Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Νοθευμένο αέριο??

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Νοθευμένο αέριο??

Δημοσίευσηαπό Haris72 » Τρί 30 Μάιος, 2017 19:58

Καλησπέρα στην παρέα!! Έχω ένα Daihatsu feroza, έχω εγκαταστήσει stag και σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος!! Έχοντας κάνει 15000 χλμ πήγα για το σέρβις στο εγκαταστατη μου ο οποίος μόλις είδε τα φίλτρα με προέτρεψε να αλλάξω πρατήριο. Σημειώνω εδώ ότι βάζω στάνταρ από ένα πρατήριο . Ο πρατηριουχος δε μου είπε πως πρόκειται για ειδικά λάδια που βάζουν οι εταιρείες στο αέριο και ότι προμηθεύεται από την Έκο... Σας παραθέτω φώτο από τα φίλτρα και περιμένω τις γνώμες σας καθώς είμαι νέος στο αντικείμενο!! Ευχαριστώ!!!
Haris72
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Τρί 30 Μάιος, 2017 19:37

Re: Νοθευμένο αέριο??

Δημοσίευσηαπό anikologr » Τρί 30 Μάιος, 2017 23:06

Haris72 έγραψε:Καλησπέρα στην παρέα!! Έχω ένα Daihatsu feroza, έχω εγκαταστήσει stag και σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος!! Έχοντας κάνει 15000 χλμ πήγα για το σέρβις στο εγκαταστατη μου ο οποίος μόλις είδε τα φίλτρα με προέτρεψε να αλλάξω πρατήριο. Σημειώνω εδώ ότι βάζω στάνταρ από ένα πρατήριο . Ο πρατηριουχος δε μου είπε πως πρόκειται για ειδικά λάδια που βάζουν οι εταιρείες στο αέριο και ότι προμηθεύεται από την Έκο... Σας παραθέτω φώτο από τα φίλτρα και περιμένω τις γνώμες σας καθώς είμαι νέος στο αντικείμενο!! Ευχαριστώ!!!

Οι φωτογραφίες που είναι;; ς
Hyundai i30 1.4 LPG + Λιπαντήρα Υποπίεσης 30.000 klm
anikologr
 
Δημοσιευσεις: 667
Εγγραφή: Κυρ 20 Μαρ, 2011 15:23

Re: Νοθευμένο αέριο??

Δημοσίευσηαπό referravag » Τετ 31 Μάιος, 2017 03:31

Εgas έβαζες δηλ? Για ανέβασε φωτογραφίες να δούμε τα φίλτρα σου. Εμάς με 30.000χλμ Coral, βγήκαν πεντακάθαρα. Δυστυχώς δεν έχω καλύτερη φωτό. Δίπλα δίπλα με το καινούριο η διαφορά ήταν μικρή.

Εικόναuploading images
Peugeot 207 1.4 VTi
Citroën C4 1.4
KIT: BRC P&D MY10
Petrol Rst: LPGTECH EmuTECH Pb-Level-02
referravag
 
Δημοσιευσεις: 441
Εγγραφή: Τετ 15 Οκτ, 2014 03:15

Re: Νοθευμένο αέριο??

Δημοσίευσηαπό tedd » Τετ 31 Μάιος, 2017 09:53

Πολυ καθαρο, σε εμενα που βαζω οπου ναναι, στις 15000 αναμεσα στις φτερωτές του ηταν τιγκα στην καρβουνιλα

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Nissan Almera Mk II (N16) 1497cc
BRC Sequent 24
Εικόνα
tedd
 
Δημοσιευσεις: 588
Εγγραφή: Τρί 10 Μάιος, 2011 20:39

Re: Νοθευμένο αέριο??

Δημοσίευσηαπό Haris72 » Τετ 31 Μάιος, 2017 11:35

Δεν μπορώ να ανεβάσω τις φώτο ρε παιδιά... Πως?? Τα φίλτρα σου όντως 5 καθαρά...!!!
Haris72
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Τρί 30 Μάιος, 2017 19:37

Re: Νοθευμένο αέριο??

Δημοσίευσηαπό papoys » Τετ 31 Μάιος, 2017 11:52

Έχω ακούσει ότι όλες οι εταιρείες από την ίδια μάνικα των διυληστηρίων φορτώνουν και αν κάτσει σκάρτο θα βάλουν όλοι σκάρτο.

Παλαιά πίστευα ότι το coral είναι ποιοτικότερο μετά όμως από 98.000 χιλ. με lpg έπαψα να πιστεύω σε τέτοια παραμύθια που πολλές
φορές είναι και κατευθυνόμενα.
Τώρα βάζω μόνιμα από ένα silk το οποίο φέρνει υγραέριο με δικά του βυτία.Πιο πάνω υπάρχουν δύο με coral σχεδόν με την ίδια τιμή αλλά δεν
με ενδιαφέρει από τη στιγμή που είμαι ευχαριστημένος από ποιότητα - ποσότητα του πρατηρίου μου.
Αν κάποιοι θέλουν να πιστεύουν ότι το coral είναι ποιοτικότερο δικαίωμά τους να το πιστεύουν όπως και δικαιωμά τους να βάζουν μόνο
αυτό.
Όσο για το φίλτρο.Πιστεύω ότι φτάνει ένα γέμισμα σκάρτου lpg οποιασδήποτε μάρκας να κάνει μαύρο το φίλτρο.Είναι να μη σου κάτσει όπως
μου έκατσε εμένα στο παρελθόν ένα γέμισμα με σκάρτη βενζίνη να μου βγάλει οφ αντλία και μπεκ βενζίνης.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας


Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 72 επισκέπτες