Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Ισιωσε μετα απο σερβις

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Ισιωσε μετα απο σερβις

Δημοσίευσηαπό dathens » Παρ 27 Μάιος, 2011 01:01

τις τελευταίες μέρες ενα φορντ βανακι που έχω με πέταγε στη βενζίνη και δεν γυρναγε στο Υγραεριο πήγα στον εγκαταστατη και το ξαναρυθμισε χθες χωρίς να λυθεί το προβλημα σήμερα όμως το αμάξι ήταν να κάνει σέρβις είχε μάλιστα καθυστερήσει 4000 χιλ λόγω δουλειάς , συστημα brc με Υγραεριο 5500 χιλ περίπου μολις λοιπόν τελείωσε το σέρβις μπουζι λάδια ξυδια κτλ κα πήρα το αμάξι σταμάτησαν άμεσως όλα τα πρόβληματα με το Υγραεριο μια χαρα ξεπεταγματα σούπερ ρελαντί άλλο αμάξι λες και ηταν καινούργιο, αυτο μου λεε ότι ενω με βενζίνη το αμάξι παει ακόμα και εκτός συντήρησης σχετικά καλα με το Υγραεριο δεν τα πολυκαταφερνει... Το ειδανε πως παει και στο car center ford και ξεριοκαταπιοντουσαν με τη λαδιερα και ενω μου είπαν ότι αυτο το αμάξι connect 1,8 /2004 έχει ευαίσθητες βαλβίδες ειδικά οταν ταξιδεύει στην εθνικη σηκώνει θερμοκρασίες ενω μέσα στη πόλη δεν υπάρχει θέμα ιδιαιτερο ( καρανικολας) αλλα δεν βλέπουν διάφορα με τη Βενζίνη κτλ πόσο πήγε το μαλλί και τα σχετικά !!!!
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Ισιωσε μετα απο σερβις

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Παρ 27 Μάιος, 2011 16:48

Εχθες αλλαξα λαδια (στα 8.000χλμ)και παρατηρησα διαφορα στη λειτουργια του κινητηρα, λειτουργει πιο στρωτα και αθορυβα. Κατι αντιστοιχο γινοταν και με τη βενζινη μερικες φορες αλλα δεν το περιμενα με αυτα τα χλμ που ειχα κανει. Η αληθεια ειναι οτι τα λαδια βγηκαν αθλια (πολλοι λενε οτι με lpg βγαινουν πεντακαθαρα)που σημαινει οτι η βενζινη ηταν χείριστη(δυσκολο με τοσο που καιει) ή με το lpg που βαζω κατι παιζει ή οτι ειναι φυσιολογικο...

Στο συστημα δεν παρατηρησα καμια αλλαγη στη λειτουργεια του ουτε και μετα το γενικο σερβις(ιμαντες κτλ).
Σιγουρα, ενα καλοδιατηρημενο αμαξι θα λειτουργει καλυτερα, ειδικα αν εχει υποστει καποια μετατροπη.
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51


Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 25 επισκέπτες