Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Λειτουργία icom jtg προβλήματα

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Re: Λειτουργία icom jtg προβλήματα

Δημοσίευσηαπό gianis1971 » Δευτ 31 Μάιος, 2021 12:52

vaxalis έγραψε:τελικα το προβλημα με την κρυα εκκινηση επανηλθε οταν ξαφνικα διαπιστωσα και εφτιαξα μια διαρροη απο τα μπεκ της μπεκιερας του υγραεριου οποτε και με βανες στην εισοδο και εξοδο της μπεκιερας τα ιδια δηλαδη ειχα διαρροη απο την μπεκιερα και ειχε στρωσει τοσο καιρο,εχω κανει απιστευτες δοκιμες με οτι μπορει να φανταστει καποιος εχω ψαξει ακομα και τα ποιο κουφα πραγματα ,με το μονο που υπαρχει γιατρεια ειναι να εξαερωσεις την γραμμη του υγαρεριου μονο τοτε παιρνει με μιση μιζα οτι αλλο κανω τα ιδια.
εχω κανει τα παρακατω .

1.καθαρισα τα μπεκ του υγραεριου δοκιμασα αλλη τετραδα μπεκ
2.ηλεκτροβανες ειδοσο εξοδο μπεκιερας.
3.εβαλα διακοπτη στην ηλεκτροβανα της εισαγωγης ετσι ωστε να μπορω να κοβω την ταση και να σβηνει το μοτερ μενωντας απο καυσιμο εν λειτουργια στο ρελαντυ.
4.δοκιμασα χωρις ανεπιστροφη στην εξοδο .
5.εβαλα διακοπτη στο ρευμα που περνει ο εγκεφαλος του υγραεριου μηπως γινετε τιποτα με διαρροη ρευματος και δεινει παλμο στα μπεκ του υγραεριου.
6.αλλαξα ολα τα oring στα μπεκ του υγραεριου.
Με ολα το ιδιο αποτελεσμα μονο με εξαερωση γραμμης περνει οπως πρεπει.


δοκιμασες με καινούρια μπεκ? οχι μεταχειρισμενα
gianis1971
 
Δημοσιευσεις: 71
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ, 2010 19:55

Re: Λειτουργία icom jtg προβλήματα

Δημοσίευσηαπό antonis132 » Τρί 15 Ιουν, 2021 19:39

Βαλε lovato μπεκ εχουν πολυ σφιχτο ελατηριο που πιεζει να μενει κλειστη η βαλβιδα του μπεκ σε κατασταση ηρεμιας
antonis132
 
Δημοσιευσεις: 436
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 14:34

Re: Λειτουργία icom jtg προβλήματα

Δημοσίευσηαπό ili77 » Παρ 24 Σεπ, 2021 11:55

Τα προβλήματα σε εγκαταστάσεις με icom λύνονται μια και για πάντα με μόνο 1 τρόπο.
Το ξηλώνεις και το πετας στον πρώτο κάδο που θα βρεις.

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ili77
 
Δημοσιευσεις: 61
Εγγραφή: Τρί 02 Αύγ, 2011 15:13

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες





cron