Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Αθηνα-Φωκιδα

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Αθηνα-Φωκιδα

Δημοσίευσηαπό strofimios » Παρ 16 Σεπ, 2011 15:34

Την Πεμπτη πηγα Αμφισσα.Τα χιλιομετρα που εκανα ηταν 441,εννοειται και η διαδρομη του γυρισμου.Ειχα 2 ακομα επιβατες και καποιες αποσκευες,επειδη γινομουν θειος και οι επιβατες,οι γονεις μου,παππους και γιαγια το πατησα λιγο παραπανω απο το συνηθισμενο για να προλαβουμε(στο γυρισμο που ημουν μονος πηγα ακομα πιο γρηγορα,στην ουσια το πηγαινα σανιδα ολη την ωρα).
Ετσι λοιπον μου εκαψε για τα 441χλμ. 65,15 λιτρα(τοσα πηρε οταν φουλαρα).Δλδ. ειχε ακομα μεσα 3-4 λιτρα.Το θεμα ειναι οτι την Κυριακη θα ξαναπαω,μας εχει τρελανει ο ανηψιος,και ειπαμε με τη γυναικα να κανουμε και καμια βολτα στο βουνο.Οπως τα υπολογιζω ακομα και εαν παω με φυσιολογικο ρυθμο το καυσιμο μαλλον δεν θα με βγαλει.Υπαρχει καποιο πρατηριο στη διαδρομη Αθηνα-εξοδος Καστρου-Αμφισσα;Εχω δει στο gasprice οτι υπαρχει πρατηριο στη θηβα κοντα στην εθνικη οδο.Υπαρχει καποια εξοδος εκει κοντα;Εχει κανεις εμπειρια απο το πρατηριο,μειγμα κλπ.;
Αυτο το πρατηριο πιστευω οτι με βοηθαει μονο στην επιστροφη γιατι στο ανεβα απο Αθηνα θα εχω καψει πολυ λιγο καυσιμο,οποτε το να συμπληρωσω 6-7 λιτρα δεν πιστευω οτι θα με βοηθησουν.Υπαρχει καποιο αλλο απο Ορχομενο-Λειβαδια μεχρι Αμφισσα;
Jeep cherokee xj '01 2.5 με icom jtg
strofimios
 
Δημοσιευσεις: 73
Εγγραφή: Τετ 13 Απρ, 2011 15:07

Re: Αθηνα-Φωκιδα

Δημοσίευσηαπό gakost » Παρ 16 Σεπ, 2011 16:23

για την θήβα έχω ξαναγράψει εδώ
viewtopic.php?f=11&t=353&p=4309&hilit=%CE%B8%CE%AE%CE%B2%CE%B1#p4309

μην ξαναγράφω
gakost
 
Δημοσιευσεις: 1038
Εγγραφή: Παρ 14 Ιαν, 2011 22:09

Re: Αθηνα-Φωκιδα

Δημοσίευσηαπό strofimios » Παρ 16 Σεπ, 2011 18:18

Ευχαριστω πολυ.Μετα απο εκει και μεχρι την Αμφισσα ή εκει γυρω δεν εχουμε κατι,ε;
Jeep cherokee xj '01 2.5 με icom jtg
strofimios
 
Δημοσιευσεις: 73
Εγγραφή: Τετ 13 Απρ, 2011 15:07


Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 127 επισκέπτες