Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Ελευσίνα, Ασπρόπυργος - Πρατήρια Υγραερίου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Ελευσίνα, Ασπρόπυργος - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό lancialybra » Πέμ 10 Ιαν, 2013 13:35

Δεν ξέρω εάν διαβάζει το νήμα ή του έδωσαν την πληροφορία, αλλά σήμερα το πρωί είχε κατεβάσει την τιμή 1 λεπτό.
Από 0,945 σε 0,935.

Να τους θυμίσουμε 0,911 & 0,913 έχουν τα διπλανά πρατήρια με λίγα χιλιόμετρα διαφορά. Μην έχει ως κριτήριο το Χ"μήτρο με 0,945!

Ως νεοσειρχόμενος έπρεπε να κάνει αυτός τη διαφορά και όχι απλά να πλαισιωθεί σε μια αυξημένη τιμή!
Lancia Lybra 1.8LX '00 - BRC "Plug & Drive"
http://lancialybra.mlemo.gr
lancialybra
 
Δημοσιευσεις: 102
Εγγραφή: Τρί 03 Ιούλ, 2012 13:45

Re: Ελευσίνα, Ασπρόπυργος - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό makis406 » Παρ 11 Ιαν, 2013 15:27

teo123456 έγραψε:Ξεκίνησε σήμερα το Ελιν στο Θριάσιο (στην διασταύρωση της Αττικής οδού). Ιδιαίτερα βολικό για αυτούς που δουλεύουν στην περιοχή!

Bολικο ειναι αλλα πριν απο 1 χρονο περιπου μου εβαλε στο φορτηγο 50 λιτρα αερα κοπανιστο (με λαμπακι ρεζερβας αναμενο πηγα με το λαμπακι αναμενο εφυγα) εκανα 200 μετρα επεστρεψα και απαιτησα να μου βαλει την ποσοτητα που πληρωσα το δεχτηκε αδιαμαρτυρητα και εφυγα.
Και πριν ρωτησει κανεις για τη δεν επραξα τα νομιμα το φορτηγο ηταν εταιριας και δεν ηθελαν να χαθει το δρομολογιο
makis406
 
Δημοσιευσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 10 Ιούλ, 2012 18:33

Re: Ελευσίνα, Ασπρόπυργος - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό truckmaster3000 » Τρί 15 Ιαν, 2013 13:49

Δουλεύω για την εταιρεία ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ και προμηθευόμαστε καύσιμα αλλά και λιπαντικά αποκλειστικά από εκεί , όπως και οι εταιρείες ΤΙΤΑΝΑΣ,ΒΕΙΝΟΓΛΟΥ, ΠΛΑΙΣΙΟ και άλλες μεγάλες εταιρείες που εξυπηρετεί το συγκεκριμένο πρατήριο .Προσωπικά ποτέ δεν έχω παρατηρήσει ελλειπή παράδοση στο ρεζερβουάρ και το ξέρω γιατί σημειώνω όπως όλες οι σοβαρές εταιρείες τα χιλιόμετρα που διανύω και τα λίτρα που βάζω...επίσης έχοντας γεμίσει πολλεσ φορες σχέδον άδειο ρεζερβουαρ διαπίστωσα πως η παράδοση είναι σωστή...ήδη 2 χρόνια βάζουμε εκεί και είμαστε πολυ ευχαριστημένοι...

makis406 έγραψε:
teo123456 έγραψε:Ξεκίνησε σήμερα το Ελιν στο Θριάσιο (στην διασταύρωση της Αττικής οδού). Ιδιαίτερα βολικό για αυτούς που δουλεύουν στην περιοχή!

Bολικο ειναι αλλα πριν απο 1 χρονο περιπου μου εβαλε στο φορτηγο 50 λιτρα αερα κοπανιστο (με λαμπακι ρεζερβας αναμενο πηγα με το λαμπακι αναμενο εφυγα) εκανα 200 μετρα επεστρεψα και απαιτησα να μου βαλει την ποσοτητα που πληρωσα το δεχτηκε αδιαμαρτυρητα και εφυγα.
Και πριν ρωτησει κανεις για τη δεν επραξα τα νομιμα το φορτηγο ηταν εταιριας και δεν ηθελαν να χαθει το δρομολογιο
truckmaster3000
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Τρί 15 Ιαν, 2013 13:29

Re: Ελευσίνα, Ασπρόπυργος - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό lancialybra » Τετ 16 Ιαν, 2013 20:52

Προσωπικά, δεν έχω αντίλογο σε αυτό που αναφέρεις.

Αλλά άλλο να βάζεις εταιρική βενζίνη και άλλο να είσαι ιδιώτης.
Σε αυτό το πρατήριο δεν έχω βάλει ποτέ καύσιμο, ήταν πάντα ακριβός.

Για του λόγου το αληθές, σήμερα 1,5 χιλιόμετρο πιο πέρα (έξοδος Αττικής Οδού) 0,889 ενώ για το συγκεκριμένο πρατήριο εάν είδα καλά το πρωί πρέπει να ήταν στα 0,92+
Lancia Lybra 1.8LX '00 - BRC "Plug & Drive"
http://lancialybra.mlemo.gr
lancialybra
 
Δημοσιευσεις: 102
Εγγραφή: Τρί 03 Ιούλ, 2012 13:45

Re: Ελευσίνα, Ασπρόπυργος - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό Cstamat » Τρί 05 Αύγ, 2014 12:24

Καλησπέρα,

Χθες 4/8 έριξα στο πρατήριο, τέρμα Μεγαρίδος, Γιακουμάτος Σ. - Γεωργαράς Δ. Ο.Ε.
Τιμή 0,798€

Επειδή δουλεύω Ασπρόπυργο, θα παρακολουθήσω την τιμή.
Cstamat
 
Δημοσιευσεις: 18
Εγγραφή: Παρ 01 Αύγ, 2014 14:34

Re: Ελευσίνα, Ασπρόπυργος - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό george7009 » Τετ 13 Αύγ, 2014 00:36

Εγώ σήμερα ερχόμενος από Μέγαρα , παρατήρησα τα πρατήρια στην Εθνική οδό από Ελευσίνα μέχρι το Χαιδάρι είχε σταθερά 0,812 το λίτρο .

Ένας μελλοντικός υγραεριοκίνητος .
Peugeot 207 1.4 16v KFU ET3J4

BRC Plug & Drive
Άβαταρ μέλους
george7009
 
Δημοσιευσεις: 416
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ, 2014 08:47

Re: Ελευσίνα, Ασπρόπυργος - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό georgeIII » Πέμ 11 Σεπ, 2014 08:41

Το Bp απεναντι απο το ΕΚΟ στην ελευσινα στο κεντρικο δρομο εκλεισε; Στην Ελευσινα η τιμη σταθερα πανω απο 87 λεπτα
georgeIII
 
Δημοσιευσεις: 50
Εγγραφή: Δευτ 12 Μάιος, 2014 04:27

Re: Ελευσίνα, Ασπρόπυργος - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό mudkia » Πέμ 11 Ιουν, 2015 17:46

Επεσαμεν κιαλλο ......
πλέον στα 0.639 από ετεκα στη νατο καλά πάμε :D 8-) :ymapplause:
Αν και ξεκίνησε με trigon τώρα βάζει rodogas
KIA sportage BRC στο αυτοματο και αλαδοτο
Άβαταρ μέλους
mudkia
 
Δημοσιευσεις: 185
Εγγραφή: Παρ 28 Φεβ, 2014 22:28

Re: Ελευσίνα, Ασπρόπυργος - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό mudkia » Πέμ 25 Ιουν, 2015 23:21

0.619 το ετεκα στη νατο μάλλον έρχεται και περετερο πτώση :ymparty:
KIA sportage BRC στο αυτοματο και αλαδοτο
Άβαταρ μέλους
mudkia
 
Δημοσιευσεις: 185
Εγγραφή: Παρ 28 Φεβ, 2014 22:28

Re: Ελευσίνα, Ασπρόπυργος - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό lancialybra » Δευτ 28 Σεπ, 2015 18:10

Εδώ και μερικά χρόνια στην περιοχή, στον παράλληλο δρόμο της Αττικής Οδού, στα gps εμφανίζεται ως έξοδος 2 Αττικής Οδού, είναι ένα πρατήριο ΕΚΟ αποκλειστικά με υγραέριο.
Είναι και εγκαταστάτης και η ονομασία του είναι SUPER L. P. GAS

Δεν έβαζα από εκεί, γιατί συνήθως ήταν ή στην ίδια τιμή με τους άλλους φθηνούς της περιοχής ή και λίγο ακριβότερος.
Τελευταία όμως έπεσα σε μια διαφήμισή του (http://www.supergas.gr/) όπου έλεγε ότι χρησιμοποιεί πρόσθετο στο υγραέριο, ειδικότερα γράφει: "Σε εμάς θα βρείτε μόνο SUPER V LPG με το ειδικό βελτιωτικό που σας παρέχει άψογη καύση και λειτουργία του κινητήρα σας!"
Εάν κάνετε κλικ στο αερόστατο που ανεβοκατεβαίνει, ανοίγει παράθυρο όπου αναφέρονται τα οφέλη από τη χρήση του βελτιωτικού.

Έχω αρχίσει και βάζω αποκλειστικά σε αυτόν, κρατά προς το παρόν καλή τιμή (63,5λ) αυτή τη στιγμή που γράφω.
Δεν ξέρω εάν υπάρχουν και άλλα πρατήρια στην Αττική που έχουν υγραέριο με πρόσθετο βελτιωτικό, αλλά ήδη έχω συνάδελφο που από τότε που βάζει σε αυτόν έχουν σταματήσει οι αρρυθμίες ρελαντί που είχε.

Απλά το αναφέρω ως ένδειξη και ο καθένας θα δει τη χρησιμότητά του.
Lancia Lybra 1.8LX '00 - BRC "Plug & Drive"
http://lancialybra.mlemo.gr
lancialybra
 
Δημοσιευσεις: 102
Εγγραφή: Τρί 03 Ιούλ, 2012 13:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 157 επισκέπτες