Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Προσοχή με τις ασφαλιστικές όσοι έχουν βάλει υγραέριο

Αρνήθηκαν να σας ασφαλίσουν; Σας χρέωσαν παραπάνω κόμιστρα; Αν δε δηλωθεί το σύστημα υγραερίου, υπάρχει κίνδυνος μη κάλυψης ζημιάς – ατυχήματος;

Προσοχή με τις ασφαλιστικές όσοι έχουν βάλει υγραέριο

Δημοσίευσηαπό GREGORI » Πέμ 30 Δεκ, 2010 23:44

Αγαπητοί φίλοι αναγνώστες σας ενημερώνω οτι γνωστη ασφαλιστικη εταιρια ενω εχει συναψη συμβολαια τα οποια φερουν τον ορο της καλυψης πυρος, παρολα αυτα για αυτους που μετετρεψαν η θα μετατρεψουν τα αυτοκινητα τους σε υγραεριο κατα την χρονικη διαρκεια του υφισταμενου συμβολαιου που εχουν στα χερια τους δεν τους καλυπτει για τυχον φωτια.

Προσοχη ζητηστε εγγραφως απο την ιδια την εταιρια απο το τμημα καλυψεων της και οχι απο τυχον περιφερειακους συνεργατες της,(εχουν μαυρα μεσανυχτα) να σας γνωστοποιηση εγγραφως με την σειρα της οτι η καλυψη πυρος (για οσους την εχουν στο συμβολαιο και εχουν τοποθετηση συσκευη υγραεριου) εξακολουθει να ειναι ισχυρη εναντι τυχον αναλογου ατυχηματος.

Προυποθεση ομως και απο την πλευρα σας ειναι και εσεις να εχετε τακτοποιηση το τυπικο θεμα στην αδεια ειδαλλως ειναι πολυ πιθανο να ειστε εκτεθιμενοι εντελως.

Ο παραπανω πληροφοριες που περιηλθαν στα υπ'οψιν μου ειναι πολυ προσφατες απο εμπλεκομενο κυκλο θα ελεγα οτι ειναι ωρων.

Το ονομα της εταιριας δεν το ανεφερα για ευνοητους λογους.

Ελενξτε τα συμβολαια σας και επικοινωνηστε με τον παραπανω τροπο .
Προσοχη οχι προφορικα εχει μειζων σημασια ,μην το αμελησετε.
Jetta 1.6 mpi Ζavoli άνευ λαδιέρας - 55000 ++χλμ -1200 hour LPG/215 hour βενζινη/
GREGORI
 
Δημοσιευσεις: 263
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ, 2010 23:36

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΥΓΡΑΕΡΙΟ

Δημοσίευσηαπό GREGORI » Παρ 28 Ιαν, 2011 23:57

Η ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ ΔΕΝ ασφαλιζει οσα εχουν την κανει μετατροπη εστω και κανουργια.
Jetta 1.6 mpi Ζavoli άνευ λαδιέρας - 55000 ++χλμ -1200 hour LPG/215 hour βενζινη/
GREGORI
 
Δημοσιευσεις: 263
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ, 2010 23:36

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΥΓΡΑΕΡΙΟ

Δημοσίευσηαπό dathens » Κυρ 13 Φεβ, 2011 00:30

Η interamerican δεν θέλει καν τη νεα άδεια δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα μου είπε όταν έχει περάσει ΚΤΕΟ πληροφορίες στο www.anytimeonline.gr
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΥΓΡΑΕΡΙΟ

Δημοσίευσηαπό GREGORI » Κυρ 13 Φεβ, 2011 22:20

Και εγω εχω μετακομιση στην εν λογω εταιρεια αφου προηγουμενος ξακατινιασα την προηγουμενη παραπανω εταρεια
αλλα παρ' ολα αυτα ομως ειμαι πολυ "καχυποτος"και υπαρχουν καποιες αντιφασεις στους εξαιρεσιμους ορους στην Ιντερα... οποιος ειναι ας του διαβαση στο βιβλιαρακι τους.

Επισης θα παροτρυνα ολους τους αναγνωστες να σημειωση ο καθενας την εταρεια που ειναι και το αν εχει προβλημα η οχι με την ασφαλιση στο υγραεριο
πρεπει να ειναι ξεκαθαρο νομιζω το τοπιο.
Jetta 1.6 mpi Ζavoli άνευ λαδιέρας - 55000 ++χλμ -1200 hour LPG/215 hour βενζινη/
GREGORI
 
Δημοσιευσεις: 263
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ, 2010 23:36

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΥΓΡΑΕΡΙΟ

Δημοσίευσηαπό gakost » Δευτ 14 Φεβ, 2011 15:10

ήμουνα με την AXA όταν έκανα την μετατροπή και μόνο ένα φαξ με την καινούργια άδεια έστειλα μέσω του ασφαλιστή μου. Μετά από λίγες μέρες μου ήρθε και η πρόσθετη πράξη (το τυπικό της υπόθεσης .) Τώρα είμαι με τον Νέο Ποσειδώνα και πάλι κανονικά με ασφάλισε ούτε παραπάνω ασφάλιστρα ούτε τίποτα.
gakost
 
Δημοσιευσεις: 1038
Εγγραφή: Παρ 14 Ιαν, 2011 22:09

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΥΓΡΑΕΡΙΟ

Δημοσίευσηαπό dti » Δευτ 14 Μαρ, 2011 18:46

Κι εμένα μου ήλθε πρόσθετη πράξη (με μηδενικά επιπλέον ασφάλιστρα) από την ημέρα που έστειλα με fax τη νέα άδεια κυκλοφορίας στην anytimeonline της Interamerican.
S-MAX 2.5T Titanium (2007.75) LPG Powered by Vialle LPi
dti
 
Δημοσιευσεις: 1012
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 18:29

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΥΓΡΑΕΡΙΟ

Δημοσίευσηαπό niksta » Παρ 12 Αύγ, 2011 18:57

Στην anytime που πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν χρειάζεται καν να στείλω την άδεια. Ισχύει κανονικά η ασφάλεια.
niksta
 
Δημοσιευσεις: 45
Εγγραφή: Πέμ 23 Ιουν, 2011 01:54

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΥΓΡΑΕΡΙΟ

Δημοσίευσηαπό Giannis » Κυρ 14 Αύγ, 2011 12:50

Το ίδιο και σε εμένα.
Ούτε καν την άδεια δεν ζητήσανε.
Fiat Panda100HP powered by EUROPEGAS 4ης Γενιάς Αερίου Ψεκασμού άνευ λαδιέρας..
Άβαταρ μέλους
Giannis
 
Δημοσιευσεις: 290
Εγγραφή: Σάβ 04 Δεκ, 2010 13:34
Τοποθεσία: Athens

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΥΓΡΑΕΡΙΟ

Δημοσίευσηαπό panosweb » Δευτ 03 Οκτ, 2011 16:21

Η δική μου ασφαλιστική EVG EVIMA καλύπτει κανονικά χωρίς την επίδειξη άδειας κυκλοφορίας. Επειδή κάνω και μικτή καλύπτει κανονικά και το κόστος των συστημάτων υγραερίου.
Μέχρι νεοτέρας πάντοτε γιατί στην Ελλάδα ζούμε μπορεί να σκαρφιστούν και τίποτα άλλο.
Hyundai Coupe 2002 1.6 με σύστημα Magic 3 και λίπανση.15000 χλμ και συνεχίζουμε
panosweb
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ 24 Σεπ, 2011 19:03

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΥΓΡΑΕΡΙΟ

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Δευτ 03 Οκτ, 2011 18:11

panosweb έγραψε:Η δική μου ασφαλιστική EVG EVIMA καλύπτει κανονικά χωρίς την επίδειξη άδειας κυκλοφορίας. Επειδή κάνω και μικτή καλύπτει κανονικά και το κόστος των συστημάτων υγραερίου.
Μέχρι νεοτέρας πάντοτε γιατί στην Ελλάδα ζούμε μπορεί να σκαρφιστούν και τίποτα άλλο.


Φιλε Πανο, εγω που ρωτησα για μικτη στην Ιντερσαλονικα δεν δεχοταν να ασφαλίσει το συστημα. Χωρις να γινομαι αδιακριτος, ποσο σου στοιχίζει το 6μηνο ?
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Επόμενο

Επιστροφή στο Ασφαλιστικά θέματα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες