Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Κόψιμο στα χαμηλά σε hyundai coupe

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Κόψιμο στα χαμηλά σε hyundai coupe

Δημοσίευσηαπό karatar » Δευτ 28 Δεκ, 2015 20:41

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους τους γκαζακιδες!!Εχω τοποθετησει στο hyundai coupe 99' κιτ lovato και απο την πρωτη μερα αλλαζοντας απο 1η σε 2α ταχυτητα φτανοντας μεχρι τα 20χλμ/ωρα κοβει το αμαξι και μετα μολις παει στα 30χλμ/ωρα δουλευει κανονικα,επισης το κανει και κατεβαζοντας απο 3η σε 2α στα ιδια χλμ/ωρα.Επισης εχω κανει 500χλμ με υγραεριο και το προβλημα το κανει μονο στο υγραεριο στην βενζινη ολα καλα.Ο μαστορας αλλαξε τα μπουζι εβαλε αλλα,τιποτα ομως.Ευχαριστω εκ τον προτερων για οποια πολιτιμη βοηθεια.
karatar
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Δευτ 28 Δεκ, 2015 20:29

Re: κοψιμο στα χαμηλα σε hyundai coupe

Δημοσίευσηαπό labros » Τρί 29 Δεκ, 2015 13:05

karatar έγραψε:Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους τους γκαζακιδες!!Εχω τοποθετησει στο hyundai coupe 99' κιτ lovato και απο την πρωτη μερα αλλαζοντας απο 1η σε 2α ταχυτητα φτανοντας μεχρι τα 20χλμ/ωρα κοβει το αμαξι και μετα μολις παει στα 30χλμ/ωρα δουλευει κανονικα,επισης το κανει και κατεβαζοντας απο 3η σε 2α στα ιδια χλμ/ωρα.Επισης εχω κανει 500χλμ με υγραεριο και το προβλημα το κανει μονο στο υγραεριο στην βενζινη ολα καλα.Ο μαστορας αλλαξε τα μπουζι εβαλε αλλα,τιποτα ομως.Ευχαριστω εκ τον προτερων για οποια πολιτιμη βοηθεια.


Δεν είναι πρόβλημα ηλεκτρικό ή μηχανικό του αυτοκινήτου από τη στιγμή που στη βενζίνη δουλεύει σωστά. Άρα ίσως η αλλάγή των μπουζί δε χρειάζονταν. Έχεις κάνει μόνο 500 χλμ με αέριο και άρα είναι απίθανο να είναι μηχανικό πρόβλημα του Lovato.
Επομένως μένει η ρύθμιση του συστήματος. Ας κάνεις έναν ακόμα προγραμματισμό στο δρόμο.
chevrolet cruze 1.6 του 2010
BRC seq 32 με obd
4000 LPG
135000 σύνολο
labros
 
Δημοσιευσεις: 827
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 13:15

Re: Κόψιμο στα χαμηλά σε hyundai coupe

Δημοσίευσηαπό teoxen » Κυρ 19 Φεβ, 2017 01:15

Κατι παρομοιο μου κανει και εμενα το accent αλλα εχω κανει κοντα 40.000με αεριο.και μερικες φορες οταν ρεταρει ακουγεται και ενα τσακ μπροστα στην μηχανη.επισης εχω δει μεγαλη καταναλωση σε βενζινη κ αεριο πολυ.τα μπεκ του αεριου μηπως θελουν αλλαγη?
teoxen
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Τρί 26 Μαρ, 2013 01:38


Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 32 επισκέπτες