Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Υγραέριο και τρόμπα βενζίνας...

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Re: Απ: Υγραέριο και τρόμπα βενζίνας...

Δημοσίευσηαπό anikologr » Κυρ 01 Ιουν, 2014 21:42

NickSt έγραψε:
sarakats85 έγραψε:... ο νοών νοείτω...


Προσωπικά εγώ δεν ήθελα να σου απαντήσω άλλο μετά την επισήμανση που σου έκανα παραπάνω σχετικά με την επικινδυνότητα της πρότασης σου η εν πάσει περιπτώσει αυτού που θέλεις να κάνεις. Επειδή όμως το συνεχίζεις και μάλιστα το "χοντραίνεις" λιγάκι , επανέρχομαι
1.Δε διάβασες το νήμα από την αρχή να δεις πόσα άτομα αναφέρονται σε αυτό και που αναφέρομαι εγώ.

Κανένας δεν σου χρωστάει απολύτως τίποτα να πέσεις επάνω του σε μια μετωπική και να τον σκοτώσεις
2.Κόψε το Φώσκολο γιατί σε χαλάει..

Τελεία και παύλα και μη διαμαρτυρηθείς περί του "διαλόγου"
3.Άλλος ένας δημοκράτης...

Πρέπει να αντιληφθείς ότι η σκέψη την οποία παραθέτεις ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ..και όπως προείπα δεν έχεις δικαίωμα ούτε εσύ ούτε κανένας να την εφαρμόσει
4.Προέτρεψα κάποιον να την εφαρμόσει? Ξέρεις πόσα πράγματα αναφέρονται εδώ μέσα στο φόρουμ? Ξαναλέω ο καθένας ευθύνεται για τις πράξεις του και υιοθετεί/απορρίπτει αυτά που θεωρεί σωστά..

Καληνύχτα...
5.Μάθε πότε λέμε καλημέρα καλησπέρα καληνύχτα


Ευχαριστώ πολύ για τα "δωρεάν" μαθήματα που μου παρέδωσες κύριε "δημοκράτη"..να χαίρεσαι τη "δημοκρατία" σου και σου εύχομαι πάντα ασφαλείς διαδρομές -( το εννοώ απολύτως ), αν και φαίνεται να μη σε βοηθάει πολύ σε αυτό ο τρόπος που το μυαλό σου αντιμετωπίζει το θέμα αυτό !!!...
Καληνύχτα και πάλι..( πιστεύω να "έμαθα" πότε λένε καληνύχτα , έτσι "δάσκαλε" ????...
Και μη ξεχνάς...έτσι πάντα να αντιμετωπίζεις όσους σου απαντάνε σε ερώτημα που βάζεις στο φόρουμ και προσπαθούν να σε βοηθήσουν...

Ρε συ nick αφού να βοηθήσεις θέλεις και ο άλλος δεν καταλαβαίνει τι παιδεύεσαι; φυσικά και έχεις 100% δίκιο σε ότι λες..
Hyundai i30 1.4 LPG + Λιπαντήρα Υποπίεσης 30.000 klm
anikologr
 
Δημοσιευσεις: 667
Εγγραφή: Κυρ 20 Μαρ, 2011 15:23

Re: Υγραέριο και τρόμπα βενζίνας...

Δημοσίευσηαπό NickSt » Κυρ 01 Ιουν, 2014 22:03

Καλησπέρα anikologr..
..και εσύ έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που μου λές φίλε..thanks...
NickSt
 
Δημοσιευσεις: 651
Εγγραφή: Τετ 06 Νοέμ, 2013 22:44

Re: Απ: Υγραέριο και τρόμπα βενζίνας...

Δημοσίευσηαπό maevius » Κυρ 01 Ιουν, 2014 22:24

anikologr έγραψε:
NickSt έγραψε:
sarakats85 έγραψε:... ο νοών νοείτω...


Προσωπικά εγώ δεν ήθελα να σου απαντήσω άλλο μετά την επισήμανση που σου έκανα παραπάνω σχετικά με την επικινδυνότητα της πρότασης σου η εν πάσει περιπτώσει αυτού που θέλεις να κάνεις. Επειδή όμως το συνεχίζεις και μάλιστα το "χοντραίνεις" λιγάκι , επανέρχομαι
1.Δε διάβασες το νήμα από την αρχή να δεις πόσα άτομα αναφέρονται σε αυτό και που αναφέρομαι εγώ.

Κανένας δεν σου χρωστάει απολύτως τίποτα να πέσεις επάνω του σε μια μετωπική και να τον σκοτώσεις
2.Κόψε το Φώσκολο γιατί σε χαλάει..

Τελεία και παύλα και μη διαμαρτυρηθείς περί του "διαλόγου"
3.Άλλος ένας δημοκράτης...

Πρέπει να αντιληφθείς ότι η σκέψη την οποία παραθέτεις ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ..και όπως προείπα δεν έχεις δικαίωμα ούτε εσύ ούτε κανένας να την εφαρμόσει
4.Προέτρεψα κάποιον να την εφαρμόσει? Ξέρεις πόσα πράγματα αναφέρονται εδώ μέσα στο φόρουμ? Ξαναλέω ο καθένας ευθύνεται για τις πράξεις του και υιοθετεί/απορρίπτει αυτά που θεωρεί σωστά..

Καληνύχτα...
5.Μάθε πότε λέμε καλημέρα καλησπέρα καληνύχτα


Ευχαριστώ πολύ για τα "δωρεάν" μαθήματα που μου παρέδωσες κύριε "δημοκράτη"..να χαίρεσαι τη "δημοκρατία" σου και σου εύχομαι πάντα ασφαλείς διαδρομές -( το εννοώ απολύτως ), αν και φαίνεται να μη σε βοηθάει πολύ σε αυτό ο τρόπος που το μυαλό σου αντιμετωπίζει το θέμα αυτό !!!...
Καληνύχτα και πάλι..( πιστεύω να "έμαθα" πότε λένε καληνύχτα , έτσι "δάσκαλε" ????...
Και μη ξεχνάς...έτσι πάντα να αντιμετωπίζεις όσους σου απαντάνε σε ερώτημα που βάζεις στο φόρουμ και προσπαθούν να σε βοηθήσουν...

Ρε συ nick αφού να βοηθήσεις θέλεις και ο άλλος δεν καταλαβαίνει τι παιδεύεσαι; φυσικά και έχεις 100% δίκιο σε ότι λες..

Μη σκοτιζεστε παιδια. Δημοκρατια εχουμε ........εδω πηρε 8% η ελια............στην τρομπα θα κολουσαμε;;;;:-P
OPEL INSIGNIA 1,8 (2009) με Zavoli
ΟPEL CORSA C 1.4 (2003) με Prins silverline
Άβαταρ μέλους
maevius
 
Δημοσιευσεις: 928
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιούλ, 2011 19:30

Re: Υγραέριο και τρόμπα βενζίνας...

Δημοσίευσηαπό NickSt » Κυρ 01 Ιουν, 2014 22:35

Γειά σου Maev..μάλλον έχασες "επεισόδιο " αδερφέ μου. Η θρούμπα..εεεεε συγγνώμη η ελιά (χέχέ ) πήρε το συνταρακτικό 8 τα εκατό !!!!! γιατί "κολλήσανε" ΣΤΗΝ ΤΡΟΜΠΑ όλοι εκεί μέσα φίλε...χέχέεεεεε.... :mrgreen: :lol: :)) :twisted: :clap: :ymdevil: :lol:

Admin..sorry για το offtopic...
NickSt
 
Δημοσιευσεις: 651
Εγγραφή: Τετ 06 Νοέμ, 2013 22:44

Re: Υγραέριο και τρόμπα βενζίνας...

Δημοσίευσηαπό BMW1796 » Σάβ 12 Ιούλ, 2014 22:48

dimoskats έγραψε:Και αν ξεμείνεις από υγραέριο στην εθνική με κλειστή τρόμπα βενζίνης τότε τι γίνεται?? κινδυνεύεις να σκοτωθείς....εκτός και αν η τρόμπα απενεργοποιείται ηλεκτρονικά από τον εγκέφαλο για προστασία και θα την ενεργοποιεί λίγο πριν ξεμείνει μόνος του ο εγκέφαλος, διαφορετικά ακούγεται πολύ επικίνδυνο!


Εάν πηγαίνεις στην Εθνική και μείνεις από αισθητήρα εκκεντροφόρου ! Τι γίνεται ????????!!! Ξέρεις ????????!!!!!!
Εγώ και στα δύο αυτοκίνητά μου , κλείνω την αντλία βενζίνης αντλία βενζίνης !! Η αυτόματα η χειροκίνητα .... :shh:
Να ξέρετε ότι κάποιοι εγκέφαλοι αερίου την έχουν αυτή την σύνδεση !!!!
ΒΜW N42B18 VALVETRONIC LPG PRINS VSI 2SKODA FELICIA 1300cm LPG TARTARINI
BMW1796
 
Δημοσιευσεις: 264
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιούλ, 2012 21:34
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: Υγραέριο και τρόμπα βενζίνας...

Δημοσίευσηαπό hlias » Σάβ 12 Ιούλ, 2014 22:55

BMW1796 έγραψε:
dimoskats έγραψε:Και αν ξεμείνεις από υγραέριο στην εθνική με κλειστή τρόμπα βενζίνης τότε τι γίνεται?? κινδυνεύεις να σκοτωθείς....εκτός και αν η τρόμπα απενεργοποιείται ηλεκτρονικά από τον εγκέφαλο για προστασία και θα την ενεργοποιεί λίγο πριν ξεμείνει μόνος του ο εγκέφαλος, διαφορετικά ακούγεται πολύ επικίνδυνο!


Εάν πηγαίνεις στην Εθνική και μείνεις από αισθητήρα εκκεντροφόρου ! Τι γίνεται ????????!!! Ξέρεις ????????!!!!!!
Εγώ και στα δύο αυτοκίνητά μου , κλείνω την αντλία βενζίνης αντλία βενζίνης !! Η αυτόματα η χειροκίνητα .... :shh:
Να ξέρετε ότι κάποιοι εγκέφαλοι αερίου την έχουν αυτή την σύνδεση !!!!




που να σε πιασει και λαστιχο, που να πεσει και ενα αεροπλανο στην οροφη σου..............αν θεωρεις ιδιο πραγμα μια τυχαια μηχανικη βλαβη με το να τριβεσε στην γκλιτσα του βοσκου :wave:
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Υγραέριο και τρόμπα βενζίνας...

Δημοσίευσηαπό dimoskats » Σάβ 12 Ιούλ, 2014 22:57

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω...αλλά άλλο πράγμα να μιλάς για βλάβη κ άλλο να θέτεις μόνος σου τον εαυτό σου κ τους υπόλοιπους χρήστες της οδού σε κίνδυνο!
dimoskats
 
Δημοσιευσεις: 391
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιούλ, 2013 21:51

Re: Υγραέριο και τρόμπα βενζίνας...

Δημοσίευσηαπό fokion » Κυρ 13 Ιούλ, 2014 08:19

BMW1796 έγραψε:Εάν πηγαίνεις στην Εθνική και μείνεις από αισθητήρα εκκεντροφόρου ! Τι γίνεται ????????!!! Ξέρεις ????????!!!!!!




να φανταστω οτι ο κινητηρας μπαινει σε safe mode αναβοντας λαμπακι ????
με μια δυσκολια να ανεβασει στροφές παιρνοντας εμεσα την πληροφορία για την αναφλεξη απο τον αισθητηρα στροφαλου???
ΚΙΑ SPORTAGE 1 - Σύστημα PLATINCA - 100.000 χλμ.
Άβαταρ μέλους
fokion
 
Δημοσιευσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ, 2011 09:14

Re: Υγραέριο και τρόμπα βενζίνας...

Δημοσίευσηαπό NickSt » Κυρ 13 Ιούλ, 2014 11:32

fokion έγραψε:
BMW1796 έγραψε:Εάν πηγαίνεις στην Εθνική και μείνεις από αισθητήρα εκκεντροφόρου ! Τι γίνεται ????????!!! Ξέρεις ????????!!!!!!




να φανταστω οτι ο κινητηρας μπαινει σε safe mode αναβοντας λαμπακι ????
με μια δυσκολια να ανεβασει στροφές παιρνοντας εμεσα την πληροφορία για την αναφλεξη απο τον αισθητηρα στροφαλου???


Ακριβώς αυτό γίνεται Fokion...μπαίνει σε safe mode../..δυστυχώς είναι ατυχέστατο το παράδειγμα του συμφορουμίτη πιο πάνω , αλλά αφού έτσι το αντιλαμβάνεται και θέτει ΜΟΝΟΣ του τον εαυτό του σε κίνδυνο , να ευχηθούμε ΠΟΤΕ να μη γίνει τίποτα και να έχει ασφαλέστατες διαδρομές ( για τον ίδιο , αλλά και για τούς ΑΛΛΟΥΣ !!!!!)...
NickSt
 
Δημοσιευσεις: 651
Εγγραφή: Τετ 06 Νοέμ, 2013 22:44

Re: Υγραέριο και τρόμπα βενζίνας...

Δημοσίευσηαπό billygr » Κυρ 13 Ιούλ, 2014 13:08

Έμεις στο αμάξι του αδερφού μου ποτέ δεν το αφήνουμε κάτω απο την μέση να πέσει η βενζίνη την ανανεώνουμε μετα απο 4 γεμισματα υγραεριο περιπου βαζουμε και βενζίνη....ευτυχως δεν αντιμετωπίσαμε πρόβλημα με την αντλία βενζινης καθόλου...!!!!!
billygr
 
Δημοσιευσεις: 46
Εγγραφή: Κυρ 08 Σεπ, 2013 23:19

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 89 επισκέπτες





cron