Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Fiat punto (2000) και lpg

Fiat punto (2000) και lpg

Δημοσίευσηαπό tom207cc » Τρί 28 Αύγ, 2012 17:43

καλησπερα.Διαβασα αρκετα θεματα στο forum και θελω καποιες ακομα συβουλες για το τι να προσεξω σε οτι αφορα τισ μαρκες των κιτ,τους εγκαταστατες και γενικα την ολη διαδικασια μετατροπης.επειδη κανω αρκετα χιλιομετρα λογο δουλειας θα ηθελα να μετατρεψω ενα fiat punto του 2000 με 125000κμ σε υγραεριο.brc/prins/landi?ψαχνω μονο 4ης γενιας?καποιοσ με παρομοιο αυτοκινητο που εκανε την μετατροπη για πιο σωστες πληροφοριες?καλος εγκαταστατης στη θεσσαλονικη?
το παν ειναι να γινει η μετατροπη χωρις προβληματα και πολλεσ επισκεψεις στα συνεργεια.αν γνωριζει καποιοσ κατι απο ολα αυτα ας με ενημερωσει
ευχαριστω πολυ και μπραβο σε ολους που βοηθανε σε αυτο το forum για την αποφυγει προβληματων
tom207cc
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Τρί 28 Αύγ, 2012 13:21

Re: Fiat punto (2000) και lpg

Δημοσίευσηαπό skarpouzis » Τρί 28 Αύγ, 2012 18:21

Γειά,
Αν θέλεις διάβασε τα σημερινά μου ποσταρίσματα στο forum στην στήλη "Ξεκινώντας / Καλωσόρισμα νέων μελών"
Ευχαριστώ
PRINS VSI 1.0 με VALVECARE
VW TOUAREG 3.2 V6 2004 κιν. AZZ
skarpouzis
 
Δημοσιευσεις: 60
Εγγραφή: Κυρ 15 Μάιος, 2011 22:34

Re: Fiat punto (2000) και lpg

Δημοσίευσηαπό tasoshunter » Τετ 12 Σεπ, 2012 14:23

Kαλημερα φιλε μου .
Αν δεν εχεις βαλει ακομη αεριο και θελεις να βαλεις στειλε μου απαντηση να σου δωσω e-mail να σου πω ενα καλο εγκαταστατη για τις μαρκες που ψαχνεις .
δεν το αναφερω εδω για να μην θεωρηθει διαφημηση
Fiat Grande Punto - Elpigaz με Jlm 70000 +
tasoshunter
 
Δημοσιευσεις: 276
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν, 2012 23:48
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Fiat punto (2000) και lpg

Δημοσίευσηαπό tom207cc » Πέμ 20 Σεπ, 2012 19:59

Δεν εχω βαλει ακομα φιλε αν γνωριζεις καποιον ή εχεισ εμπειρια απο τη δουλεια καποιου εγκαταστατη πεσ μου
tom207cc
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Τρί 28 Αύγ, 2012 13:21

Re: Fiat punto (2000) και lpg

Δημοσίευσηαπό tasoshunter » Πέμ 20 Σεπ, 2012 20:20

φιλε μου ειδα την απαντηση σου. γνωριζω προσωπικα ενα εγκαταστατη και εχω ασχοληθει αρκετα με το αντικειμενο.
στον εγκαταστατη αυτον τοποθετησα συστημα υγραεριου στο αυτοκινητο μου grande punto 1400 εχω κανει 12000 και χωρις υπερβολη δεν εχω το παραμικρο προβλημα.
το δικο μου συστημα ειναι πολωνικο ιταλικης προελευσης ομως.
ο συγκεκριμενος περναει τωρα brc και ειναι ο επισημος αντιπροσωπος της prins στη θεσσαλονικη.
μου ειπε οτι ηρθε το νεο silverline 2 της prins σε πολυ καλη τιμη.
για την prins φιλε δεν το συζηταω κορυφαια εταιρια με πολυ καλα συστηματα και πολυ καλη δουλεια στο συγκεκριμενο συνεργειο.
ειναι το autogas center stergiou και το τηλεγωνο ειναι 2310690650 αν θελεις πες του και οτι μιλησαμε στο φορουμ μαζι (το ονομα μου ειναι τασος) θα σε προσεξει σιγουρα.
κανε ενα τηλεφωνο να μιλησετε η μια επισκεψη εκει και πιστευω δεν θα χασεις.
να εισαι καλα. :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Fiat Grande Punto - Elpigaz με Jlm 70000 +
tasoshunter
 
Δημοσιευσεις: 276
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν, 2012 23:48
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Fiat punto (2000) και lpg

Δημοσίευσηαπό tom207cc » Σάβ 22 Σεπ, 2012 22:17

Ok θα περασω απο κει.εχω ακουσει καλα λογια για τον συγκεκριμενο.σε ευχαριστω πολυ φιλε
tom207cc
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Τρί 28 Αύγ, 2012 13:21

Καταλληλότερο κιτ για Fiat Punto 1.2, 2000'

Δημοσίευσηαπό tsigos » Τρί 08 Απρ, 2014 00:47

Καλως σας βρηκα και καλημερα στην ωραια παρεα!

Ψαχνομαι αρκετο καιρο με τα συστηματα αλλα ακρη ακομη δεν εχω βρει και ετσι θα ηθελα την βοηθεια σας ωστε να μην παρω κατι που για το μοντελο μου ειναι περιττο και δωσω χρηματα παραπανω χωρις ουσιαστικη διαφορα...

Το χρηματικο ποσο που σκεφτομαι να διαθεσω ειναι σχετικα περιορισμενο οποτε προτασεις ανω των χιλιων ευρω δυστυχως δεν μπορουν να εχουν εφαρμογη εδω. :)

Θα ηθελα σας παρακαλω να μου πειτε την γνωμη σας και ειδικα οποιος φιλος απο εδω εχει εγκαταστησει συστημα στο συγκεκριμενο μοντελο-αυτοκινητο.

Ακομη θα μου ηταν χρησιμο να μου αναφερετε και σε ποιους εγκαταστατες(για Αθηνα), τα τοποθετησατε.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων! :thumbup:

Καλως σας βρηκα και παλι!

Φιλικα,
Δημητρης
tsigos
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ, 2014 06:56

Re: Καταλληλότερο κιτ για Fiat Punto 1.2, 2000'

Δημοσίευσηαπό fokion » Τρί 08 Απρ, 2014 07:38

Θα μπεις σε ενα φορουμ με FIAT
Θα βρεις τι εχει βάλει η πλειοψηφία αυτών που έχει το ΙΔΙΟ μοτέρ με το δικό σου και ΔΕΝ έχει προβλήματα

θα είναι ένας καλός μπούσουλας να ξεκινήσεις.

μετα θα βρεις σε ποιον μάστορα το έχουν βάλει - και δεν είχαν προβλήματα επεισεις.

αυτός είναι ενας δεύτερος μπούσουλας στο που θα πας, μην είσαι ο "κασιδης"...

το τελευταίο είναι να δεις αν σε συμφέρει υπολογίζοντας με ένα καλορυθμισμενο σύστημα μια χρηματική οικονομία 30-35% αναλλογα παντα και με την τιμη αγοράς του λιτρου των 2 καυσιμων.

απο κει και περα βλεπεις ποσα χλμ κανεις το χρονο, τι μεση καναναλωση εχει σημερα το αυτοκινητο σου, ( προσθετεις ενα 20% τυπικη αυξηση σε ενα καλορυθμισμενο το ξαναλεω συστημα ) και βλεπεις αν αξιζει ή οχι...
ΚΙΑ SPORTAGE 1 - Σύστημα PLATINCA - 100.000 χλμ.
Άβαταρ μέλους
fokion
 
Δημοσιευσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ, 2011 09:14


Επιστροφή στο Fiat

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες