Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

mercedes clk 200 AT stefanelli kit

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Re: mercedes clk 200 AT stefanelli kit

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Τετ 04 Μάιος, 2011 20:08

Μια χαρα τα λεει ο dti.
Του εκανες καθολου κουβεντα να το ξυλωσει και να σου δωσει τα λεφτα πισω αφου δεν σκαμπαζει σαν εγκαταστατης ?
Αν δεν θελει με το καλο...ξερεις τι να κανεις....
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Re: mercedes clk 200 AT stefanelli kit

Δημοσίευσηαπό dream21 » Τετ 04 Μάιος, 2011 20:18

Το θέμα είναι ότι είμαι χαμηλών τόνων χαρακτήρας και γιαυτο δεν έχω πράξει όπως λες πιο πάνω.θα περιμένω αύριο την Mercedes και θα κινηθώ με ήπιους τόνους πρώτα και εάν δεν πετύχει τότε θα κινηθώ με καταγγελία και εξώδικο όπως λέει ο φίλος dti.

Ξεχασα να διατυπωσω πιο πριν οτι Εχθες και σημερα μετα απο συννενοηση που εκανε ο εγκαταστατης που μου έβαλε το υγραεριο με τον υπευθυνο τις αντιπρωσοπειας που φέρνει τα Stefanelli στην Ελλάδα για να το παω για ρυθμιση στις κεντρικες εγκαταστασεις τις εταιριας ,είναι εξυπηρετικη πολυ και τα παιδιά μηχανικοί και ο υπεύθυνος τις εταιρίας.έχουν ασχοληθεί ειδικά σήμερα όλη μέρα με το αυτοκίνητο μου και μάλιστα μιλούσαν με Ιταλία συνέχεια στο κινητό την ώρα τις εγκατάστασης.Δεν έχω κανένα παράπονο από τους κύριους.Δεν είμαι ευχαριστημένος με το όλο θέμα τις εγκαταστασεις και εχω συνεχεια προβληματα και γιαυτο θα επιδιώξω να πάρω τα λεφτά μου πίσω.
MERCEDES CLK 200 Μοντελο 05 STEFANELLI ΜΕ ΠΝΕΥΜΟΝΑ LPG GAS SYSTEM 4ης ΓΕΝΙΑΣ,ANEY ΛΙΠΑΝTΉΡΑ
ΔΙΑΝΥΘΕΝΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΕ LPG ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ : 1390χλμ
dream21
 
Δημοσιευσεις: 18
Εγγραφή: Τετ 16 Μαρ, 2011 15:47

Re: mercedes clk 200 AT stefanelli kit

Δημοσίευσηαπό dream21 » Παρ 06 Μάιος, 2011 16:48

Λοίπον τα νέα απο την mercedes εχουν ως εξης:

1)καταρχας μου εκτυπωσαν ενα 8-10 σέλιδο με το checkαρισμα που έγινε.Ενώ με βενζίνη όλα πάνε ρολόι ,όταν το δουλέψανε στο αεριο στον δευτερο κύλινδρο τους έβγαλε 10 φορές miss fire.O τεχνικός μου είπε να ζητήσω απο τον εγκαταστάτη αλλάγη του 2 μπεκ που ψεκάζει τον δεύτερο κύλινδρο κατά πρώτη κίνηση.

2)Τελικά δεν χρειάστηκε αλλαγή αισθητήρα στροφάλου.


ΥΓ.όποιος τεχνικός γνωρίζει και θέλει να με ρωτήσει κάτι στο print report που μου έδωσαν μπορώ το βραδύ που θα είμαι σπίτι να του γράψω.
MERCEDES CLK 200 Μοντελο 05 STEFANELLI ΜΕ ΠΝΕΥΜΟΝΑ LPG GAS SYSTEM 4ης ΓΕΝΙΑΣ,ANEY ΛΙΠΑΝTΉΡΑ
ΔΙΑΝΥΘΕΝΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΕ LPG ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ : 1390χλμ
dream21
 
Δημοσιευσεις: 18
Εγγραφή: Τετ 16 Μαρ, 2011 15:47

Re: mercedes clk 200 AT stefanelli kit

Δημοσίευσηαπό INCTEK » Παρ 06 Μάιος, 2011 18:51

Το πρόβλημα είναι λοιπόν καθαρά στον 2ο κύλινδρο. Πρέπει να το ελέγξει ο εγκαταστάτης και να διαπιστώσει αν φταίει το τρύπημα, το μπεκ υγραερίου ή το σωληνάκι.
Χρήστος
Κινήσου έξυπνα....κινήσου με την IncTek
www.inctek.gr
Άβαταρ μέλους
INCTEK
 
Δημοσιευσεις: 63
Εγγραφή: Παρ 18 Φεβ, 2011 20:04

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 92 επισκέπτες