Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Αντλία σε icom

Αέριος ή υγρός ψεκασμός; Ποιο σύστημα να επιλέξω για μεγάλου κυβισμού κινητήρες; Τα Turbo δουλεύουν με υγραέριο; Σύστημα λίπανσης βαλβίδων

Re: Αντλία σε icom

Δημοσίευσηαπό vaxalis » Τετ 27 Ιαν, 2016 16:38

fotisly έγραψε:εμενα δεν μ εχει σβησει ποτε!!
μονο που δεν μπαινει πολλες φορες με την 1-2.δεν εδινε εντολη για να δουλεψει η αντλια.
τα trims εμενα νομιζω ειναι + και αρκετα +(αν εννοουμε την μετρηση στο ρελαντι) με μεγαλα σιγκλερ γιατι στις ψηλες δεν εδινε καλα.

το εφτιαξες αυτο που δεν ειδεινε εντολη τι ητανε τελικα η το αφησες ετσι?εμενα απο προχθες υστερα απο σερβις και ανοιγμα της μπουκαλας +αλλαγη εσωτερικου φιλτρου αντλιας δουλεψε 2 μερες και μολις πηγε στην μεση η σταθμη του ρεζερβουαρ παπαλα,δεν γυριζει με τιποτα πηγα μπιρμπο εχθες το τσεκαρα και μου ειπαν ειναι κατι στην καλωδιωση δεν οπλιζετε η αντλια να γυρισει μαλλον βραχυκυκλωμα λενε η κακη γειωση.δευτερα παλι θα παω.
vaxalis
 
Δημοσιευσεις: 297
Εγγραφή: Τρί 28 Δεκ, 2010 01:33

Re: Αντλία σε icom

Δημοσίευσηαπό vaxalis » Παρ 29 Ιαν, 2016 11:08

Update των προηγουμενων προβληματων τωρα πια δεν μου γυριζει καθολου υγραεριο εδω και τρεις μερες,την προηγουμενη παρασκευη πηγα αλλαξα φιλτρο της αντλιας το εσωτερικο του τεποζητου δηλαδη και hal αυτο που διαβαζει την σταθμη του φλοτερ,δουλεψε απο παρασκευη μεχρι δευετρα με το ζορι και υστερα δεν γυριζει με τιποτα υγραεριο,χτυπησα την αντλια απο πανω με ενα κατσαβιδι μηπως ειχε κωλησει δουλεψε για λιγα δευτερολεπτα και μετα στο ρελαντι εσβησε και μολις το εβαλα μπροστα δεν γυριζει καθολου υγραεριο.δευτερα εχω ραντεβου να το δουνε αλλα μαλλον εχει κλασει η αντλια.
Τελευταία επεξεργασία από vaxalis και Κυρ 31 Ιαν, 2016 14:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
vaxalis
 
Δημοσιευσεις: 297
Εγγραφή: Τρί 28 Δεκ, 2010 01:33

Re: Αντλία σε icom

Δημοσίευσηαπό fotisly » Κυρ 31 Ιαν, 2016 11:34

εγω ειχα αλλαξει την γειωση αλλα μετα απο λιγες μερες παλι τα ιδια.μετα αλλαξα κατι καλωδια που εδειχναν να ειχαν φθαρει λιγο μιας κ ακουμπουσανε σε αλλο εξαρτημα.δουλεψε λιγες εβδομαδες αψογα και μετα παλι τα ιδια.
δεν εχω κανει τιποτα κ εδω κ 2 χρονια ειναι καποιες φορες που δεν μπαινει ευκολα υγραεριο αλλα με τα πολλα πατηματα μπαινει.
δεν μου εχει μεινει ποτε χωρις να μπει καθολου πανω απο μια μερα το πολυ.συνηθως στην πορεια μετα απο καμια 10αρια πατηματα μπαινει στην χειροτερη.
ειναι κ φορες ομως που για ενα μηνα μπαινει κανονικα.
:-\
icom jtg υγρου ψεκασμου,πλεον lovato σε αστρα h 1.8 140 hp
prins silverline2 skoda fabia 1.4 101 hp
fotisly
 
Δημοσιευσεις: 394
Εγγραφή: Τρί 03 Μάιος, 2011 21:54

Re: Αντλία σε icom

Δημοσίευσηαπό vaxalis » Δευτ 01 Φεβ, 2016 13:22

Τελικά το προβλημα ήτανε εσωτερικά του εγκεφάλου icom είχε τίναξει το ρελε εναλλαγής βενζίνης σε LPG και δεν έφερνε ρεύμα πίσω στην αντλία αλλάχτηκε το ρελε μέσα στον εγκέφαλο και όλα οκ.
vaxalis
 
Δημοσιευσεις: 297
Εγγραφή: Τρί 28 Δεκ, 2010 01:33

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 74 επισκέπτες