Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

LPG σε FIAT 500. Βοήθεια

Re: LPG σε FIAT 500. Βοήθεια

Δημοσίευσηαπό 500rikos » Τρί 24 Ιαν, 2012 20:49

Ευχαριστώ. Έστειλα pm για να μην κουράζω τους υπόλοιπους
500rikos
 
Δημοσιευσεις: 16
Εγγραφή: Δευτ 23 Ιαν, 2012 19:11

Re: LPG σε FIAT 500. Βοήθεια

Δημοσίευσηαπό 500rikos » Κυρ 05 Φεβ, 2012 13:28

Καλησπερα σε ολουσ

Τι θα προτεινατε για το φιατακι?brc plug and driue η prins vsi?μετα απο μια προσφορα που τρτρεχει απο καταστημα prins η διαφορα στην τιμη ειναι σχετικα μικρη...
500rikos
 
Δημοσιευσεις: 16
Εγγραφή: Δευτ 23 Ιαν, 2012 19:11

Re: LPG σε FIAT 500. Βοήθεια

Δημοσίευσηαπό tommygun » Δευτ 06 Φεβ, 2012 03:23

Giannis έγραψε:Φοράμε τον ίδιο κινητήρα.
Έχω Πολωνικό σύστημα.
Τα πρώτα 13500κμ, όλα τέλεια.
Από εκεί και πέρα, γ@μήθηκε το σύμπαν με το κ@λολαμπάκι του κινητήρα και το λάθος μείγμα.
Μάλλον αύριο θα είναι έτοιμο και θα επανέλθω με νεότερα.


τι να πω, μου φαινεται παμε παραλληλα?

τι ακριβως σου εκανε εσενα?

εχω κι εγω κανει 13.000 χλμ μεχρι τωρα και το μονο προβλημα το αντιμετωπιζω τωρα που εκανε πολυ κρυο, γυρναει στο αεριο πριν ζεσταθει καλα η μηχανη και τοτε μου κανει κοψιματα, μεχρι που σβηνει κι ολας.
οποτε το γυρναω για λιγα λεπτα σε βενζινη μεχρι να φτασει στην κανονικη θερμοκρασια ο κινητηρας και τοτε το ξαναγυρναω στο αεριο και ολα κανονικα.
εχω ακουσει κι ολας οτι φταινε και τα μιγματα που πουλανε με χαμηλο προπανιο, ισως ειναι μονο αυτο και δεν ειναι καθολου θεμα ρυθμισης. Θα δω πως θα παει και στη συνεχεια.

Παντως λαμπακι κινητηρα, κοψιματα/μπουκωματα και σβησιματα, μου τα κανει μονο οσο η θερμοκρασια του κινητηρα δεν εχει ανεβει, και ειδικα αν ειναι πρωι ή βραδυ και δεν το εχω κινησει για ωρες το αυτοκινητο.
Αλλιως, οταν η θερμοκρασια πιασει το κανονικο, δεν εχω προβλημα, παει κανονικα και χωρις λαμπακια. Γι αυτο και προς το παρον το αποδιδω στα μιγματα που μας πουλανε.

Τετοια σου εκανε και σενα ή αλλα χειροτερα?
tommygun
 
Δημοσιευσεις: 194
Εγγραφή: Δευτ 15 Αύγ, 2011 20:54

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Fiat

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης