Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Πρατήριο AVIN Φιλολάου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Πρατήριο AVIN Φιλολάου

Δημοσίευσηαπό dimitriskas » Κυρ 21 Φεβ, 2016 14:16

Ποιες οι απόψεις σας για το παραπάνω πρατήριο γεγονός του ότι είναι το πιο ακριβό πρατήριο του κέντρου της Αθήνας. Αξίζει να βάζω από εκεί ή να ψαχτώ πουθενά φθηνότερα?
dimitriskas
 
Δημοσιευσεις: 10
Εγγραφή: Παρ 22 Ιαν, 2016 23:15

Re: ΠΡΑΤΗΡΙΟ AVIN ΦΙΛΟΛΑΟΥ

Δημοσίευσηαπό tedd » Τρί 23 Φεβ, 2016 02:36

Δεν γνωρίζω να σου πω για τον συγκεκριμένο αλλά απο τι στιγμη που είναι ο πιο ακριβως γιατί δεν βρίσκεις άλλο ποιο φτηνό, μη τους κάνουμε τζάμπα μάγκες.


Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Nissan Almera Mk II (N16) 1497cc
BRC Sequent 24
Εικόνα
tedd
 
Δημοσιευσεις: 588
Εγγραφή: Τρί 10 Μάιος, 2011 20:39

Re: ΠΡΑΤΗΡΙΟ AVIN ΦΙΛΟΛΑΟΥ

Δημοσίευσηαπό donstefano » Τρί 23 Φεβ, 2016 09:57

Μιγμα εχει Coral gas.Εγω δε βαζω μεγαλα ποσα οταν τυχαινει να βαλω απο κει.Απο ποιοτητα καυσιμου δεν ειχα παραπονο. Αν εισαι κατοικος της ευρυτερης περιοχης προτεινω να βαζεις κανενα 10 ευρω και οταν σε βγαλει ο δρομος απο καποιο φτηνοτερο φουλαρεις.Θα σε βγαλει 150 χιλ το δεκαρικο σιγουρα εντος πολης(πχ με 10 λιτ καταναλωση/100χιλ).Τουλαχιστον αυτο κανω εγω.

Αν εχεις και καρτα Πειραιως εχει και 3% εκπτωση επι της τιμης.
TOYOTA COROLLA 1.4 VVTI
BRC SEQUENT 24
donstefano
 
Δημοσιευσεις: 152
Εγγραφή: Πέμ 06 Αύγ, 2015 14:11

Re: ΠΡΑΤΗΡΙΟ AVIN ΦΙΛΟΛΑΟΥ

Δημοσίευσηαπό dimitriskas » Τρί 23 Φεβ, 2016 12:34

Μένω 1,5 χλμ από φιλολαου αλλά περνάω καθημερινά από το πρατήριο στη φαωνος που όμως δεν το πολυεμπιστευομαι λόγω τιμής... Αυτό με την καρτα Πειραιώς δεν μου το χαν πει...τι πρέπει να κάνω για να έχω έκπτωση και σε ποια πρατήρια ισχύει?
dimitriskas
 
Δημοσιευσεις: 10
Εγγραφή: Παρ 22 Ιαν, 2016 23:15

Re: ΠΡΑΤΗΡΙΟ AVIN ΦΙΛΟΛΑΟΥ

Δημοσίευσηαπό papoys » Τρί 23 Φεβ, 2016 13:19

Στο gasprice βλέπω σήμερα τιμή 67 λεπτά (669)

Από τη στιγμή που σε βολεύει να πας σε πρατήρια που έχουν 57-58 λεπτά δηλαδή 9-10 λεπτά κάτω γιατί να μην το κάνεις.????
Εντάξει να βάζουν οι άλλοι που δεν είναι στο φόρουμ και δεν ξέρουν τι γίνεται γενικά με τις τιμές οκ. Να βάζουμε και εμείς ενώ έχουμε τη
δυνατότητα να βάλουμε κάπου αλλού το θεωρώ χαζομάρα.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: ΠΡΑΤΗΡΙΟ AVIN ΦΙΛΟΛΑΟΥ

Δημοσίευσηαπό donstefano » Τρί 23 Φεβ, 2016 17:41

dimitriskas έγραψε:Μένω 1,5 χλμ από φιλολαου αλλά περνάω καθημερινά από το πρατήριο στη φαωνος που όμως δεν το πολυεμπιστευομαι λόγω τιμής... Αυτό με την καρτα Πειραιώς δεν μου το χαν πει...τι πρέπει να κάνω για να έχω έκπτωση και σε ποια πρατήρια ισχύει?


Για Φαωνος μην φοβασαι.Μια χαρα ειναι.Απλα ειναι παρακμη λιγο το σημειο εκει που ειναι αλλα απο καυσιμο ειναι ΟΚ και αν δεν κανω λαθος ειναι απο τα πρωτα LPG πρατηρια στην Αθηνα.Και απο οσο γραφετε εδω μεσα και απο μενα οσες φορες εχω βαλει ολα οκ σε θεμα χιλιομετρων κτλ.
Με τις καρτες της Πειραιως για την AVIN ειναι το 3 %.Για αλλα πρατηρια δεν ξερω.Νομιζω με Eurobank εχει η AEGEAN.

Με τα υπολοιπα συμφωνω με τον παπου!

Κριτηριο ειναι στο LPG αν σου βγαζει χιλιομετρα πολλα.Αν πχ βαλουμε στη Φιλολαου 40 λιτρα και βγαλουμε 500χιλ και στη Φαωνος 40 και βγαλουμε 450 με την ιδια καταναλωση-στυλ οδηγησης μαλλον το μιγμα δεν ειναι καλο.

Διαβασε για τα πρατηρια εχει ολοκληρωμενες αποψεις για τα περισσοτερα.Απο κει και περα εσυ αποφασιζεις!
TOYOTA COROLLA 1.4 VVTI
BRC SEQUENT 24
donstefano
 
Δημοσιευσεις: 152
Εγγραφή: Πέμ 06 Αύγ, 2015 14:11

Re: ΠΡΑΤΗΡΙΟ AVIN ΦΙΛΟΛΑΟΥ

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Τρί 23 Φεβ, 2016 17:54

Πουλαει 10 λεπτα επανω απο τους αλλους. Απλα αισχροκερδει. Στην κριση σας ειναι εαν βαζετε απο κει.
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: ΠΡΑΤΗΡΙΟ AVIN ΦΙΛΟΛΑΟΥ

Δημοσίευσηαπό dimitriskas » Τρί 23 Φεβ, 2016 18:10

Σε αυτό που λες έχεις δίκιο. Δεν αρκεί να βάζεις από το ίδιο πρατήριο και να βγαζεις τα ίδια χλμ συνέχεια αλλά σε διαφορετικό πρατήριο τα ιδια λιτρα και να συγκρίνεις... Από ότι έχω κοιτάξει για το πρατήριο στη φαωνος οι απόψεις διίστανται... Αν κάποιος βάζει μήνες από εκεί και έχει κάνει πάνω από 10000χλμ καλό είναι να μου πει την αποψη του γιατί εγώ έχω υγραέριο λιγότερο από ένα μήνα έχω κάνει 3000χλμ και δεν θέλω να το ρισκάρω με αμφιβόλου ποιότητας καυσαέρια ειδικά στην Αθήνα...
dimitriskas
 
Δημοσιευσεις: 10
Εγγραφή: Παρ 22 Ιαν, 2016 23:15

Re: Πρατήριο AVIN Φιλολάου

Δημοσίευσηαπό konos » Τρί 23 Φεβ, 2016 22:38

Περνάω καθημερινά από το εν λόγω πρατήριο. Είναι εταιρικό και έχει πολύ καλή φήμη. Έχω γνωστούς που βάζουν βενζίνη και πετρέλαιο εκεί χρόνια, χωρίς κανένα πρόβλημα. Τις ελάχιστες φορές που έχω βάλει γκάζι όλα καλά. Το μόνο θέμα είναι η τιμή....
konos
 
Δημοσιευσεις: 43
Εγγραφή: Σάβ 13 Αύγ, 2011 08:55

Re: Πρατήριο AVIN Φιλολάου

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Τρί 23 Φεβ, 2016 23:53

Το να πουλαει σε τιμες εθνικης οδου γκαζι μεσα στην Αθηνα το θεωρω απαραδεκτο.
Υπαρχουν πρατηρια με 57 λεπτα σημερα κορυφαια και τιμια στη ποιοτητα καυσιμου που πουλανε. Θεωρω επισης απαραδεκτο να μην τα γνωριζει ο κοσμος που ψαχνετε διαδυκτιακα και γραφει και εδω μεσα.
Την Φαωνος την εχω κοψει τελευταια ενω ειναι φθηνη, γιατι βρισκω ιδια τιμη, καλυτερη εξυπηρετηση και ανωτερο μιγμα (κοραλ) σε ιδια τιμη σε αλλο πρατηριο, Μαρκονι 9 Αθηνα.
Επισης Gs gas (aegean) Νεα Ιωνια ενα απο τα καλυτερα πρατηρια 0.575.
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Επόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 42 επισκέπτες