Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Γυρνάει μονο του σε βενζινη

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Re: Γυρνάει μονο του σε βενζινη

Δημοσίευσηαπό tedd » Πέμ 07 Σεπ, 2017 02:07

Καλα βρε παπου και εσυ, πανω απο διπλασια χιλιομετρα να αλλαξεις φιλτρα?? Και γνωριζοντας οπως οι περισοτεροι μας οτι το υγραεριο και τις αντλιες τιγκα στο σκουπιδι. Δεν μπορω να φανταστω πως θα ηταν. Στο σερβις που ειχα κανει στις 12-13000 στο υγρης φασης (το χαρτινο εννοω) ειχαν σχεδον φραξει τα πτερυγια απο σκουπιδι που ειχε γινει σαν πέτρα, λες και το ειχες στοκαρει. Αναρωτιεμαι ποιανου π@υστη ειναι τοσο βρωμικο το υγραεριο που φερνει να μην ξαναοατησω και να τον κανω και ρόμπα.

Ορθα καποιος σε αλλο νημα ανεφερε οτι για πολλα προβληματα δεν ευθύνεται το υγραεριο ή ο εγκατσστατης αλλα εμεις με την μη τηρηση των οδηγιων χρησης και μετα σου ερχεται κανενας αλα βαλσαμ, κυριακος κ.α και σε αρχιζουν στο οτι το υγραεριο καταστρεφει κινητηρες και αναρωτιουνται " πως λες οτι εχεις απροβληματιστη εγκατασταση και παραλληλα ανοιγεις θεμα με προβλημα".
Ευτυχως ολα καλα και με το μικροτερο κοστος και μαλιστα μεσα στα πλαισια της απαιτουμενης συντηρησης.

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Nissan Almera Mk II (N16) 1497cc
BRC Sequent 24
Εικόνα
tedd
 
Δημοσιευσεις: 588
Εγγραφή: Τρί 10 Μάιος, 2011 20:39

Re: Γυρνάει μονο του σε βενζινη

Δημοσίευσηαπό papoys » Πέμ 07 Σεπ, 2017 07:29

Ότι να πείτε έχετε δίκιο.
Το μόνο που φροντίζω να αλλάζω τακτικά και στο χρόνο τους είναι λάδια , μπουζί και σετ χρονισμού.
Στα άλλα άστα να πάνε.Αν πείτε και για πλύσιμο;;;;;;;;;;;; =))
Σαν να έχει αλεργία στο νερό και στη σκούπα το έχω. :mrgreen: :sick:
Πολλές φορές νομίζω ότι δε βλέπω καλά αλλά όταν καθαρίζω τα τζάμια από μέσα καταλαβαίνω γιατί δεν έβλεπα. :)) :))

Ο Vaslam έχει και τα δίκια του αλλά φταίει και το κεφάλι του.Αφού ο κινητήρας σου δεν είναι συμβατός.Γιατί πας σε υγραέριο;;;
Άστο στη βενζίνα και όσο πάει.Τώρα τι να κάνουμε.
Όσο για τον Κυριάκο αυτός πρέπει να ήταν και να είναι ένα φανταστικό και μη υπαρκτό πρόσωπο απλά ανακατωσούρας.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Γυρνάει μονο του σε βενζινη

Δημοσίευσηαπό anikologr » Πέμ 07 Σεπ, 2017 07:45

papoys έγραψε:Ότι να πείτε έχετε δίκιο.
Το μόνο που φροντίζω να αλλάζω τακτικά και στο χρόνο τους είναι λάδια , μπουζί και σετ χρονισμού.
Στα άλλα άστα να πάνε.Αν πείτε και για πλύσιμο;;;;;;;;;;;; =))
Σαν να έχει αλεργία στο νερό και στη σκούπα το έχω. :mrgreen: :sick:
Πολλές φορές νομίζω ότι δε βλέπω καλά αλλά όταν καθαρίζω τα τζάμια από μέσα καταλαβαίνω γιατί δεν έβλεπα. :)) :))

Ο Vaslam έχει και τα δίκια του αλλά φταίει και το κεφάλι του.Αφού ο κινητήρας σου δεν είναι συμβατός.Γιατί πας σε υγραέριο;;;
Άστο στη βενζίνα και όσο πάει.Τώρα τι να κάνουμε.
Όσο για τον Κυριάκο αυτός πρέπει να ήταν και να είναι ένα φανταστικό και μη υπαρκτό πρόσωπο απλά ανακατωσούρας.

Υπαρκτό ήταν ρε παππού.. Αλλιώς ποιος τα έγραφε κανένα πνεύμα;;
Hyundai i30 1.4 LPG + Λιπαντήρα Υποπίεσης 30.000 klm
anikologr
 
Δημοσιευσεις: 667
Εγγραφή: Κυρ 20 Μαρ, 2011 15:23

Re: Γυρνάει μονο του σε βενζινη

Δημοσίευσηαπό tedd » Πέμ 07 Σεπ, 2017 14:43

Οταν περασουν τα χρονια σχεδον ολα τα αυτοκινητα γινονται αλεργικα στη νερο και στη σκουπα. Ευτυχως υπαρχει ο θεος που μας ριχνει βροχουλα και μας το πλενει εξωτερικα. Απο την καπνα σε εμενα επιασε και ενα προστατευτικό φιλμ UV απο μεσα στο παρμπριζ

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Nissan Almera Mk II (N16) 1497cc
BRC Sequent 24
Εικόνα
tedd
 
Δημοσιευσεις: 588
Εγγραφή: Τρί 10 Μάιος, 2011 20:39

Re: Γυρνάει μονο του σε βενζινη

Δημοσίευσηαπό papoys » Τρί 12 Σεπ, 2017 10:23

Μετά από 600 χιλιόμετρα όλα άψογα.Και καλίτερα από πριν.Τώρα τι ακριβώς ήταν δεν ξέρω ούτε ο εγκαταστάτης μου το είπε ακριβώς.
Πιθανώς δεν διαπίστωσε ακριβή αιτία ή κρατάνε και αυτοί τα μυστικά τους γιατί ξέρω ότι εγώ γυροφέρνω στα φόρουμ και τα συζητάω. :)) :))

Από την άλλη χάσαμε και το Valsam.Εμφανίζεται όταν δει ότι κάποιος έχει πρόβλημα και μετά τον χάνουμε. :D :ymhug:
(Μη νευριάσεις.Πλάκα κάνουμε.)
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Γυρνάει μονο του σε βενζινη

Δημοσίευσηαπό referravag » Τρί 12 Σεπ, 2017 18:45

Παππού έκανες το σωστότερο που πήγες και το διόρθωσες άμεσα πριν αποκτήσεις κι άλλα προβλήματα!! Συνεχίζεις ακάθεκτος και προσπαθούμε να σε πιάσουμε οι υπόλοιποι!! :clap: :clap:
Peugeot 207 1.4 VTi
Citroën C4 1.4
KIT: BRC P&D MY10
Petrol Rst: LPGTECH EmuTECH Pb-Level-02
referravag
 
Δημοσιευσεις: 441
Εγγραφή: Τετ 15 Οκτ, 2014 03:15

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 30 επισκέπτες