Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Προβλημα ασταθειας ρελαντι

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Re: Προβλημα ασταθειας ρελαντι

Δημοσίευσηαπό NickSt » Κυρ 28 Αύγ, 2016 23:35

car23 έγραψε:παιδια το δοκιμασα τωρα και τελικα και στην βενζινη εχει ασταθεια παιζει οντως να ειναι απο ρευμα θα παω να το κοιταξω και θα αναφερω.

Εσενα φιλε μου που ηταν ο πολλπλασιαστης εδινε κανονικα γκαζι και ειχε δυναμη το αμαξι ;


Το δικό μου μοτέρ δεν έχει μπουζοκαλώδια , έχει τεσσερις πολλαπλασιαστές - ένα σε κάθε κύλινδρο . Κάποια στιγμή άρχισα να έχω συμπτώματα όπως αυτά που περιγράφεις , κυρίως αστάθεια στο ρελαντί , είχε μπεί διαγνωστικό και δεν έδειχνε τίποτα , ψηλά τράβαγε κανονικά , ώσπου ξαφνικά ένα πρωί άρχισε να κάνει σαν ..τρακτέρ !! . Διάγνωση = πολλαπλασιαστής στον κύλινδρο Νο 4 , αλλάχτηκε και όλα τέλεια .
NickSt
 
Δημοσιευσεις: 651
Εγγραφή: Τετ 06 Νοέμ, 2013 22:44

Re: Προβλημα ασταθειας ρελαντι

Δημοσίευσηαπό ogigis » Τετ 07 Σεπ, 2016 08:26

Εαν δουλευει κανονικά στη βενζίνη ασε τα μπουζιά, καλωδια μπαταρίες πολλαπλασιαστές και πρασινα αλογα...Πήγαινε να σου ανοίξουν την εισαγωγής και δες αν έχει γίνει σωστά η εγκατάσταση...Έμένα μου έβαλε το πρώτο σωληνακι να ψεκάζει στο πουθενά (εχω αναρτησει φωτο) δεν τοποθετήθηκε ποτε μέσα γιατί ο αρχιμαστορας δεν εβγαλε την εισαγωγης για να τα τρυπησει...και ετσι αλλαζα αλλαζα...μεχρι που ειπα να αλλαξω φλαντζες στην εισαγωγης και ετσι ανακαλυψα την τελεια εγκατασταση...μετα από αυτό το αυτοκινητο δουλευει τελεια...μην μπαινεις σε εξοδα...κανε αυτο πρωτα
ogigis
 
Δημοσιευσεις: 31
Εγγραφή: Παρ 26 Αύγ, 2011 00:12

Re: Προβλημα ασταθειας ρελαντι

Δημοσίευσηαπό NickSt » Τετ 07 Σεπ, 2016 11:55

Άλλος εξυπνάκιας έσκασε μύτη..

Με λίγο διάβασμα θα έβλεπες ποιός είναι ο"πρασινάλογας" που στέλνει έτσι αβίαστα
αυτόν που έχει το πρόβλημα "να του ανοίξουν την εισαγωγής" και κουραφέξαλα..

Το γράφει πεντακάθαρα, έχει το ίδιο πρόβλημα και στην βενζίνη !!

Για αυτό πρίν προσβάλεις όλους όσους προσπάθησαν σωστά να τον βοηθήσουν ,
άνοιξε τουλάχιστον τα μάτια σου ...
NickSt
 
Δημοσιευσεις: 651
Εγγραφή: Τετ 06 Νοέμ, 2013 22:44

Re: Προβλημα ασταθειας ρελαντι

Δημοσίευσηαπό car23 » Πέμ 06 Οκτ, 2016 19:01

Μετα απο πολύ καιρό τελικά ξαναγράφω το διόρθωσα το προβλημα μου άλλαξε την μπεκιέρα όλη (τετραδα) και το αυτοκίνητο είναι ρολόι τέλος όλα καλώς..
σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλες σας παιδες :D
car23
 
Δημοσιευσεις: 16
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2016 19:55

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες