Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps προτασεις για κιτ

Re: Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps προτασεις για κιτ

Δημοσίευσηαπό Bendrak » Τρί 22 Οκτ, 2019 17:02

Καλησπερα σε ολους!!!Μετα απο ενα μηνα περιπου και εχονττας κανει περιπου 1700χιλ ειμαι απολυτως ευχαριστημενοςςςς!!!! Ευχομαι να μην συμβει κστι στο αμεσο μελλον☺☺☺Σε οτι αφορα τωρα τις καταναλωσεις το αυτοκινητο πριν εκαιγε περιπου 7.5λτ-8.0 στα 100 χιλ ενω τωρα καιει 8.4-8.9 περιπου αναλογα τις συνθηκες φορτωμενο /αδειο σε εθνικη η στην πολη δεν θα το αναλυσω και περισσοτερο γιατι ειμαι καταευχαριστημενος ενω καταναλωση βενζινης ειναι περιπου 0.5 με 0.8 στα 100χιλ ελπιζω να βοηθησα του φιλους στο να βγαλουν συμπερασματα οτι αλλο δω η παθω☺☺☺☺☺☺☺θα το αναφερω και παλι ευχαριστω ολα τα παιδια που με βοηθησαν με τις συμβουλες τους!!!!!!!!!!
Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps Lovato c fast obd 2
Bendrak
 
Δημοσιευσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 22 Αύγ, 2019 21:20

Re: Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps προτασεις για κιτ

Δημοσίευσηαπό referravag » Κυρ 16 Αύγ, 2020 19:52

Bendrak έγραψε:Καλησπερα σε ολους!!!Μετα απο ενα μηνα περιπου και εχονττας κανει περιπου 1700χιλ ειμαι απολυτως ευχαριστημενοςςςς!!!! Ευχομαι να μην συμβει κστι στο αμεσο μελλον☺☺☺Σε οτι αφορα τωρα τις καταναλωσεις το αυτοκινητο πριν εκαιγε περιπου 7.5λτ-8.0 στα 100 χιλ ενω τωρα καιει 8.4-8.9 περιπου αναλογα τις συνθηκες φορτωμενο /αδειο σε εθνικη η στην πολη δεν θα το αναλυσω και περισσοτερο γιατι ειμαι καταευχαριστημενος ενω καταναλωση βενζινης ειναι περιπου 0.5 με 0.8 στα 100χιλ ελπιζω να βοηθησα του φιλους στο να βγαλουν συμπερασματα οτι αλλο δω η παθω☺☺☺☺☺☺☺θα το αναφερω και παλι ευχαριστω ολα τα παιδια που με βοηθησαν με τις συμβουλες τους!!!!!!!!!!



Καλησπέρα έστω και μετά από πολύ καιρό καθώς λόγω συνθηκών δεν έμπαινα στο forum. Η κατανάλωσή σου είναι πολύ αυξημένη. έχουμε τον ίδιο κινητήρα με σχεδόν 100.000χλμ με BRC P&D και η κατανάλωση στη χειρότερη περίπτωση είναι 7,6λ/100χλμ με φορτία και ΑC ανοιχτό σε όλο το γέμισμα. Σε τυπικές συνθήκες χωρίς κλιματισμό είναι γύρω στο 6,5-6,8, ενώ η χρήση βενζίνης είναι γύρω στο 0.9.

Το emulator της BRC που έχει βάλει για την βενζίνη δουλεύει σωστά ή είναι σαν το ΑΕΒ που κάνει επαναφορά όπως κάνει και από μόνο του επαναφορά το αυτοκίνητο όταν δεν το έχει καθόλου εγκατεστημένο κάθε 3-5 μέρες; Αν δεν δουλεύει σωστά και θες να κάνει reset σε κάθε εκκίνηση του κινητήρα δες το emulator που εγκατέστησα εγώ στα δικά μας γαλλικά και δουλεύει όπως πρέπει σε κάθε εκκίνηση ;)
Peugeot 207 1.4 VTi
Citroën C4 1.4
KIT: BRC P&D MY10
Petrol Rst: LPGTECH EmuTECH Pb-Level-02
referravag
 
Δημοσιευσεις: 441
Εγγραφή: Τετ 15 Οκτ, 2014 03:15

Re: Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps προτασεις για κιτ

Δημοσίευσηαπό Bendrak » Σάβ 04 Σεπ, 2021 04:58

Μολι τωρα ειδα το μνμ οκ .Πρωτα θελω να μου πεις ποιον emulator εχεις βάλει και δεύτερον μην ξεχνας οτι εχουμε ιδιο κινητηρα σλλα διαφορετικο αυτοκίνητο το c3 picasso ειναι σαν κουτι επομενως κ η καταναλωση ειναι μεγαλυτερη σπο το Peugeot που εχεις φαντασου οτι καλοκαιρι με 40 λιτρα βγαζω 450χιλιομ ενω χειμωνα βγαζω 490 σε λιγες μερες θα παω για το καθιερωμένο service κ θα τους ρωτησω.Ευχσριστω πάντως για το ενδιαφέρον και γενικότερα στα 2 χρονια που το εχω δεν εχω το παραμικρο προβλημα απο διακοπεε κ ρεταρισματα ευτυχώς.
Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps Lovato c fast obd 2
Bendrak
 
Δημοσιευσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 22 Αύγ, 2019 21:20

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Citroen

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες