Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό papoys » Δευτ 21 Νοέμ, 2016 15:56

anikologr έγραψε:Αν έχεις ευαίσθητες βαλβίδες μια χαρά ρίσκο παίρνεις με την εγκατάσταση υγραερίου...


Είπαμε ότι το υγραέριο
α) Δεν είναι για όλα τα αυτοκίνητα

β) Δεν είναι για όλες τις περιοχές και

γ) Δεν είναι για όλους τους οδηγούς
Όσοι τα παραβλέπουν και κάνουν του κεφαλιού τους το πιο πιθανό να την πατήσουν και να βαράνε το κεφάλι τους μετά.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό nickL » Πέμ 24 Νοέμ, 2016 21:40

Καλησπέρα παιδιά,

BP στην Αγίας Παρασκευής 108Α Χαλάνδρι βλέπω όλο χαμηλή τιμή έχει αλλά δεν έχω βάλει, τώρα το 'χει 0,612. Έχει δοκιμάσει κανείς;
nickL
 
Δημοσιευσεις: 338
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ, 2015 00:25

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό Ashaman » Τρί 06 Δεκ, 2016 16:27

papoys έγραψε:Περνώντας πριν λίγο από Λ.Σπατών και Βουτσινά στο Γέρακα όπως είδα τέρμα ο Πανικίδης.

Κατέβασε τιμές και πάει για κλείσιμο.Τον τελείωσε ο καινούργιος που άνοιξε πιο κάτω στις εργατικές κατοικίες.
Βέβαια καθόλου δεν στεναχωρήθηκα.Ήταν ο πρώτος που πάντα έσερνε την τιμή προς τα πάνω και είναι και ο ακριβότερος αυτή τη στιγμή στην
περιοχή με 0,659 στο άλλο που έχει στο ΕΘΝΟΣ.
Ποτέ δεν είχα βάλει από αυτόν ούτε πρόκειται να βάλω.Και το άλλο να κλείσει δεν θα μου λείψει.

Καλησπερα φιλε μου.
Επειδη δουλευω εκει διπλα και μενω Ν. Προαστια που οι τιμες ειναι παντα τσιμπημενες, εβαζα παντα απο τον Πανικιδη. Το παρατηρησα κι εγω οτι μας τελειωσε το γκαζι εκει αλλα δεν εχω βρει κανεναν αλλο παρακατω που αναφερεις, Οταν λες στις εργατικες που εννοεις? Στην Λεονταριου?
Ευχαριστω

ΥΓ. Το βρηκα με δυσκολια στο χαρτη και πηγα απο κει χθες και το ειδα και το πρατηριο. Ειναι οντως πολυ κοντα μου. Εχει βαλει κανεις? Απο ποιοτητα τι λεει?
Ashaman
 
Δημοσιευσεις: 29
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ, 2012 16:14

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό papoys » Τετ 07 Δεκ, 2016 19:01

Φίλε εγώ τους τελευταίους μήνες βάζω από αυτόν.

Δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα ούτε από την ποιότητα ούτε από την ποσότητα.
Έχει και δεύτερο ο ίδιος στην πάνω μεριά του Γέρακα προς Πεντέλη επί των οδών Κλεισθένους και Αναπαύσεως και πρόσεξα ότι χρησιμοποιεί μόνο
Έλληνες για υπαλλήλους και μπράβο του :thumbup: :thumbup:
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό nickL » Δευτ 12 Δεκ, 2016 17:06

nickL έγραψε:Καλησπέρα παιδιά,

BP στην Αγίας Παρασκευής 108Α Χαλάνδρι βλέπω όλο χαμηλή τιμή έχει αλλά δεν έχω βάλει, τώρα το 'χει 0,612. Έχει δοκιμάσει κανείς;


Άκυρο τελικά, ήταν avin και έγινε bp, δεν είχα περάσει για κάμποσο καιρό, έχω βάλει αρκετές φορές, δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα.
nickL
 
Δημοσιευσεις: 338
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ, 2015 00:25

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό Ashaman » Παρ 16 Δεκ, 2016 18:46

papoys έγραψε:Φίλε εγώ τους τελευταίους μήνες βάζω από αυτόν.

Δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα ούτε από την ποιότητα ούτε από την ποσότητα.
Έχει και δεύτερο ο ίδιος στην πάνω μεριά του Γέρακα προς Πεντέλη επί των οδών Κλεισθένους και Αναπαύσεως και πρόσεξα ότι χρησιμοποιεί μόνο
Έλληνες για υπαλλήλους και μπράβο του :thumbup: :thumbup:

Σ'ευχαριστω αδερφε. Σημερα θα παω να τον δοκιμασω κι εγω.
Ashaman
 
Δημοσιευσεις: 29
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ, 2012 16:14

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό Ashaman » Δευτ 30 Ιαν, 2017 15:09

Λοιπον, πηγα και ξαναπηγα και ξαναπηγα αλλα ολα αυτα μεχρι σημερα. Αλλο ενα βενζιναδικο που τρωει ακυρο λογω των απαραδεκτων υπαλληλων που και δεν ξερουν ουτε τα βασικα και επιμενουν οτι ξερουν καλυτερα.
Οταν ο πελατης σου ζηταει να σταματησεις το γκαζι ακριβως με το που ακουσεις τον χαρακτηριστικο ηχο πληρωσης, σημαινει οτι αυτο θελει. Εξυπναδες του τυπου σταματαει να βαζει οταν χτυπησει (τη στιγμη που συνεχιζει να δειχνει το μηχανημα οτι βαζει γκαζι) ειναι απλα για γελια. Ειδαλλως ειναι σα να μου λες παληκαρι μου οτι βαζει αερα κοπανιστο και πληρωνω αερα κοπανιστο!!!
Καποια στιγμη πρεπει οι υπαλληλοι που βαζουν γκαζι να μαθουν τα βασικα, ειδικα απο τη στιγμη που ειναι και θεμα ασφαλειας η πληρωση ανω του 80% της δεξαμενης!
Οταν ακουστει ο θορυβος η αντλια ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ αυτοματα αλλα συνεχιζει μεχρι να το κλεισεις. Αν δεν εισαι εκει να το κανεις (οπως οφειλες) θα το κανω εγω, ειδικα αφου σε εχω ενημερωσει συγκεκριμενα!
Μιλαω για αυτον που ειναι κοντα στις εργατικες στη Λεονταριου !
Ashaman
 
Δημοσιευσεις: 29
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ, 2012 16:14

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό Candlemass » Δευτ 30 Ιαν, 2017 18:54

Εξαρτάται την αντλία, στον Ζέζα π.χ. όταν χτυπήσει το ρελέ σταματάει να βάζει, ακόμα και στο on να είναι ο διακόπτης. Και σε κάποια Aegean που έχω γεμίσει, το ίδιο.
VW EOS 1.4 TSi : LandiRenzo Omegas Direct
Land Rover Freelander SE 1.8 : LandiRenzo Omegas EVO
Άβαταρ μέλους
Candlemass
 
Δημοσιευσεις: 128
Εγγραφή: Πέμ 18 Ιουν, 2015 21:00
Τοποθεσία: Αγ. Παρασκευή

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό Ashaman » Δευτ 30 Ιαν, 2017 19:54

Candlemass έγραψε:Εξαρτάται την αντλία, στον Ζέζα π.χ. όταν χτυπήσει το ρελέ σταματάει να βάζει, ακόμα και στο on να είναι ο διακόπτης. Και σε κάποια Aegean που έχω γεμίσει, το ίδιο.

Αν συνεχισουν να μετρανε οι δεικτες και του γκαζιου και των ευρω ομως ειτε οντως συνεχιζει και βαζει ειτε κλεβει η αντλια, σωστα?
Ashaman
 
Δημοσιευσεις: 29
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ, 2012 16:14

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό Candlemass » Δευτ 30 Ιαν, 2017 20:44

Να κλέβει με την έννοια του να μην βάζει καύσιμο είναι σχεδόν απίθανο, απλά βάζει με πολύ μικρότερη ροή (έχει τύχει και σε μένα) και μουγκρίζει η πολυβαλβίδα. Αν έκλεβε μπορεί να συνέχιζε επ' αόριστον να γεμίζει, που δεν το έχω δεί πουθενά. Πάντα θα σταματήσει σε κάποιο σημείο, αρκεί να είναι σε καλή κατάσταση η πολυβαλβίδα.
Οπότε, καλό είναι να σταματάμε το γέμισμα μόλις σκάσει για προστασία της.
VW EOS 1.4 TSi : LandiRenzo Omegas Direct
Land Rover Freelander SE 1.8 : LandiRenzo Omegas EVO
Άβαταρ μέλους
Candlemass
 
Δημοσιευσεις: 128
Εγγραφή: Πέμ 18 Ιουν, 2015 21:00
Τοποθεσία: Αγ. Παρασκευή

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 22 επισκέπτες





cron