Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Hyundai i30 & BRC Sequent plug & drive

Δείξτε μας την εγκατάσταση υγραερίου στο αυτοκίνητο σας!

Re: Hyundai i30 & BRC SEQUENT PLUG & DRIVE by LPGas

Δημοσίευσηαπό villasg » Κυρ 02 Οκτ, 2011 10:09

tasosonic έγραψε:Το pdf της brc για το i30 που το βρήκες;;
Ψάχνω να βρω ανάλογο manual για το ford focus 1.6 ..
κάποια βοήθεια;;



Εχεις pm !
ΕικόναHyundai i30 1400cc BRC SEQUENT PLUG & DRIVE by LPGas
Άβαταρ μέλους
villasg
 
Δημοσιευσεις: 249
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ, 2011 20:52
Τοποθεσία: Μαλακώντα Ευβοιας

Re: Hyundai i30 & BRC SEQUENT PLUG & DRIVE by LPGas

Δημοσίευσηαπό darn » Κυρ 02 Οκτ, 2011 14:32

tasosonic έγραψε:
villasg έγραψε:Να και το pdf απο το site της BRC για το i30 ! ! ! !
http://www.scribd.com/fullscreen/603213 ... zsvuo6422i



γεια χαρα σου φιλε!!

Και εγω εχω την ιδια απορια ψαχω αντιστοιχο pdf BRC για Citroen 1.6 VTR αλλα δεν εχω βρει τιποτα

που το βρηκες εσυ ?
darn
 
Δημοσιευσεις: 28
Εγγραφή: Τετ 04 Μάιος, 2011 11:51

Re: Hyundai i30 & BRC SEQUENT PLUG & DRIVE by LPGas

Δημοσίευσηαπό villasg » Κυρ 02 Οκτ, 2011 22:13

darn έγραψε:γεια χαρα σου φιλε!!
Και εγω εχω την ιδια απορια ψαχω αντιστοιχο pdf BRC για Citroen 1.6 VTR αλλα δεν εχω βρει τιποτα
που το βρηκες εσυ ?


Ζητα το απο τον εγκαταστατη σου , το εχει σιγουρα
Εναλλακτικά Στειλε ενα email στο info@brc-lpg.gr γραφοντας τον τυπο του αυτοκινητου σου και ζητωντας το "Istruzioni di montaggio Sistema"
ΕικόναHyundai i30 1400cc BRC SEQUENT PLUG & DRIVE by LPGas
Άβαταρ μέλους
villasg
 
Δημοσιευσεις: 249
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ, 2011 20:52
Τοποθεσία: Μαλακώντα Ευβοιας

Re: Hyundai i30 & BRC SEQUENT PLUG & DRIVE

Δημοσίευσηαπό athanapa » Τετ 13 Ιουν, 2012 19:28

Villasg ,πριν από 2 μέρες έβαλα στο hyundai i30 μου το BRC SEQUENT 24 (στη Θεσσαλονίκη). Είδα τις φωτογραφίες σου από το πορτ-μπαγκάζ και θέλω να ρωτήσω που βρήκες τα μαύρα πλαστικά γύρω από τη δεξαμενή υγραερίου?
Θέλω να βρω τρόπο να καλύψω τη διαφορά ύψους (περίπου 3,5 cm) μεταξύ της δεξαμενής και του υπολοίπου χώρου του πορτ-μπαγκάζ (κάτω από τη μοκέτα). Έχω δει κάπου τη λύση της εξηλασμένης πολυστερίνης (φενιζόλ) αλλά η δική σου λύση μου φαίνεται πολύ καλύτερη. Aνεβάζω φωτογραφία από χώρο του πορτ-μπαγκάζ μου.
Συνημμένα
Ηyundai i30-δεξαμενή υγραερίου.JPG
Ηyundai i30-δεξαμενή υγραερίου.JPG (58.98 KiB) 12706 προβολές
athanapa
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Τρί 15 Μαρ, 2011 14:28

Re: Hyundai i30 & BRC SEQUENT PLUG & DRIVE

Δημοσίευσηαπό villasg » Πέμ 14 Ιουν, 2012 10:49

athanapa έγραψε:Villasg ,πριν από 2 μέρες έβαλα στο hyundai i30 μου το BRC SEQUENT 24 (στη Θεσσαλονίκη). Είδα τις φωτογραφίες σου από το πορτ-μπαγκάζ και θέλω να ρωτήσω που βρήκες τα μαύρα πλαστικά γύρω από τη δεξαμενή υγραερίου?
Θέλω να βρω τρόπο να καλύψω τη διαφορά ύψους (περίπου 3,5 cm) μεταξύ της δεξαμενής και του υπολοίπου χώρου του πορτ-μπαγκάζ (κάτω από τη μοκέτα). Έχω δει κάπου τη λύση της εξηλασμένης πολυστερίνης (φενιζόλ) αλλά η δική σου λύση μου φαίνεται πολύ καλύτερη. Aνεβάζω φωτογραφία από χώρο του πορτ-μπαγκάζ μου.


Εγω δεν εβαλα τιποτα , ετσι ηταν απο την μανα του .
Μηπως στα ξυλωσε και "ξεχασε " να τα ξαναβαλει ?
Ειναι φανερο απο τις 2 εικονες οτι εχουν αφαιρεθει τα πλαστικα .................................


Εικόνα

Εικόνα
ΕικόναHyundai i30 1400cc BRC SEQUENT PLUG & DRIVE by LPGas
Άβαταρ μέλους
villasg
 
Δημοσιευσεις: 249
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ, 2011 20:52
Τοποθεσία: Μαλακώντα Ευβοιας

Re: Hyundai i30 & BRC SEQUENT PLUG & DRIVE

Δημοσίευσηαπό athanapa » Πέμ 14 Ιουν, 2012 13:03

villasg έγραψε:
athanapa έγραψε:Villasg ,πριν από 2 μέρες έβαλα στο hyundai i30 μου το BRC SEQUENT 24 (στη Θεσσαλονίκη). Είδα τις φωτογραφίες σου από το πορτ-μπαγκάζ και θέλω να ρωτήσω που βρήκες τα μαύρα πλαστικά γύρω από τη δεξαμενή υγραερίου?
Θέλω να βρω τρόπο να καλύψω τη διαφορά ύψους (περίπου 3,5 cm) μεταξύ της δεξαμενής και του υπολοίπου χώρου του πορτ-μπαγκάζ (κάτω από τη μοκέτα). Έχω δει κάπου τη λύση της εξηλασμένης πολυστερίνης (φενιζόλ) αλλά η δική σου λύση μου φαίνεται πολύ καλύτερη. Aνεβάζω φωτογραφία από χώρο του πορτ-μπαγκάζ μου.


Εγω δεν εβαλα τιποτα , ετσι ηταν απο την μανα του .
Μηπως στα ξυλωσε και "ξεχασε " να τα ξαναβαλει ?
Ειναι φανερο απο τις 2 εικονες οτι εχουν αφαιρεθει τα πλαστικα .................................


Εικόνα

Εικόνα


Villasg σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου. Στη θέση που μπήκε η δεξαμενή υγραερίου ήταν τοποθετημένη η ρεζέρβα και από πάνω μόνο η μοκέτα (δεν υπήρχαν από πριν τίποτα πλαστικά). Ίσως παίζει ρόλο και η έκδοση του αυτοκινήτου και το επίπεδο εξοπλισμού. Το δικό μου είναι το i30 1400cc-special-Ιούνιος 2008. Σκέφτομαι μία λύση με εξηλασμένη πολυστερίνη για να είναι επίπεδο το πάτωμα του χώρου αποσκευών, όπως έκανε ο svg στο ford focus 1.6
Συνημμένα
χώρος αποσκευών -ford focus 1.6.png
χώρος αποσκευών -ford focus 1.6.png (544.31 KiB) 12669 προβολές
athanapa
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Τρί 15 Μαρ, 2011 14:28

Re: Hyundai i30 & BRC SEQUENT PLUG & DRIVE

Δημοσίευσηαπό ceedboy » Πέμ 14 Ιουν, 2012 13:17

Ψαξε στα μαγαζια με μεταχειρισμενα ανταλλακτικα μηπως βρεις τα πλαστικα αυτα!
ceedboy
 
Δημοσιευσεις: 8
Εγγραφή: Δευτ 27 Φεβ, 2012 22:18

Re: Hyundai i30 & BRC SEQUENT PLUG & DRIVE

Δημοσίευσηαπό villasg » Πέμ 14 Ιουν, 2012 20:10

ceedboy έγραψε:Ψαξε στα μαγαζια με μεταχειρισμενα ανταλλακτικα μηπως βρεις τα πλαστικα αυτα!



+10000000000
ΕικόναHyundai i30 1400cc BRC SEQUENT PLUG & DRIVE by LPGas
Άβαταρ μέλους
villasg
 
Δημοσιευσεις: 249
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ, 2011 20:52
Τοποθεσία: Μαλακώντα Ευβοιας

Re: Hyundai i30 & BRC SEQUENT PLUG & DRIVE

Δημοσίευσηαπό anikologr » Πέμ 14 Ιουν, 2012 21:09

athanapa έγραψε:
villasg έγραψε:
athanapa έγραψε:Villasg ,πριν από 2 μέρες έβαλα στο hyundai i30 μου το BRC SEQUENT 24 (στη Θεσσαλονίκη). Είδα τις φωτογραφίες σου από το πορτ-μπαγκάζ και θέλω να ρωτήσω που βρήκες τα μαύρα πλαστικά γύρω από τη δεξαμενή υγραερίου?
Θέλω να βρω τρόπο να καλύψω τη διαφορά ύψους (περίπου 3,5 cm) μεταξύ της δεξαμενής και του υπολοίπου χώρου του πορτ-μπαγκάζ (κάτω από τη μοκέτα). Έχω δει κάπου τη λύση της εξηλασμένης πολυστερίνης (φενιζόλ) αλλά η δική σου λύση μου φαίνεται πολύ καλύτερη. Aνεβάζω φωτογραφία από χώρο του πορτ-μπαγκάζ μου.


Εγω δεν εβαλα τιποτα , ετσι ηταν απο την μανα του .
Μηπως στα ξυλωσε και "ξεχασε " να τα ξαναβαλει ?
Ειναι φανερο απο τις 2 εικονες οτι εχουν αφαιρεθει τα πλαστικα .................................


Εικόνα

Εικόνα


Villasg σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου. Στη θέση που μπήκε η δεξαμενή υγραερίου ήταν τοποθετημένη η ρεζέρβα και από πάνω μόνο η μοκέτα (δεν υπήρχαν από πριν τίποτα πλαστικά). Ίσως παίζει ρόλο και η έκδοση του αυτοκινήτου και το επίπεδο εξοπλισμού. Το δικό μου είναι το i30 1400cc-special-Ιούνιος 2008. Σκέφτομαι μία λύση με εξηλασμένη πολυστερίνη για να είναι επίπεδο το πάτωμα του χώρου αποσκευών, όπως έκανε ο svg στο ford focus 1.6


Τα δικά μας i30 είναι από την πρώτη παρτίδα που φτιάχτηκαν Κορέα. Προφανώς του Villasg είναι από την δεύτερη που φτιάχνονται στην Τσεχία. Γιαυτό και οι διαφορές (έχουν και άλλες πχ τα μαυρισμένα φανάρια στης δεύτερης φουρνιάς και άλλες).
Hyundai i30 1.4 LPG + Λιπαντήρα Υποπίεσης 30.000 klm
anikologr
 
Δημοσιευσεις: 667
Εγγραφή: Κυρ 20 Μαρ, 2011 15:23

Re: Hyundai i30 & BRC SEQUENT PLUG & DRIVE

Δημοσίευσηαπό villasg » Πέμ 14 Ιουν, 2012 22:10

Ναι εμενα ειναι του 2010 τσεχικο , χωρις ανοιγωμενο πορτακι πανω απο το ραδιο στο ταμπλο .
Anyway ψαξε στα μεταχειρισμενα ανταλλακτικα και θα βρεις απο καποιο κομμενο - τρακαρισμενο κλπ κλπ .
ΕικόναHyundai i30 1400cc BRC SEQUENT PLUG & DRIVE by LPGas
Άβαταρ μέλους
villasg
 
Δημοσιευσεις: 249
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ, 2011 20:52
Τοποθεσία: Μαλακώντα Ευβοιας

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Showroom

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: meletis και 40 επισκέπτες