Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Αντλία θαυματουργή στα Τρίκαλα

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Αντλία θαυματουργή στα Τρίκαλα

Δημοσίευσηαπό rogerius » Τετ 18 Μάιος, 2011 07:37

astragjtg έγραψε:
NHZ έγραψε:Λοιπόν, έσκυψα από κάτω και είδα ότι η χωρητικότητα είναι 51 λίτρα. Άρα τα 50 που πήρε μαλλον ειναι υπερβολικά, σωστά;


Απλα εχεις προβλημα στο φλοτερ και δεν κοβει καθολου. Οπως σου ειπα και πριν θα επρεπε να σταματα στο 80% δηλαδη στα 40,8 λιτρα ή καπου εκει...

Να πας να στο διορθωσει γιατι ειναι επικίνδυνο να φουλαρεις τελειως...

...kai mexri tote na foularis mono mexri to theoretiko 80% (apo adeio)
rogerius
 
Δημοσιευσεις: 274
Εγγραφή: Κυρ 19 Δεκ, 2010 15:39

Re: Αντλία θαυματουργή στα Τρίκαλα

Δημοσίευσηαπό NHZ » Τετ 18 Μάιος, 2011 09:13

Χθες το βράδυ άδειασε η δεξαμενή και πήγα για γέμισμα (θεσσαλονίκη, στο αεροδρόμιο). Πήρε 37,5 λίτρα...άλλο πάλι και αυτό!

Πάντως το σίγουρο είναι ότι η αντλία στα τρίκαλα δεν έκλεβε, δεδομένου ότι με το γέμισμα εκεί έκανα και 100χλμ παραπάνω. Άρα, όντως έβαλε παραπάνω.

Οπότε τώρα περιμένουμε να αδειάσει πάλι η δεξαμενή και να δούμε τι θα γίνει...

Ευχαριστώ όσους απάντησαν!
lovato 4ης γενιάς χωρίς λαδιέρα σε Peugeot 307sw
NHZ
 
Δημοσιευσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ 30 Απρ, 2011 21:42
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αντλία θαυματουργή στα Τρίκαλα

Δημοσίευσηαπό platon » Σάβ 16 Ιούλ, 2011 15:26

καλησπερα εγω εχω βαλει 52 λτρ ρεζερβουαρ και εχτες στο δελτα εβαλα υγραεριο και εγραψε 54 λτρ :D εδειξα στον βενζινα τιν αποδειξη για του ρεζερβουαρ οτι ειναι 52 λτρ και μου λεει οτι μπορει να φταση ως και 65 λτρ και του λεω βεβαια οτι αυτο μου φαινεται πολυ κουλω και θα την ψαξω την δευτερα θα παρω τηλ. τον εγγαταστατη να δουμε τι παιζετε ακριβος
platon
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Δευτ 16 Μάιος, 2011 20:19

Re: Αντλία θαυματουργή στα Τρίκαλα

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Σάβ 16 Ιούλ, 2011 15:34

platon έγραψε:καλησπερα εγω εχω βαλει 52 λτρ ρεζερβουαρ και εχτες στο δελτα εβαλα υγραεριο και εγραψε 54 λτρ :D εδειξα στον βενζινα τιν αποδειξη για του ρεζερβουαρ οτι ειναι 52 λτρ και μου λεει οτι μπορει να φταση ως και 65 λτρ και του λεω βεβαια οτι αυτο μου φαινεται πολυ κουλω και θα την ψαξω την δευτερα θα παρω τηλ. τον εγγαταστατη να δουμε τι παιζετε ακριβος


Καλως ηλθες Πλατων :thumbup:
Συνολικη χωριτικοτητα ειναι 52lt η δεξαμενη σου ? Ξερεις οτι η δεξαμενη σου πρεπει να γεμιζει περιπου στο 80% (εκτως και αν εχει βλαβη) ? Αν δεν ξερεις ποσο ειναι συνολικα, ριξε 1 ματια πανω στην δεξαμενη. Εχει ΚΤΥΠΗΜΕΝΑ τα λιτρα πανω της.
Αν η δεξεμενη σου περνει 52 λιτρα και το γεμιζεις με τοσο...εχεις προβλημα με το φλοτερ και πρεπει να το φτιαξεις.
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Re: Αντλία θαυματουργή στα Τρίκαλα

Δημοσίευσηαπό chegas » Παρ 29 Ιούλ, 2011 18:53

Και σε μένα στις 25 του μηνός έβαλε 47 λτ σε δεξαμενή 50 που όπως υπολόγισα είχα και 5 λτ μέσα, άρα σύνολο 52! Δεν τα έκαψα ακόμη για να δω πόσα χλμ έβγαλαν.
chegas
 
Δημοσιευσεις: 11
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ, 2011 18:49

Re: Αντλία θαυματουργή στα Τρίκαλα

Δημοσίευσηαπό scorpion4444 » Παρ 29 Ιούλ, 2011 23:44

Η δικιά μου είναι 57lt, και πέρνει πραγματικά λίτρα 45. (στο 80%)

αν παίρνει παραπάνο από το 80% είναι επικύνδυνο! ξέρω κάποιους που το κάναν οι ίδιοι στα οχήματα τους για να πέρνει παραπάνω αέριο...
scorpion4444
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ, 2011 22:09

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 28 επισκέπτες