Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

mazda tribute 2.3L lpg bigas-geartech

Δείξτε μας την εγκατάσταση υγραερίου στο αυτοκίνητο σας!

mazda tribute 2.3L lpg bigas-geartech

Δημοσίευσηαπό dim63 » Κυρ 20 Φεβ, 2011 01:24

τελικα το πηρα νωριτερα και περασμενο απο ΚΤΕΟ.

μικρη διαδρομη για το σπιτι 22km,

ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ εκτος οτι ειναι πιο γλυκο.

φουλαρα και τα δυο -θα μετρησω και τα λεμε


Δημητρης

εχει + φωτο στο showroom
Συνημμένα
lpg6.JPG
ΜΠΕΚΙΕΡΑ πολυ καλες τοποθετησεις ως προς την σταθεροτητα και ολες ψηλα (παμε και χωμα)
lpg6.JPG (35.5 KiB) 10510 προβολές
254.JPG
ολες οι σταθερες διαδρομες του lpg με χαλκοσωληνα
254.JPG (35.47 KiB) 10510 προβολές
244.JPG
κατασκευη για να σηκωθει το πατωμα tank 70L
244.JPG (27.21 KiB) 10510 προβολές
Mazda tribute 2.3 bigas-geartech αεριου χωρις λαδια-ξυδια
dim63
 
Δημοσιευσεις: 279
Εγγραφή: Τετ 16 Φεβ, 2011 11:10

Re: mazda tribute 2.3L lpg bigas-geartech

Δημοσίευσηαπό johnsuv » Κυρ 20 Φεβ, 2011 09:17

Ωραία δουλειά φαίνεται. Εύχομαι καλά και οικονομικά χιλιόμετρα.
johnsuv
 
Δημοσιευσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ 23 Ιαν, 2011 23:30

Re: mazda tribute 2.3L lpg bigas-geartech

Δημοσίευσηαπό neoppan1 » Δευτ 28 Φεβ, 2011 16:26

Γειά σας. Εγώ έχω ένα Mazda cx7 turbo 260 Hp., ηλικίας δύο ετών με 30000 χλμ. Η αντιπροσωπία μου είπε ότι δεν συνιστά την μετατροπή και ότι σε περίπτωση που την κάνω δεν θα ισχύει η εγγύηση για τη μηχανή, η οποία είναι τριετής. Επίσης ένας εγκαταστάτης μου είπε ότι τα συστήματα για τα turbo δεν είναι επαρκώς εξελιγμένα και ότι λειτουργούν σε πάνω από 3000 στροφές αλλιώς καίνε βενζίνη, οπότε δεν τα συνιστά. Αλλος όμως εγκαταστάτης λέι ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Περιμένω γνώμες. Ευχαριστώ.
neoppan1
 
Δημοσιευσεις: 8
Εγγραφή: Δευτ 28 Φεβ, 2011 16:11

Re: mazda tribute 2.3L lpg bigas-geartech

Δημοσίευσηαπό dim63 » Τρί 01 Μαρ, 2011 00:08

neoppan1 έγραψε:Γειά σας. Εγώ έχω ένα Mazda cx7 turbo 260 Hp., ηλικίας δύο ετών με 30000 χλμ. Η αντιπροσωπία μου είπε ότι δεν συνιστά την μετατροπή και ότι σε περίπτωση που την κάνω δεν θα ισχύει η εγγύηση για τη μηχανή, η οποία είναι τριετής. Επίσης ένας εγκαταστάτης μου είπε ότι τα συστήματα για τα turbo δεν είναι επαρκώς εξελιγμένα και ότι λειτουργούν σε πάνω από 3000 στροφές αλλιώς καίνε βενζίνη, οπότε δεν τα συνιστά. Αλλος όμως εγκαταστάτης λέι ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Περιμένω γνώμες. Ευχαριστώ.


γεια και σε σενα,
η mazda ελλας δεν πηρε θεση ουτε και σε δικια μου ερωτηση για lpg.(δεν ειχε παρει ουτε σε ερωτηση μου για τις δισκοπλακες το mail μου ειναι αναπαντητο 9μηνες)
εγω μετα απο πολλα κατεληξα στη geartech(το πηρα πριν 1 1/2 βδομαδα(showroom+L/100) δειχνουν ολα να πανε καλα.
το δικομου ειναι αεριου αλλα και το μοτερ μου ατμοσφαιρικο.τσεκαρε και εσυ αν θες εκει.(πες τους απο Δημητρη tribute) αλλα καλο θα ηταν να δεις και υγρου ψεκασμου λογω turbo φτανει να ξερουν τι κανουν.Νομιζω θα μπουν και αλλοι στη κουβεντα γιατι υπαρχουν και αλλοι turbismenoi εδω

καλο βολι
Mazda tribute 2.3 bigas-geartech αεριου χωρις λαδια-ξυδια
dim63
 
Δημοσιευσεις: 279
Εγγραφή: Τετ 16 Φεβ, 2011 11:10

Re: mazda tribute 2.3L lpg bigas-geartech

Δημοσίευσηαπό neoppan1 » Πέμ 02 Ιουν, 2011 11:32

ΠΟΥ ΈΚΑΝΕΣ ΤΗ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ mazda tribute 2.3L lpg bigas-geartech????
neoppan1
 
Δημοσιευσεις: 8
Εγγραφή: Δευτ 28 Φεβ, 2011 16:11

Re: mazda tribute 2.3L lpg bigas-geartech

Δημοσίευσηαπό dim63 » Πέμ 02 Ιουν, 2011 14:11

neoppan1 έγραψε:ΠΟΥ ΈΚΑΝΕΣ ΤΗ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ mazda tribute 2.3L lpg bigas-geartech????


Στην geartech.gr αντιπροσωπο της bigas.it


Σπύρου Πάτση 34
Αθήνα 10447

Τηλέφωνο

Έκθεση/Dyno: +30 210 3410108
Service: +30 210 3414127 / +30 210 3471784
Μέσω e-mail είτε στα

info@geartech.gr
sales@geartech.gr

καλο βολι.
Mazda tribute 2.3 bigas-geartech αεριου χωρις λαδια-ξυδια
dim63
 
Δημοσιευσεις: 279
Εγγραφή: Τετ 16 Φεβ, 2011 11:10

Re: mazda tribute 2.3L lpg bigas-geartech

Δημοσίευσηαπό BOURTZI » Σάβ 25 Φεβ, 2012 20:44

Λιγο υπομονη δεν πειραζει παιδια!!
Ολες οι εταιριες lpg δουλευουν σαν τρελλες για να βγαλουν το καλυτερο συστημα για αμεσο ψεκασμο.
Οσες εχουν ηδη βγαλει το εκαναν για να πρωτοπορησουν και καλα...
Η vialle σε λιγο παρουσιαζει νεο συστημα και η lovato που ως τωρα εχει κρατησει σιγη ιχθυος διαδιδει οτι μεχρι το καλοκαιρι θα μπορει να πουλησει το πιο εξελιγμενο απ'ολα για αμεσο ψεκασμο.
Οσο για το turbo ολοι ξερουμε οτι δεν εχει διαφορα για το lpg απλως μπαινει μεγαλυτερος πνευμονας γαιτι συνηθως τα turbo εχουν περισσοτερη ιπποδυναμη.
Accelerating engine science
Άβαταρ μέλους
BOURTZI
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 302
Εγγραφή: Σάβ 25 Φεβ, 2012 16:45

Re: mazda tribute 2.3L lpg bigas-geartech

Δημοσίευσηαπό dim63 » Σάβ 25 Φεβ, 2012 22:09

BOURTZI έγραψε:Λιγο υπομονη δεν πειραζει παιδια!!
Ολες οι εταιριες lpg δουλευουν σαν τρελλες για να βγαλουν το καλυτερο συστημα για αμεσο ψεκασμο.
Οσες εχουν ηδη βγαλει το εκαναν για να πρωτοπορησουν και καλα...
Η vialle σε λιγο παρουσιαζει νεο συστημα και η lovato που ως τωρα εχει κρατησει σιγη ιχθυος διαδιδει οτι μεχρι το καλοκαιρι θα μπορει να πουλησει το πιο εξελιγμενο απ'ολα για αμεσο ψεκασμο.
Οσο για το turbo ολοι ξερουμε οτι δεν εχει διαφορα για το lpg απλως μπαινει μεγαλυτερος πνευμονας γαιτι συνηθως τα turbo εχουν περισσοτερη ιπποδυναμη.


παλλικαρι μου,

δεν εχω προβλημα εδω και 12 1/2 μηνες
αν δεις τα ποστ μου θα καταλαβεις

εισαι φρεσκος εδω μεσα και χρειαζετε λιγη περισσοτερη προσοχη μην θιγωντε υποληψεις :lol:
Mazda tribute 2.3 bigas-geartech αεριου χωρις λαδια-ξυδια
dim63
 
Δημοσιευσεις: 279
Εγγραφή: Τετ 16 Φεβ, 2011 11:10

Re: mazda tribute 2.3L lpg bigas-geartech

Δημοσίευσηαπό BOURTZI » Κυρ 26 Φεβ, 2012 09:17

παλλικαρι μου,

δεν εχω προβλημα εδω και 12 1/2 μηνες
αν δεις τα ποστ μου θα καταλαβεις

εισαι φρεσκος εδω μεσα και χρειαζετε λιγη περισσοτερη προσοχη μην θιγωντε υποληψεις :lol:[/quote]

Δεν εχω σκοπο να θιξω κανεναν πιστεψέ με σε παρακαλω.
Πιστευω ομως οτι οι αμφιλεγομενες αποψεις ειναι αυτες που ωθουν σε πολυ εποικοδομητικες απαντησεις!
Ειδικα στα forums αυτο ειναι το α και το ω.Μακαρι να μην εχεις προβλημα,αυτο θελω να ακουσω κι εγω γι αυτο εγινα μελος στο forum για να ακουω και να μαθαινω κατι που δεν ξερω!Οι γνωσεις σε ενα αντικειμενο δεν ερχονται ουρανοκατεβατες,η θεωρια ειναι καλη αλλα επικινδυνη οταν δεν συνδυαζεται με απτη εμπειρια!Εγω δεν πιστευω οτι ειμαι ετοιμος να παραδωσω σε πελατη αμεσο ψεκασμο και να μην τον ταλαιπωρησω φερνοντας τον πισω 2-3 φορες τουλαχιστον.Δεχομαι ομως οτι καποιος αλλος εχει την εμπειρια να το κανει!
Accelerating engine science
Άβαταρ μέλους
BOURTZI
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 302
Εγγραφή: Σάβ 25 Φεβ, 2012 16:45

Re: mazda tribute 2.3L lpg bigas-geartech

Δημοσίευσηαπό dim63 » Δευτ 27 Φεβ, 2012 12:34

BOURTZI έγραψε:παλλικαρι μου,

δεν εχω προβλημα εδω και 12 1/2 μηνες
αν δεις τα ποστ μου θα καταλαβεις

εισαι φρεσκος εδω μεσα και χρειαζετε λιγη περισσοτερη προσοχη μην θιγωντε υποληψεις :lol:


Δεν εχω σκοπο να θιξω κανεναν πιστεψέ με σε παρακαλω.
Πιστευω ομως οτι οι αμφιλεγομενες αποψεις ειναι αυτες που ωθουν σε πολυ εποικοδομητικες απαντησεις!
Ειδικα στα forums αυτο ειναι το α και το ω.Μακαρι να μην εχεις προβλημα,αυτο θελω να ακουσω κι εγω γι αυτο εγινα μελος στο forum για να ακουω και να μαθαινω κατι που δεν ξερω!Οι γνωσεις σε ενα αντικειμενο δεν ερχονται ουρανοκατεβατες,η θεωρια ειναι καλη αλλα επικινδυνη οταν δεν συνδυαζεται με απτη εμπειρια!Εγω δεν πιστευω οτι ειμαι ετοιμος να παραδωσω σε πελατη αμεσο ψεκασμο και να μην τον ταλαιπωρησω φερνοντας τον πισω 2-3 φορες τουλαχιστον.Δεχομαι ομως οτι καποιος αλλος εχει την εμπειρια να το κανει![/quote]

απλα δες οτι ειμαστε 2 tribute εδω μεσα απλα μoιαζουν οι τιτλοι των ποστ

χρονια πολλα για σημερα
Mazda tribute 2.3 bigas-geartech αεριου χωρις λαδια-ξυδια
dim63
 
Δημοσιευσεις: 279
Εγγραφή: Τετ 16 Φεβ, 2011 11:10


Επιστροφή στο Showroom

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 36 επισκέπτες