Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Octavia5 1.8tsi - γυρνάει από υγραεριο σε βενζίνη

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Octavia5 1.8tsi - γυρνάει από υγραεριο σε βενζίνη

Δημοσίευσηαπό vaskap » Παρ 22 Νοέμ, 2013 17:06

καλησπερα εχω ενα octavia5 1.8tsi και με γυεναει απο υγραςριο σε βενζινη. το κιτ ειναι τοποθετημενο σε επισημη αντιρποσωπεια και ρο κιτ ειναι της omvl. στην αντιπροσωπεια που το πηγα δεν βγαζει καποια βλαβη στον εγκεφαλο που να εχει το κιτ. και υγραεριο βαζω συνεχεια απο ενα συγκεκριμενο βενζιδικο. εχει αντιμετωσει κανεις παρομοιο προβλημα
vaskap
 
Δημοσιευσεις: 11
Εγγραφή: Τετ 20 Νοέμ, 2013 13:31

Re: Octavia5 1.8tsi - γυρνάει από υγραεριο σε βενζίνη

Δημοσίευσηαπό hlias » Παρ 22 Νοέμ, 2013 18:20

vaskap έγραψε:καλησπερα εχω ενα octavia5 1.8tsi και με γυεναει απο υγραςριο σε βενζινη. το κιτ ειναι τοποθετημενο σε επισημη αντιρποσωπεια και ρο κιτ ειναι της omvl. στην αντιπροσωπεια που το πηγα δεν βγαζει καποια βλαβη στον εγκεφαλο που να εχει το κιτ. και υγραεριο βαζω συνεχεια απο ενα συγκεκριμενο βενζιδικο. εχει αντιμετωσει κανεις παρομοιο προβλημα




1η πιθανοτητα ειναι να χανει την πιεση του ο πνευμονας, καποιες αιτιες γιαυτο, πολυβαλβιδα, σωληνας παροχης υγραεριου τσακισμενος, ελλατωματικος πνευμονας.
2η να ειναι λαθος παρμενο το σημα στροφων.
σαν πρωτη γνωμη αυτα, απο κει και περα θελει ψαξιμο το αυτοκινητο για να εχουμε ακριβεια στην διαγνωση.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Octavia5 1.8tsi - γυρνάει από υγραεριο σε βενζίνη

Δημοσίευσηαπό vaskap » Παρ 22 Νοέμ, 2013 18:37

στην αντιπροσωπεια που το πηγα δεν βγαζει οτι υπαρχει καποιο προβλημα σε καποιο ανταλλακτικο μεσω διαγνωστικου παντα.... και η πιεση του πνευμονα ειναι τερμα. αυτο μου το κανει οταν βυθιζω αποτομα το γκαζι δλδ αν παω να οδηγησω λιγο νευρικα. πριν κανενα μηνα που μου το ξαναεκανε στην αντιπροσωπεια που ειχα ξαναπαει μου εβαλε αερα μεσα στο ρεζερβουαρ και δουλευε κανονικοτατα.
οποιος ξερει κατι παραπανω ας απαντηση .
Σας ευχαριστω πολυ
vaskap
 
Δημοσιευσεις: 11
Εγγραφή: Τετ 20 Νοέμ, 2013 13:31

Re: Octavia5 1.8tsi - γυρνάει από υγραεριο σε βενζίνη

Δημοσίευσηαπό hlias » Παρ 22 Νοέμ, 2013 18:57

vaskap έγραψε:στην αντιπροσωπεια που το πηγα δεν βγαζει οτι υπαρχει καποιο προβλημα σε καποιο ανταλλακτικο μεσω διαγνωστικου παντα.... και η πιεση του πνευμονα ειναι τερμα. αυτο μου το κανει οταν βυθιζω αποτομα το γκαζι δλδ αν παω να οδηγησω λιγο νευρικα. πριν κανενα μηνα που μου το ξαναεκανε στην αντιπροσωπεια που ειχα ξαναπαει μου εβαλε αερα μεσα στο ρεζερβουαρ και δουλευε κανονικοτατα.


πιεση ο πνευμονας χανει, αν το εβλεπε σαν βλαβη καθε φορα που εμενες απο αεριο θα χτυπαγε βλαβη, η πιεση του αερα στην δεξαμενη δεν ειναι η λυση πρεπει να δουν τι φταει, ισως ο πνευμονας ειναι μικρος για την καταναλωση που εχει το αυτοκινητο σου, και ολες οι αλλες περιπτωσεις που σου γραφω στην 1η περιπτωση, πρεπει να απαιτησεις να φτιαχτει το αυτοκινητο σου ετσι ωστε να δουλευει σωστα χωρις να χρειαζεται να εχεις ενα κομπρεσερ μαζι σου για να φουσκωνεις το ρεζερβουαρ καθε τρεις και λιγο.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Octavia5 1.8tsi - γυρνάει από υγραεριο σε βενζίνη

Δημοσίευσηαπό vaskap » Παρ 22 Νοέμ, 2013 19:03

ηλια επειδη βλεπω οτι το κατεχεισ το αντικειμενο θελεις να μου δωσεις το τηλ να σε παρω ή να σου γραψω εγω το δικο μου και να με κανεις αναπ. να σε παρω εγω
vaskap
 
Δημοσιευσεις: 11
Εγγραφή: Τετ 20 Νοέμ, 2013 13:31

Re: Octavia5 1.8tsi - γυρνάει από υγραεριο σε βενζίνη

Δημοσίευσηαπό hlias » Παρ 22 Νοέμ, 2013 19:08

εχεις π.μ.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Octavia5 1.8tsi - γυρνάει από υγραεριο σε βενζίνη

Δημοσίευσηαπό vaskap » Παρ 22 Νοέμ, 2013 19:11

?
τι ειναι αυτο δεν καταλαβα.....


mod: προσωπικό μήνυμα.. πάτα ucp.php?i=pm&folder=inbox
vaskap
 
Δημοσιευσεις: 11
Εγγραφή: Τετ 20 Νοέμ, 2013 13:31

Re: Octavia5 1.8tsi - γυρνάει από υγραεριο σε βενζίνη

Δημοσίευσηαπό Qgas » Παρ 22 Νοέμ, 2013 23:14

vaskap έγραψε:στην αντιπροσωπεια που το πηγα δεν βγαζει οτι υπαρχει καποιο προβλημα σε καποιο ανταλλακτικο μεσω διαγνωστικου παντα.... και η πιεση του πνευμονα ειναι τερμα. αυτο μου το κανει οταν βυθιζω αποτομα το γκαζι δλδ αν παω να οδηγησω λιγο νευρικα. πριν κανενα μηνα που μου το ξαναεκανε στην αντιπροσωπεια που ειχα ξαναπαει μου εβαλε αερα μεσα στο ρεζερβουαρ και δουλευε κανονικοτατα.
οποιος ξερει κατι παραπανω ας απαντηση .
Σας ευχαριστω πολυ



Στην αντιπροσωπεία το έβαλες ; Η στη viagas ; Ο εγκαταστατης σου πρεπει να το φτιάξει εινσι τα γνωστά προβληματα των omvl κιτ μετα απο καποια χιλιόμετρα .. ΒΖΒ μοτέρ εχεις η CDAA ?

Στην εγγύηση ζήτα αλλαγη μπεκ και πνεύμονα ..
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Octavia5 1.8tsi - γυρνάει από υγραεριο σε βενζίνη

Δημοσίευσηαπό vaskap » Παρ 22 Νοέμ, 2013 23:26

Στην αντιπροσωπεια τησ skoda ο κινητηρασ ειναι ΒΖΒ
vaskap
 
Δημοσιευσεις: 11
Εγγραφή: Τετ 20 Νοέμ, 2013 13:31

Re: Octavia5 1.8tsi - γυρνάει από υγραεριο σε βενζίνη

Δημοσίευσηαπό Qgas » Παρ 22 Νοέμ, 2013 23:30

vaskap έγραψε:Στην αντιπροσωπεια τησ skoda ο κινητηρασ ειναι ΒΖΒ



Ας πρόσεχες ολοι τα ιδια τραβάνε θα σε στείλουν στην ιερά οδό να το φτιάξουν !! Θα σου αλλάξουν μπεκ λογικα και πνεύμονα !!
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Επόμενο

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 25 επισκέπτες