Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Πρόβλημα με Zavoli

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Re: Πρόβλημα με Zavoli

Δημοσίευσηαπό giannhsdelta » Κυρ 20 Σεπ, 2015 12:55

Το είχα βάλει στη motion gas και ήμουν πολύ ικανοποιημένος αλλά εδώ και 1 χρόνο έχει κλείσει και με πήγαν σε άλλο συνεργείο που υποτίθεται ότι πήρε τα files τους και τους πελάτες και καλά.
Τέλος πάντων ο εγκέφαλος είναι αλουμινένιος και γράφει από πίσω AEB2001NC.

Οπότε αν κατάλαβα καλά QGAS εφόσον έχω το file που ήταν προγραμματιςμενος ο εγκέφαλος στο λαπτοπ μου, βάζω έναν ίδιο AEB, τον φλασάρω και είναι όπως πριν?
giannhsdelta
 
Δημοσιευσεις: 9
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ, 2015 20:31

Re: Πρόβλημα με Zavoli

Δημοσίευσηαπό Qgas » Κυρ 20 Σεπ, 2015 18:24

giannhsdelta έγραψε:Το είχα βάλει στη motion gas και ήμουν πολύ ικανοποιημένος αλλά εδώ και 1 χρόνο έχει κλείσει και με πήγαν σε άλλο συνεργείο που υποτίθεται ότι πήρε τα files τους και τους πελάτες και καλά.
Τέλος πάντων ο εγκέφαλος είναι αλουμινένιος και γράφει από πίσω AEB2001NC.

Οπότε αν κατάλαβα καλά QGAS εφόσον έχω το file που ήταν προγραμματιςμενος ο εγκέφαλος στο λαπτοπ μου, βάζω έναν ίδιο AEB, τον φλασάρω και είναι όπως πριν?



Περίπου θέλει να το ρυθμίσεις ξανά όπως τα άλλο Cory paste δηλ .. Σε επίπεδο υλικού ναι απλά τον αλαζετε και δουλεύει μπαμ ..
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Πρόβλημα με Zavoli

Δημοσίευσηαπό maevius » Τρί 22 Σεπ, 2015 15:24

Τώρα που το θυμήθηκα σε μια επίσκεψη παλιότερα μου έβαλε και δεύτερη φυσα διαδικασία που κράτησε 5 λεπτά με ένα κοφτακι καλώδιο και μονωτική. Τώρα έχω 2 φυσσες αν αυτό βοηθαει
OPEL INSIGNIA 1,8 (2009) με Zavoli
ΟPEL CORSA C 1.4 (2003) με Prins silverline
Άβαταρ μέλους
maevius
 
Δημοσιευσεις: 928
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιούλ, 2011 19:30

Re: Πρόβλημα με Zavoli

Δημοσίευσηαπό giannhsdelta » Δευτ 02 Νοέμ, 2015 09:40

Τελικά αλλάχτηκε ο εγκέφαλος και όλα καλά. Τώρα το θέμα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μπορώ να συνδεθώ στον εγκέφαλο με το πρόγραμμα που έχω, ενώ πριν την αλλαγή μπορούσα κανονικά. Μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι συμβατό.
giannhsdelta
 
Δημοσιευσεις: 9
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ, 2015 20:31

Re: Πρόβλημα με Zavoli

Δημοσίευσηαπό dimitrisc4vts » Τρί 31 Οκτ, 2017 18:09

καλησπέρα! εχω εγκαταστησει το zavoli bora σε citroen c4 vts 2.0. το εχω 70.000χλμ και τα τελευταια 20.000χλμ αντιμετωπιζω το εξης προβλημα! ενω δουλεύω με αεριο για αρκετη ωρα με την αλλαγη του αερίου σε βενζίνη το αυτοκίνητο κάνει ενα τρεμουλο και καμιά φορα σβηνει οταν ανεβαζαζω στροφες και αφηνω το γκαζι! ολα αυτα για 3 λεπτα μετα στρωνει και δουλευει μια χαρά και σε βενζινη! την ωρα που κάνει αυτο το τρέμουλο και τα σβησίματα εαν το γυρίσω σε αεριο δουλευουν ολα κανονικα και ο κινητηρας ηρεμει! επισης το φαινομενο παρουσιαζεται οταν ο κινητήρας ζεσταίνεται αρκετα σε κίνηση κτλ και ολα συμβαινει στο ρελαντι εαν εχω ανεβασμενες στροφες δεν παρουσιάζει κατι. ο μάστορας μου ειπε οτι θέλουν καθάρισμα τα μπεκ βενζίνης! εχει κανεις άλλος αντιμετωπισει τέτοιο θεμα?
dimitrisc4vts
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ 29 Μαρ, 2015 14:27

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 35 επισκέπτες





cron