Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Peugeot 207 Rallye

υγραεριο σε peugoet 207 rallye

Δημοσίευσηαπό nickgiat » Παρ 27 Απρ, 2012 22:09

καλησπερα παιδες...ειμαι καινουργιος στο sait.. εχω το 207 το rallye και θελω να ρωτησω κατι, οποιος γνωριζει...ενδιαφερομαι να βαλω υγραεριο...ξερει κανεις αν μπαινει σε turbo?? εχει βαλει κανενας να μου πει εντυπωσεις και τυχον προβληματα?? αν μπαινει, ποιας εταιρειας προτεινετε?? ευχαριστω...
nickgiat
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Παρ 27 Απρ, 2012 22:08

Re: υγραεριο σε peugoet 207 rallye

Δημοσίευσηαπό dathens » Παρ 27 Απρ, 2012 23:41

nickgiat έγραψε:καλησπερα παιδες...ειμαι καινουργιος στο sait.. εχω το 207 το rallye και θελω να ρωτησω κατι, οποιος γνωριζει...ενδιαφερομαι να βαλω υγραεριο...ξερει κανεις αν μπαινει σε turbo?? εχει βαλει κανενας να μου πει εντυπωσεις και τυχον προβληματα?? αν μπαινει, ποιας εταιρειας προτεινετε?? ευχαριστω...


Μπαίνει είναι στο άμεσου ψεκασμού η παλιό ;
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: υγραεριο σε peugoet 207 rallye

Δημοσίευσηαπό nickgiat » Σάβ 28 Απρ, 2012 11:12

οχι...καινουργιο ειναι, 2009 μοντελο...αμεσου ψεκασμου.. μπαινει κανονικα??? δεν εχει προβληματα?? εχετε να προτεινετε καποια συγκεκριμενη εταιρεια?? ευχαριστω για την απαντηση..!!
nickgiat
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Παρ 27 Απρ, 2012 22:08

Re: υγραεριο σε peugoet 207 rallye

Δημοσίευσηαπό dathens » Κυρ 29 Απρ, 2012 00:13

Μπα ένα δυο κιτ αν βγαζουν και αν ανάλογα το κωδικο κινητηρα. Δες η ρώτα εδω viewtopic.php?f=5&t=951
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Peugeot 207 Rallye

Δημοσίευσηαπό orfilipp » Σάβ 21 Δεκ, 2013 17:46

Γεια χαρά σε όλους.

Είμαι σε αναζήτηση εγκαταστάτη για ένα peugeot 207 rallye άμεσου ψεκασμού (τύπος κινητήρα 5FX, 150 άλογα)
Εδώ και λίγες μέρες έχω "ξεσκονίσει" το forum διαβάζοντας συνεχώς απόψεις και παράλληλα έχω επισκεφθεί και εγκαταστάστες συλλέγοντας πληροφορίες, αλλά έφτιαξα και αυτό το θέμα για λίγη περισσότερη βοήθεια.

Λόγω κινητήρα είμαι μεταξύ prins και landirenzo απ' όπου έχω πάρει (προφορικές) εγγυήσεις για καλή λειτουργία και συμβατότητα.

Και ρωτώ λοιπόν:
Για τον συγκεκριμένο κινητήρα ή γενικά για άμεσου ψεκασμού τι προτείνετε (μάρκα - μοντέλο);
Επιλέγω υγρού ή αέριου ψεκασμού (μου έχουν προτείνει και τα δύο);
Στα άμεσου ψεκασμού τελικά υπάρχει και μερική κατανάλωση βενζίνης; Εγκαταστάτης landirenzo μου είπε πως θα καίει βενζίνη μόνο στην εκκίνηση όπως στα συμβατικά. Μήπως μου προτείνει λάθος kit;

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.
orfilipp
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ 21 Δεκ, 2013 15:44

Re: Peugeot 207 Rallye

Δημοσίευσηαπό dimoskats » Σάβ 21 Δεκ, 2013 19:12

Για Landi Renzo σου το συνιστώ άφοβα, αρκεί να βρεις καλό εγκαταστάτη, σαν σύστημα είναι πλήρως συμβατό με το όχημά σου καθώς η Landi έχει συνεργασία με την PSA και εξοπλίζει με εργοαστασιακής τοποθέτησης συστήματα τα μοντέλα της Peugeot, Citroen και Renault στην παγκόσμια αγορά με ειδικά κιτ για κάθε μοντέλο! http://landi.it/layout.jsp?idz=10086&idtp=151&lang=3. Πράγμα πολύ σημαντικό γιατί έχουν ακουστεί πολλά θέματα με ασυμβατότητα ηλεκτρονικών των συστημάτων υγραερίου με τα ηλεκτρονικά των γαλλικών μοντέλων!
dimoskats
 
Δημοσιευσεις: 391
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιούλ, 2013 21:51

Re: Peugeot 207 Rallye

Δημοσίευσηαπό gakost » Σάβ 21 Δεκ, 2013 19:31

dimoskats έγραψε:Για Landi Renzo σου το συνιστώ άφοβα, αρκεί να βρεις καλό εγκαταστάτη, σαν σύστημα είναι πλήρως συμβατό με το όχημά σου καθώς η Landi έχει συνεργασία με την PSA και εξοπλίζει με εργοαστασιακής τοποθέτησης συστήματα τα μοντέλα της Peugeot, Citroen και Renault στην παγκόσμια αγορά με ειδικά κιτ για κάθε μοντέλο! http://landi.it/layout.jsp?idz=10086&idtp=151&lang=3. Πράγμα πολύ σημαντικό γιατί έχουν ακουστεί πολλά θέματα με ασυμβατότητα ηλεκτρονικών των συστημάτων υγραερίου με τα ηλεκτρονικά των γαλλικών μοντέλων!


Από το λινκ που έβαλες

Collaborations with these manufacturers are focused on some models destined for specific markets and they will be multiplied in the near future
που λέει ότι είναι συμβατό με αμέσου ψεκασμού; Από όσο ξέρω τα συγκεκριμενα είναι "παράξενα" στην μετατροπή και θέλόυν ειδικό κιτ.

Αν πας πάλι στην Landi εδώ θα δεις ότι δεν υποστηρίζεται ο κινητήρας

Φίλε προσοχή! οι καιροί είναι δύσκολοι και πολλοί για τα χρήματα θα σου τάξουνε τον ουρανό με τ'αστρα για να πάρουν δουλειά. Πριν εμπιστευτείς το αυτοκίνητο σου που είναι παράξενο,σιγουρέψου ότι η εταιρεία του κιτ το υποστηρίζει ή ζήτα να μιλήσεις με κάποιον πελάτη του εγκαταστάτη που έχει τον ίδιο κινητήρα. Μια φωτό σε ενα site δεν σημαίνει ούτε ότι δεν έχει προβλήματα ο χρήστης ούτε ότι δεν το ξήλωσε αλλά ούτε ότι η φωτό είναι του συγκεκριμένου.
Τελευταία επεξεργασία από gakost και Σάβ 21 Δεκ, 2013 19:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
gakost
 
Δημοσιευσεις: 1038
Εγγραφή: Παρ 14 Ιαν, 2011 22:09

Re: Peugeot 207 Rallye

Δημοσίευσηαπό dimoskats » Σάβ 21 Δεκ, 2013 19:39

gakost έγραψε:
dimoskats έγραψε:Για Landi Renzo σου το συνιστώ άφοβα, αρκεί να βρεις καλό εγκαταστάτη, σαν σύστημα είναι πλήρως συμβατό με το όχημά σου καθώς η Landi έχει συνεργασία με την PSA και εξοπλίζει με εργοαστασιακής τοποθέτησης συστήματα τα μοντέλα της Peugeot, Citroen και Renault στην παγκόσμια αγορά με ειδικά κιτ για κάθε μοντέλο! http://landi.it/layout.jsp?idz=10086&idtp=151&lang=3. Πράγμα πολύ σημαντικό γιατί έχουν ακουστεί πολλά θέματα με ασυμβατότητα ηλεκτρονικών των συστημάτων υγραερίου με τα ηλεκτρονικά των γαλλικών μοντέλων!


Από το λινκ που έβαλες

Collaborations with these manufacturers are focused on some models destined for specific markets and they will be multiplied in the near future
που λέει ότι είναι συμβατό με αμέσου ψεκασμού; Από όσο ξέρω τα συγκεκριμενα είναι "παράξενα" στην μετατροπή και θέλόυν ειδικό κιτ.

Αν πας πάλι στην Landi εδώ θα δεις ότι δεν υποστηρίζεται ο κινητήρας

Ότι θες λες μου φαίνεται.... ποιος είπε ότι δεν είναι συμβατό? Επειδή στα Αγγλικά μάλλον μπερδεύεσαι δες http://www.polargas.gr/index.jsp;jsessionid=684F6E51F1ED3387312330C4F384CA3A?CMCCode=10030102&extLang= αν εξακολουθείς να έχεις αντιρρήσεις εδώ είμαστε...
dimoskats
 
Δημοσιευσεις: 391
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιούλ, 2013 21:51

Re: Peugeot 207 Rallye

Δημοσίευσηαπό gakost » Σάβ 21 Δεκ, 2013 19:47

Μάλλον πρέπει να το δει με κωδικό κινητήρα γιατί αν ανοίξεις το λινκ που έβαλα από την Ιταλική Landi δεν δίνει κιτ για το συγκεκριμένο. Μπορεί βέβαια να μην είναι ενημερωμένο το Ιταλικό site. Εφόσον υπάρχει σε κατάλογο ο κωδικός κινητήρα :thumbup:
gakost
 
Δημοσιευσεις: 1038
Εγγραφή: Παρ 14 Ιαν, 2011 22:09

Re: Peugeot 207 Rallye

Δημοσίευσηαπό dimoskats » Σάβ 21 Δεκ, 2013 19:51

gakost έγραψε:Μάλλον πρέπει να το δει με κωδικό κινητήρα γιατί αν ανοίξεις το λινκ που έβαλα από την Ιταλική Landi δεν δίνει κιτ για το συγκεκριμένο. Μπορεί βέβαια να μην είναι ενημερωμένο το Ιταλικό site. Εφόσον υπάρχει σε κατάλογο ο κωδικός κινητήρα :thumbup:

Ο σύνδεσμος που ανέβασα είναι του επίσημου αντιπροσώπου και εισαγωγέα της εταιρίας στην Ελλάδα δεν νομίζω να έβαλε κάτι που έρχεται σε αντίθεση με την Landi! ;)
dimoskats
 
Δημοσιευσεις: 391
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιούλ, 2013 21:51

Επόμενο

Επιστροφή στο Peugeot

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης