Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Ford Focus 1,6 ti-vct 2009 με Lovato Easy Fast

Δείξτε μας την εγκατάσταση υγραερίου στο αυτοκίνητο σας!

Ford Focus 1,6 ti-vct 2009 με Lovato Easy Fast

Δημοσίευσηαπό kostmatin » Πέμ 27 Δεκ, 2012 15:39

Καλες γιορτες σε ολους και καλη χρονια να εχουμε.Μετα απο σχεδον 8 μηνες και 11500 χλμ με υγραεριο ανεβαζω και εγω καποιες φωτογραφιες απο την εγκατασταση στο αυτοκινητο μου.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Περιμενω τη γνωμη σας για την εγκατασταση και τις οποιες παρατηρησεις εχει ο καθενας.Παντως σημασια πανω απ'ολα για μενα εχει πως μεχρι στιγμης δεν εχω αντιμετωπισει καποιο ουσιαστικο προβλημα.
kostmatin
 
Δημοσιευσεις: 36
Εγγραφή: Τετ 11 Ιούλ, 2012 14:48

Re: Ford Focus 1,6 ti-vct 2009 με Lovato Easy Fast

Δημοσίευσηαπό hlias » Πέμ 27 Δεκ, 2012 16:14

να πας στον εγκαταστατη σου για να σου αλλαξει τον map, η lovato εχει νεο map που ειναι ενσωματωμενος πανω στο φιλτρο αεριας φασης.
καλο θα ηταν να βαζατε (γιατι στις φωτογραφιες δεν τον βλεπω) και τον αισθητηρα θερμοκρασιας νερου του πνευμονα.
με το προβλημα που ειχες στο ρελαντι, ολα ενταξει ?
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Ford Focus 1,6 ti-vct 2009 με Lovato Easy Fast

Δημοσίευσηαπό kostmatin » Πέμ 27 Δεκ, 2012 16:25

Τον ειχα ρωτησει τοτε για τον νεο map που ειναι ενσωματωμενο στο φιλτρο και ειχαμε πει θα τον αλλαξουμε.Στην πορεια που αλλαξε σε αλλα αυτοκινητα τον ιδιο map με αυτον που μου λες,μου ειπε πως και παλι καποια ειχαν προβλημα.Τελικα ειπαμε πως αν παρουσιαστει ποτε προβλημα στο δικο μου,θα αλλαχτει ο υπαρχον με εναν ιδιο που τον κατασκευαζει η bosch και ειναι το πιο αξιοπιστο,κατα την γνωμη του παντα.
Με το ρελαντι δεν ειχα ξανα θεμα.Βεβαια οπως ειχα πει τοτε,μου εκανε αυτα τα περιεργα μονο σε μερες με καυσωνα και οντας το αυτοκινητο αρκετη ωρα στο ρελαντι με αεριο.Θα δουμε το καλοκαιρι και με καυσωνα αν θα το ξανακανει.
kostmatin
 
Δημοσιευσεις: 36
Εγγραφή: Τετ 11 Ιούλ, 2012 14:48


Επιστροφή στο Showroom

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες