Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Κεντρικό κλείδωμα

Αέριος ή υγρός ψεκασμός; Ποιο σύστημα να επιλέξω για μεγάλου κυβισμού κινητήρες; Τα Turbo δουλεύουν με υγραέριο; Σύστημα λίπανσης βαλβίδων

Re: Κεντρικό κλείδωμα

Δημοσίευσηαπό tedd » Τρί 23 Ιαν, 2018 20:31

Θα προτεινα να το πας σε ηλεκτρολογο συναγερμων αυτοκινητου νομιζω οτι ειναι οι πλεον ειδικοι για το θεμα σου. Κοιτα για καταστηματα που κανουν εγκατασταση συναγερμων αυτοκινητου. Παλιοτερα στη θεσσαλονικη στην οδο κατσιμιδη ειχε τετοια μαγαζιά οπως επισης και στη λαμπρακη στο υψος της κατσιμιδη στο τμημα της προς γηπεδο παοκ οχι προς το τμημα για το λοιμωδών. Αυτα ισχυαν βεβαι πριν την κρίση τωρα αλλαξαν αρκετα τα πραγματα, συνεχιζουν μεν να υπαρχουν καποια , οχι ομως οπως πιο παλια και δεν ξερω να σου πω ακριβως για το αντικειμενο εργασιας. Παλια για συναγερμο ή στερεοφωνικο εκει πηγαινες, πιατσα ηταν.
Αλλη εναλλακτικη να το πας στην αντιπροσωπια αν τυχον ο συναγερμος ηταν με το αυτοκινητο και δεν τον εβαλες αφτερμαρκετ. Αλλα στην αντιπροσωπια ετοιμασου για κοντρα ξυρισμα με φαλτσετα. Σε εμενα που θελω αμορτισερ (ασχετο μεν), εξω που ειπαν 290 και η αντιπροσωπια 480 για μαρκα kayaba.

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Nissan Almera Mk II (N16) 1497cc
BRC Sequent 24
Εικόνα
tedd
 
Δημοσιευσεις: 588
Εγγραφή: Τρί 10 Μάιος, 2011 20:39

Re: Κεντρικό κλείδωμα

Δημοσίευσηαπό labros » Τρί 23 Ιαν, 2018 21:59

Ρώτησα σε έναν στη γειτονιά μου στους Αμπελόκηπους και μου είπε πως δεν αναλαμβάνει αυτό το συναγερμό γιατί δεν υπάρχουν ανταλακτικά. Θα ρωτήσω και αλλού. Τώρα για αντιπροσωπία ίσως θα ήταν πιο συμφέρον να τον ξηλώσω και να βάλλω έναν φθηνό ή και καθόλου. Επίσης πάνω από 300 ευρώ για αμορτισερ πολλά είναι.
chevrolet cruze 1.6 του 2010
BRC seq 32 με obd
4000 LPG
135000 σύνολο
labros
 
Δημοσιευσεις: 827
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 13:15

Re: Κεντρικό κλείδωμα

Δημοσίευσηαπό george7009 » Τρί 23 Ιαν, 2018 23:27

Ξέρεις την μάρκα του συναγερμού ή το μοντέλο ?
Peugeot 207 1.4 16v KFU ET3J4

BRC Plug & Drive
Άβαταρ μέλους
george7009
 
Δημοσιευσεις: 416
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ, 2014 08:47

Re: Κεντρικό κλείδωμα

Δημοσίευσηαπό labros » Τετ 24 Ιαν, 2018 11:10

george7009 έγραψε:Ξέρεις την μάρκα του συναγερμού ή το μοντέλο ?


Πρέπει να είναι αυτός TEN TS888C (Hyundai default)
Από έρευνα στο internet για τα accent γιατί μέσα στο αμάξι (στη μηχανή) βλέπω μόνο τη σειρίνα που επάνω δε γράφει τίποτα (ή έχει σβήσει από το χρόνο).
chevrolet cruze 1.6 του 2010
BRC seq 32 με obd
4000 LPG
135000 σύνολο
labros
 
Δημοσιευσεις: 827
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 13:15

Re: Κεντρικό κλείδωμα

Δημοσίευσηαπό meletis » Παρ 02 Φεβ, 2018 13:44

Εκτός απο το συναγερμό , έχεις ελένξει τις ηλεκτρομαγνητικές .
Στο Honda που κάηκε δέν είχα κεντρικό κλείδωμα. Βρήκα μετ/σμενη και το έφτιαξα.
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Κεντρικό κλείδωμα

Δημοσίευσηαπό labros » Παρ 02 Φεβ, 2018 14:53

meletis έγραψε:Εκτός απο το συναγερμό , έχεις ελένξει τις ηλεκτρομαγνητικές .
Στο Honda που κάηκε δέν είχα κεντρικό κλείδωμα. Βρήκα μετ/σμενη και το έφτιαξα.


Έχω κεντρικό κλείδωμα. Δεν είναι όμως με τηλεχειρισμό. Δεν ανοίγουν με το τηλεκοντρόλ. Βάζω το κλειδι στην πόρτα του οδηγού και ξεκλειδώνουν-κλειδώνουν και οι τέσσερις. Το τηλεκοντρόλ είναι μόνο για το συναγερμό και έτσι ήταν από την αρχή (δε χάλασε κάτι). Απλώς τώρα μετά από 16 χρόνια "ζήλεψα" το ξεκλείδωμα με το κουμπί. Και επιπλέον έχω μείνει με το ένα τηλεκοντρόλ γιατί το δεύτερο έπαψε να λειτουργεί.
chevrolet cruze 1.6 του 2010
BRC seq 32 με obd
4000 LPG
135000 σύνολο
labros
 
Δημοσιευσεις: 827
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 13:15

Re: Κεντρικό κλείδωμα

Δημοσίευσηαπό meletis » Παρ 02 Φεβ, 2018 19:32

labros έγραψε:
meletis έγραψε:Εκτός απο το συναγερμό , έχεις ελένξει τις ηλεκτρομαγνητικές .
Στο Honda που κάηκε δέν είχα κεντρικό κλείδωμα. Βρήκα μετ/σμενη και το έφτιαξα.


Έχω κεντρικό κλείδωμα. Δεν είναι όμως με τηλεχειρισμό. Δεν ανοίγουν με το τηλεκοντρόλ. Βάζω το κλειδι στην πόρτα του οδηγού και ξεκλειδώνουν-κλειδώνουν και οι τέσσερις. Το τηλεκοντρόλ είναι μόνο για το συναγερμό και έτσι ήταν από την αρχή (δε χάλασε κάτι). Απλώς τώρα μετά από 16 χρόνια "ζήλεψα" το ξεκλείδωμα με το κουμπί. Και επιπλέον έχω μείνει με το ένα τηλεκοντρόλ γιατί το δεύτερο έπαψε να λειτουργεί.

Κατάλαβα . Εμένα δεν λειτουργούσε το κεντρικό κλείδωμα
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Κεντρικό κλείδωμα

Δημοσίευσηαπό nickL » Σάβ 24 Φεβ, 2018 14:39

Είχα επισκεφθεί παλιά έναν κλειδαρά αυτοκινήτων κάπου στην Καλογρέζα και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος, βέβαια για άλλο θέμα. Δεν ξέρω αν θα βοηθούσε κάτι τέτοιο.
nickL
 
Δημοσιευσεις: 338
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ, 2015 00:25

Re: Κεντρικό κλείδωμα

Δημοσίευσηαπό labros » Σάβ 24 Φεβ, 2018 19:35

nickL έγραψε:Είχα επισκεφθεί παλιά έναν κλειδαρά αυτοκινήτων κάπου στην Καλογρέζα και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος, βέβαια για άλλο θέμα. Δεν ξέρω αν θα βοηθούσε κάτι τέτοιο.


Δυστυχώς δε βοηθάει γιατί είμαι στη Θεσσαλονίκη. Αλλά έτσι και αλλιώς έχω ρωτήσει σε πολλούς κλειδαράδες στην πόλη και κανένας δε μπορεί να το αντιγράψει. Θα πρέπει να βρεθεί ένα ίδιο ή καποιο συμβατό τηλεκοντρόλ με συναγερμό TEN και να προγραμματιστεί από την αρχή. Εδώ είναι το πρόβλημα. Η εταιρία που έκανε την εισαγωγή αυτού του συναγερμού έχει κλείσει εδώ και χρόνια και τέτοια ανταλακτικά δεν κυκλοφορούν πια. Άρα δεν είναι θέμα ικανότητας του κλειδαρά. Θα τον λειτουργήσω για όσο δουλεύει το δεύτερο τηλεκοντρόλ και μετά θα τον κλείσω. Γνωρίζω πως απενεργοποιείται χωρίς τηλεκοντρόλ. Μπορεί στο μεταξύ να έχει χαλάσει το ίδιο το αμάξι καθώς έχει 327000χλμ.
Ευχαριστώ πάντως.
chevrolet cruze 1.6 του 2010
BRC seq 32 με obd
4000 LPG
135000 σύνολο
labros
 
Δημοσιευσεις: 827
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 13:15

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 33 επισκέπτες