Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Βουλγαρία, Σκόπια - Πρατήρια Υγραερίου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Βουλγαρία, Σκόπια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό mik » Τρί 12 Μαρ, 2013 10:09

γυρισα απο βουλγαρια προχθες
το υγραεριο ειχε παντου μεχρι το μπανσκο 1.28 λεβα(αντε να ειδα και 1.27)
και στην βενζινη το ιδιο. παλι πολυ μικρη διακυμανση της τιμης (2,61-2,68)
εγω γεμισα και τα δυο απο το εκο 2 χιλ. απο τα συνορα.
εκει πανε και οι περισσοτεροι ελληνες της περιοχης για γεμισμα
Ford Maverick 2.3 with vialle lpfi system
mik
 
Δημοσιευσεις: 79
Εγγραφή: Σάβ 26 Μαρ, 2011 16:10

Re: Βουλγαρία, Σκόπια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό glamor » Τρί 26 Μαρ, 2013 18:21

τιμές καύσιμου Βουλγαρίας στα σύνορα Σερρών
lpg 1.25 (λεβα)
απλή αμόλυβδη 2,57 (λεβα)
Δεν σας χάλασε πρατηριούχοι θεσσαλονικιέ ......
και πιο πολύ το ελλαδαστάν.....
yaris 99 1000cc Lovato χωρίς λαδιέρα
μέχρι τώρα πάνω από 105000km +....
Άβαταρ μέλους
glamor
 
Δημοσιευσεις: 187
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 15:31

Re: Βουλγαρία, Σκόπια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό valsam » Τρί 26 Μαρ, 2013 19:13

mik έγραψε:γυρισα απο βουλγαρια προχθες
το υγραεριο ειχε παντου μεχρι το μπανσκο 1.28 λεβα(αντε να ειδα και 1.27)
και στην βενζινη το ιδιο. παλι πολυ μικρη διακυμανση της τιμης (2,61-2,68)
εγω γεμισα και τα δυο απο το εκο 2 χιλ. απο τα συνορα.
εκει πανε και οι περισσοτεροι ελληνες της περιοχης για γεμισμα

Και οχι μονο πανε ελληνες της περιοχης αλλα ακομη και απο Θεσ/νικη εγω προσωπικα ξερω 2 γνωστους μου που πανε τουλαχιστον 1 φορα τον μηνα με κυριοτερο σκοπο να γεμισουν καυσιμα,με μπουκαλα υγραεριου 75 λιτρων και ρεζερβουαρ 60 λιτρων βενζινης το συνολικο κερδος ενος 2ωρου 2μισαωρου ταξιδιου ειναι 30 ευρω τσεπηαπο την διαφορα τιμης των καυσιμων,45-50 ευρω η συνολικη διαφορα τιμης του αεριου και τις βενζινης αφαιρουμε τα 15 ευρω το αεριο που εκαψαν στο πανε ελα και 30 ευρωπουλα τσεπατα σε 2-2,5 ωρες ,ο ανθρωπος δουλευει για 30 ευρω οκταωρο!
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Re: Βουλγαρία, Σκόπια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό hlias » Τρί 26 Μαρ, 2013 21:05

Και οχι μονο πανε ελληνες της περιοχης αλλα ακομη και απο Θεσ/νικη εγω προσωπικα ξερω 2 γνωστους μου που πανε τουλαχιστον 1 φορα τον μηνα με κυριοτερο σκοπο να γεμισουν καυσιμα,με μπουκαλα υγραεριου 75 λιτρων και ρεζερβουαρ 60 λιτρων βενζινης το συνολικο κερδος ενος 2ωρου 2μισαωρου ταξιδιου ειναι 30 ευρω τσεπηαπο την διαφορα τιμης των καυσιμων,45-50 ευρω η συνολικη διαφορα τιμης του αεριου και τις βενζινης αφαιρουμε τα 15 ευρω το αεριο που εκαψαν στο πανε ελα και 30 ευρωπουλα τσεπατα σε 2-2,5 ωρες ,ο ανθρωπος δουλευει για 30 ευρω οκταωρο![/quote]


φιλε μου για 1 euro την ημερα διαφορα (που τελικα ειναι λιγοτερο αν βαλεις και τις φθορες του αυτοκινητου λογο περισσοτερων χιλιομετρων) θα εβαζα μονο απο ελλαδα και ας μου επιαναν και τον ποπο.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Βουλγαρία, Σκόπια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό glamor » Τετ 27 Μαρ, 2013 03:22

hlias έγραψε:Και οχι μονο πανε ελληνες της περιοχης αλλα ακομη και απο Θεσ/νικη εγω προσωπικα ξερω 2 γνωστους μου που πανε τουλαχιστον 1 φορα τον μηνα με κυριοτερο σκοπο να γεμισουν καυσιμα,με μπουκαλα υγραεριου 75 λιτρων και ρεζερβουαρ 60 λιτρων βενζινης το συνολικο κερδος ενος 2ωρου 2μισαωρου ταξιδιου ειναι 30 ευρω τσεπηαπο την διαφορα τιμης των καυσιμων,45-50 ευρω η συνολικη διαφορα τιμης του αεριου και τις βενζινης αφαιρουμε τα 15 ευρω το αεριο που εκαψαν στο πανε ελα και 30 ευρωπουλα τσεπατα σε 2-2,5 ωρες ,ο ανθρωπος δουλευει για 30 ευρω οκταωρο!



φιλε μου για 1 euro την ημερα διαφορα (που τελικα ειναι λιγοτερο αν βαλεις και τις φθορες του αυτοκινητου λογο περισσοτερων χιλιομετρων) θα εβαζα μονο απο ελλαδα και ας μου επιαναν και τον ποπο.



μεγάλε, σορυ για το σχόλιο μου αλλά καλύτερα να πάρεις ποδήλατο αν αρχίσεις να σκέπτεσαι για τα χιλιόμετρα, άλουστε τα αυτοκινητάκι μας αυτή την δουλειά κάνουν, όχι να τα κοιτάμε στο γκαράζ....
yaris 99 1000cc Lovato χωρίς λαδιέρα
μέχρι τώρα πάνω από 105000km +....
Άβαταρ μέλους
glamor
 
Δημοσιευσεις: 187
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 15:31

Re: Βουλγαρία, Σκόπια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό valsam » Τετ 27 Μαρ, 2013 09:01

hlias έγραψε:Και οχι μονο πανε ελληνες της περιοχης αλλα ακομη και απο Θεσ/νικη εγω προσωπικα ξερω 2 γνωστους μου που πανε τουλαχιστον 1 φορα τον μηνα με κυριοτερο σκοπο να γεμισουν καυσιμα,με μπουκαλα υγραεριου 75 λιτρων και ρεζερβουαρ 60 λιτρων βενζινης το συνολικο κερδος ενος 2ωρου 2μισαωρου ταξιδιου ειναι 30 ευρω τσεπηαπο την διαφορα τιμης των καυσιμων,45-50 ευρω η συνολικη διαφορα τιμης του αεριου και τις βενζινης αφαιρουμε τα 15 ευρω το αεριο που εκαψαν στο πανε ελα και 30 ευρωπουλα τσεπατα σε 2-2,5 ωρες ,ο ανθρωπος δουλευει για 30 ευρω οκταωρο!



φιλε μου για 1 euro την ημερα διαφορα (που τελικα ειναι λιγοτερο αν βαλεις και τις φθορες του αυτοκινητου λογο περισσοτερων χιλιομετρων) θα εβαζα μονο απο ελλαδα και ας μου επιαναν και τον ποπο.[/quote]
Αν εσυ βγαζεις 30 ευρω σε 2 ωρες τοτε μπραβο σου αλλα οι περισσοτεροι μετρανε και το τελευτααιο σεντ,και δεν γουσταρουν να τους πιανουν και τον ποπο!
Και τα 30 ευρω κερδος(μονο απο την βενζινη και το αεριο) μανι-μανι γινονται 100 με μια βολτα στο σουπερ μαρκετ και την αγορα μιας-δυο κουτες τσιγαρων!
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Re: Βουλγαρία, Σκόπια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό hlias » Τετ 27 Μαρ, 2013 09:41

Αν εσυ βγαζεις 30 ευρω σε 2 ωρες τοτε μπραβο σου αλλα οι περισσοτεροι μετρανε και το τελευτααιο σεντ,και δεν γουσταρουν να τους πιανουν και τον ποπο!
Και τα 30 ευρω κερδος(μονο απο την βενζινη και το αεριο) μανι-μανι γινονται 100 με μια βολτα στο σουπερ μαρκετ και την αγορα μιας-δυο κουτες τσιγαρων![/quote]


ειναι ενα θεμα που το εχουμε αναλυσει πολλες φορες, δεχομαι την αποψη σου αλλα να ξερεις οτι μακροχρονια δεν βγαινει σε καλο σε κανεναν στην ελλαδα.
ας στηριξουμε ολοι μαζι την οικονομια της βουλγαριας και να γραψουμε στα τετοια μας αυτη της ελλαδος.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Βουλγαρία, Σκόπια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό glamor » Τετ 27 Μαρ, 2013 12:46

hlias έγραψε:Αν εσυ βγαζεις 30 ευρω σε 2 ωρες τοτε μπραβο σου αλλα οι περισσοτεροι μετρανε και το τελευτααιο σεντ,και δεν γουσταρουν να τους πιανουν και τον ποπο!
Και τα 30 ευρω κερδος(μονο απο την βενζινη και το αεριο) μανι-μανι γινονται 100 με μια βολτα στο σουπερ μαρκετ και την αγορα μιας-δυο κουτες τσιγαρων!



ειναι ενα θεμα που το εχουμε αναλυσει πολλες φορες, δεχομαι την αποψη σου αλλα να ξερεις οτι μακροχρονια δεν βγαινει σε καλο σε κανεναν στην ελλαδα.
ας στηριξουμε ολοι μαζι την οικονομια της βουλγαριας και να γραψουμε στα τετοια μας αυτη της ελλαδος.[/quote]

φίλε με τόσα χαράτσια που μας επέβαλαν την στηρίζουμε την ελλαδασταν .. αλλά όπου μπορούμε να γλυτώσουμε γιατί όχι....
παράδειγμα εγώ από μεσόγεια αττικής έφτασα μεχρι την Αριδαία χωρίς να πληρώσω διόδια (με παρακάμψεις), έκανα τα μπάνια μου πήγα στο βουνο βόρα που το λέτε εσείς Καϊμακτσαλάν βολτούλα στην Έδεσα, 2 φόρες Θεσσαλονίκη αλλά δεν τίμησα σε κανένα πρατηριούχου τις περιοχής (νομό πέλλας, θασσαλονικη) αλλά φρόντισα στην έξοδο σκοτίνα να γεμίσω ακομα και το κενό ασφαλείας και στην επιστροφή για αθηνα στην Βουλγαρία. αποτέλεσμα γλύτωσα πάνω από €50 στα διόδια, υπολογίζω στα καύσιμα lpg και αμόλυβδη στα €60 + τα ψώνια οποτε καταλαβαίνεις τι παίζετε......
yaris 99 1000cc Lovato χωρίς λαδιέρα
μέχρι τώρα πάνω από 105000km +....
Άβαταρ μέλους
glamor
 
Δημοσιευσεις: 187
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 15:31

Re: Βουλγαρία, Σκόπια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό hlias » Τετ 27 Μαρ, 2013 13:03

μην βλεπεις μονο το σημερα, κοιτα περισσοτρο το αυριο.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Βουλγαρία, Σκόπια - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Τετ 27 Μαρ, 2013 17:10

Δεν υπαρχει αυριο!
Κοιταχτε τιμη τονου και δειτε τιμες ορισμενων πρατηριουχων Πατρα ,θεσσαλονικη....
Αυτοι σκεφτονται το αυριο;
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 28 επισκέπτες