Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Το αυτοκίνητο μετά από εγκατάσταση lpg ρετάρει

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Re: Το αυτοκίνητο μετά από εγκατάσταση lpg ρετάρει

Δημοσίευσηαπό santa » Δευτ 07 Νοέμ, 2016 19:15

Είναι σαν τα "7 χρόνια" που είχαν τα Mitsubishi το 2003 όταν είχα ένα και ξαφνικά μου τρύπησε το εσωτερικό ψυγείο κλιματισμού στα 3 χρόνια.

ECOKINISI έγραψε:Το ότι σας δίνει 8 χρόνια εγγύηση δεν σας προβλημάτισε ποτέ???? Επίσης συμφωνώ ότι τα μπεκ βενζίνης δεν ειναι κινητήρας.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk
Opel Corsa C 1.2 Twinport (Z12XEP) 251.000χλμ
santa
 
Δημοσιευσεις: 36
Εγγραφή: Παρ 26 Αύγ, 2016 11:01

Re: Το αυτοκίνητο μετά από εγκατάσταση lpg ρετάρει

Δημοσίευσηαπό pank » Παρ 11 Νοέμ, 2016 23:32

Μήπως τελικά έμαθαν να ρυθμίζουν την εγκατάστασή τους; Κρίμα, εγώ δεν μπορώ να ξαναπάω διότι για να μου ξεκλειδώσουν τον εγκέφαλο του υγραερίου στη λήξη της εγγύησης, υπέγραψα μετά τις επιστολές του δικηγόρου, ότι δεν έχω καμία απαίτηση από την εταιρεία τους. :ymdevil: ... Ελλαδαστάν
pank
 
Δημοσιευσεις: 110
Εγγραφή: Κυρ 13 Ιαν, 2013 00:58
Τοποθεσία: ΑΦΙΔΝΕΣ

Re: Το αυτοκίνητο μετά από εγκατάσταση lpg ρετάρει

Δημοσίευσηαπό santa » Σάβ 12 Νοέμ, 2016 00:21

pank έγραψε:Μήπως τελικά έμαθαν να ρυθμίζουν την εγκατάστασή τους; Κρίμα, εγώ δεν μπορώ να ξαναπάω διότι για να μου ξεκλειδώσουν τον εγκέφαλο του υγραερίου στη λήξη της εγγύησης, υπέγραψα μετά τις επιστολές του δικηγόρου, ότι δεν έχω καμία απαίτηση από την εταιρεία τους. :ymdevil: ... Ελλαδαστάν


Ξεκλειδώσουν; και εγώ είμαι πλέον εκτός εγγύησης. Τι εκανες;



Sent from my iPhone using Tapatalk
Opel Corsa C 1.2 Twinport (Z12XEP) 251.000χλμ
santa
 
Δημοσιευσεις: 36
Εγγραφή: Παρ 26 Αύγ, 2016 11:01

Re: Το αυτοκίνητο μετά από εγκατάσταση lpg ρετάρει

Δημοσίευσηαπό manoliss » Σάβ 12 Νοέμ, 2016 03:29

harispug έγραψε:Καλησπέρα,

σε 406 με Zanardi που περάστηκε τώρα ρετάρει και κλωτσάει το αμάξι αρκετά. Έχουν αλλαχτεί μπουζί, μπουζοκαλώδιο και το καλοκαίρι το μοτέρ ρελαντί ενώ το μοτέρ ρελαντί ρυθμίστηκε τώρα και στην αντιπροσωπεία.

Επίσης έχω κατανάλωση μέχρι πρότινος και πριν την τελευταία ρύθμιση κάπου 20€ βενζίνη και περίπου 10 λίτραα υγραέριο. Η συνήθης κατανάλωση του αμαξιού είναι 10-11 λίτρα βενζίνης.

Έχουμε κάποια παρατήρηση? Το αμάξι πάντα έκανε τα κόλπα του στο ρελαντί αλλά τώρα παραπάει... κλωτσάει, ρετάρει, κανα 2 φορές έχει σβήσει κιόλας.

σου εγραψα σε αντιστοιχο τοπικ που ανοιξες για το αμαξι σου....εν ολιγης το προβλημα σου ειναι στο αμαξι και οχι στο συστημα αεριου...δες οτι σου εγραψα στο συγκεκριμενο τοπικ και αν εχεις κανει κατι ενημερωσε μας..
- Citroen Xantia 1600cc 8v mod 1999
- Citroen Xsara 1400cc 8V mod 2003
Lovato Fast & Easy
manoliss
 
Δημοσιευσεις: 715
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ, 2012 00:37

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 17 επισκέπτες