Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Προβλήματα με αέριο της bluemec

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Προβλήματα με αέριο της bluemec

Δημοσίευσηαπό steliosAa » Πέμ 11 Φεβ, 2016 14:31

καλησπερα,θα ηθελα την γνωμη σας για ενα προβλημα που αντιμετοπιζει ο αδερφος μου με το αεριο .

εκανε εγκατασταση εδω και περιπου ενα μηνα σε ενα honda civic v-tec νομιζω του 94-6

απο τοτε λοιπον εχει προβληματα το αυτοκινητο ..

αλαζοντας τα μπουζοκαλωδια και τα μπουζι , στην βενζινη το αυτοκινητο δουλευει οπως πρεπει .

στο αεριο ομως του κανει κοψιματα οταν αφησει το ποδι του απο το γκαζι .

μετα την τελευταια ρυθμιση που του εκανε , το αυτοκινητο σβηνει καμια φορα στο ρελαντι , και στην πρωτη στο ξεκινημα κανει παλι κοψιματα . αφου ξεκινησει δουλευει σωστα σε ολο το φασμα στροφων μεχρι και τον κοφτη . και αρχιζει παλι στα σκορτσαρισματα μολις αφισει το γκαζι με κουμπωμενη ταχυτητα .

τι γνωμη εχετε?

ο εγκαταστατης του λεει δεν μπορει να κανει τιποτα αν δεν αλαξει πρωτα τον πολλαπλασιαστη , και στην ερωτηση αν δεν φταιει αυτο τι κανουμε , του ειπα απλα βλεπουμε..

δηλαδη του ζηταει να αλαξει ενα ανταλακτικο 300 περιπου ευρω ΚΑΙ ΑΝ δεν φτιαχτει τοτε βλεπουμε..

τι προτεινετε εσεις ?
εγκαταστατη δεν μπορει να αλαξει γιατι θα χασει την εγγυηση , αλλα και αυτος λεει δεν το πειραζει αν δεν αλαξει πολλαπλασιαστη ..
steliosAa
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 11 Φεβ, 2016 14:25

Re: προβληματα με αεριο της bluemec

Δημοσίευσηαπό sakisbm » Πέμ 11 Φεβ, 2016 15:07

Εφόσον στην βενζίνη δουλεύει καλά είναι καθαρά θεμα ρύθμισης. Αλλιώς θα στο έκανε κ στην βενζίνη. Τι θα πει άλλαξε το κ βλέπουμε; και τι θα πει χάνεις την εγγύηση; σου έδωσε δικιά του εγγύηση πέρα της εταιρίας των συστημάτων; την ρύθμιση την έκανε με σταματημένο αμάξι ή στον δρόμο; το αυτοκίνητο πρέπει να δουλεύει όπως στην βενζίνη. Κι εγώ είχα θέματα κ με ρυθμίσεις έστρωσε κ δουλεύει μια χαρά

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ!
Άβαταρ μέλους
sakisbm
 
Δημοσιευσεις: 56
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ, 2015 19:57

Re: προβληματα με αεριο της bluemec

Δημοσίευσηαπό steliosAa » Πέμ 11 Φεβ, 2016 15:19

μετα απο νεα συνομιλια με τον αδερφο μου το αυτοκινητο κανει αυτο ακριβως :

καταρχας το αμαξι οπως ειπα στην βενζινη ειναι αριστο

στο αεριο λοιπον , απο τις 5μισι χιλιαδες στροφες μεχρι και τισ 9 χιλιαδες περιπου που ειναι ο κοφτης του , και υποτιθετε οτι το αυτοκινητο εχει ολη την δυναμη εκει ,, σε αυτες τις στροφες λοιπον το αμαξι ειναι αδυναμο ,

οταν αφηνει το γκλαζι στο φασμα 2000 με 4000 το αυτοκινητο εχει λοξιγκα που λεμε.
και μετα την τελαιυταια ρυθμιση , στις πολυ χαμηλες το αμαξι ειναι παλι αδυναμο και καμια φορα σβηνει κιολας
steliosAa
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 11 Φεβ, 2016 14:25

Re: Προβλήματα με αέριο της bluemec

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Πέμ 11 Φεβ, 2016 16:00

Που πατε και μπλεκετε ρε παιδια? Δεν ειναι πολλαπλασιαστης σε καμια περιπτωση.
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Προβλήματα με αέριο της bluemec

Δημοσίευσηαπό steliosAa » Πέμ 11 Φεβ, 2016 16:06

τι μπορει να ειναι ? εγω σκευομαι οτι κατι δεν εχει συνδεσει , αλλα ο αδερφος μου , μου ειπε οτι αυτος αρνητε να κανει οτιδηποτε αν δεν αλαχτει ο πολλαπλασιαστης ..

εμενα η γνωμη μου ειναι να μην συνεχισει να τον πληρωνει αν δεν φτιαξει το αμαξι γιατι ακομα του χρωσταει καποια χρηματα ( το ειχε κανει σε δωσεις )

οχι τιποτα αλλο , στο τελος θα παθεο οντως ζημια κατι στο αυτοκινητο
steliosAa
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 11 Φεβ, 2016 14:25

Re: Προβλήματα με αέριο της bluemec

Δημοσίευσηαπό sakisbm » Πέμ 11 Φεβ, 2016 16:33

Να απαιτήσει να το ρυθμίσει από την αρχή εν ώρα οδήγησης. Ή ας αλλάξει μάστορα. Σίγουρα θα κάνει ζημιά στο αυτοκίνητο. Από ποια περιοχή είστε;

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ!
Άβαταρ μέλους
sakisbm
 
Δημοσιευσεις: 56
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ, 2015 19:57

Re: Προβλήματα με αέριο της bluemec

Δημοσίευσηαπό steliosAa » Πέμ 11 Φεβ, 2016 16:36

αιγαλεω
steliosAa
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 11 Φεβ, 2016 14:25

Re: Προβλήματα με αέριο της bluemec

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Πέμ 11 Φεβ, 2016 18:51

Καντε συμφωνια οτι εαν δεν ειναι ο πολλαπλασιαστης θα χρεωθει τα 300 ευρω. Και ξανα ρωταω. Γιατι μπλεξατε με τετοιο κιτ και τετοιο μαστορα?
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Προβλήματα με αέριο της bluemec

Δημοσίευσηαπό steliosAa » Πέμ 11 Φεβ, 2016 19:21

αν σου πω οτι μας τον συστησαν ?
νομιζω του το εχει πει αυτο ο αδερφος μου και δεν δεχτηκε, δεν ξερω σιγουρα ακομα παντως....

θα το παω αυριο εγω απο εκει και θα του πω να γινει ρυθμιση εν κινηση .. ελπιζω να γινει κατι , αν οχι να φτιαχτει τελειως κατευθειαν , τουλαχιστον να δειξει οτι αυτο φταιει ωστε να ψαχτουμε μονο στην ρυθμιση . αν και φοβαμαι οτι κατι δεν εχει κανει καλα στην εγκατασταση
steliosAa
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 11 Φεβ, 2016 14:25

Re: Προβλήματα με αέριο της bluemec

Δημοσίευσηαπό steliosAa » Σάβ 13 Φεβ, 2016 17:06

το αυτοκινητο πηγε σημερα για ρυθμιση , του ανεβασε την πιεση στον πνευμονα και ρυθμισε και κατι παραμετρους .
περισσοτερα δεν ξερω να σας πω
παντως σημερα δουλευει κανονικα το αυτοκινητο απο την αρχη μεχρι τον κοφτη ,

θα δειξει στην πορεια αν τελειωσαμε με αυτο
steliosAa
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 11 Φεβ, 2016 14:25

Επόμενο

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες