μου ξαναμιλησει εμενα ο gastheodorou ..που εχει το θρασος ο ξεφτιλας και μιλαει.
mosaicm
 
Δημοσιευσεις: 124
Εγγραφή: Δευτ 01 Οκτ, 2012 15:53

Re: Τιμη υγραεριου,αισχροκερδια η οχι?

Δημοσίευσηαπό macmac » Τρί 22 Ιαν, 2013 10:27

mosaicm έγραψε:Το εγραψα και σε αλλο thread.
Απαντηση απο πρατηριούχο για τις υψηλες τιμες που διατηρουνε στο νομο ..σε σχεση με το ν. κιλκις που εχει απο 0.79
"αποφασισαμε ολοι στο νομο να διατηρησουμε ενα καλο κερδος , οχι οπως την βενζινη"
Θελετε τιποτα αλλο ...? επισημη παραδοχη οτι ειναι μιλημενα συμφωνημενα..και η επιτροπη ανταγωνισμου τιποτα !


Έλα Αλέκο... Ποιός;;; Η Επιτροπή Ανταγωνισμού;;;; =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :))

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;;;;
Hyundai Matrix 06 - Bardolini - 49000Km / 2500 ώρες με υγραέριο (11lt/100Km + 1,5lt/100Km βενζίνη)
Άβαταρ μέλους
macmac
 
Δημοσιευσεις: 102
Εγγραφή: Τετ 20 Ιουν, 2012 14:56

Re: Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό dermen » Παρ 25 Ιαν, 2013 18:14

Γ ια πες ρε φιλε ποτε βγηκαν αυτα τα λογια απο μενα η τα μεταφραζεις οπως θες δεν εχω μιλησει με κανεναν πρατηριουχο συναδελφο για θεμα τιμων ,και η απαντηση σε πελατες μου για την διαφορα τιμων ειναι ο ανταγωνισμος και η τιμη αγορας .Μπορεις να κανεις και εσυ ενα πρατηριο να χωσεις τα λεφτουδακια σου να δανειστης και να θελουν μετα να πουλας τσαμπα ,τα πρατηρια κλεινουν το ενα μετα το αλλο εχει καταντισει γραφικο να μιλας για καρτελ.
dermen
Πρατηριούχος
 
Δημοσιευσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ 30 Σεπ, 2012 16:58

Re: Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό dancerman » Παρ 25 Ιαν, 2013 19:07

dermen έγραψε:Γ ια πες ρε φιλε ποτε βγηκαν αυτα τα λογια απο μενα η τα μεταφραζεις οπως θες δεν εχω μιλησει με κανεναν πρατηριουχο συναδελφο για θεμα τιμων ,και η απαντηση σε πελατες μου για την διαφορα τιμων ειναι ο ανταγωνισμος και η τιμη αγορας .Μπορεις να κανεις και εσυ ενα πρατηριο να χωσεις τα λεφτουδακια σου να δανειστης και να θελουν μετα να πουλας τσαμπα ,τα πρατηρια κλεινουν το ενα μετα το αλλο εχει καταντισει γραφικο να μιλας για καρτελ.

γραφικοι δεν ειναι αυτοι που λενε την αληθεια αλλα εσεις που το παιζετε κακομηρηδες κυριε και προσπαθειτε να μας βγαλετε τρελους. Υπρχει γενικοτερη πτωση καταναλωσης σε ολους τους τομεις του εμποριου επομενως φυσιολογικο ειναι να κλεινουν τα βενζιναδικα οπως εχουν κλεισει και αλλες ποσες χιαλιδες μαγαζια. Απο εκει και μετα το καρτελ υπαρχει οταν στη θεσσαλονικη απο τους 30 που εχετε υγραεριο οι 29 εχετε τιμη απο 0,92 -0,925. Και εχω να πω οτι λιγα εχουνε κλεισει πρεπει να κλεισουνε ακομα περισσοτερα γτ τοσα χρονια τη μια ειχατε νοθευμενη βενζινη την αλλη πιραγμενες αντλιες και ουτω καθεξης και αναφερομαι γενικα σε ολα τα πρατηρια.
Επισης αμα δεν σας φτανει το παπλωμα να μην απλωνετε τα ποδια σας παραπανω και παγωνουνε. Το οτι κανατε μια επενδυση δε σημαινει οτι πρεπει να κανετε αποσβεση σε λιγοτερο απο χρονο. Δε πειραζει τα σκοπια και η βουλγαρια εδω διπλα ειναι και παμε και βαζουμε και ποιοτικη βενζινη και υγραεριο, εχουμε κουραστει οι ελληνες με το συναφι σας και την υποκρισια σας τοσα χρονια. Καλο κλεισιμο μαγαζιου ευχομαι σε εσας και σε ολους οσους κερδοσκοπειτε τωρα σε βαρος των θεσσαλονικιων υγραεριοκινητων.
dancerman
 
Δημοσιευσεις: 80
Εγγραφή: Κυρ 08 Απρ, 2012 14:08

Re: Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό dermen » Παρ 25 Ιαν, 2013 20:24

Εσύ μάλλον κάνεις το μαγικό επάγγελμα το οποίο δεν έχει κακούς συναδέλφους .
2 καμομηριδες μας κατάντησαν όλους κάποιοι άλλοι που μάλλον τους έγλυφες για να πιάσεις δουλειά στο δημόσιο μιας και δεν ήσουν αξιος να βγεις στην αγορα και αυτο συμπεραίνεται απο την νοοτροπια οτι θα δωσεις τα χρηματα σου στο εξωτερικο μη γνωρίζοντας οτι η φορολογια ειναι αυτη που δημιουργεί την διαφορα τιμης με αλλες χωρες.
3 τα καταστηματα που κλεινουν [και θα επρεπε να λυπάσαι για αυτο και οχι να χαίρεσαι]ειναι αυτα που σιγουρα δεν εκλεψαν ποτε και κανεναν αποδιδουν φορους και πληρώνεσαι ΕΣΥ
4 δεν μπορεις να μιλας για καρτελ χωρις αποδειξεις ,το θεμα της παρομοιας τιμης μπορεις να το συναντησεις παντου οσο πουλαει ο καθε κοντινος πρατηριουχος θα πουλαω και εγω το ιδιο συμβαίνει και στο δρομο που βρίσκομαι και με την αμολυβδη 4 πρατηρια 1.648 3 πρατηρια 1.649 και το υψηλοτερο 1.658 και εδω καρτελ εχουμε?
και η πιερια εχει καρτελ και το κιλκις εχει καρτελ ιδιες τιμές εχουν αλλα εκει δεν μιλάμε αστους μ@λ@κες να σκοτωθούν για το ποιος θα κλεισει πρωτος.
5 επιχειρηματίας είμαι και επενδύσεις θα κάνω γιατί αυτή είναι η δουλειά μου εσύ δεν έχεις το δίκαιο να μου ορίζεις με πόσα χρήματα θα ζήσει η οικογένεια μου εκτός και αν είσαι τροικανος η εργάζεσαι στο MEGAλο κανάλι
6 Ευχαριστώ για τις ευχές σου και μόλις κλείσουμε όλοι οι κλεφτές να μπεις στο forum autogasmakedonia-skopia και να λες τους εκεί πρατηριούχους κλεφτές έτσι για να εκτονώνεσαι
dermen
Πρατηριούχος
 
Δημοσιευσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ 30 Σεπ, 2012 16:58

Re: Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό StiloLpg » Παρ 25 Ιαν, 2013 21:57

Φίλε πρατηριούχε , με κάθε εκτίμηση , στη δική σου περίπτωση δυο πράγματα πρέπει να συμβαίνουν..
1 ) ή είσαι πέραν του δέοντος ΤΊΜΙΟΣ( δεν το λέω με καμία δόση ειρωνείας..αντίθετα το εννοώ ) ,
2 ) ή ζείς σε κάποιον άλλο κόσμο και δεν αντιλαμβάνεσαι τι πραγματικά συμβαίνει γύρω από το είδος που εμπορεύεσαι..

Φιλικά ,
StiloLpg
 

Re: Θεσσαλονίκη - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό mosaicm » Παρ 25 Ιαν, 2013 23:53

Σε μενα παντως δεν το ειπες (αν αναφερθηκες σε μενα) . Σε συναδελφο μου το ειπες (ή ακομα καλυτερα ειπωθηκε απο καποιον στο μαγαζι)
mosaicm
 
Δημοσιευσεις: 124
Εγγραφή: Δευτ 01 Οκτ, 2012 15:53

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 111 επισκέπτες