Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Συζήτηση για την οικονομική κρίση...

Συζήτηση για την οικονομική κρίση...

Δημοσίευσηαπό prometheas » Πέμ 22 Νοέμ, 2012 03:33

Φανταστείτε να είχαμε γυρίσει στη δραχμή!!
Δεν θα μπορούσαμε ούτε να βάλουμε πετρέλαιο για να ζεσταθούμε!!!!! ούτε να βάλουμε βενζίνη για να κάνουμε κανένα ταξιδάκι!!!!! ούτε θα μπορούσαμε να πληρώσουμε εφορία/λογαριασμούς/τέλη !!!!!!!

Ευτυχώς που έχουμε το ευρώ και δεν τα αντιμετωπίζουμε όλα αυτά τα προβλήματα!!!!



.
.
.
Μα..... για στάσου..... :? :?



;)



:roll: :roll:
prometheas
 
Δημοσιευσεις: 153
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ, 2012 15:42

Re: Εξισωση ΕΦΚ υγραεριου με πετρελαιου κινησης

Δημοσίευσηαπό vaxalis » Πέμ 22 Νοέμ, 2012 08:38

εμενα βασικα δεν με νοιαζει σε τι νομιζα θα πεινασω οτι και να εχουμε θα πεινασουμε ειτε ευρω εχουμε ειτε δραχμες...και να το πω ποιο ωμα...δεν με νοιαζει τι νομισμα δεν θα εχω στην τσεπη μου...
vaxalis
 
Δημοσιευσεις: 297
Εγγραφή: Τρί 28 Δεκ, 2010 01:33

Περί.. νομίσματος!

Δημοσίευσηαπό tommygun » Πέμ 22 Νοέμ, 2012 15:57

vaxalis έγραψε:εμενα βασικα δεν με νοιαζει σε τι νομιζα θα πεινασω οτι και να εχουμε θα πεινασουμε ειτε ευρω εχουμε ειτε δραχμες...και να το πω ποιο ωμα...δεν με νοιαζει τι νομισμα δεν θα εχω στην τσεπη μου...


αν δεν εχεις ευρω στην τσεπη σου, πας στα συσσιτια της εκκλησιας, των δημων, (αντε να μην πω ακομα και της ΧΑ...) και βρισκεις ενα κομματι ψωμι να φας.

αν δεν εχεις δραχμη στην τσεπη σου, θα πας καλεσμενος σε συσσιτιο για να φανε εσενα οι αλλοι πεινασμενοι.
tommygun
 
Δημοσιευσεις: 194
Εγγραφή: Δευτ 15 Αύγ, 2011 20:54

Re: Απ: Εξισωση ΕΦΚ υγραεριου με πετρελαιου κινησης

Δημοσίευσηαπό maevius » Πέμ 22 Νοέμ, 2012 16:16

tommygun έγραψε:
vaxalis έγραψε:εμενα βασικα δεν με νοιαζει σε τι νομιζα θα πεινασω οτι και να εχουμε θα πεινασουμε ειτε ευρω εχουμε ειτε δραχμες...και να το πω ποιο ωμα...δεν με νοιαζει τι νομισμα δεν θα εχω στην τσεπη μου...


αν δεν εχεις ευρω στην τσεπη σου, πας στα συσσιτια της εκκλησιας, των δημων, (αντε να μην πω ακομα και της ΧΑ...) και βρισκεις ενα κομματι ψωμι να φας.

αν δεν εχεις δραχμη στην τσεπη σου, θα πας καλεσμενος σε συσσιτιο για να φανε εσενα οι αλλοι πεινασμενοι.

Βλεπω πιανει ακομα η προπαγανδα και η τρομοκρατια τυπου....."αν γυρισουμε στην δραχμη"......"αφου το λενε τα ΜΜΕ ετσι θα ναι"................ετσι βγηκαν αυτοι που βγηκαν στις εκλογες:
-Ψηψισε αυτον γιατι αν ψηφισεις τον αλλον θα γυρισουμε στην δραχμη και θα καταστραφουμε...........και βγηκαν και "σωθηκαμε"....αλλα αφου αποτι βλεπω τους πιστευουν ακομα αρκετοι οτι μονη λυση ειναι να πειναμε "ευρωπαικα" καλα να παθουμ(ν)ε.......το θελει ο κωλος (τους) μας.....

https://www.youtube.com/watch?v=KHJfUtb ... ata_player

Και τι θα γινει πραγματικα αν γυρισουμε στην δραχμη.......

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... XjHntR1h48
Τελευταία επεξεργασία από maevius και Πέμ 22 Νοέμ, 2012 18:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
OPEL INSIGNIA 1,8 (2009) με Zavoli
ΟPEL CORSA C 1.4 (2003) με Prins silverline
Άβαταρ μέλους
maevius
 
Δημοσιευσεις: 928
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιούλ, 2011 19:30

Περί.. νομίσματος!

Δημοσίευσηαπό tommygun » Παρ 23 Νοέμ, 2012 11:27

Ακου τωρα κι ενα αλλο τρελλο:

η κριση ηταν απαραιτητη, και η πεινα ηταν απαραιτητη, και το να το πληρωσουμε ολοι ακριβα (δικαιοι και αδικοι) ηταν απαραιτητο,
διοτι πριν ποιος φωναζε για τις μαιμου συνταξεις?
διοτι πριν ποιος φωναζε για τους μαιμου τυφλους και αναπηρους?
διοτι πριν ποιος ασχολουταν με τα δι- και τρι-χιλιαρα στις αγαμες θυγατερες?
διοτι πριν ποιος ασχολουταν με τα εφαπαξ και τα επιδοματα των πριγκηπικων υπαλληλων στη βουλη, τις ΔΕΚΟ κλπ ?
διοτι πριν ποιος ασχολουταν με το τι κανουν οι εφοριακοι, τι μιζες παιρνουν στο αναπτυξης και ποιοι κατακλεβουν τα νοσοκομεια?
διοτι πριν ποιος ασχολουταν με το ποιος αστυνομικος παιρνει 15 επιδοματα τεκνων, και ποιος τσιγγανος κλεβει το ρευμα και τα καλωδια?

διοτι πριν ηταν αδιανοητο να πεις οτι δεν ειναι σωστο να δινεις συνταξεις στα 50 και στα 45, πως θα μεγαλωσουν οι Σαρες τα παιδια τους?
διοτι πριν ηταν αδιανοητο να θιξεις τα συνδικαλιστικα δικαιωματα των Φωτοπουλων και των Μπαλασοπουλων.

διοτι πριν οι Ακηδες ηταν οι μαγκες οι καραμπουζουκληδες που δικαιουταν να κανουν και ενα δωρακι στον εαυτο τους, και αν ψηφιζε ο σοφος λαος το διαδοχο θα τους ειχαμε και πρωθυπουργους.
διοτι μαγκια ηταν να σπας στα μπουζουκια περιουσιες, ειδικα κλεμμενες.


Με την πεινα και τις σφαλιαρες μπορει να αλλαξει και κανενα μυαλο.
Αν και δυσκολο το βλεπω, γιατι παλι τις μαγικες λυσεις ψαχνουν ολοι.
tommygun
 
Δημοσιευσεις: 194
Εγγραφή: Δευτ 15 Αύγ, 2011 20:54

Re: Απ: Εξισωση ΕΦΚ υγραεριου με πετρελαιου κινησης

Δημοσίευσηαπό maevius » Παρ 23 Νοέμ, 2012 11:37

OPEL INSIGNIA 1,8 (2009) με Zavoli
ΟPEL CORSA C 1.4 (2003) με Prins silverline
Άβαταρ μέλους
maevius
 
Δημοσιευσεις: 928
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιούλ, 2011 19:30

Re: Εξισωση ΕΦΚ υγραεριου με πετρελαιου κινησης

Δημοσίευσηαπό vaxalis » Παρ 23 Νοέμ, 2012 12:26

Tommygun σε πεισανε και σε ενα οτι φταιμε ολοι?ωραια εγω να σου πω μαζι τα φαγαμε ολοι...που δεν την σεβομαι την αποψη αυτη.για εξηγησε μου ξαφνικα χρεωκωπησαν ολοι?ιρλανδια,ελλαδα,πορτογαλια,ισπανια,γαλλια,ουγγαρια,ιταλια?ολοι χρεωκωπησαν τωρα το ειδανε ολοι?ασε φιλε μου το παιχνιδι ειναι στυμενο ολα γινονται στο βωμο της παγκοσμιοποιησης και της πανθρησκειας που ερχετε,εγω λεω ακομα δεν εχουμε δει τιποτα.μονη σωτηρια ειναι να μην βλεπεις μεγκα αντεννα σκαι και να μην πιστευεις κανεναν πολιτικο.τουλαχιστον οσα χρονια εχουμε να ζησουμε απο εδω και μπρος να τα ζησουμε υγιης ψυχικα και οχι ζομπι.δεν θα με τρελλανει κανενας παγκαλος εμενα κανενας σαμαρας κανενας παπανδρεου και κανενας πρετενερης και καμοια τρεμη...
vaxalis
 
Δημοσιευσεις: 297
Εγγραφή: Τρί 28 Δεκ, 2010 01:33

Re: Εξισωση ΕΦΚ υγραεριου με πετρελαιου κινησης

Δημοσίευσηαπό vaxalis » Παρ 23 Νοέμ, 2012 12:49

vaxalis
 
Δημοσιευσεις: 297
Εγγραφή: Τρί 28 Δεκ, 2010 01:33

Re: Εξισωση ΕΦΚ υγραεριου με πετρελαιου κινησης

Δημοσίευσηαπό tommygun » Παρ 23 Νοέμ, 2012 16:13

vaxalis έγραψε:Tommygun σε πεισανε και σε ενα οτι φταιμε ολοι?ωραια εγω να σου πω μαζι τα φαγαμε ολοι...που δεν την σεβομαι την αποψη αυτη.για εξηγησε μου ξαφνικα χρεωκωπησαν ολοι?ιρλανδια,ελλαδα,πορτογαλια,ισπανια,γαλλια,ουγγαρια,ιταλια?ολοι χρεωκωπησαν τωρα το ειδανε ολοι?ασε φιλε μου το παιχνιδι ειναι στυμενο ολα γινονται στο βωμο της παγκοσμιοποιησης και της πανθρησκειας που ερχετε,εγω λεω ακομα δεν εχουμε δει τιποτα.μονη σωτηρια ειναι να μην βλεπεις μεγκα αντεννα σκαι και να μην πιστευεις κανεναν πολιτικο.τουλαχιστον οσα χρονια εχουμε να ζησουμε απο εδω και μπρος να τα ζησουμε υγιης ψυχικα και οχι ζομπι.δεν θα με τρελλανει κανενας παγκαλος εμενα κανενας σαμαρας κανενας παπανδρεου και κανενας πρετενερης και καμοια τρεμη...


το μαζι τα φαγαμε δεν ισχυει ως αθωωση των καθαρματων, ισχυει ομως σαν ευθυνη ολης της σαπιας κοινωνιας που ζουσαμε (και ζουμε)

και η λυση που θα επρεπε να βροντοφωναζουν ολοι (με πρωτους τους δηθεν αριστερους), δεν ειναι δωστε παλι τους μισθους και τις συνταξεις που παιρναμε και τυπωστε δραχμες να εχουμε, αλλα διορθωστε ολα τα σαπια ενα προς ενα

κατα τ' αλλα παγκοσμιοποιημενος εισαι ηδη, αλλα αν δεν αντεχεις μπορεις παντα να πας και στο αγιο ορος.
Ή να πας και στη βουνοκορυφη να καλλιεργεις 10 μετρα γης για να φας, δε χρειαζεσαι ουτε ρευμα, ουτε τηλ, ουτε τιποτα.

Ελπιζω μονο να μη θες αγωνα εναντια στην παγκοσμιοποιηση με αι-φον, ιντερνετι και λατε.
tommygun
 
Δημοσιευσεις: 194
Εγγραφή: Δευτ 15 Αύγ, 2011 20:54

Re: Εξισωση ΕΦΚ υγραεριου με πετρελαιου κινησης

Δημοσίευσηαπό vaxalis » Παρ 23 Νοέμ, 2012 16:39

tommygun έγραψε:
vaxalis έγραψε:Tommygun σε πεισανε και σε ενα οτι φταιμε ολοι?ωραια εγω να σου πω μαζι τα φαγαμε ολοι...που δεν την σεβομαι την αποψη αυτη.για εξηγησε μου ξαφνικα χρεωκωπησαν ολοι?ιρλανδια,ελλαδα,πορτογαλια,ισπανια,γαλλια,ουγγαρια,ιταλια?ολοι χρεωκωπησαν τωρα το ειδανε ολοι?ασε φιλε μου το παιχνιδι ειναι στυμενο ολα γινονται στο βωμο της παγκοσμιοποιησης και της πανθρησκειας που ερχετε,εγω λεω ακομα δεν εχουμε δει τιποτα.μονη σωτηρια ειναι να μην βλεπεις μεγκα αντεννα σκαι και να μην πιστευεις κανεναν πολιτικο.τουλαχιστον οσα χρονια εχουμε να ζησουμε απο εδω και μπρος να τα ζησουμε υγιης ψυχικα και οχι ζομπι.δεν θα με τρελλανει κανενας παγκαλος εμενα κανενας σαμαρας κανενας παπανδρεου και κανενας πρετενερης και καμοια τρεμη...


το μαζι τα φαγαμε δεν ισχυει ως αθωωση των καθαρματων, ισχυει ομως σαν ευθυνη ολης της σαπιας κοινωνιας που ζουσαμε (και ζουμε)

και η λυση που θα επρεπε να βροντοφωναζουν ολοι (με πρωτους τους δηθεν αριστερους), δεν ειναι δωστε παλι τους μισθους και τις συνταξεις που παιρναμε και τυπωστε δραχμες να εχουμε, αλλα διορθωστε ολα τα σαπια ενα προς ενα

κατα τ' αλλα παγκοσμιοποιημενος εισαι ηδη, αλλα αν δεν αντεχεις μπορεις παντα να πας και στο αγιο ορος.
Ή να πας και στη βουνοκορυφη να καλλιεργεις 10 μετρα γης για να φας, δε χρειαζεσαι ουτε ρευμα, ουτε τηλ, ουτε τιποτα.

Ελπιζω μονο να μη θες αγωνα εναντια στην παγκοσμιοποιηση με αι-φον, ιντερνετι και λατε.

εαν απο ολα αυτα που εχω πει στην προηγουμενη σελιδα ακομα δεν καταλαβες πως εννοω τι να κατσω να σου πω?ποτε δεν θεωρουσα ευτυχια τα κινητα τον καφε και τα υλικα αγαθα,για αυτο και δεν δεχομαι σαν ανθρωπος να βλεπω να πεθαινουνε για τα λεφτα ανθρωποι και συμπολιτες μου αλλα κατα τα αλλα ενταξει εχουμε ευρω...αυτα δεν εχω να πω κατι αλλο.
vaxalis
 
Δημοσιευσεις: 297
Εγγραφή: Τρί 28 Δεκ, 2010 01:33

Επόμενο

Επιστροφή στο Συζήτηση γενικού περιεχομένου – Εκφραστείτε ελεύθερα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες