Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Ford Fusion 1.6 με Vialle LPfi

Δείξτε μας την εγκατάσταση υγραερίου στο αυτοκίνητο σας!

Re: Ford Fusion 1.6 με Vialle LPfi

Δημοσίευσηαπό dathens » Σάβ 24 Δεκ, 2011 02:04

dti έγραψε:
dathens έγραψε:Δεν είναι πολλά χρήματα για ένα αυτοκίνητο 100 hp ? και μάλιστα όταν δεν χρειάζεται ιδιαίτερα τον υγρό ψεκασμο δηλαδή δεν είναι άμεσου ψεκασμου και που θα λειτουργούσε περίφημα με ένα άλλο ολλανδικό σύστημα πχ το prins silver line στα 1200 ευρω , ή ένα πολυ καλο ιταλικό τύπου brc απο καλο εγκαταστάτη όπως η lpgas η geartech κτλ για να μην λέτε οτι γράφω μόνο για την PRINS εδω μέσα στα ίδια χρήματα ;


Ναι όντως είναι αρκετά τα χρήματα, ειδικά στην τρέχουσα οικονομική συγκυρία.
Δεδομένου όμως οτι το αυτοκίνητο προβλέπεται να κρατηθεί (αναγκαστικά) για αρκετά χρόνια ακόμη και ο συγκεκριμένος κινητήρας (όπως και σχεδόν όλοι της Ford) έχει τις ευαισθησίες του, προτίμησα υγρό ψεκασμό για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Μέχρι στιγμής, μετά από 7500 χλμ., είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι, δεν έχει προκύψει το παραμικρό πρόβλημα, δεν ξαναπέρασα ποτέ από τον εγκαταστάτη, προβλεπόμενο κόστος συντήρησης (φίλτρα, κλπ.) μηδέν και επιπλέον σιγουριά που προκύπτει από την ποιότητα της Vialle. Τώρα αν όλα αυτά συνδυαστούν με το γεγονός οτι το αυτοκίνητο χρησιμοποιείται καθημερινά μέσα στην πόλη από τη σύζυγο και μόνο η απουσία της οποιασδήποτε μουρμούρας λόγω της μετατροπής, είναι πολύ σημαντικός παράγοντας...

Φυσικά υπάρχουν και άλλα καλά συστήματα από εξαιρετικούς εγκαταστάτες, αλλά ο καθένας κάνει τις επιλογές του.


Φυσικά το καταλαβαίνω αυτο της μουρμούρας μεχρι η γυναικα μου να εκπαιδευτει τα ακουγα και εγω τι θα γινει εχει τα μωρα με το γκαζι και το γκαζι να ψησουμε κανα καφε κτλ τωρα βεβαια πω πω ποσο πηγε το υγραεριο εβαλα 50 ολοκληρα ευρω

τεσπα διαφωνω οτι εχεις λιγοτερες πιθανοτητες ζημιας λογω υγρου αλλα ενταξει δεν μπορω να σε πείσω αλλά το το οτι δεν εχει προκυψει το παραμικρο ειναι το αυτονόητο σε ολλανδικά συστηματα δοκιμασμενα για χιλιαδες ωρες στους δρομους και με σωστους εγκαταστατες δεν νοηται καποιος να παρει αμαξι και να γυρισει πισω στον εγκαταστατη για προβλημα γιατι υποτιθεται οτι εχει δοκιμαστει πριν παραδοθει ειδικα τα ολλανδικα που εχουν και ορια ποσο μπορει να παιξει μαζι τους ο μαστορης

σημερα παντως το γεμισε η γυναικα μου στο αλιμο και ανεφωνησε ερχομενη σπιτι ΤΙ ΜΑΚΑΚΑΣ αυτος στον αλιμο ασε που περιμενα 20 λεπτα για να βαλω το αμαξι σερνεται οταν το πηρα δεν πεταει οπως οταν βαζεις εσυ στη λαχαναγορο και επεσα κατω απο τον καναπε απο τα γελια
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Showroom

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες