Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Λιγοτερα τελη λογω LPG?

Τι ισχύει στο εξωτερικό με τις επιδοτήσεις; Προοπτική για επιδότηση από το Ελληνικό κράτος; Μείωση των τελών κυκλοφορίας; Φορολόγηση βάση των εκπομπών CO2;

Re: Λιγοτερα τελη λογω LPG?

Δημοσίευσηαπό nikbib » Παρ 03 Ιουν, 2011 14:34

ετσι και ζητησουμε μειωση τελων θα μας πουν : τι καιτε? αεριο???!!!!! αρα δεν καταναλωνετε βενζινη , αρα φοροδιαφευγετε!!!
και θα αρχισουν ''ειδικο τελος υγραεριοκινησης'' ''ειδικος φορος αεριου'' κι ολα τα ''ειδικα'' για να μας γδαρουν κανονικα!!!!!
τουμπεκι λεμε , το παπακι!!!!! και να καλυψουμε τις πιονακιδες μας και να κυκλοφορουμε με κουκουλες.... ''ειναι οι υγραεριοκινητοι θα λεν....''
nikbib
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ, 2011 12:00

Re: Λιγοτερα τελη λογω LPG?

Δημοσίευσηαπό motorhome » Τρί 21 Ιουν, 2011 19:49

και φοροαπαλλαγη να δωσουν χειροτερα θα ναι θα τους βαλουν θα τρεξουν ολοι να τοποθετησουν συστηματα και μετα θα μασ ..... ολους μαζι οπως με τα πολλα κυβικα προπερσι καλυτερα να μεινει ωσ εχει αφου δεν ειναι ελληνες ειναι εχθροι μας ,παντως αν το κανουν να βγαλουμε ολοι της φιαλες να της στησουμε στη βουλη και θα αναλαβω εγω μετα που ξερω τη θα λυσω και θα τους .......θει μεχρι και ο τριτος ξαδερφος τους ρ.......ς συγνωμη αλλα μου την εχει δωσει γιατι αν ηταν ετσι ηξερα να καταστρεψω και μονος μου τα οικονομικα μου και την επιχειρηση μου αλλα βεβαια τι περιμενης εδω του βγηκε η αλυσιδα και πηγε να τη βαλει εν κινησει οοο μαααγοος
motorhome
 
Δημοσιευσεις: 24
Εγγραφή: Κυρ 10 Απρ, 2011 13:45

Re: Λιγοτερα τελη λογω LPG?

Δημοσίευσηαπό motorhome » Τρί 21 Ιουν, 2011 19:52

motorhome έγραψε:και φοροαπαλλαγη να δωσουν χειροτερα θα ναι θα τους βαλουν θα τρεξουν ολοι να τοποθετησουν συστηματα και μετα θα μασ ..... ολους μαζι οπως με τα πολλα κυβικα προπερσι καλυτερα να μεινει ωσ εχει αφου δεν ειναι ελληνες ειναι εχθροι μας ,παντως αν το κανουν να βγαλουμε ολοι της φιαλες να της στησουμε στη βουλη και θα αναλαβω εγω μετα που ξερω τη θα λυσω και θα τους .......θει μεχρι και ο τριτος ξαδερφος τους ρ.......ς συγνωμη αλλα μου την εχει δωσει γιατι αν ηταν ετσι ηξερα να καταστρεψω και μονος μου τα οικονομικα μου και την επιχειρηση μου αλλα βεβαια τι περιμενης εδω του βγηκε η αλυσιδα και πηγε να τη βαλει εν κινησει οοο μαααγοος

βρε ουουστ κυναιδοι
motorhome
 
Δημοσιευσεις: 24
Εγγραφή: Κυρ 10 Απρ, 2011 13:45

Re: Λιγοτερα τελη λογω LPG?

Δημοσίευσηαπό dathens » Τρί 21 Ιουν, 2011 21:51

Σε παρακαλώ made εδω George Jefry papandreou , αλλάζω το chaine στο ποδήλατο no problem αλλα δεν είδα την λακουβα big hole λέμε !!!! Τώρα πάω μετα την ψοφο vote of trust για κανό !!!
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Λιγοτερα τελη λογω LPG?

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Τρί 21 Ιουν, 2011 23:32

Ρε παιδια γιατι ο jefry μου θυμιζει τον JR ??? http://www.youtube.com/watch?v=JJG8wPUX07I :lol: :lol: :lol:

Αλλα o JR ειναι κλασεις ανωτερος του...
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Re: Λιγοτερα τελη λογω LPG?

Δημοσίευσηαπό christoi » Τετ 22 Ιουν, 2011 04:06

astragjtg έγραψε:Ρε παιδια γιατι ο jefry μου θυμιζει τον JR ??? http://www.youtube.com/watch?v=JJG8wPUX07I :lol: :lol: :lol:

Αλλα o JR ειναι κλασεις ανωτερος του...

/respect
Επίσης, ο JR, διασκεδάζει και τον κόσμο και δίνει και χρήματα.
Opel Astra H 1.4 Romano με περισσότερα από 80.000km και λιγότερα από 100.
Άβαταρ μέλους
christoi
 
Δημοσιευσεις: 600
Εγγραφή: Παρ 06 Μάιος, 2011 21:02

Re: Λιγοτερα τελη λογω LPG?

Δημοσίευσηαπό AntonisKousathanas » Τετ 22 Ιουν, 2011 22:22

Άκουσα σήμερα το νέο υπουργό να λέει ότι θα επιτρέψει την πετρελαιοκίνηση σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη. Τα αυτοκίνητα αυτά επειδή εκπέμπουν λιγότερο καυσαέριο θα έχουν και λιγότερα τέλη κυκλοφορίας. Τί γίνεται με τα δικά μας αυτοκίνητα; Μήπως πρέπει να οργανωθούμε ώστε να πιέσουμε να μειωθούν τα τέλη και στα αυτοκίνητα με γκάζι; Μήπως πρέπει τα αυτοκίνητα αυτά να τύχουν ίδιας μεταχείρισης με τα υβριδικά όσον αφορά τον δακτύλιο;
AntonisKousathanas
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Τετ 22 Ιουν, 2011 21:46

Re: Λιγοτερα τελη λογω LPG?

Δημοσίευσηαπό dti » Τετ 22 Ιουν, 2011 22:51

Υπάρχει σε εξέλιξη μια κίνηση για γενικότερη οργανωμένη αντίδραση στο "άρμεγμα" των ιδιοκτητών Ι.Χ. (ιδίως εκείνων με μεγάλα κυβικά).
Δείτε εδώ κι εδώ.

Εδώ που φτάσαμε δεν έχουμε να χάσουμε τίποτε δείχνοντας τις διαθέσεις μας απέναντι στο ανάλγητο κράτος...
S-MAX 2.5T Titanium (2007.75) LPG Powered by Vialle LPi
dti
 
Δημοσιευσεις: 1012
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 18:29

Re: Λιγοτερα τελη λογω LPG?

Δημοσίευσηαπό th972 » Τετ 27 Ιούλ, 2011 22:53

Τέλη κυκλοφορίας λιγότερα :thumbdown: τέλος.
Ακριβότερη τιμή το λίτρο X( δυστυχώς...
Αν και η Ε.Ε. αναφέρει ότι η σχέση τιμής βενζίνης-πετρελαίου με εναλλακτικές πηγές ενέργειας (μέσα και το lpg) θα πρέπει να είναι ανταγωνιστική, δεν καθορίζει το πόσο. :silent:
Δυστυχώς εδώ Ελλάδα και οι φόροι πάνε και έρχονται. (Ή μόνο έρχονται...)
Alexandros
Thessaloniki
Άβαταρ μέλους
th972
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Τετ 27 Ιούλ, 2011 18:37
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Λιγοτερα τελη λογω LPG?

Δημοσίευσηαπό fanisanagn » Σάβ 03 Σεπ, 2011 23:49

ψαχνοντας λιγο βρηκα στον νομο περι περιβαλλοντολογικης προστασιας οτι τα οχηματα τα υβριδικα , τα ηλεκτρικα , τα υδρογονου και αυτα που καινε υγραεριο-φυσικο αεριο χριζουν προνομιων οπως μειωμενα τελη, θα βρω λινκ απο το νομο και α το ποσταρω.... υβριδικο ειναι το οχημα που χρησιμοποιει 2 πηγες ενεργειας για να κινηθει απο της οποιες η μια ειναι φιλικη προς το περιβαλλον, το lexus to rh400 ειναι υβριδικο αλλα καιει και 17lt/100km στο ταξιδι (το εχει φιλος) πιο οικολογικος ειμαι εγς με αεριο
fanisanagn
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Δευτ 29 Αύγ, 2011 15:17

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Φορολογικά θέματα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες





cron