Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Πρατήριο AVIN Φιλολάου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Πρατήριο AVIN Φιλολάου

Δημοσίευσηαπό viallesi » Τετ 24 Φεβ, 2016 00:03

gkazakias έγραψε:Το να πουλαει σε τιμες εθνικης οδου γκαζι μεσα στην Αθηνα το θεωρω απαραδεκτο.
Υπαρχουν πρατηρια με 57 λεπτα σημερα κορυφαια και τιμια στη ποιοτητα καυσιμου που πουλανε. Θεωρω επισης απαραδεκτο να μην τα γνωριζει ο κοσμος που ψαχνετε διαδυκτιακα και γραφει και εδω μεσα.
Την Φαωνος την εχω κοψει τελευταια ενω ειναι φθηνη, γιατι βρισκω ιδια τιμη, καλυτερη εξυπηρετηση και ανωτερο μιγμα (κοραλ) σε ιδια τιμη σε αλλο πρατηριο, Μαρκονι 9 Αθηνα.
Επισης Gs gas (aegean) Νεα Ιωνια ενα απο τα καλυτερα πρατηρια 0.575.


Συμφωνώ σε όλα, αλλά κρατάω μια πισινή για το GS Gas στην Νέα Ιωνία. Τις περισσότερες φορές ικανοποιημένος, αλλά 2-3 φορές γύρναγε συνέχεια σε βενζίνη. Με επιφύλαξη γιατί έχω καιρό να πάω απο αυτό το συμβάν.
viallesi
 
Δημοσιευσεις: 452
Εγγραφή: Τετ 04 Μαρ, 2015 11:32

Re: Απ: Πρατήριο AVIN Φιλολάου

Δημοσίευσηαπό kostis » Τετ 24 Φεβ, 2016 01:30

viallesi έγραψε:
gkazakias έγραψε:Το να πουλαει σε τιμες εθνικης οδου γκαζι μεσα στην Αθηνα το θεωρω απαραδεκτο.
Υπαρχουν πρατηρια με 57 λεπτα σημερα κορυφαια και τιμια στη ποιοτητα καυσιμου που πουλανε. Θεωρω επισης απαραδεκτο να μην τα γνωριζει ο κοσμος που ψαχνετε διαδυκτιακα και γραφει και εδω μεσα.
Την Φαωνος την εχω κοψει τελευταια ενω ειναι φθηνη, γιατι βρισκω ιδια τιμη, καλυτερη εξυπηρετηση και ανωτερο μιγμα (κοραλ) σε ιδια τιμη σε αλλο πρατηριο, Μαρκονι 9 Αθηνα.
Επισης Gs gas (aegean) Νεα Ιωνια ενα απο τα καλυτερα πρατηρια 0.575.


Συμφωνώ σε όλα, αλλά κρατάω μια πισινή για το GS Gas στην Νέα Ιωνία. Τις περισσότερες φορές ικανοποιημένος, αλλά 2-3 φορές γύρναγε συνέχεια σε βενζίνη. Με επιφύλαξη γιατί έχω καιρό να πάω απο αυτό το συμβάν.


Εγώ βάζω εκεί εδώ και μήνες,μια χαρά μέχρι πρίν 2 εβδομάδες.Στα τελευταία 2-3 γεμίσματα μου έχει γυρίσει 2 φορές βενζίνη, μόλις πάτησα το κουμπί ξαναγύρισε στο αέριο χωρίς πρόβλημα.
Έλεγα μήπως ήταν τυχαίο μιάς και δεν το είχε ξανακάνει ποτέ ούτε παρουσιάζει κανένα θέμα.
Επίσης έχω παρατηρήσει οτι και τις 2 φορές το έκανε μόλις έφτασε στο τελευταίο λαμπάκι ( όχι να αρχήσει να αναβοσβήνει).
Για να δούμε... με αυτά που λές και σύ τώρα προβληματίστηκα..

Suzuki WagonR 1.3 BRC seq24
kostis
 
Δημοσιευσεις: 59
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ, 2014 18:03

Re: Πρατήριο AVIN Φιλολάου

Δημοσίευσηαπό dimoskats » Τετ 24 Φεβ, 2016 16:57

Καλά μόλις αλαξετε τα φίλτρα κ δείτε τι μουργα βγάζει ελάτε να μου πείτε....ούτε απ' εξω δεν ξαναπερναω απο εκεί!
Για Νέα Ιωνία στη Παναγούλη λέω...
Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
dimoskats
 
Δημοσιευσεις: 391
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιούλ, 2013 21:51

Re: Πρατήριο AVIN Φιλολάου

Δημοσίευσηαπό viallesi » Τετ 24 Φεβ, 2016 17:06

dimoskats έγραψε:Καλά μόλις αλαξετε τα φίλτρα κ δείτε τι μουργα βγάζει ελάτε να μου πείτε....ούτε απ' εξω δεν ξαναπερναω απο εκεί!
Για Νέα Ιωνία στη Παναγούλη λέω...
Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ευτυχώς που τον έκοψα νωρίς...
viallesi
 
Δημοσιευσεις: 452
Εγγραφή: Τετ 04 Μαρ, 2015 11:32

Re: Απ: Πρατήριο AVIN Φιλολάου

Δημοσίευσηαπό kostis » Τετ 24 Φεβ, 2016 23:35

dimoskats έγραψε:Καλά μόλις αλαξετε τα φίλτρα κ δείτε τι μουργα βγάζει ελάτε να μου πείτε....ούτε απ' εξω δεν ξαναπερναω απο εκεί!
Για Νέα Ιωνία στη Παναγούλη λέω...
Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κάτσε να μήν μπερδευτούμε, στην Ν.Ιωνία,συνέχεια της Κασταμονής δεν λέμε; Αυτός έχει GSGas.
Υπάρχει και άλλος Ν.Ιωνία με GSGas?

Suzuki WagonR 1.3 BRC seq24
kostis
 
Δημοσιευσεις: 59
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ, 2014 18:03

Re: Πρατήριο AVIN Φιλολάου

Δημοσίευσηαπό dimoskats » Τετ 24 Φεβ, 2016 23:53

Αυτον λέμε...η Κασταμονής γίνεται Παναγούλη!

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
dimoskats
 
Δημοσιευσεις: 391
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιούλ, 2013 21:51

Re: Απ: Πρατήριο AVIN Φιλολάου

Δημοσίευσηαπό kostis » Πέμ 25 Φεβ, 2016 01:37

dimoskats έγραψε:Αυτον λέμε...η Κασταμονής γίνεται Παναγούλη!

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Οκ,κατάλαβα.
Πάντως απο χιλιόμετρα βγάζει τα ίδια πάντα.Το γύρισμα σε βενζίνη έχει να κάνει με την καθαρότητα του καυσίμου?

Suzuki WagonR 1.3 BRC seq24
kostis
 
Δημοσιευσεις: 59
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ, 2014 18:03

Re: Πρατήριο AVIN Φιλολάου

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Πέμ 25 Φεβ, 2016 02:01

Κοιταξτε μην εχει σκουριασει εσωτερικα η δεξαμενη σας.
Εμενα το φιλτρο υγρης , το οποιο ειναι και το πρωτο σταδιο φιλτραρισματος, βγηκε λάμπα απο κει. Κανω 2 φουλαρισματα την εβδομαδα εκει.
Ο μαστορας με ρωτησε γιατι το αλλαζω τοσο νωρις αφου ειναι πεντακαθαρο, και ομως ειχε 20.000χλμ. Ψαχτειτε για κατι αλλο λοιπον.
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Απ: Πρατήριο AVIN Φιλολάου

Δημοσίευσηαπό kostis » Πέμ 25 Φεβ, 2016 09:56

Έχω κάνει 12000 km με αέριο δεν παίζει να έχει σκουριάσει,άσε που αν ήταν θέμα νοθείας ή κακού μίγματος θα φαινόταν και στην απόδοση όπου όλα είναι μια χαρά.
Είδομεν... πρός το παρόν θα συνεχίσω να βάζω εκεί.


Suzuki WagonR 1.3 BRC seq24
kostis
 
Δημοσιευσεις: 59
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ, 2014 18:03

Re: Πρατήριο AVIN Φιλολάου

Δημοσίευσηαπό viallesi » Πέμ 25 Φεβ, 2016 10:35

gkazakias έγραψε:Κοιταξτε μην εχει σκουριασει εσωτερικα η δεξαμενη σας.
Εμενα το φιλτρο υγρης , το οποιο ειναι και το πρωτο σταδιο φιλτραρισματος, βγηκε λάμπα απο κει. Κανω 2 φουλαρισματα την εβδομαδα εκει.
Ο μαστορας με ρωτησε γιατι το αλλαζω τοσο νωρις αφου ειναι πεντακαθαρο, και ομως ειχε 20.000χλμ. Ψαχτειτε για κατι αλλο λοιπον.


Σε 15000 χλμ δεν σκουριάζει η δεξαμενή. Με το που σταμάτησα να βάζω απο εκεί δεν το έκανε ποτέ ξανά ενώ μέχρι τότε δεν το είχε κάνε επίσης ποτέ. Δεν ξέρω αν έχει βρώμα, πάντως σαν μίγμα εμένα δεν με ικανοποίησε.
viallesi
 
Δημοσιευσεις: 452
Εγγραφή: Τετ 04 Μαρ, 2015 11:32

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 81 επισκέπτες





cron