Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Audi S3 & επιλογη lpg

Re: Audi S3 & επιλογη lpg

Δημοσίευσηαπό geos3 » Τετ 22 Μάιος, 2013 23:23

Πιστεψε με μονο αυτο δεν εχω στο μυαλο μου(το θεμα της τιμης)!!!
Αν ειναι επαγγελματιες με ολην την σημασια της λεξεως δυστυχως δεν μπορω να το ξερω μεσω ενος τηλεφωνου.Αν εχει σχεση ο συγκεκριμενος τι να σου πω...Καλως η κακως δεν θελω να αναφερθω σε ονοματα.Αν παλι ηθελε να με ξεφορτωθει κακο του κεφαλιου του.
Εχω την εντυπωση οτι το μοτερ που μου δειχνεις δεν ειναι turbo.Αν κανω λαθος πες το μου.
Και μιας και αναφερθηκα πιο πανω σχετικα με την αξιοπιστια του μαγαζιου που θα γινει η τοποθετηση και μιας και εχεις την καλοσυνη και μου απαντας μπορεις να μου πεις σε παρακαλω αν ερθω στο δικο σου μαγαζι και κανω την τοποθετηση πως μπορεις να μου εγγυηθεις οτι δεν θα παθει τιποτα το μοτερ μετα απο χ χιλιομετρα??Μιλαω καθαρα απο την αποψη να φταιει το υγραεριο.
geos3
 
Δημοσιευσεις: 8
Εγγραφή: Δευτ 20 Μάιος, 2013 22:45

Re: Audi S3 & επιλογη lpg

Δημοσίευσηαπό Qgas » Τετ 22 Μάιος, 2013 23:52

Δεν μπορω να σου εγγυηθώ αυτα τα κάνουν αλλοι με 5-10 -15 χρονια εγγύηση κινητήρα με ασφάλιστρα κινδύνου που θα πληρώνεις κάθε χρόνο μπας και πάθει κάτι το μοτέρ σου.

Το μονο που μπορούμε να εγγυηθουμε είνσι οτι δεν θα παει κάτι απο το υγραεριο.

Ένα μοτέρ μπορεί να πάθει μια ζημιά απο 30 άλλους λόγους άσχετους με το αέριο. Μου εχει συμβεί να ρίχνουν στο αέριο ακόμα και τη φθορά των ελαστικών.

Έχεις δίκιο δεν είνσι τούρμπο είνσι όμως ένα εκ πιο δύσκολο αυτοκινητων για μετατροπη και το πρώτο που μετατρέπεται στην Ελλάδα.

Δεν εχει όμως διαφορά απο τα φόρεστερ με τα 250 ή 300 άλογα.

Εικόνα
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Audi S3 & επιλογη lpg

Δημοσίευσηαπό geos3 » Πέμ 23 Μάιος, 2013 00:15

=)) =)) =)) Μπορω να πω οτι στο 1ο σκελος που γραφεις ουτε που μου πηγαινε το μυαλο!!!!
Μα αυτο σε ρωτησα και παραπανω.Πως μπορεις να μου το εγγυηθεις οτι ο κινητηρας δεν θα παθει κατι απο το υγραεριο??
Και να σε ρωτησω και κατι αλλο.Υποθετω οτι στις υψηλες στροφες του κινητηρα το συστημα που θα μου τοποθετησεις θα θελει και βενζινα.Σε τι ποσοστο??Και σε τι ποσοστο σε νορμαλ καθημερινες καταστασεις??Αυτο που θελω να δω με αυτες τις 2 ερωτησεις ειναι σε ποσο καιρο περιπου θα κανω αποσβεση του συστηματος.
geos3
 
Δημοσιευσεις: 8
Εγγραφή: Δευτ 20 Μάιος, 2013 22:45

Re: Audi S3 & επιλογη lpg

Δημοσίευσηαπό Qgas » Πέμ 23 Μάιος, 2013 00:32

geos3 έγραψε:=)) =)) =)) Μπορω να πω οτι στο 1ο σκελος που γραφεις ουτε που μου πηγαινε το μυαλο!!!!
Μα αυτο σε ρωτησα και παραπανω.Πως μπορεις να μου το εγγυηθεις οτι ο κινητηρας δεν θα παθει κατι απο το υγραεριο??
Και να σε ρωτησω και κατι αλλο.Υποθετω οτι στις υψηλες στροφες του κινητηρα το συστημα που θα μου τοποθετησεις θα θελει και βενζινα.Σε τι ποσοστο??Και σε τι ποσοστο σε νορμαλ καθημερινες καταστασεις??Αυτο που θελω να δω με αυτες τις 2 ερωτησεις ειναι σε ποσο καιρο περιπου θα κανω αποσβεση του συστηματος.


Διότι δεν θα πάθει απο τη στιγμή που θα έχεις ένα κιτ που θα ανταπεξέλθει άνετα στα άλογα του αυτοκινήτου. Δεν υπάρχει πιστοποιημένο συνεργείο ή αντιπροσωπεια που θα μπορέσει να αποδείξει οτι η υποτιθέμενη ζημιά είνσι σπο το αέριο.

Ανάλογα το κιτ σχετικά είνσι τα υπόλοιπα που αναφέρεις .... το Prins δε ψεκαζει καθόλου βενζίνη σε κανένα φάσμα στροφών, αλλά θα χρειαστει το ηλεκτρονικό σύστημα λιπανσης βαλβιδων valve care .
Το ΑΕΒ εχει ψεκασμο βενζίνης περίπου 0,5 λίτρο στα 100 χιλ αλλα δεν καιει μονο στα ψηλα μονο οπως αναφερεις η γυρνα σε βενζινη αλλα σε όλο το φάσμα στροφών μέχρι τον κοφτη.

Απόσβεση κάνεις στα 12000-14000 χιλιόμετρα με σημερινές τιμες αλλα και παλι ανάλογα με την τιμη του κιτ ...
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Audi S3 & επιλογη lpg

Δημοσίευσηαπό geos3 » Πέμ 23 Μάιος, 2013 00:41

Qgas έγραψε:Ανάλογα το κιτ σχετικά είνσι τα υπόλοιπα που αναφέρεις .... το Prins δε ψεκαζει καθόλου βενζίνη σε κανένα φάσμα στροφών, αλλά θα χρειαστει το ηλεκτρονικό σύστημα λιπανσης βαλβιδων valve care .


Aυτο ειναι κατι σαν την λεγομενη λαδιερα??Πως λειτουργει αυτο το συστημα??

Qgas έγραψε:Το ΑΕΒ εχει ψεκασμο βενζίνης περίπου 0,5 λίτρο στα 100 χιλ αλλα δεν καιει μονο στα ψηλα μονο οπως αναφερεις η γυρνα σε βενζινη αλλα σε όλο το φάσμα στροφών μέχρι τον κοφτη.


Αυτο δεν το καταλαβα.Μπορεις να μου το εξηγησεις??
Για τι κοστος μιλαμε για το αυτοκινητο μου??
geos3
 
Δημοσιευσεις: 8
Εγγραφή: Δευτ 20 Μάιος, 2013 22:45

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Audi

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες