Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Renault Trafic - Πέμπτη φορά αντλία βενζίνης

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Re: Renault Trafic - Πέμπτη φορά αντλία βενζίνης

Δημοσίευσηαπό manoliss » Τρί 16 Αύγ, 2016 21:36

KOSTASVS έγραψε:
tgi έγραψε:
cmax έγραψε:Εχω τοποθετησει ρελε εδω και 1 χρονο. Δεν εχω κανενα προβλημα και δεν υπαρχουν ουτε κοψιματα στις αλλαγες καυσιμου. Σαν να μην υπαρχει ενα πραμα.

Κά εγώ επίσης. Κανένα πρόβλημα

ΕΧΩ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΝΤΛΙΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ .ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΤΕΙΛΕ ΜΗΝΥΜΑ EMAIL kostasvasis2121@hotmail.com

mod: Δε γράφουμε με κεφαλαία

na σου πουμε τι? πες τι προβλημα εχεις τι αμαξι εχεις τι συστημα αεριου εχεις ποσα χλμτρα εχει το αμαξι κλπ κλπ μια πληρη αναφορα για να μπορεσουμε να βοηθησουμε...
- Citroen Xantia 1600cc 8v mod 1999
- Citroen Xsara 1400cc 8V mod 2003
Lovato Fast & Easy
manoliss
 
Δημοσιευσεις: 715
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ, 2012 00:37

Re: Renault Trafic - Πέμπτη φορά αντλία βενζίνης

Δημοσίευσηαπό mhtsos34 » Τρί 16 Αύγ, 2016 22:01

Καλησπέρα και απο μένα!Θέλω να ρωτήσω εμένα που ψεκάζει και βενζίνη θα υπάρξει πρόβλημα με το ρελεδάκι αν το βάλω(δε θα μπορεί να ψεκάζει δηλαδή καθόλου βενζίνη?)Έχω το mazda 3 2006' 1600cc zavoli με δύο φορές αλλαγη αντλία βενζίνης.
mhtsos34
 
Δημοσιευσεις: 69
Εγγραφή: Δευτ 02 Σεπ, 2013 18:09

Re: Renault Trafic - Πέμπτη φορά αντλία βενζίνης

Δημοσίευσηαπό manoliss » Τετ 17 Αύγ, 2016 21:46

mhtsos34 έγραψε:Καλησπέρα και απο μένα!Θέλω να ρωτήσω εμένα που ψεκάζει και βενζίνη θα υπάρξει πρόβλημα με το ρελεδάκι αν το βάλω(δε θα μπορεί να ψεκάζει δηλαδή καθόλου βενζίνη?)Έχω το mazda 3 2006' 1600cc zavoli με δύο φορές αλλαγη αντλία βενζίνης.

απαντησες μονος σου..εκτος και αν το συστημα σου εχει καλωδιο εντολης για το ρελλε....να εχεις βενζινα στην μεση και μολις παει στο 1/4 βαζε 10-15 ευρα και θα εισε οκ...
- Citroen Xantia 1600cc 8v mod 1999
- Citroen Xsara 1400cc 8V mod 2003
Lovato Fast & Easy
manoliss
 
Δημοσιευσεις: 715
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ, 2012 00:37

Re: Renault Trafic - Πέμπτη φορά αντλία βενζίνης

Δημοσίευσηαπό mhtsos34 » Τετ 17 Αύγ, 2016 22:31

Σ ευχαριστώ φίλε μου ...
mhtsos34
 
Δημοσιευσεις: 69
Εγγραφή: Δευτ 02 Σεπ, 2013 18:09

Re: Renault Trafic - Πέμπτη φορά αντλία βενζίνης

Δημοσίευσηαπό infidel » Πέμ 18 Αύγ, 2016 11:44

Να πω και εγώ την απορία μου. Καταρχήν στο forum μπαίνω γιατί μου αρέσει να διαβάζω και να ενημερώνομαι γενικά για διάφορα θέματα, χωρίς να έχω βάλει αέριο στο αυτοκίνητο. Στο θέμα τώρα. Έχω ένα (και μόνο ένα) αυτοκίνητο, ένα mazda mx-5 2008 1.8. Το αμάξι έχει κάνει 45.000 μέσα σε 8 χρόνια, τα τελευταία 2-3 χρόνια δε, ζήτημα είναι να κάνει 2.000 το χρόνο. Βγαίνει μία φορά το μήνα (και αν) για καμιά βόλτα. Όπως καταλαβαίνετε η βενζίνη που έχει μέσα μπορεί να μένει και κανένα 6μηνο. Και φυσικά δεν έχει χαλάσει η τρόμπα βενζίνης. Θα πει κάποιος, δεν συμβαίνει σε όλους. Οκ δεκτό, σε μένα δεν έχει χαλάσει, σε κάποιον άλλον χάλασε. Αλλά να χαλάσει σε κάποιον 3-4-5 φορές, ε τότε κάτι δεν πάει καλά. Δεν γίνεται να φταίει μόνο η παλιά βενζίνη, κάτι άλλο παίζει ρε παιδιά.

Είμαι τεχνικός Η/Υ, αν μου φέρει κάποιος ένα υπολογιστή με καμένο τροφοδοτικό, θα πω οκ, χάλασε τίποτα περίεργο. Σε όλους συμβαίνει. Αν όμως του καεί και 2η και 3η και 4η φορά, ε δεν γίνεται να το ρίχνουμε στις αυξομοιώσεις της ΔΕΥ, θα είχαν καεί και στην γειτονιά 5-6 συσκευές.
infidel
 
Δημοσιευσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ 25 Ιουν, 2015 15:11

Re: Renault Trafic - Πέμπτη φορά αντλία βενζίνης

Δημοσίευσηαπό manoliss » Πέμ 18 Αύγ, 2016 18:37

infidel έγραψε:Να πω και εγώ την απορία μου. Καταρχήν στο forum μπαίνω γιατί μου αρέσει να διαβάζω και να ενημερώνομαι γενικά για διάφορα θέματα, χωρίς να έχω βάλει αέριο στο αυτοκίνητο. Στο θέμα τώρα. Έχω ένα (και μόνο ένα) αυτοκίνητο, ένα mazda mx-5 2008 1.8. Το αμάξι έχει κάνει 45.000 μέσα σε 8 χρόνια, τα τελευταία 2-3 χρόνια δε, ζήτημα είναι να κάνει 2.000 το χρόνο. Βγαίνει μία φορά το μήνα (και αν) για καμιά βόλτα. Όπως καταλαβαίνετε η βενζίνη που έχει μέσα μπορεί να μένει και κανένα 6μηνο. Και φυσικά δεν έχει χαλάσει η τρόμπα βενζίνης. Θα πει κάποιος, δεν συμβαίνει σε όλους. Οκ δεκτό, σε μένα δεν έχει χαλάσει, σε κάποιον άλλον χάλασε. Αλλά να χαλάσει σε κάποιον 3-4-5 φορές, ε τότε κάτι δεν πάει καλά. Δεν γίνεται να φταίει μόνο η παλιά βενζίνη, κάτι άλλο παίζει ρε παιδιά.

Είμαι τεχνικός Η/Υ, αν μου φέρει κάποιος ένα υπολογιστή με καμένο τροφοδοτικό, θα πω οκ, χάλασε τίποτα περίεργο. Σε όλους συμβαίνει. Αν όμως του καεί και 2η και 3η και 4η φορά, ε δεν γίνεται να το ρίχνουμε στις αυξομοιώσεις της ΔΕΥ, θα είχαν καεί και στην γειτονιά 5-6 συσκευές.

αν κραταγαν βενζινα μεχρι την μεση για να ψυχετε η αντλια δεν θα υπηρχε προβλημα......αλλα ολοι οπως και γω προσωπικα αφηνουν την βενζινα να παει ρεζερβα οποτε εκει η αντλια δουλευει και δεν ψυχετε οπως πρεπει.....
- Citroen Xantia 1600cc 8v mod 1999
- Citroen Xsara 1400cc 8V mod 2003
Lovato Fast & Easy
manoliss
 
Δημοσιευσεις: 715
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ, 2012 00:37

Re: Renault Trafic - Πέμπτη φορά αντλία βενζίνης

Δημοσίευσηαπό mhtsos34 » Πέμ 18 Αύγ, 2016 19:01

Εγώ άλλαξα την πρώτη φορά αντλία βενζίνης έχοντας το ρεζερβουάρ βενζίνης πάντα στη μέση,άλλαξα το μοτέρ της αντλίας μάρκας hofer αλλά μάλλον ήταν της πλάκας όχι hofer, με ξαναάφησε μετά από 15000χλμ ,μετά έκανα σωστή δουλειά,καθάρισα ρεζερβουάρ και έβαλα ιαπωνέζικο μοτερ δε θυμάμαι μάρκα και βάζω μόνο 100αρα απο 1/4 εώς 1/2 το ρεζερβουάρ ανανεώνω συχνά και εκτός τους ψεκασμούς το δουλεύω και με βενζίνη,ιδωμεν εώς τώρα 5000χλμ με νέο αντλιάκι.
mhtsos34
 
Δημοσιευσεις: 69
Εγγραφή: Δευτ 02 Σεπ, 2013 18:09

Re: Renault Trafic - Πέμπτη φορά αντλία βενζίνης

Δημοσίευσηαπό infidel » Πέμ 18 Αύγ, 2016 19:58

manoliss έγραψε:αν κραταγαν βενζινα μεχρι την μεση για να ψυχετε η αντλια δεν θα υπηρχε προβλημα......αλλα ολοι οπως και γω προσωπικα αφηνουν την βενζίνα να παει ρεζερβα οποτε εκει η αντλια δουλευει και δεν ψυχετε οπως πρεπει.....


Εσύ ναι, οκ και όποιος άλλος έχει κάψει 1, αντε 2 τρόμπες αλλά το δούλευε με ρεζέρβα. Αλλά ο NIKOSSIN που άνοιξε το thread έχει κάψει 5! με γεμάτο ρεζερβουάρ.
infidel
 
Δημοσιευσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ 25 Ιουν, 2015 15:11

Re: Renault Trafic - Πέμπτη φορά αντλία βενζίνης

Δημοσίευσηαπό mhtsos34 » Παρ 19 Αύγ, 2016 20:16

Τα renault δεν θέλουν ψεκασμό βενζίνης,αντέχουν το υγραέριο,ας βάλει ενα ρελεδάκι να υσηχάσει ο φίλος.Ένας γνωστός μου έβαλε σε opel astra του 2001΄ ρελεδάκι και όλα οκ.Εμένα που είναι ευαίσθητο το μαζντα επιβάλεται ψεκασμός βενζίνης.Εγώ θα δώ όπως πώς θα πάει και θα ξαναγράψω πάλι να βοηθείσω οποιον φίλο.
mhtsos34
 
Δημοσιευσεις: 69
Εγγραφή: Δευτ 02 Σεπ, 2013 18:09

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot], Google Adsense [Bot] και 39 επισκέπτες





cron