Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Κλέβει η αντλία υγραερίου?

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Κλέβει η αντλία υγραερίου?

Δημοσίευσηαπό dimitrisgas » Τρί 15 Νοέμ, 2011 21:22

Να πώ εγώ το απλό ρε παίδες...έστω ότι σε κλέβει ο πρατηριούχος, και το κάνει ηθελημένα παίρνεις λοιπόν εσύ την απόδειξη και τα σχετικά για να τον καταγγήλεις και φέρνεις την αστυνομία και την νομαρχία και τους παπάδες όλους...οπως και στις αντλίες βενζίνης η μετατροπή απο νόμιμη σε παράνομη έκχυση καυσίμου γίνεται ΚΑΙ με το πάτημα ενός κουμπιού...δεν είναι τίποτα...έρχονται λοιπόν οι αρχές όλα καλά γίνεται μέτρηση και ο τύπος..λάδι...άντε να αποδείξεις οτι δεν είσαι καμηλοπάρδαλη....όσο για την απόδειξη που λέει οτι έβαλε πάνω απο το κανονικό, κάτι με την πίεση κάτι με τα μπάρ και τις ατμόσφαιρες τον πείθει την άλλον λες και η αστυνομία στελεχώνεται απο χημικούς μηχανικούς....

μόνο με επι τόπια και χωρίς ειδοποίηση (σ.σ. στα πράσα) απο ειδικό τμήμα και τηλεφώνημα μπορεί να γίνει κάτι...
Και βέβαια δυσφήμηση...
dimitrisgas
 
Δημοσιευσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ 13 Νοέμ, 2011 19:10

Re: Κλέβει η αντλία υγραερίου?

Δημοσίευσηαπό valtasa » Σάβ 26 Νοέμ, 2011 14:04

2 φορές που γέμισα από τον φαρμάκη(fgas)με 0.75 ευρω στα γιάννενα σε δεξαμενή 52 λίτρα πήρε την μία φορά 49 και τη άλλη 48 και2 φορές που γέμισα στον Γιώτη (πετρογκάζ) με 0.79 ευρω11 χιλ Ιωαννίνων-Αθηνών,την μία πήρε 42 και την άλλη 41.Το καλύτερο όμως το έπαθε φίλος μου που στον Φαρμάκη του έβαλε 1 λίτρο παραπάνω από όσο πέρνει το τεπόζιτο του.
valtasa
 
Δημοσιευσεις: 44
Εγγραφή: Πέμ 10 Νοέμ, 2011 19:12

Re: Κλέβει η αντλία υγραερίου?

Δημοσίευσηαπό dathens » Σάβ 26 Νοέμ, 2011 17:22

valtasa έγραψε:2 φορές που γέμισα από τον φαρμάκη(fgas)με 0.75 ευρω στα γιάννενα σε δεξαμενή 52 λίτρα πήρε την μία φορά 49 και τη άλλη 48 και2 φορές που γέμισα στον Γιώτη (πετρογκάζ) με 0.79 ευρω11 χιλ Ιωαννίνων-Αθηνών,την μία πήρε 42 και την άλλη 41.Το καλύτερο όμως το έπαθε φίλος μου που στον Φαρμάκη του έβαλε 1 λίτρο παραπάνω από όσο πέρνει το τεπόζιτο του.


Γιατί κάτι μου λέει οτι είσαι απο το πρατήριο του Γιώτη ; Πρώτο πόστ αντί να συστήθεις να μας πεις τι αμάξι έχεις τι σύστημα έχεις βάλει μας λες για την αντλία του Φαρμάκη όπου κάποιοι αρκετοί απο εδώ βάζουν κάθε μέρα χωρίς να έχει αναφέρει κάνεις κάτι παρόμοιο εγώ τις 4 φορές που έβαλα δεν είχα θέμα
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Κλέβει η αντλία υγραερίου?

Δημοσίευσηαπό tgi » Σάβ 26 Νοέμ, 2011 17:26

.................... I smell gas or LPG :!: :cry: :!:
κατά το "μυρίζει μπαρούτι εδώ"!!
Citroen C4 GP
2009-2019 με Icom JTG
2019 μέχρι σήμερα EuropeGas
190.000 χιλ. με Υγραέριο
Άβαταρ μέλους
tgi
 
Δημοσιευσεις: 548
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 13:07
Τοποθεσία: Αθηνα - Ν.Ηρακλειο

Re: Κλέβει η αντλία υγραερίου?

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Σάβ 26 Νοέμ, 2011 18:21

:lol:
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Re: Κλέβει η αντλία υγραερίου?

Δημοσίευσηαπό dathens » Κυρ 27 Νοέμ, 2011 01:01

Οχι ρε σεις το παληκάρι πρωτο ποστ στο φόρουμ μας λέει οτι στο φαρμακη αυτουνου η δεξαμενη και του φιλου του βαζουν παραπανω ενω στον γιωτη δεν το κάνει ασε ........που ο γιωτης πουλα 4 λεπτα παραπανω το λιτρο ....

αλλα τελος παντων να μας πει τι συστημα εχει να συστηθει ρε παιδι μου οπως κάναμε εμεις ολοι στις αρχες αν θυμαστε.......... να βαλει μια φωτογραφια της εγκαταστησης του τεσπα αν εχει γιατι δεν βλεπω να ξαναμπαινει εδω μεσα .......

και πως εβαλε ρε παραπανω ενα λιτρο δηλαδη τον εκλεψε ο πακιστανος και εμενα οχι η τον βασιλη ποτε να μην τον κλεψει ....... τοσο καιρο που γεμιζει εκει .... μαλλον κάθετε στο πρατήριο του γιωτη και μαδαει μαργαριτες βλεπωντας ολους να παγαινουν στο χωματοδρομο του φαρμακη .........

εγω την σφαλιαρα την εφαγα τη δευτερα εφυγα απο τα 0,75 γεματος και μιας και ειπα να κάνω τη διαδρομη ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΜΕΤΣΟΒΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ ΤΡΙΚΑΛΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑ ΛΑΜΙΑ στους λιβανατες πεινασα και λεω να βαλω και γκαζι στο μοναδικο πρατηριο παρε το 0,87 στο κεφάλι για να βάλω της ΚΟΡΑΛ μου δωσαν και μπροσουρα καραλ γκαζ .... μονο 12 λεπτα το λιτρο .....
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Κλέβει η αντλία υγραερίου?

Δημοσίευσηαπό valtasa » Κυρ 27 Νοέμ, 2011 14:41

Καταρχήν συγνώμη γιά την αγένεια μου ως προς τις συστάσεις.Με λένε Αποστόλη,είμαι καινούργιος στον "χώρο" της υγραεροκίνησης και όπως και κάθε νέος ,ακόμα "ψάχνομαι".Στο αυτοκίνητο έχω lovato αλλά αυτό φαντάζομαι δεν έχει να κάνει με την χωρητικότητα της δεξαμένης και την παρατήρηση που έχω κάνει παραπάνω ως προς τα 4 γεμίσματα που έχω κάνει όλα κι όλα μέχρι στιγμής.Σας διαβεβαιώνω ότι τον Γιώτη ούτε που τον γνωρίζω ούτε και ήταν στις προθέσεις μου να του κάνω οποιαδήποτε διαφήμηση ή αντίστοιχα δυσφήσηση στον Φαρμάκη.Να είστε βεβαιοι ότι τις παρατηρήσεις μου και γιά τα άλλα 3 πρατήρια που υπάρχουν στα Γιάννενα θα τις καταθέσω στο forum μόλις ολοκληρώσω από 2 γεμίσματα στην δεξαμενή μου, ελπίζοτας πως έτσι μπορώ να βοηθήσω και να βοηθηθώ και εγώ ως προς το θέμα που αναπτήσουμε εδώ.
valtasa
 
Δημοσιευσεις: 44
Εγγραφή: Πέμ 10 Νοέμ, 2011 19:12

Re: Κλέβει η αντλία υγραερίου?

Δημοσίευσηαπό valtasa » Πέμ 01 Δεκ, 2011 16:51

Γεμισμάτων ρεζερβουάρ συνέχεια.....Ε.Σταυρου και σια (βλαχόστρατα) Γιάννενα,με τιμη ο,77 πήρε 47,5 λίτρα,Σταυράκης Χρήστος (ΟΑΣΘ Φοινικας)θεσσαλονίκη,με τιμή ο,83 πήρε 41 λίτρα.Να σημειώσω ότι τα χιλιόμετρα που κάνω κάθε φορα είναι πάνω-κάτω τα ίδια.Η δεξαμενή μου είναι 52 λίτρα.
valtasa
 
Δημοσιευσεις: 44
Εγγραφή: Πέμ 10 Νοέμ, 2011 19:12

Re: Κλέβει η αντλία υγραερίου?

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Πέμ 01 Δεκ, 2011 18:50

valtasa έγραψε:Γεμισμάτων ρεζερβουάρ συνέχεια.....Ε.Σταυρου και σια (βλαχόστρατα) Γιάννενα,με τιμη ο,77 πήρε 47,5 λίτρα,Σταυράκης Χρήστος (ΟΑΣΘ Φοινικας)θεσσαλονίκη,με τιμή ο,83 πήρε 41 λίτρα.Να σημειώσω ότι τα χιλιόμετρα που κάνω κάθε φορα είναι πάνω-κάτω τα ίδια.Η δεξαμενή μου είναι 52 λίτρα.


1η Μια ερωτηση : Στα γεμισματα που μας λες, γεμιζεις ΠΑΝΤΑ απο αδειο ρεζερβουαρ(σε ειχε γυρισει σε βενζινη) ? Αν οχι, φυσικα και δεν πρόκειται να βγαλεις σωστες-λογικες μετρησεις.

2ον Μια απορεια : Ειναι δυνατον να σου βαζουν 6 με 7 λιτρα λιγοτερα, σε ιδιες διαδρομες, ιδιο τροπο οδηγησης και να κανεις (το περιπου ειναι σχετικο)τα ιδια χλμ ? Νομιζω οτι κατι δεν μετρας σωστα γιατι δεν νομιζω οτι ειναι δυνατον αυτο ακομα και με σκαρτο μιγμα...

Εαν εσυ τα μετρας καλα και δεν εχεις αντιληφθεί δυσλειτουργία στο συστημα, αυτο σημαινει 1 πραγμα. Εχει προβλημα το φλοτερ σου ή καμια βαλβιδα πιεσης . Δε νομιζω να σε κλεβουν οι μισοι απ'οσους βαζεις...
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Re: Κλέβει η αντλία υγραερίου?

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Πέμ 01 Δεκ, 2011 21:56

Φιλε θανάση οταν ειχα γραψει και γω αντιστοιχη απαντηση παλιοτερα, με χαρακτηρισαν επιθετικο και οτι βαριεμαι να δινω απαντησεις... Αντε βγαλε ακρη...
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 97 επισκέπτες





cron