Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Civic 1.8 μαρκα υγραεριου

Re: Civic 1.8 μαρκα υγραεριου

Δημοσίευσηαπό jimptsog » Σάβ 25 Μαρ, 2017 01:04

vagabond314 έγραψε:καλησπερα σε ολους,θα ηθελα την βοηθεια σας εχω ενα civic 1.8 με brc plug drive εχω καποια προβληματακια που δεν μπορω να λυσω με τιποτα τοσο καιρο οταν παταω συμπλεκτη πεφτουν αποτομα οι στροφες και παει να σβησει (δεν σβηνει).ειχε κανεις το ιδιο θεματακι εαν ναι ποια ηταν η λυση?η πιεση του πνευμονα ποσο πρεπει να ειναι ο μαστορας το εχει ρυθμησμενο στο 1480mbar και τα μπεκ μπορω να πω πως ακουγονται αρκετα στο ρελαντι.η πιεση παιζει ρολο και στην καταναλωση-αποδωση??και μια τελευταια ερωτηση εχω δεξαμενη 43 λιτρα που φουλαρει 36 απο αδεια και βγαζω 380χιλιομετρα μου φανηκαν λιγα γιατι εαν το καλοσκευτεις ειναι πολλα τα 9 και κατι λιτρα που καιει με αεριο ενω με βενζινη ειναι στα 7.

Σε ολα τα σιβικ ετσι γινεται,,ακομη και στη βενζινη,,πεφτουν οι στροφες αλλα δε σβυνει..
Εγω εβαλα φυσικο αεριο,,,πριν βαλω το εγκεφαλακι για το αβανς υπηρχε το θεμα αυτο ακομη,,μολις εβαλα το εγκεφαλακι σταματησε να το κανει..
jimptsog
 
Δημοσιευσεις: 33
Εγγραφή: Δευτ 20 Οκτ, 2014 22:03

Re: Civic 1.8 μαρκα υγραεριου

Δημοσίευσηαπό meletis » Τετ 29 Μαρ, 2017 10:48

Επειδη Honda Accord εχω και εγω. Να ξερεις οτι η μπεκιερα εχει μικρο χρονο ψεκασμου.Εμενα το προβλημα λυθηκε με σωστη χαρτογραφηση. Μπεκ εχεις τυπου βενζινης ή οχι?

Στάλθηκε από το HT7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Civic 1.8 μαρκα υγραεριου

Δημοσίευσηαπό jimptsog » Παρ 07 Απρ, 2017 18:31

meletis έγραψε:Επειδη Honda Accord εχω και εγω. Να ξερεις οτι η μπεκιερα εχει μικρο χρονο ψεκασμου.Εμενα το προβλημα λυθηκε με σωστη χαρτογραφηση. Μπεκ εχεις τυπου βενζινης ή οχι?

Στάλθηκε από το HT7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τυπου βενζινης εχω,,τα Hana..

Γραψε μου περισσοτερα,,τι εννοεις με τη χαρτογραφηση ?
jimptsog
 
Δημοσιευσεις: 33
Εγγραφή: Δευτ 20 Οκτ, 2014 22:03

Re: Civic 1.8 μαρκα υγραεριου

Δημοσίευσηαπό meletis » Παρ 07 Απρ, 2017 19:42

jimptsog έγραψε:
meletis έγραψε:Επειδη Honda Accord εχω και εγω. Να ξερεις οτι η μπεκιερα εχει μικρο χρονο ψεκασμου.Εμενα το προβλημα λυθηκε με σωστη χαρτογραφηση. Μπεκ εχεις τυπου βενζινης ή οχι?

Στάλθηκε από το HT7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τυπου βενζινης εχω,,τα Hana..

Γραψε μου περισσοτερα,,τι εννοεις με τη χαρτογραφηση ?

Σου εστειλα προσωπικο μηνυμα.
Εννοω το χαρτη του υγραεριου, μεσω του υπολογιστη να στο ρυθμισει σε πορεια. Να ειναι σωστα τα μειγματα σε ολο το φασμα στροφων.
Εσυ εχεις καποιο προβλημα που μου εγραψες για fuel trims.
Τα ειδες μεσω Obd Scanner.
Πως το βλεπεις το αυτοκινητο κατα τη λειτουργια με υγραεριο?Τι συστημα εχεις τοποθετησει? Τα Hana τα βαλατε με ανταπτορες?

Στάλθηκε από το HT7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Honda

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες