Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Mercedes C200 Sport Coupe Facelift ποιο σύστημα;;;

Re: MERCEDES C200 SPORT COUPE FACELIFT ποιο συστημα???

Δημοσίευσηαπό gakost » Κυρ 23 Οκτ, 2011 01:03

ntarntanian1 έγραψε:ενω το δικο σου δεν ηταν καθολου ειρωνικο!


Δεν ξέρω αν το πήρες στραβά αλλά αυτό που εννοώ χωρίς καμία δόση ειρωνείας είναι ότι υπερβάλεις. Να στο πω διαφορετικά λοιπόν : Το κύριο μέρος του συστήματος δεν είναι τα μπεκ που σίγουρα είναι σημαντικά αλλά όχι και το κύριο. O εγκέφαλος (ecu) παίζει ρόλο αν ένα σύστημα είναι κακό , καλό ή καλύτερο. Δηλαδή αν αγοράσω ένα ταπεινό φθηνο κιτ και αλλάξω τα μπεκ με αυτά που περιγράφεις ξαφνικά θα γίνει κορυφαίο; ¨Η ένα σύστημα που μπορεί και διαβάζει δεδομένα μέσω OBD και φοράει τα ταπεινά μπεκ με βελόνες που αναφέρεις είναι χειρότερο από ένα που δεν έχει αυτή την δυνατότητα αλλά φοράει τα άλλα μπεκ που περιγράφεις; Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι η Prins είναι κορυφαία (ζητάει όμως και κορυφαία λεφτά όπως και η επίσης κορυφαία Vialle ) όχι όμως λόγω μπεκ που αναφέρεις , λόγω των δυνατοτήτων του συστήματος και της κορυφαίας τεχνογνωσίας της εταιρίας και του εδώ αντιπροσώπου.
gakost
 
Δημοσιευσεις: 1038
Εγγραφή: Παρ 14 Ιαν, 2011 22:09

Re: MERCEDES C200 SPORT COUPE FACELIFT ποιο συστημα???

Δημοσίευσηαπό kolokas » Κυρ 23 Οκτ, 2011 01:52

να βοηθησω εγω λεγοντας οτι η prins ειχε μεχρι τωρα εγκεφαλο siemens ενω τωρα αλλαξε και εβαλε bocsh...γενικα δηλαδη χρησιμοποιει κορυφαιεσ εταιριεσ στο χωρο....και στα αλλα υλικα εχει kenh μπεκ και map bosh...κατι που τι κανει ξεχωριστη..ξερετε ποσο κανει το κιτ καινουργιο απο ολλανδια???οχι εισαγωγη απο ebay που ειναι οτι φθηνοτερο μπορει καποιοσ να πετυχει 890 ευρω...βαλε εγκατασταση ..στη καλυτερη να το φερεισ μονοσ σου 8εσ 1500 ευρω με τοποθετηση...επομενωσ καλα ζηταει ο φαρμακησ η ο καθενασ με αποδειξεισ..γενικα η prins αποπροσωπικη εμπειρια ειναι κορυφαια...σιγουρα υπαρχουν και αλλεσ εταιριεσ αλλα prins για mercedes ειναι μονοδρομοσ..
prin vsi , slk 200 r171 upgrade 204 hp.....
kolokas
 
Δημοσιευσεις: 172
Εγγραφή: Κυρ 05 Ιουν, 2011 17:13

Re: MERCEDES C200 SPORT COUPE FACELIFT ποιο συστημα???

Δημοσίευσηαπό ntarntanian1 » Κυρ 23 Οκτ, 2011 02:12

πολυ το κουρασαμε πες μας εσυ πιο εχεις που γνωριζεις πιο πολλα...... τον σημαντικοτερο ρολο τον παιζει ο εγκαταστατης λεω εγω ο ασχετος.
seat leon 1.6 Landi Renzo Omegas
ntarntanian1
 
Δημοσιευσεις: 36
Εγγραφή: Σάβ 03 Σεπ, 2011 13:10

Re: MERCEDES C200 SPORT COUPE FACELIFT ποιο συστημα???

Δημοσίευσηαπό gakost » Κυρ 23 Οκτ, 2011 11:42

ntarntanian1 έγραψε:πολυ το κουρασαμε πες μας εσυ πιο εχεις που γνωριζεις πιο πολλα...... τον σημαντικοτερο ρολο τον παιζει ο εγκαταστατης λεω εγω ο ασχετος.


Αυτό νομίζω είναι δεδομένο και έχει αναφερθεί πολλές φορές. Δεν είπα πουθενά ότι ξέρω πιο πολλά ή κάτι τέτοιο, το επιχείρημα μου είχε βάση στην λογική και στα λίγα που ξέρω μπροστά σε άλλους. Ας το κλείσουμε εδώ. :geek:
gakost
 
Δημοσιευσεις: 1038
Εγγραφή: Παρ 14 Ιαν, 2011 22:09

Re: MERCEDES C200 SPORT COUPE FACELIFT ποιο συστημα???

Δημοσίευσηαπό ntarntanian1 » Κυρ 23 Οκτ, 2011 12:14

δεν απαντησες πιο κιτ εχεις τοποθετηση εσυ !!
seat leon 1.6 Landi Renzo Omegas
ntarntanian1
 
Δημοσιευσεις: 36
Εγγραφή: Σάβ 03 Σεπ, 2011 13:10

Re: MERCEDES C200 SPORT COUPE FACELIFT ποιο συστημα???

Δημοσίευσηαπό gakost » Κυρ 23 Οκτ, 2011 15:05

ntarntanian1 έγραψε:δεν απαντησες πιο κιτ εχεις τοποθετηση εσυ !!


Γιατί πότε με ρώτησες; Αλλά αν θέλεις να σου πω δεν έχω πρόβλημα ούτε είναι κρυφό. Ένα ταπεινό Πολωνικό AC-stag 300 plus το οποίο σίγουρα δεν είναι επιπέδου Prins αλλά κάνει αυτό που θέλω και είμαι ευχαριστημένος. :thumbup:
gakost
 
Δημοσιευσεις: 1038
Εγγραφή: Παρ 14 Ιαν, 2011 22:09

Re: MERCEDES C200 SPORT COUPE FACELIFT ποιο συστημα???

Δημοσίευσηαπό harmim » Τρί 04 Σεπ, 2012 17:08

astragjtg έγραψε:
ntarntanian1 έγραψε:φιλε μου αν περνει το αυτοκινητο σου κιτ 4ης γενειας 2 εταιριες υπαρχουν για να εισαι ησυχος prins k landi renzo και στον υγρο ψεκασμο μονο vialle.....ψαξε και 8α το δει και μονο σου... http://www.polargas.gr/ kai http://www.prinsautogas.com/en/ θα δεισ ειναι η μονες που χρησιμοποιουν μπεκ με βελονες και οχι με φουσκες μεσα!!


Μιας και τα τεχνικα δεν ειναι το φορτε μου, μπορεις να μας εξηγησεις τι ειναι τα μπεκ με ''βελονες'' και τα μπεκ με ''φουσκες'' ? Ενα διαγραμμα ή ενα λινκ θα βοηθουσε.


Ποια η διαφορα τους οσο αφορα την αποδοση?
harmim
 
Δημοσιευσεις: 97
Εγγραφή: Τετ 20 Απρ, 2011 22:14

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Mercedes

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης





cron